Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria požádala o přijetí k obchodování emise CETIN

Patria požádala o přijetí k obchodování emise CETIN

28.05.2015 12:27
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost Patria požádala Pražskou burzu o přijetí akcie společnosti Česká telekomunikační infrastruktura, a.s. (dále jen CETIN) k obchodování na neregulovaném trhu „Free Market“. O přijetí emise CETIN k obchodování na trhu Free Market pražské burzy rozhodlo vedení burzy již 27. května. První obchodní den emise bude 1. červen 2015. K žádosti se přidal i další obchodník na trhu.

"Patria vždy patřila mezi největší hráče na akciích TELEF. Tento trend chceme i nadále zachovat a proto jsme požádali o přijetí CETINu na Pražskou burzu. Vycházíme tím vstříc požadavkům našich jak retailových tak i institucionalních klientů. Po zalistovaní chceme plnit roli MM (tvůrce trhu), tak jako to děláme na všech ostatních titulech Pražské burzy." říká Head of Trading, Viktor Reischig.

Cena za kterou se akcie bude obchodovat je dosud nejasná. Toto téma komentuje analytik Patria Finance Tomáš Tomčány následovně: „Nyní lze jen těžko odhadnout likviditu a ocenění akcií CETIN na trhu „Free Market“. Předpokládáme však, že cena akcií CETIN se může pohybovat výrazně pod cenou, kterou PPF nabídne v rámci výkupu (asi 150 Kč/akcii), což by odráželo sníženou likviditu a také omezenou informační povinnost CETINu.“ Komise pro burzovní indexy dále rozhodla, že akcie společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) nebudou v souladu s pravidly do žádného z indexů PX , PX-TR ani PX-GLOB zařazeny.

Ještě před startem obchodování s novou emisí CETIN je pozastaveno obchodování dnes a zítra s původním titulem O2 CR, jež ve středu zavřel na 177,6 .

Vzhledem ke speciální operaci na této emisi dojde k 1.6.2015 také k úpravě počtu cenných papírů emise O2 CR a k úpravě faktoru zřetězení indexů PX, PX-TR a PX-GLOB. Pro účely této úpravy použije burza aritmetický průměr cen, které obdrží v pátek od aktuálních tvůrců trhu na této emisi. Tato průměrná cena bude zveřejněna na webu www.pse.cz v pátek 29. 5. 2015. Nový počet cenných papírů emise O2 CR zahrnutých do výpočtu indexů bude 310 220 067 kusů.


Čtěte více:

Během 28.5. a 29.5. se nebude obchodovat s O2 CR kvůli vyčleňování CETIN
14.05.2015 13:15
S ohledem na speciální operaci, která proběhne na emisi O2 C.R. – CZ...
Investice do (stávající) O2 CR zůstává riziková (názor analytika)
26.05.2015 14:04
V naších posledních dvou analýzách na akcie O2 CR, které jsou k dispoz...
Moody's zlepšuje výhled HDP Ruska na roky 2015 a 2016
28.05.2015 10:00
Ratingová agentura Moody's Investors Service zlepšila výhled vývoje hr...
Pražská burza roste druhým dnem v řadě při pokračující rally akcií KB
28.05.2015 10:07
Pražská burza otevírá růstem o 0,4 % a díky druhému růstu v řadě se do...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.09.2025
14:56Marks: Čas na defenzivnější investice, trhy nejsou černobílé
8:37Víkendář: Jakými způsoby může umělá inteligence podpořit růst technologických firem
13.09.2025
14:50Marks o americké výjimečnosti a velkém optimismu na akciových trzích
9:11Víkendář: Jsou valuace velkých technologických společností iracionální?
12.09.2025
22:00Americké akcie proráží na nová maxima  
17:28Je nízká budoucí návratnost amerického trhu daná věc?
17:05Spojené státy vyzvaly G7 a EU k uvalení cel na Čínu a Indii za nákupy ruské ropy
16:54Spotřebitelská důvěra v USA v září opět klesla
16:02PODCAST Trhy & Bohatství: Ceny nemovitostí rostou, přesto jsou prodeje rekordní. Proč?
14:45Potenciální fúze Paramountu a Warner Bros. může narazit u regulátorů. Hrozbou je i Trump
13:42Perly týdne: Fed doposud nikdy nesnížil sazby, když byly finanční podmínky uvolněné
12:15Národní ikony v krizi: Problémy Novo Nordisku a Orstedu rezonují v dánské ekonomice
11:40Silný vývoz nestačil, běžný účet ČR ve druhém kvartálu skončil hluboko v záporu
11:12Zlato září jako nikdy předtím, stříbro nejvýše od roku 2011
10:54Růstová nálada akciích si na konci týdne vybírá přestávku  
10:01Chystá se spojení velkých hollywoodských studií? Paramount Skydance se zajímá o Warner Bros. Discovery
9:51Microsoft a OpenAI podepsaly nezávaznou dohodu o nové fázi spolupráce
8:52Zlato na rekordu, OpenAI mění strukturu a NATO reaguje na ruské drony. Futures jsou v zeleném  
8:49Rozbřesk: Koruna zpět pod 24,40 EUR/CZK, dolar vyděsila špatná data z amerického trhu práce
6:34Jan Bureš na téma Trumpova cla: Proč jsou zatím dopady na Česko mírnější?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data