EURUSD
Velmi zajímavý týden má za sebou eurodolar. Jeho první polovinu začal dolar odmazávat ztráty z počátku srpna, zvládl to však pouze z poloviny. Hodnota těsně nad technickými 1,1000 EURUSD se pro dolar ukázala být nepřekonatelná, a počínaje středou, kdy dolar dostal napráskáno od Fedu, pokračuje v ústupu přes týdenní technické úrovně. Středeční svíčka také spolehlivě pohltila tu úterní a vytvořila tak učebnicovou formaci engulfing, bohužel pro dolarové býky však v jejich neprospěch. Tento signál pak euro dokonale zužitkovalo. Pozor je potřeba dát také na klouzavé průměry. Ty tradiční, 200denní a 50denní MVA, se začínají nebezpečně přibližovat a býčí signál (pro euro) je na spadnutí.

USDJPY
Ukázková formace double-top se potvrdila na páru amerického dolaru s japonským jenem. Ten tradičně na evropských a amerických otřesech zvládnul posílit a dostal se tak na více než měsíční maxima. Do přeprodaných úrovní se dostal také stochastický oscilátor, který teď bude zřejmě vyčkávat na příležitost výstupu z tohoto pásma. To by mohlo pomoci spekulantům, kteří sázejí na západní měnu. Jen zřejmě zatím nebude mít dostatek sil k tomu, aby otestoval svůj lokální extrém proti dolaru při hodnotách 121,00 USDJPY.

SPX500
Tento týden, respektive jeho druhou polovinu, si americký index S&P 500 jistě za rámeček nedá. Čtvrtek zakončil index dokonce největším jednodenním poklesem od února loňského roku, když odepsal přes 2,1 %. Technicky sice opouštěl formující se wedge a prudší pohyb se dal očekávat, pohyb směrem dolů byl však způsoben zejména dalšími otřesy na čínském akciovém trhu. A v tamním hospodářství. Investoři si možná kladou otázku, o kolik vlastně ta Čína zpomaluje a jaký vliv to bude mít na světovou ekonomiku. V relativním vyjádření to zřejmě velký zásek nebude, chtělo by se říci. Jestli Čína poroste 7 nebo 6 % je přece jedno. Jenže i právě tento drobný rozdíl v dynamice tak obrovského celku může napáchat velké škody. Zatím tak činí jen skrz neveselý fundament. Dnešní svíčka na americkém indexu se formuje při druhé týdenní rezistenci, a pokud uzavře v zajímavém tvaru "hammer", signál pro vstup do pozic může být na světě.

USOil
Komentář Martina Novotného, ve kterém naleznete aktuální fundament i techniku spojené s ropou, můžete nalézt ZDE.
XAU
Zlato v počátku týdne ztratilo chuť k růstu, kterou v minulém týdnu dostalo. Pondělní a úterní obchodování se neslo zejména na vlně nervozity a vyčkávání před středečním zveřejněním Fed minutes. Středu pak zlato zúročilo maximálně. Pokles amerických výnosů a zlevnění dolaru využil poté zlatý kov i ve zbytku týdne. Zlato nad 1 150 USD za trojskou unci nad druhou týdenní rezistencí ztrácí síly a hrozí mu potenciálně stejná situace, jako na americkém indexu, jen zrcadlová. Ikonický "shooting star" se může vykreslit z dnešní denní svíce a investoři by tak lokálně a dočasně překoupené zlato mohli opustit. Mírná korekce k 1 125 USD za unci by pak byla logickým důsledkem.
