Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha se opět topila v rudé, rostly jen O2 a ČEZ

Praha se opět topila v rudé, rostly jen O2 a ČEZ

03.12.2015 17:01
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Praha čtvrteční obchodní seancí pokračovala ve včerejším poklesu, který byl však oproti propadu hlavních evropských akciových indexů v reakci na dnešní rozhodnutí Evropské centrální banky daleko méně znatelný. Pražská burza tak nakonec čtvrtek ukončila při nadprůměrném objemu obchodů 0,723 miliardy korun se ztrátou a index PX odepsal 0,85 procenta na 951,27 bodu. Ostatním středoevropským trhům se taktéž nedařilo - polský WIG se obchoduje v červeném a klesl o 0,53 procenta. Německý DAX ztrácí dokonce přes 3 procenta, rakouský ATX odepsal 1,4 procenta a maďarský BUX se jediný držel a obchoduje na zelené nule.

Akcie elektrárenské společnosti ČEZ po včerejším propadu obrátily v zisky a jejich hodnota se přehoupla přes 460 za akcii. Titul uzavřel obchodování se ziskem 1,77 procenta na 465,90 .

Akcie nováčka na pražské burzovní scéně Kofoly se ráno dostaly až pod emisní cenu 510 . Dnešní obchodní den nakonec Kofola ukončila s mírnou ztrátou, titul odepsal 0,58 procenta na 512 , závěrečná cena se tak udržela nad cenou emisní. Finanční ředitel Kofoly dnes uvedl, že společnost uvažuje o 1 až 2 akvizicích v příštím roce.

Tituly z finančního sektoru se dnes se ztrátami okolo 2 procent shodně topily v rudé. Komerční banka zaznamenala další silnou korekci a na objemu obchodů, který přesáhl 0,2 mld. , se propadla pod hranici 5000 za akcii. Titul obchodování uzavřela o 2,17 procenta níže na 4999 . VIG včera večer po skončení obchodní seance oznámila personální změny ve vedení společnosti. Dosavadního předsedu představenstva Petera Hagena nahradí kvůli neshodám ohledně strategie podniku od nového roku Elisabeth Stadler. Akcie VIGu se propadly o 2,37 procenta na 701 . Nedařilo se ani akciím Erste Bank, které pokračovaly v poklesu, odepsaly 1,99 procenta na 757,60 .

Defenzivní tituly obchodovaly v červeném – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování o 0,84 procenta níže na 705 . Tabák uzavřel dnešní obchodní seanci o 0,07 procenta v minusu na 11902 .

PPF dnes na valné hromadě firmy CETIN navrhne vytěsnění jejích menšinových akcionářů za cenu 172,4 . Akcie telekomunikace O2 si připsaly na Praze nejvýraznější zisky a uzavřely obchodování o 2,81 procenta výše na 256 . CETIN uzavřel se ziskem 0,23 procenta na 171,50 .

Unipetrol dnes oznámil, že zahajuje rekonstrukci etylenové jednotky v Záluží, počítá s částečným obnovením produkce v červenci 2016 a najetím na plnou kapacitu v říjnu 2016. Akcie Unipetrolu ukončily obchodování o 0,03 procenta níže na 153,95 .

Mediální skupina CETV ve středu ukončila obchodování o 1,89 procenta níže na 54,40 . Sázková kancelář Fortuna dnes v Praze odepsala 0,32 procenta na 78,40 . Na deset haléřů za akcii se vrátily více než devítiprocentním propadem akcie NWR. Akcie Stock Spirits se po dvoudenním strmém propadu v reakci na oznámení snížení výhledu celoročního zisku EBITDA sice včera vzpamatovaly a připsaly téměř 2 procenta, dnes ale obnovily pád a uzavřely o 2,75 procenta níže na 40,65 .


Čtěte více:

PPF se dnes chystá vytěsnit minoritáře CETIN (squeeze-out cena 172,4 CZK)
03.12.2015 8:24
Telekomunikační společnost CETIN svolala na dnešek valnou hromadu, na ...
ECB snížila depozitní sazbu, euro dál prudce sílí, ECB nezvýšila nákupy aktiv
03.12.2015 13:56
Eurodolar nervózně vyčkával na jednání ECB a vystřelil vzhůru ještě pá...
SuperMario z ECB zklamal - implikace pro ČNB & CZK
03.12.2015 15:18
Obecně lze říci, že obezřetnější postoj tentokrát v ECB zvítězil. Cent...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.05.2026
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?
8:53Příměří mezi USA a Íránem visí na vlásku, korejské trhy zažily šok kvůli dani z AI zisků a futures jsou v červeném  
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD