Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asie před koncem roku obchodovala smíšeně; Nikkei letos +9,3 %

Asie před koncem roku obchodovala smíšeně; Nikkei letos +9,3 %

30.12.2015 8:49
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Na asijských akciových trzích se dnes obchodovalo smíšeně poté, co některé akcie obnovily zisky z počátku obchodní seance. Zatímco jihokorejský Kospi se propadl do červených čísel a skončil se ztrátou 0,25 procenta, australský trh skončil v zelených číslech a procento přidal. Dnešní obchodní den byl letos tím posledním pro japonský akciový trh a index Nikkei poslední seanci roku 2015 ukončil v zeleném a za letošek si tak připsal více než 9 procent. Ceny ropy včera směřovaly vzhůru, tyto zisky nicméně ropa neudržela a během dnešního asijského obchodování opět ztrácela.

Největší zisk si dnes v Asii suverénně připsal australský ASX, který získal procento a skončil tak na dvouměsíčním maximu se všemi sektory v zelených číslech. Ačkoliv se vzhledem ke zprávám o snížení produkce mědi v Číně, které vedlo k růstu ceny červeného kovu, dalo očekávat, že porostou i velikáni komoditního sektoru jako jsou Rio Tinto a BHP Billiton, tyto tituly nakonec zavřely téměř beze změny.

Japonský akciový index Nikkei udržel momentum a ukončil poslední letošní obchodní seanci o 0,27 procenta výše na 19033,71 bodu, za rok 2015 si připsal 9,3 procenta a zaznamenal tak čtvrtý ziskový rok v řadě. Vzhůru směřovaly akcie velkých společností jako Toyota, Honda nebo Sony, Toshiba připsala dokonce téměř 8 procent.

Čínský akciový trh dnes kolísal mezi červenými a zelenými čísly, nakonec ale hlavní akciový index Shanghai Composite zavřel o 0,3 procenta výše. V červených číslech se ale obchodoval hongkongský Hang Seng, který odepisoval kolem půl procenta. Ratingová agentura Moody’s snížila z důvodu obav o likviditu hodnocení hongkongského obchodníka s komoditami Noble Group na „junk“, akcie společnosti v Singapuru ztratily kolem 8 procent.


Čtěte více:

O pronásledování akciových trendů v roce 2016
29.12.2015 17:45
Pohled na nejlépe a nejhůře si vedoucí akcie může mít čistě zábavný zá...
Wall Street si připsala zisky, Qualcomm +3 %
29.12.2015 22:02
Americké akciové trhy po včerejším poklesu opět zamířily výše, když dn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.06.2026
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university