Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Index S&P500 (-1,3%) zavřel pod 2.000b. poprvé od 14. října, Apple další -2%

Index S&P500 (-1,3%) zavřel pod 2.000b. poprvé od 14. října, Apple další -2%

06.01.2016 22:17
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Americké trhy dnes po včerejší pauze opět oslabily. Celkovou náladu zhoršila i zpráva o údajném testu vodíkové bomby v Severní Koreji. Světová banka navíc večer snížila výhled globálního růstu pro roky 2016 a 2017.

V USA byla reportována rozporuplná makrodata. Prosincová změna zaměstnanosti (ADP) sice příjemně překvapila výsledkem +257tis. pracovních míst při očekávání +198tis., listopadové číslo bylo revidováno z +217tis. na +211tis. Index ISM v nevýrobním sektoru ale v minulém měsíci klesl na 55,3b. při očekáváném kosmetickém růstu z 55,9b. na 56,0b. Tovární objednávky podle očekávání klesly o 0,2%.

Dow Jones Industrial Average oslabil o procento a půl, S&P500 -1,3% a technologický Nasdaq Composite -1,1%. Index volatility VIX naopak posílil o 5,5%. Sektorově nejvíce ztratily energetici (-3,6%) a komoditní společnosti (-2,6%).

Dolar byl dnes stabilní pod hladinou 1,08 USD/EUR. Zlato posílilo až na 1093 USD/unci. Ropa ale po týdenních zásobách klesla na 7-leté minima 34 USD/barel.

Valeant oznámil, že po hospitalizaci CEO Michaela Pearsona najde za něj dočasní náhradu. Akcie zareagovaly 1,5% růstem.

Apple po včerejším propadu o 2,6% dnes odepsal další 2%. Investory trápí zpráva o plánované snížení produkce iPhonů.

General Motors oznámil 5,2% nárůst tržeb v Číně v minulém roce. Titul ale propadl o 3,6%.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. Brněnský soud vyhověl EDF
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích
17:32Firmy se cel nebojí? Průzkumy ISM za duben nedopadly špatně  
16:38Burza v USA otevírá v červeném. V Evropě roste DAX a z titulů Erste po oznámení akvizice  
14:53Obchodní chaos. Trumpovo eso v rukávu, Powellova noční můra
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel
11:32Květnová důvěra investorů se v eurozóně zotavila po dubnových obavách o dopadech cel
11:22Hledá se nový šéf Tesly? Změnil by výrazně atraktivitu akcií?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y