Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza zahajuje týden poklesem, klesá finanční sektor i ČEZ

Pražská burza zahajuje týden poklesem, klesá finanční sektor i ČEZ

11.01.2016 17:01
Autor: Michal Putna, Patria Online

Domácí burzovní parket dnes nedokázal najít recept na další pokles a zakončil den s 0,6procentní ztrátou na úrovni 918,6 bodu. Objem obchodů byl proti dlouhodobému průměru přibližně poloviční. Index PX zakončil den v červených číslech zejména kvůli poklesu finančního sektoru a energetiky ČEZ.

Positivní vývoj v západní Evropě, kde hlavní indexy připisují více než půl procenta, se v Praze neodrazil, tituly z finančního sektoru tak opět strádaly (KB -0,22 %, Erste -0,37 % a VIG dokonce -2,9 %). Také ČEZ si prošel výprodeji a zakončil den o 0,3 % níže na ceně 412,9 CZK/akcie, přičemž společnost dnes oznámila, že 1. blok JE Temelín jede od dnešního rána opět na plný výkon.

Výraznou ztrátu utrpěly cenné papíry Stock Spirits, které odevzdaly 4,3 % na 45 korun. Japonská Nomura přitom dnes zvýšila cílovou cenu pro tuto společnost na 50,6 CZK z 48,6 CZK/akcie, doporučení však zůstalo nezměněné na stupni „neutral“. Půl procenta ztratil rovněž český tabák a pondělí zakončil na ceně 11889 Kč/akcie a nedařilo se ani CETV (-0,16 %).

Akcie pivovarů Lobkowicz stagnovaly na úrovni pátečního závěru 207 korun. (Minoritní) akcionáři PLG mají navíc čas už jen do konce tohoto týdne (do 15.1. 2016), do kdy mohou využít veřejné nabídky převzetí akcií PLG za cenu 208 za jednu akcii (v návaznosti na veřejnou nabídku převzetí firemních akcií se tuto cenu za akcii zavázal zaplatit nový většinový vlastník společnosti PLG, firma Lapasan s.r.o.). Kromě pivovarů zůstaly dnes na své pateční závěrečně hodnotě také akcie NWR (0,1 CZK/akcie).

V zelených číslech se dnes obchodovaly cenné papíry Fortuny (+1,15 %), Pegasu (+0,9 %), O2 CR (+0,64 %) a Kofoly (+1 %). Unipetrol připsal 1,2 procenta na 161 CZK/akcie, přičemž podle nejnovější studie Allianz se škoda způsobená při požáru v litvínovské chemičce vyšplhá na více než půl miliardy dolarů.

 


Čtěte více:

Výsledková sezóna v USA - firemní kalendář pro 4Q15
11.01.2016 14:30
Rok 2015 je za námi a to znamená pro finanční trhy jediné - start mara...
Výsledková sezóna v Evropě - firemní kalendář pro 4Q15
11.01.2016 14:40
Se začátkem roku nového uzavřou ten loňský 2015 zveřejněním hospodářsk...
Mediální firmy budou muset čelit v roce 2016 pěti důležitým tématům
11.01.2016 16:03
Akcie amerických kabelových televizí nepředvedly investorům v roce 20...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  
22.02.2026
10:01Víkendář: Čína na rozdíl od Japonska není připravena na odchod do důchodu. Co Německo?
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  
18:17MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
17:22Investice do AI, klesající odkupy a kolik by to vlastně mělo vynášet?
16:11Dlouho očekávané rozhodnutí konečně padlo. Nejvyšší soud USA zrušil Trumpova cla
15:57Pětice evropských velmocí vyvine levné protivzdušné systémy inspirované Ukrajinou
15:30Ekonomika USA koncem roku brzdila spolu s výpadkem vývozu a vládních výdajů  
15:07Lee: Inflace půjde na úrovně před rokem 2020, AI bude vytvářet vítěze a poražené

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data