Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Slabší americká čísla pomohla forintu posílit... a další devizové zprávy

Slabší americká čísla pomohla forintu posílit... a další devizové zprávy

07.04.2008 9:44
Autor: 

Česká koruna v pátek ztrácela, k čemuž dopoledne mohl přispět holubičí tón zápisu z posledního zasedání ČNB a odpoledne horší statistiky z USA. Měnový pár se tak vyhoupl zpátky nad 25,00 EUR/CZK.
 
Dnešek by měl být doma i ve světě klidnější. Lepší zahraniční obchod po ránu příliš rozruchu nevyvolá. Důležitá ale může být zítřejší inflace – pokud podle našich očekávání poklesne více než trh čeká, může koruna smazat další porci ze svých nedávných zisků. 

Začátek týdne může být ve znamení určité stabilizace na měnovém páru. V dalším průběhu týdne ale nevylučujeme, že se EUR/USD pokusí otestovat současná historická maxima na 1,59 EUR/USD. Čeká nás totiž další pevné protiinflační vystoupení presidenta Tricheta po čtvrtečním zasedání ECB. 

Slovenská koruna sa v piatok držala v úzkom pásme okolo úrovne 32,40 EUR/SKK keď tak ako ostatné meny v regióne čakala na čísla z amerického trhu práce. Po ich zverejnení mierne posilnilnila k 32,38, kde seansu aj ukončila. Tento týždeň je bohatý na zverejňované ekonomické čísla. Najväčšiu pozornosť pritiahne piatková inflácia a zahraničný obchod. Reálne však čísla nebudú mať schopnosť výraznejšie ovplyvniť obchodovanie na trhu. Dnes sme však bez čísiel a tak predpokladáme skôr pokojnejší deň, pričom by sa kurz nemal vzdialiť z pásma 32,30-32,50 EUR/SKK. 

Zlotý se koncem týdne vůči euru udržel v úzkém pásmu kolem 3,47. Na programu nebyly žádné domácí události a klidné obchodování udrželo polskou měnu prakticky nezměněnu.
 
Dnešní ranní posílení dolaru by se mohlo projevit u zlotého na dočasném vybíraní zisků. Jestliže se však udrží příznivá nálada na rizikovější aktiva, bude mít polská měna šanci prorazit k úrovni EUR/PLN 3,45. 

Forint v pátek po slabším začátku posílil, z úvodních EUR/PLN 257,20 končil na 256,70. Bez vlivu zůstala vyšší hodnota konečného lednového deficitu obchodní bilance. Ve prospěch domácí měny naopak hrála slabší americká čísla, která odpoledne poslala forint k silnějším hodnotám.
 
Dnešek je bez čerstvých statistik. V neprospěch forintu by dnes mohly hrát potíže se schvalováním zákona o zdravotní péči, hlavní impulzy ale přijdou zřejmě opět ze zahraničí. Mírné posílení dolaru by tak zpočátku dne mohlo být pro forint nepříznivé, případné oslabení dolaru na světových trzích by ale zájem o domácí měnu mělo udržet a může v dalších dnech poslat forint k úrovni EUR/HUF 255.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.05.2026
14:56Proč v USA reagují trhy na AI jinak než v Evropě?
9:00Víkendář: Bude to s AI a trhem práce podobné, jako s předchozími technologiemi?
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data