Investment recommendation
    Company results - CZ
      Company results - World
        IPO, M&A
          Weekly overview
             

            Detaill - video

            Lídři EU hledají možnosti podpory ekonomického růstu. Eurodolar pod tlakem protichůdných zpráv (video)

            23/05/2012 15:09
            Author: Jan Korb, Patria Finance

            Vývoj na akciových trzích přinesl v tomto týdnu růstovou korekci po předchozím 6denním souvislém propadu Wall Street. Růst evropských trhů, který v prvních dvou dnech týdne přinesl zhruba 2procentní zisky, se ale dnes zastavil a akcie ztrácejí. V centru pozornosti zůstává Řecko, resp. spekulace o jeho odchodu z eurozóny. Čelní představitelé Evropy dnes budou jednat o nových možnostech podpory ekonomického růstu v Evropě, proti níž stojí zastánci fiskální disciplíny. Výsledky summitu pak mimo jiné ovlivní vývoj na akciových trzích.

            Tuzemská burza je určitým zrcadlem na klíčových trzích a zaznamenává pokles. V současném prostředí se nabízí obchodovat na měnovém páru eurodolar, který svými výkyvy odráží protichůdnost jednotlivých zpráv; dominantní vývoj je však v neprospěch eura. Extrémní, více než jednodenní výkyvy lze využít ke vstupu do opačných pozic, říká makléř Patria Direct Jan Korb.

            Uvedený videokomentář vyjadřuje osobní názor makléře Patria Direct a nelze jej považovat za jednotné stanovisko společnosti Patria.”


            Your opinion
            You can start the on-line discussion here. So far there has been no opinion added to the discussion. All users must be signed in (Přihlásit). If you do not have an account where you could sign in, please register zde.


              Patria recommends
              Most watched videos
                Related news and articles