Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
9 , 10,......11.září se blíží a evropští investoři čekají, kde a co ještě spadne

9 , 10,......11.září se blíží a evropští investoři čekají, kde a co ještě spadne

10.09.2008 11:55
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Západoevropské indexy se nadále nevymanily z pesimismu posledních dní, na který zapomněly v pondělí, když všichni otevírali šampaňské a slavili do pozdních večerních hodin, když americká vláda oznámila záchranný plán pro „bratry v triku“ Fredie a Fannie. Úterní vystřízlivění bylo o to bolestnější a dnešní dopoledne by raději investoři ani neviděli. Blížící se výročí 11. září tak nadále drží investory v šachu, a ti se snaží zachránit jakoukoliv pozici před ztrátou.

Nečekané rozhodnutí OPECu ohledně snížení dodávek na úroveň z roku 2007 (viz ZDE) podržela cenu ropy nad 102 USD a aktuálně její cena vystoupala na 104 USD za barel. Prodejci se objevují i na bankovních titulech, kde sentimentem hýbou informace o Lehman Brothers (8 USD, -44,95%), když se nejprve objeví invormace o ukončení jednaní s korejskou protistranou, aby se posléze zase začalo hovořit o nové nabídce. Jedno je však jisté: Lehman Brothers dnes zveřejní své výsledky a otevře „Pandořinu skříňku“ investičních bank za 3Q, když její konkurenci začnou zveřejňovat své výsledky následně po ní.

Pokles dalších komodit nedovoluje k zastavení sesuvu těžařských společností a jejich akcie jsou „zasypány“ další vlnou prodejních příkazů. Nejvíce tak ztrácejí akcie Rio Tinto (4 130 GBp, -3,17%) následované BHP Billiton (1 375 GBp, -2,14%). Pro dnešní den je na druhé straně Atlantiku z makrodat přichystán počet žádostí o hypotéku, a tak hlavní roli určitě sehraje Lehman Brothers, ale investoři by spíš potřebovali relaxační tón, který by mohli pořídit s novinkou společnosti Apple (152 USD, -3,95%), která včera představila svůj iPod Nano Chrome.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.07.2025
22:01Zámořské indexy oslabily navzdory růstu polovodičových titulů  
17:18Cla a opakování a konec boomu dvacátých let
16:59Americké indexy proráží na nová maxima, hodnota zlata mírně klesá
16:23Brusel má v případě neúspěchu s USA připravenou celní odvetu za 72 miliard eur
16:12Čínský trh se smartphony zažil po šesti kvartálech růstu pokles. Apple přestává oslabovat
15:25Efekt cel se začíná zvolna projevovat, americká inflace v červnu zrychlila  
15:15Braňo Soták k JPMorgan: S výsledky jsme spokojeni. Kde výhled dává prostor a kde dře?  
15:01Citigroup překonala odhady, čistý zisk dosáhl čtyř miliard
13:40JP Morgan opět překonala očekávání analytiků, v meziročním srovnání ale zaostává
12:20Průmyslová výroba v EU v květnu vzrostla o 1,5 procenta, v Česku klesla
11:59ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci stoupla víc, než se čekalo
11:49Komentář analytika: Přijdou pro Nvidii z Číny dobré zprávy?  
11:00Akcie před inflací a výsledky lehce rostou. Trump znovu ustupuje a posílá vzhůru Nvidii  
10:23Obrat Washingtonu, Nvidii povolil vyvážet čipy H20 do Číny. Akcie se dostávají nad 170 dolarů
9:02Rozbřesk: Ukáží se už cla v americké inflaci? Nápověda dnes odpoledne
8:51Čína ukazuje odolnost vůči americkým clům, Trump prodá zbraně na Ukrajinu. Evropa zahájí pozitivně  
8:37Čínská ekonomika stále drží růst nad 5 procenty a překvapuje odolností proti americkým clům
8:36Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent na 37,5 mld. Kč
8:31Cla by sebrala české ekonomice 0,4 % z růstu letos a 1,1 % příští rok, odhaduje MF. Trump opět po „náhozu“ avizuje ochotu jednat
5:55Měla by nastat změna ve vedení Applu?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Bank of New York Mellon Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Blackrock Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
7:00Telefonaktiebolaget LM Ericsson (06/25 Q2)
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
12:45JPMorgan Chase & Co (06/25 Q2)
13:00Wells Fargo & Co (06/25 Q2)
13:30State Street Corp (06/25 Q2)
14:00Citigroup Inc (06/25 Q2)
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index