Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Citigroup nepotěšila... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Citigroup nepotěšila... denní přehled Trhy, data, výsledky

    17.01.2012 17:59
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    Aukce nových kmitočtů, která by měla do ČR přinést nižší ceny za telefonování v mobilní síti nebo mobilní internet, bude podle zdrojů Lidových novin (LN) vypsána nejpozději do konce března. O český mobilní trh by podle odborníků mohl mít zájem například britský operátor Hutchinson 3 UK a podle informací LN chce na český trh vstoupit Orange. Účast v aukci má být pro operátory podmíněna vpuštěním virtuálních operátorů do svých mobilních sítí.

    Evropa:
    Index ekonomického institutu ZEW měřící náladu investorů v Německu se v lednu výrazně zlepšil, když dosáhl hodnoty -21,6 bodu po listopadových -53,8 bodu, počítalo se přitom jen s minimální změnou tohoto ukazatele. Jde o nejlepší výsledek od srpna loňského roku.

    Agentura S&P po snížení ratingu 9 zemí eurozóny přistoupila také snížení ratingu záchranného fondu EFSF. Jeho hodnocení kleslo ze stupně AAA na AA+. Přesto se EFSF dnes podařilo prodat aukci 6měsíční pokladniční poukázky v objemu 1,5 mld. eur s průměrným výnosem 0,266 %. Poměr poptávky a nabídky dosáhl solidních 3,1:1.

    S&P dále varovala, že Řecko se již velmi brzo dostane do situace, kdy nebude schopné hradit své závazky. S varováním před insolvencí země krátce poté přispěchala také agentura Fitch Ratings.

    Evropská komise zahájila právní kroky proti Maďarsku u Evropského soudního dvoru. Předmětem sporu jsou nedávné ústavní změny týkající se nezávislosti centrální banky, pravidel úřadu na ochranu dat a soudnictví. Komise dala zemi jednoměsíční lhůtu k nápravě vytýkaných záležitostí. Zároveň legislativními úpravami fungování centrální banky Komise podmiňuje obnovení jednání o finanční pomoci.

    Počet nových registrací automobilů v Evropě klesl loni o 1,4 %, v prosinci trh zaznamenal až 5,8procentní pokles. Z regionálního hlediska zaznamenaly největší propady Španělsko a Itálie. Největší poklesy prodeje postihly automobilky Fiat, PSA Peugeot Citroen a Renault.

    Skupina vedená japonskou Sumitomo Mitsui koupí aktiva RBS v oblasti financování leteckého průmyslu za 7,3 mld. USD. Nákup zahrnuje 206 letadel a závazky ke koupi dalších 87. Akcie RBS rostou o 2 %.

    USA:
    Index Empire Manufacturing popisující průmyslovou aktivitu v okolí New Yorku se v lednu zlepšil na 13,5 bodu z 8,2 bodu v prosinci, počítalo se s růstem na 11 bodů.

    Výsledková sezóna pokračovala v bankovním sektoru. Citigroup výsledky příliš nepotěšila. Banka vydělala jen 1,2 mld. USD, neboli 0,38 USD na akcii oproti trhem očekávaným 0,52 USD. Výsledek navíc vylepšilo rozpuštění již dříve vytvořených rezerv o objemu 1,5 mld. USD. Tržby klesly oproti 3Q11 o 18 % na 17,2 mld. USD a také zaostaly za očekáváním. Stěžejním důvodem je chabý výkon investiční divize, která zaznamenala 33procentní mezikvartální propad příjmů (po očištění od účetních vlivů), vévodí mu 24procentní pokles příjmů z obchodních aktivit. Lépe si vedla retailová divize, která se prezentovala jen velmi mírným poklesem tržeb. Akcie odepisují 6 %.

    Další z bank, Wells Fargo, naopak výsledky za 4Q11 příjemně překvapila, když hospodařila se ziskem 4,1 mld. USD, což je o 20 % víc než loni. Tržby sice klesly meziročně o 4 % na 20,6 mld. USD, oproti 3Q11 ale narostly a předčily tak očekávání trhu. Solidní výkon předvedla hypoteční divize s 35procentním mezikvartálním nárůstem objemu poskytnutých hypoték. Pokles úrokových marží z 3Q11 nahradil jejich růst o 5 bps na 3,89 %; došlo taktéž na rozpuštění 600 mil. USD z dříve vytvořených rezerv. Banka plánuje pro letošek redukci čtvrtletních nákladů o 1,5 mld. USD. Navíc setrvává při svém záměru distribuovat více kapitálu mezi akcionáře. Akcie přidávají 1 %.

    Ostatní:
    Čínská ekonomika zpomalila, předčila však očekávání. Meziroční tempo růstu HDP se ve 4Q snížilo na 8,9 % z 9,1 % ve 3Q, očekávalo se zpomalení na 8,7 %. Tempo růstu průmyslové produkce v prosinci zrychlilo na 12,8 % z listopadových 12,7 %, maloobchodní tržby v závěru roku také zrychlily a v prosinci meziročně stouply o 18,1 %.

    Korejský Samsung se letos chystá na rekordní investice o objemu 42 mld. USD. Ty budou soustředěny do výroby displejů a paměťových čipů.

    Očekávaná data následujícího dne:

    Událost

    konsensus

    předchozí

    14:30

    USA - PPI

    0,1 % m/m

    0,3 % m/m

    15:15

    USA - Průmyslová výroba

    0,5 %

    -0,2 %


    Očekávané firemní události:

    07:00

    ASML Holding

    Výsledky za FY11

    Oček. EPS 3,274 EUR

    B/MKT

    PNC Financial Services

    4Q11

    1,488 USD

    B/MKT

    State Street

    4Q11

    0,937 USD

    B/MKT

    US Bancorp

    4Q11

    0,634 USD

    12:30

    Bank of NY Mellon

    4Q11

    0,531 USD

    14:00

    Goldman Sachs

    4Q11

    1,226 USD

    22:05

    F5 Networks

    1Q12

    1,009 USD

    22:20

    Xilinx

    3Q12

    0,379 USD

    A/MKT

    eBay

    4Q11

    0,571 USD


    Shrnutí vývoje na finančních trzích:

    17.1.

     

    16.1.

     

    Změna za den

     

    Změna za rok

    3M Pribor

    1,17

    1,18

    -0,01

    -0,01

    2Y IRS

    1,39

     

    1,36

     

    0,03

     

    -0,77

    10Y IRS

    2,14

    2,14

    0,00

    -1,12

    CZK/EUR

    25,66

     

    25,63

     

    0,1%

     

    5,6%

    CZK/USD

    20,14

    20,23

    -0,4%

    11,3%

    USD/EUR

    1,2740

     

    1,2670

     

    0,6%

     

    -5,1%

    PX

    889,4

    895,5

    -0,7%

    -29,1%

    S&P 500

    1299,1

     

    1289,1

     

    0,8%

     

    2,0%

    DJ STOXX 50

    2426,4

    2413,1

    0,5%

    -8,6%




    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

    Tip: T.O.P. – Trhy o páté z Patria.cz

    Denní komentované shrnutí událostí na finančních trzích u nás i ve světě, odesíláno v pracovních dnech mezi 17. a 18. hodinou. Přihlaste se k odběru nového souhrnu ZDE!


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data