Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
LinkedIn nadchl čtvrtletním ziskem, tržbami i výhledem na 1Q. Akcie letí vzhůru (+19 %)

LinkedIn nadchl čtvrtletním ziskem, tržbami i výhledem na 1Q. Akcie letí vzhůru (+19 %)

08.02.2013 9:38, aktualizováno: 8.2. 16:19

Aktualizováno

Provozovatel světově největší profesní sociální sítě LinkedIn představil za poslední čtvrtletí roku díky nárůstu uživatelů zisk i tržby vysoko nad očekáváním, příjemně překvapil také výhledem na 1Q letošního roku. Trh odměnil výsledky výrazným růstem, akcie společnosti v prodlouženém obchodování posílily o téměř 10 procent. Dnes po otevření Wall Street titul roste o téměř 19 procent na 147,50 USD.  

Společnost zachovala trend výrazného růstu příjmů z 3Q a za poslední tři měsíce roku zvýšila tržby o 81 procent na 303,6 milionu USD. Překonala jimi očekávání analytiků na průměrné úrovni 279,7 mil. USD. Zisk očištěný o jednorázové položky dosáhl 35 centů a výrazně předčil konsensus 19 centů. Celkový čistý zisk zahrnující náklady na kompenzace ve formě akcií a amortizaci nehmotných aktiv vzrostl na 11,5 mil. USD z 6,92 mil. USD.

Počet uživatelů profesní sociální sítě za poslední čtvrtletí vzrostl o 8 procent na 202 milionů, což firmě dopomohlo k vyšším tržbám z inzerce. Zaměstnavatelé v rostoucí míře využívají web při hledání vhodných kandidátů. Příjmy z aplikace, která umožňuje firmám obsazovat volné pozice lidmi sdílejícími svůj profil na LinkedIn vzrostly o 90 procent na 161 milionů USD a tvořily tak více než polovinu celkových tržeb.

„Investoři si zjevně oblíbili tuto kombinaci inzerce a příjmů z poplatků společnosti, kdy oba faktory výrazně rostou,“ uvedl analytik Bloomberg Industries Paul Sweeney, který sleduje sektor médií a internetových společností. Většina příjmů LinkedIn pochází z uživatelských poplatků ve formě předplatného, spíše než z reklamy či poplatků za jednorázové transakce. Příjmy z inzerce vzrostly za 4Q o 68 procent na 83,2 mil. USD, příjmy z "premium" členství pro zaměstnavatele se zvýšily o 79 procent na 59,4 mil. USD.

Akcie LinkedIn reagovaly na výsledky růstem v aftermarketu až o 12 procent, zisk nakonec mírně korigovaly na +9,5 %. Titul od svého vstupu na burzu v květnu 2011 navýšil svou tržní hodnotu téměř na trojnásobek, zatímco akcie největšího provozovatele sociální sítě Facebook od IPO v květnu 2012 propadly ke včerejšímu závěru zhruba o čtvrtinu a společnosti Groupon a Zynga oslabily ještě výrazněji, od konce předloňského roku téměř o 70 procent.

Společnost dále představila výhled na první čtvrtletí: na úrovni tržeb očekává 305 – 310 mil. USD, tedy více než v průměru analytici (301,3 mil. USD). Za celý rok pak počítá s příjmy v rozpětí 1,41 – 1,44 mld. USD (konsensus 1,45 mld. USD). Příjemně překvapila firma i výhledem provozního zisku na 67 – 69 milionů USD proti očekávání trhu 58,9 mil. USD, zatímco za celý rok 2013 počítá s EBITDA 315 – 330 mil. USD (konsensus 338,4 mil. USD). 

 
(Zdroj: LinkedIn, Bloomerg)


Čtěte více:

Zisk Facebooku srazily vyšší výdaje na reklamu. Tržby +40 %, firma investuje do reklamy
31.01.2013 9:19
Po mírně pozitivním překvapení z výsledků za třetí čtvrtletí loňského ...
Facebook – komentář k výsledkům za 4Q12
31.01.2013 15:39
• Ve 4Q12 vládne výsledkové sezóně v technologickém sektoru téma profi...
Zynga opět předčila očekávání. Trh ocenil strategii snižování nákladů: +7 %
06.02.2013 9:32
Výraznou reakci trhu si i tentokrát vynutilo zveřejnění hospodářských ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.09.2025
17:25Britská „krize“
15:52ČNB nechala sazbu rezervy na ochranu úvěrového trhu beze změny na 1,25 pct
15:48Dominik Rusinko: Úrokové sazby ECB beze změny, laťka pro jejich snížení je vysoko
15:05Americká inflace narostla, ale obavy nezvedá
14:26ECB ponechala depozitní sazbu na dvou procentech
13:43Alibaba spouští třímiliardovou emisi dluhopisů na podporu AI a cloudových služeb
12:08Kubíček z ČNB: Další krok ČNB může být zvýšení sazeb, zatím to ale není na obzoru
11:18Agentura IEA zvýšila prognózu těžby ropy i výhled růstu poptávky
11:02Soud EU zrušil povolení státní podpory stavby maďarské elektrárny Paks II
10:44Mírný růst inflace trhy neohrozí, ECB dnes sazby nezmění  
8:53Trhy by měly otevírat mírně do plusu. Wall Street vedl vzhůru Oracle, zdrojem neklidu ruské drony v Polsku i útok Izraele v Kataru. ECB rozhodne o sazbách, ČNB o rezervě  
8:44Rozbřesk: Úrokové sazby v eurozóně se dnes měnit nebudou
8:17Financial Times: Společnost GTCR kupuje výrobce léků Zentiva za 4,1 miliardy eur
6:08Stratégové revidují své prognózy. S&P 500 může ještě letos dosáhnout 7 000 bodů  
10.09.2025
22:02Nižší inflace PPI a snová čísla Oracle poslaly S&P 500 i Nasdaq na nová maxima  
17:46Jedna dobrá, jedna špatná zpráva…
17:17Doosan Škoda Power dodá do Temelína nové generátory za několik miliard korun
16:52Larry Ellison sesadil Elona Muska. Je nejbohatším člověkem na světě
16:20Evropská odpověď na SpaceX: Airbus, Thales a Leonardo připravují společný podnik
15:40Nebius chce dál expandovat, a tak si jde k investorům pro tři miliardy dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.