Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza roste třetím dnem díky ČEZ a bankám. TMR s EBITDA +54 %, Orco dalo výhled

Pražská burza roste třetím dnem díky ČEZ a bankám. TMR s EBITDA +54 %, Orco dalo výhled

28.06.2013 10:15
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza roste již potřetí v řadě, když index PX přidává 0,6 %. Západoevropské burzy sice otevřely v zelených číslech, ale od otevření postupně tyto zisky umazávají. Středoevropské trhy slušně rostou, když polský WIG 20 přidává 0,45 %, maďarský BUX posiluje o 0,7 % a rakouský ATX zpevňuje o 0,9 %.

V čele růstu stojí akcie ČEZ a bankovní tituly. ČEZ pokračuje v mazání nedávných prudkých ztrát, když jeho akcie posilují o 1,2 % na 476 . Akcie Komerční banky a Erste rostou shodně o 0,5 %, když dohánějí rally v západoevropském bankovním sektoru. Analytici Raiffeisen zvýšili doporučení pro akcie Erste na „koupit“ z „držet“, zatímco cílovou cenu snížili na 24,5 EUR z 26 EUR.

Strmý propad dnes přerušují akcie NWR, které se stabilizují kolem 17,5 . Určitou stabilizaci vidíme i u akcií Telefóniky CR, které pokud udrží současnou úroveň 268 , uzavřou teprve podruhé v tomto měsíci s týdenním ziskem.

Společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která je od loňského roku obchodovaná v rámci hlavního trhu pražské burzy, dnes představila předběžná čísla o hospodaření za první pololetí fiskálního roku 2013. Od listopadu do dubna zvýšila provozní zisk EBITDA o 54 procent na 12,1 milionu eur. Tržby za dané období se zvýšily o 28 procent na 32,5 mil. EUR.

Včerejší výroční valná hromada i mimořádná valná hromada skupiny Orco hladce schválily navržené body, z nichž nejdůležitějšími bylo nové složení managementu a navýšení autorizovaného akciového kapitálu. Akcionáři krátce před konáním VH zažehnali spory o obsazení postů v představenstvu s ohledem na poměr podílů. Finanční ředitel skupiny Tomasini v separátním komentáři uvedl, že očekává letošní tržby skupiny Orco v rozmezí 155 až 165 milionů eur a naopak neočekává výrazné výkyvy z přecenění aktiv.


Negativní zpráva o zpětném vývoji tuzemské ekonomiky přišla v podobě revize ČSÚ. HDP v 1Q klesl dle ní o 1,3 % mezikvartálně a 2,4 % meziročně (původní údaje -1,1 % a -2,2 %). ČSÚ revizi zdůvodnil horším odhadem daňových příjmů při vlivu předzásobení u tabákových výrobků.

Příznivější jsou naopak zprávy z ekonomiky německé. Tamní maloobchodní tržby v květnu rostly meziměsíčně o 0,8 %, meziročně o 0,4 % při očekávání pouze na úrovni 0,4 % a 0,2 %.



Čtěte více:

Valné hromady Orco schválily představenstvo i navýšení kapitálu. Vítek posílil, padl nový výhled
27.06.2013 18:47
Výroční valná hromada i mimořádná valná hromada skupiny Orco hladce sc...
TMR v pololetí vzrostl provozní zisk o polovinu. Celkem chce investovat 45 mil. EUR
28.06.2013 9:36
Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která je od loňskéh...
Pokles tuzemské ekonomiky byl v 1Q hlubší, ukázala revize
28.06.2013 9:40
Tuzemská ekonomika klesla v letošním prvním čtvrtletí více, než uváděl...

Váš názor
  • Jak roste ??
    28.06.2013 12:26

    vždytˇ je v minusu. Joo neni nad to si najít ten vhodný okamžik a minutu, kdy je zrovna na chvíli v plusu. Ale i tady plati - nechval dne před večerem - dočkej času jako husa klasu - práce kvapná málo platná. A můžeme pokračovat že ? ))))).
    starosta
    • Re: Jak roste ??
      28.06.2013 12:30

      je to poslední zoufalé roztleskávání :DD jako o2, jako FED.))
      Deny:-)
      • hlavně nezapomínat co praví přísloví
        28.06.2013 12:51

        ......že po posvicení prijde vždycky sr.....Ale není se čeho obavat. Dnes už máme dostatek toiletniho papíru.
        xxx
Aktuální komentáře
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data