Aktualizováno Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se za srpen nepatrně zvýšily o 0,1 procenta, jde o mírně nižší číslo než očekávaných 0,2 procenta. Stejnou měrou rostl také jádrový index, bez potravin a energií. Samotné potraviny za srpen zdražily o 0,1 procenta při dalším zdražení ovoce a zeleniny, masa a vajec i mléčných výrobků. Naopak zlevnily nealkoholické nápoje. Ceny energií se snížily o 0,3 procenta. Mírně zlevnil benzín a elektřina, výrazněji plyn.
Meziměsíční růst jádrového indexu z většiny zařídilo zdražení léků o 0,4 a výdajů na bydlení o 0,2 procenta. Naopak se snížily ceny dopravy o 0,5 procenta a mírně klesly ceny ojetých aut, zatímco ceny nových aut stagnovaly.

Meziroční inflace ve spotřebitelských cenách se snížila na 1,5 procenta z červencových dvou procent. Projevila se zde ale volatilita cen energií. Ty celkový index v červenci tlačily vzhůru, když vykázaly meziroční růst o 4,7 procenta. V srpnu naopak index tlačily mírně dolů. Potraviny takovou volatilitu nepřinášejí, neboť jejich ceny jsou letos zhruba stabilní, přibližně o 1,5 procenta nad úrovní z loňského roku.
Jádrová inflace, která energie ani potraviny nezahrnuje, v USA mírně stoupla na 1,8 z 1,7 procenta, což je očekávaný výsledek. Díky tomu data spíše podporují úvahy o omezování QE, než naopak. Příliš nízká inflace by mohla narušit záměr Fedu zmírňovat měnovou stimulaci, srpnová čísla ale naznačují, že se cenový růst stabilizuje a může se i mírně zvedat. Pro finanční trhy by nové informace o spotřebitelských cenách měly být víceméně neutrální.