Aktualizováno Index nákupních manažerů v průmyslu eurozóny za prosinec stoupl na 52,7 bodu z 51,6 v listopadu. Překonal tím konsensus na úrovni 51,9 bodu. Další zlepšení zaznamenala úroveň výroby. Růst poptávky ukazuje zvýraznění nárůstu nových objednávek, se kterými rostly také nevyřízené zakázky. Důležitou roli přitom hraje zahraniční poptávka. Firmám se dařilo více promítat rostoucí náklady do cen výstupu, které pokračovaly v růstu. Zaměstnanost v průmyslu podle průzkumu zhruba stagnovala, ve službách se dál snižovala. PMI v sektoru služeb se v prosinci mírně snížil na 51,0 bodů z 51,7 v listopadu, čímž zaostal za očekávanými 51,5 bodu.
Průmyslový index nákupních manažerů v Německu dopadl lépe, než se čekalo, když podle předběžných výsledků v prosinci stoupl na 54,2 z listopadových 52,7 bodu. Konsensus byl nastaven na 53 bodů. Průzkum ukazuje další zrychlení výroby podpořené silnějším růstem nových objednávek. Ty i díky dalšímu zvýraznění přílivu exportních objednávek rostly nejvíce od dubna 2011. Spolu s nahromaděním nevyřízených zakázek pak dávají příznivou indikaci pro další zrychlování výroby v příštích měsících. Na vyšší poptávku a rozjíždějící se výrobu firmy reagují nabíráním zaměstnanců - k tomu dochází vedle průmyslu také ve službách.
Francouzský PMI v září těsně nedosáhl 50bodové hranice a ve zbytku roku se znovu snižuje. Předběžný prosincový údaj byl zklamáním, když ukázal pokles indexu na 47,1 bodu z listopadových 48,4. Průmyslové podniky zaznamenaly výraznější pokles výroby při menším počtu nových zakázek. Pokles jejich objemu se zvýraznil, navíc stejně jako v listopadu je tu snížení objednávek ze zahraničí. Průzkum pak ukazuje také pokračující snižování zaměstnanosti a to jak v průmyslu, tak v sektoru služeb.

Indexy nákupních manažerů v eurozóně navazují na listopad. Dál se daří Německu, které roste a má prostor k dalšímu postupnému zrychlování. Naopak zaostávání Francie se prohlubuje. Průmyslový sektor v této zemi je pod tlakem, když se mu nedaří profitovat z postupně rostoucí poptávky. Francie se dostala do pozice, kdy výkonnostně stále více ztrácí na Německo a další severní země, ale zároveň se dostává i do nevýhody vůči periferním zemím jako Španělsko, které začaly s reformami a kde firmy svou konkurenceschopnost značně podpořily škrtáním nákladů. Stále více se tedy ukazuje, že se Francie bez hlubších reforem neobejde.
Čísla za eurozónu jako celek táhne hlavně Německo, ale zlepšení je vidět i v zemích mimo jádro eurozóny. Celková čísla tady vyznívají pozitivně. Obrat trendu u PMI nastal už více než před rokem, letos v červenci se index dostal nad 50 a dál se zlepšuje. Naznačuje tak pokračující růst ekonomiky, ovšem stále značně pomalý.