Aktualizováno Zatímco index ISM z amerického průmyslu se v únoru dál zhoršil, obdobný indikátor z nevýrobního sektoru si vybral opačný směr. Růst na 56,9 z lednových 56,7 bodu je sice mírný, ale překonává očekávání trhu nastavená na 56,5.

O tento mírný růst indexu se zasloužila zejména zaměstnanost - příslušný subindex se zvýšil na 56,4 z 51,6 bodu. Naopak u aktivity či produkce sledujeme pokles na 59,4 a u nových objednávek snížení na 56,7 bodu.
Problémy kvůli situaci v přístavech na západním pobřeží pociťuje segment zdravotnických služeb. Omezení se týkají také velkoobchodu, kde dochází ke značným zpožděním v dodávkách zboží. Na druhou stranu ale tržby zvedá nižší cena benzínu, což by mělo vydržet po celý první kvartál. Příznivé hodnocení přichází z maloobchodu, kde firmy krom vlivu levnějšího benzínu zmiňují také příznivou náladu spotřebitelů. Volnočasové služby jsou na tom podle průzkumu zhruba stejně, jak bývá v tuto část roku obvyklé. Specializované služby pokračují v růstu, ačkoli pomalém.
Data jsou mírně pozitivní, zvláště když přihlédneme k tomu, že i v tomto průzkumu se lehce nepříznivě projevil mimořádný faktor stávek v přístavech. Sektor služeb pokračuje v solidní expanzi, ačkoli zpomalení nových zakázek naznačuje, že se tempo v blízké budoucnosti asi zvedat nebude. Co se týče vlivu na trhy, data nepřeceňujeme. Odpolední posílení dolaru proběhlo krátce před zveřejněním čísel a následná reakce je nevýrazná.