Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza roste nejrychleji od dubna; v čele finanční tituly a ČEZ; NWR se odráží od 30 Kč

Pražská burza roste nejrychleji od dubna; v čele finanční tituly a ČEZ; NWR se odráží od 30 Kč

04.06.2013 10:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza v úvodu přerušuje čtyřdenní pokles, když index PX roste o 1,1 procenta při nejrychlejším tempu od druhé poloviny dubna. Západoevropské burzy otevřely rovněž strmým růstem poté, co Wall Street včera dokázala zvrátit průběžné ztráty a zavřít vysoko v zelených číslech. Český trh dnes od zisků neodradila ani horší revize propadu domácí ekonomiky za první kvartál letošního roku. Burzy ve střední Evropě rovněž dohánějí tento pozitivní vývoj, když polský WIG 20 přidává 0,7 procenta, rakouský ATX posiluje o 0,3 procenta a maďarský BUX zpevňuje o 0,3 procenta.

V čele dnešního růstu stojí ČEZ a finanční tituly, když akcie VIG (979 CZK, 1,03%) a Erste Bank (652,6 CZK, 1,97%) rostou o více než procento a akcie Komerční banky (3740 CZK, 0,78%) posilují o 0,5 procenta. Banky vedou rally i na západoevropských burzách, kde index bank Stoxx 600 Banks roste o procento.

Akcie ČEZu (563,8 CZK, 1,40%) v posledních dnech konečně nalézají nákupní zájem v návaznosti na blížící se rozhodný den pro dividendu. Cena elektřiny dnes ale klesá, když kontrakt na dodávku elektrické energie v příštím roce klesá na německé burze o 0,6 procenta na 38,5 EUR/MWh.

Akcie NWR (30,4 CZK, 1,00%) se zotavují po čtyřdenní černé sérii, během které ztratily téměř 17 procent. Akcie této uhelné společnost však mažou jen nepatrnou část, když rostou o 1,3 procenta na 30,5 .

Nové neomezené tarify Telefóniky (292,5 CZK, 1,04%) CR nebudou znamenat negativní dopad na vývoj jejích zisků. V nejhorším případě budou nadále mírně klesat, uvedl CEO Malvido pro Euro. Průměrná útrata na zákazníka nemá klesat, neboť na nové tarify přecházejí tisíce zákazníků předplacených služeb, uvedl. Z pozice šéfa české firmy nemůže vyloučit prodej podílu ze strany mateřské skupiny, v takovém případě ale říká, že to chod tuzemského operátora nijak neovlivní. Akcie Telefóniky CR dnes v Praze rostou přes procento na 292,5 .

 


Čtěte více:

HDP v 1. čtvrtletí 2013: Revizí hlouběji do recese
04.06.2013 9:10
Zdá se, že povodeň utopila i statistiky české ekonomiky. Zpřesněná dat...
Na pražskou burzu míří technologická společnost Borealis
04.06.2013 9:50
Společnost Borealis Exploration Limited uvede své akcie na Burzu cenný...
Šéf Telefóniky Malvido: Nové tarify neohrozí zisk a zvýší výnos. Prodej podílu nás neovlivní
04.06.2013 10:10
Nové neomezené tarify Telefóniky CR nebudou znamenat negativní dopad n...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele
10:33Japonské akcie po volebním vítězství Takaičiové vystřelily na rekord
10:20Ambiciózní výhled UniCreditu: růst zisku i výnosů a 50 mld. eur pro akcionáře  
10:08Bitva o Wegovy pilulku pokračuje. Akcie Novo Nordisku po zásahu FDA prudce posilují, zatímco Hims&Hers se propadá
9:00Rozbřesk: Jestřábí vyznění prognózy versus opatrná bankovní rada
8:59Trhy se po technologickém propadu zotavují, ale Amazon zůstává pod tlakem  
6:08Průzkum: Investoři věří akciím víc než dluhopisům. Dolar čeká další pokles, zlato naopak růst
08.02.2026
14:58Z okraje do mainstreamu: Katastrofické dluhopisy nejspíš zažijí další rekordní rok
10:03Víkendář: Nezamýšlené důsledky amerických cel
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost