Skupina ČSOB
 

csob
Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb. Je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. K 31. prosinci 2012 měla ČSOB majetkovou účast v 31 právnických osobách a do konsolidačního celku bylo kromě mateřské banky zahrnuto 24 společností. Skupina ČSOB nabízí klientům v České republice služby v následujících oblastech: bankovní služby, hypotéky a stavební spoření, asset management, podílové fondy, obchodování s cennými papíry, penzijní fond, resp. penzijní produkty od ledna 2013, leasing, factoring a pojištění.

 

 

Hypoteční banka, a.s.
Hypoteční banka se specializuje na poskytování hypotečních úvěrů na bydlení. Má nejširší paletu produktů a služeb na trhu v ČR a nabízí veškeré možnosti financování bydlení, včetně pojistných produktů. Hypoteční banka poskytla v roce 2012 téměř 23 tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 37,4 mld. Kč. Udržela si tak pozici jedničky na trhu nových hypotečních úvěrů s tržním podílem na úrovni 30 %.

 

 

Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
ČMSS svým hospodářským výsledkem za rok 2012 nepřekonala rekordní rok 2011. Meziroční pokles čistého zisku byl způsoben poklesem čistého úrokového výnosu ve výši 13 %, a to zejména vlivem poklesu tržních úrokových sazeb. Na druhou stranu se podařilo meziročně snížit náklady na úvěrové riziko o 160 mil. Kč a snížit provozní náklady o 12 mil. Kč.

 

 

ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost
ČSOB AM/IS poskytuje klientům investiční služby obhospodařování cenných papírů, služby v oblasti kolektivního investování, včetně správy lokálních podílových fondů a distribuce fondů skupiny KBC v ČR a je jednou z předních společností na trhu. ČSOB AM/IS se také podílí na přípravě produktů pro celou skupinu ČSOB. ČSOB AM/IS spravuje rovněž aktiva několika zahraničních fondů v rámci skupiny KBC. Klienty ČSOB AM/IS jsou pojišťovny, penzijní fondy, města a obce, obchodní, výrobní a energetické společnosti, odborové organizace, nadace a jiné neziskové organizace a rovněž klienti z řad fyzických osob. ČSOB AM/IS nabízí zákazníkům služby prostřednictvím poboček ČSOB, obchodních míst České pošty, Era Finančních center a rovněž obchodních zástupců ČMSS.

 

 

ČSOB Penzijní fond Stabilita, a. s., člen skupiny ČSOB
Skupina ČSOB svým zákazníkům nabízí nejrůznější finanční produkty – jedním z nich bylo v roce 2012 dobrovolné penzijní připojištění s podporou českého státu ve formě státního příspěvku a možnost odpočtu příspěvků od daňového základu. Penzijní připojištění distribuuje skupina ČSOB prostřednictvím bankovní sítě a obchodních zástupců ČMSS. K 1. lednu 2013 došlo k transformaci ČSOB PF Stabilita na ČSOB Penzijní společnost, a. s., člen skupiny ČSOB, která provozuje penzijní připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. Současně od 1. ledna 2013 nabízí také důchodové spoření prostřednictvím důchodových fondů a doplňkové penzijní spoření prostřednictvím účastnických fondů s různou investiční strategií.

 

 

ČSOB Leasing, a.s.
ČSOB Leasing poskytuje financování dopravní techniky, strojů, zařízení, technologií a technologických celků, včetně financování předmětů velkých pořizovacích hodnot. Klientům nabízí širokou škálu produktů, jejichž předmětem je financování pořízení či užívání produktivního majetku. ČSOB Leasing je držitelem řady ocenění v soutěži Zlatá koruna o nejlepší finanční produkty v kategorii Leasing pro podnikatele. ČSOB Leasing, a.s. je držitelem certifikátu jakosti dle normy EN ISO 9001:2008.

 

 

ČSOB Factoring, a.s.
ČSOB Factoring více než dvacet let poskytuje factoringové služby svým klientům. Díky kvalitě poskytovaných služeb si stále udržuje tržní podíl nad 20 %. Objem postoupených pohledávek na ČSOB Factoring se v roce 2012 meziročně zvýšil o 2,7 % a dosáhl 29,5 mld. Kč. ČSOB Factoring je zakládajícím členem Asociace factoringových společností ČR a je aktivním členem České leasingové a finanční asociace.

 

 

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovací společností nabízející širokou škálu životních a neživotních pojištění pro fyzické i právnické osoby. Distribuci pojišťovacích produktů zajišťují především výhradní pojišťovací zprostředkovatelé, makléři a pracovníci poboček skupiny ČSOB. ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2012 čistý zisk ve výši 620 mil. Kč. Velmi dobré hospodaření společnosti v roce 2012 potvrdily i její obchodní výsledky, kde je hlavním ukazatelem předepsané pojistné. V něm ČSOB Pojišťovna překonala hranici 13 mld. Kč.

 

Top-Pojištění.cz s.r.o.
Společnost Top-Pojištění.cz s.r.o. je moderní makléřskou společností s tradicí, která působí na českém trhu již od roku 2005. Specializuje se zejména na porovnání nabídek pojištění online a je považována za první společnost, která v České republice spustila srovnávač povinného ručení. V současně je společnost Top-Pojištění.cz členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky (AFIZ).

 

Ušetřeno.cz s.r.o.
Ušetřeno.cz je největší nezávislý online srovnávač poskytovatelů služeb pro domácnosti v ČR. Historie společnosti se začala psát v roce 2010. Součástí bankovní skupiny ČSOB se stala v roce 2018. Ušetřeno.cz nabízí bezplatné porovnání produktů více než 100 společností z oblasti energetiky, financí, pojištění a telekomunikací. Služby Ušetřeno.cz dosud využilo přes 2,2 milionu klientů, kteří uzavřeli přes 100 000 smluv a změnou dodavatele energií ušetřili 132 milionů korun.
Vybrané služby: • PlynElektřinaPůjčkyHypotékyKonsolidaceBěžné účtyTarifyInternet