Hledat v komentářích
Patria Plus
Patria doporučuje
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět

Zprávy o měnách a sazbách
Chuť riskovat se vrací, bankovní problémy jdou stranou
21.03.2023 17:04
Dnešní pohyb finančních trhů jako by nám říkal, že jsme právě překonali nejkratší bankovní krizi v dějinách. Po dvou týdnech a čtyřech padlých bankách se situace rychle uklidňuje i s přispěním státních zásahů na podporu systému.
Nervozita dál ustupuje a bankovní sektor táhne akciové trhy vzhůru
21.03.2023 11:13
Banky dál stojí ve středu dění. Včera kráčely v čele obratu trhu nahoru a také dnes jsou hlavními tahouny. Klíčové evropské indexy si připisují kolem 1,5 procenta, zatímco futures na Wall Street zůstávají jako obvykle pozadu a naznačují pouze menší růst.
Rozbřesk: Trhy zastavily v pondělí svůj propad, napětí ve finančním sektoru však zůstává vysoké
21.03.2023 9:08
Trhy dál žijí napětím ve finančním sektoru. Dohodnuté převzetí banky Credit Suisse konkurenční UBS vyvolalo paniku mezi investory do konvertibilních bankovních dluhopisů (AT1) - právě oni přišli při převzetí Credit Suisse o všechno, zatímco akcionářům má být vyplaceno 3...
Banky se po pádu zvedají, UBS smazala výrazné ztráty z úvodu
20.03.2023 17:29
Do nového týdne finanční trhy vstupovaly ještě nervózní po hektických záchranných operacích v bankovním systému, které probíhaly během víkendu. Spojení UBS - Credit Suisse či obnovené swapové dolarové linky Fedu měly za cíl hlavně zabránit další panice a šíření bankovní...
Týdenní výhled: Akcie Credit Suisse v prachu dějin. Před Fedem stojí velmi složitý úkol
20.03.2023 14:09
Pozornost finančních trhů je nadále pevně připoutána k osudu bankovního sektoru na obou březích Atlantiku. Přestože se nákaza rychle přelila do Evropy a za oběť padla kdysi věhlasná Credit Suisse, ani v USA není všechno sluncem zalité.
Řešení pro Credit Suisse zatím zabírá, úvodní nervozita překonána
20.03.2023 12:17
Po horečném víkendu, kdy se upeklo převzetí Credit Suisse konkurenční UBS, začínaly hlavní trhy nový týden stále dost nervózně. To se však už během dopoledne změnilo, nervozita opadla a sentiment se zlepšuje.