Hledat v komentářích
Patria Plus
Patria doporučuje
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět

Zprávy o měnách a sazbách
Jak se stal z Portugalska ostrov stability
10.12.2016 19:23
António Costa může slavit první výročí ve funkci portugalského premiéra. Tyto oslavy budou sice trochu kazit obavy z krize v portugalském finančním systému, ale ve srovnání s hloubkou problémů, kterým čelí vlády v řadě jiných evropských zemí, má portugalský premiér pomě...
Jak budou evropské banky vypadat za deset let?
10.12.2016 13:23
V evropském bankovním sektoru probíhá několik významných změn. Zejména kvůli změnám v regulaci následně roste relativní náklad úvěrů a to vede k dezintermediaci.
Unavení draci (šest investičních témat pro rok 2017, díl třetí)
9.12.2016 18:44
Čína se v posledních týdnech a měsících dostala do pozadí zájmu médií a investorů. Není to ovšem bohužel odraz toho, že by v zemi draka docházelo k významným strukturálním posunům směrem k nové ekonomické rovnováze.
Václav Kmínek: Nízké úroky vybízejí k investicím do kvalitních dividendových titulů
9.12.2016 10:53
Výnosy českých dluhopisů i přes nedávný mírný růst stále atakují historická minima. Výnosová křivka je položená velmi nízko, přičemž velká část českých dluhopisů nese záporný výnos.
Sazby půjdou mnohem výše, než se trhy nyní domnívají
8.12.2016 18:00
Domnívám se, že výnosy amerických vládních dluhopisů se vrátí zpět k úrovním 4 - 4,5 %. Můj názor je tak v přímém rozporu s obecně přijímaným pohledem, podle něhož došlo k dlouhodobému poklesu takzvané přirozené úrokové míry a proto se budou i výnosy vládních dluhopisů ...
Rozbřesk – Rizikové prémie u italského vládního dluhu před referendem dále rostou
23.11.2016 9:13
Tak trochu ve stínu amerických akciových rekordů se v Evropě pomalu schyluje k dalšímu dramatu, který se bude odehrávat na apeninském poloostrově - tedy v klíčové části eurozóny.