Hledat v komentářích
Patria Plus
Patria doporučuje
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět

Sloupky
Project Syndicate je neziskovým zdrojem originálních komentářů od uznávaných odborníků z různých krajů světa. Projekt vznikl v roce 1995 s cílem poskytovat ničím nezastřený pohled na změny, k nimž ve světě nyní dochází, od těch, kteří se na nich podílejí v oblasti politiky, ekonomiky, vědy i kultury. České překlady těchto textů naleznete každý týden exkluzivně na Patria.cz.

Zasílání sloupku Project Syndicate e-mailem si můžete registrovat ZDE.


Dokáže Evropa přestát blížící se nedostatek plynu?
10.05.2022 13:54
Co by pro evropské ekonomiky znamenalo zastavení dovozu ruského plynu? Ekonomy tato otázka ostře rozděluje. Všichni se shodnou, že by to mělo negativní důsledky, ale jak zlé by byly? Prognózy sahají od mírné recese po ekonomickou pohromu a masovou nezaměstnanost.
Stane se Amerika Saúdskou Arábií zemního plynu?
25.04.2022 5:55
Za situace, kdy záběry ruské agrese a válečných zločinů na Ukrajině nadále dominují médiím v Evropě a na celém světě, se Německo zavázalo osekat svůj import ruského plynu o dvě třetiny do roku 2023.
Neuvěřitelný tanec na rublu
20.04.2022 6:02
Po strmém propadu rublu v návaznosti na ruskou invazi na Ukrajinu se tato ruská měna vyšplhala zpět na předválečné úrovně. Pro Kreml je to ale malá útěcha, protože faktory, které vedly k růstu rublu ode dna jsou předzvěstí problémů budoucích v ekonomické výkonnosti Rus...
Trhy ignorují jaderné riziko, upozorňuje profesor z Columbia University
13.03.2022 14:15
Finanční trhy, zdá se, nepromítají do cen úplný rozsah rizik ruské invaze na Ukrajinu. Absence významné negativní reakce na trzích s akciemi, korporátním a státními dluhopisy v Evropě, Spojených státech, Kanadě a Japonsku přitom nedává příliš smysl, i kdyby šance, že s...
Celosvětová inflace se vrací
21.02.2022 5:56
Inflace se vrátila rychleji, dosáhla výraznějšího maxima a ukázala se být trvalejší a neodbytnější, než velké centrální banky zpočátku pokládaly za možné.
Proč se zhroutí trh s NFT
05.02.2022 14:34
V březnu 2021 aukční dům Christie’s prodal soubor JPEG vytvořený umělcem vystupujícím pod jménem Beeple za 69,3 milionu dolarů, rekordní cenu za digitální dílo.