Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
01.07.2022
Ekonomika
PRAHA Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka jedná s českou vládou o převodu výkonu akcionářských práv ve společnosti Moravia Gas Storage (MGS) na český stát.
Sankce Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu.
Novým guvernérem České národní banky (ČNB) je ode dneška dosavadní člen její bankovní rady Aleš Michl. Nahradil Jiřího Rusnoka, kterému vypršel mandát a nemohl již ve funkci pokračovat.
01.07.2022
Finanční trhy
České předsednictví EU potřebuje projekty, kterými se zapíšeme na mapu Evropy Dnešní den si bude řada lidí, zejména mladých úředníků, pamatovat celý život.
Část pardubických politiků už to říká bez obalu, další se tváří, že stále doufají. Nicméně v této chvíli velkolepý projekt Dukla sportovní jde z valné části k ledu.
Český audiovizuální průmysl se podle zástupců Asociace producentů v audiovizi (APA) řítí do propasti. Důvody však podle nich nesouvisí s kvalitou domácí audiovize, jsou systémové.
01.07.2022
Firmy
Dneškem počínaje končí prodejcům pohonných hmot povinnost přimíchávat biopaliva. Vládní úmysl na zlevnění u pump se ale nekoná. Dodavatelé budou přimíchávat dál.
O těžbě rozhodne cena a zájem o černé uhlí Jistotu zaměstnání, zatím alespoň do konce roku 2023 a možná i déle, získali zaměstnanci společnosti OKD.
Společnost OKD kvůli energetické krizi a rostoucím cenám prodlouží těžbu černého uhlí nejméně do konce příštího roku. Podle původních plánů měla skončit už letos.
01.07.2022
Průmysl
ÚHEL POHLEDU Každá další protiruská sankce v oblasti ropy povede k dalšímu zvýšení cen ropy a ropných produktů v EU Rekordní ceny benzinu a dieselu děsí dopravce a přepravce, majitele traktorů, aut i motorek.
KARLŠTEJN Šokující jízdu vlakem zažili včera cestující mezi Karlštejnem a Zadní Třebání. Rychlík Českých drah R753 Berounka jedoucí z Berouna na hlavní nádrží v Praze tam totiž v šest hodin ráno narazil do kusu skály sesunutého na koleje.
Vlastní zpráva Bouřkové lijáky a vichr napáchaly ve čtvrtek na některých místech ČR spousty škod. Lokální povodně zasáhly Jihočeský kraj, ve středních Čechách se kvůli podmáčenému povrchu sesunula část skály u trati mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní na Berounsku.
01.07.2022
Politika
Zjištění LN: novým velvyslancem Spojených států v Praze má být americký investor Bijan Sabet PRAHA Šestnáct let investoval do "sexy" IT firem. A to včetně Facebooku a Twitteru.
Poslanec ANO Nacher mluví o tom, jak ho odsunuli z prvního místa, a o kauze hnutí STAN Těsně před posledními komunálními volbami v roce 2018 nahradil Patrika Nachera v čele pražské kandidátky ANO na pokyn vedení hnutí podnikatel Petr Stuchlík.
Izraelský parlament včera odhlasoval zákon o svém rozpuštění. Předčasné parlamentní volby tak budou 1. listopadu a do té doby povede vládu Jair Lapid, nynější šéf izraelské diplomacie, informoval list The Jerusalem Post.
30.06.2022
Technologie
Lidové noviny: Sales manager Zlín
Pro posílení našeho úspěšného týmu hledáme: kolegu / kolegyni na pozici Vaším hlavním úkolem bude: komunikace se stávajícími klienty aktivní vyhledávání nových obchodních příležitostí a rozšiřovat stávající portfolio, současně poskytování mediálního poradenství Místo výkonu práce: Šternberská, Zlín Očekáváme: máte obchodní talent a zkušenosti v oboru spolehlivost, tvůrčí myšlení a flexibilita jste týmový hráč cítíte touhu se nadále vzdělávat a stát se tím nejlepším z nás PC berete jako nedílnou součást Vašeho života Nabízíme: samostatnou a různorodou práci na zaměstnanecký poměr, moderní pracovní prostředí s výbornou dopravní dostupností, přátelský kolektiv, fixní základní mzdu + pohyblivou složkou +provize vč.
Mladá fronta Dnes: Starý bunkr slouží vědě
V Podkrkonoší vzniká soustava seismických stanic pro měření zemětřesení. Jedna bude v trutnovském bunkru. TRUTNOV Seismickou stanici pro měření otřesů v zemské kůře vybudují vědci z Akademie věd v bývalém vojenském bunkru uprostřed trutnovských městských lesů.
Zákazníci evropských mobilních operátorů budou moci volat ve všech zemích Evropské unie za stejné ceny jako doma nejméně dalších deset let, tedy do roku 2032.

O monitoringu médií

Anopress_Newton_monitoring 

 

Patria.cz vám ve spolupráci s databází Anopress společnosti Newton Media přináší vedle vlastního exkluzívního obsahu také každodenní přehled o ekonomických a investičních tématech v dalších tuzemských médiích. Jak na to?

Využijte HLEDÁNÍ V MONITORINGU vlevo a zadejte klíčové slovo, které vás v českém tisku a médiích zajímá, nebo zvolte příslušnou kategorii (Finanční trhy, Technologie, Ekonomika atd.). Databáze Anopress našeho partnera Newton Media obsahuje obsahuje hlavní deníky a časopisy, mezi které patří MF Dnes, Právo, Lidové noviny, Deník N, Respekt a další. Monitoring pokrývá také audiovizuální média, tedy televize a rozhlas. Vyhledat lze články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění vyhledaných článků z dalších médií, než je Patria.cz. Podmínkou je registrace nejméně do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb Patria.cz si pak můžete nechat denně zasílat monitoring vybraný dle vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Jak na to? Naleznete ZDE.

Vyhledávání v Monitoringu médií funguje jako "fulltextové vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Jak vyhledávat:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část.
Hledání zachovává českou diakritiku.
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR".