Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
13.07.2020
Ekonomika
Dokončení ze strany 1 Nejlevnější půda je naopak na Vysočině a v horských oblastech v českém pohraničí. Mezi kupujícími převládají zemědělci, ti tvoří zhruba 62 procent, zbytek připadá na nezemědělské investory.
Mladá fronta Dnes: Auta Evropu na nohy nepostaví
Závislost na automobilovém průmyslu ztíží cestu z krize, tvrdí zakladatel Trinity Bank. V žebříčku největších světových firem není ani jedna z Evropské unie.
Země Množství Kód Kurz Austrálie 1 AUD 16,429 Čína 1 CNY 3,382 Dánsko 1 DKK 3,583 EMU 1 EUR 26,690 Chorvatsko 1 HRK 3,542 Japonsko 100 JPY 22,153 Kanada 1 CAD 17,404 Maďarsko 100 HUF 7,547 Polsko 1 PLN 5,965 Rusko 100 RUB 33,276 Švýcarsko 1 CHF 25,123 Turecko 1 TRY 3,448 USA 1 USD 23,672 V.
13.07.2020
Finanční trhy
PRAHA Nenabízí sice tak vysoký nájemní výnos jako například byty či kancelářské budovy, přesto je mezi investory vyhledávaným artiklem. Mimo jiné díky dotacím, které zaručují poměrně nízké riziko nákupu.
Mladá fronta Dnes: B:Tech
REVOLUCE NEBO EVOLUCE? JAKO SYSTÉMOVÝ INTEGRÁTOR JSME SVĚDKY SPÍŠE POSTUPNÉHO VÝVOJE. DŮLEŽITÝ JE SPRÁVNÝ SMĚR A PRVNÍ KROK. POTRAVINÁŘSTVÍ LOGISTIKA VODOHOSPODÁŘSTVÍ AUTOMOTIVE ENERGETIKA PETROCHEMIE CHEMIE Průzkumy ukazují, že jednou z bariér transformace českých společností na principy Průmyslu 4.
Katolická církev se před časem vrhla na podnikání a zatím se jí příliš nedaří. Pražské arcibiskupství teď přiznává, že si vylámalo zuby, když se pokusilo prosadit na poli luxusních hotelů.
13.07.2020
Firmy
V předchozích všedních dnech hygienici vždy hlásili více než stovku nových případů nákazy koronavirem. O víkendu se tento trend zastavil, pravděpodobně ale kvůli menšímu počtu testů.
Jestliže se o sklářství hovoří jako o výkladní skříni zlatých českých "ručiček", na jeden z jeho nablyštěných piedestalů patří bezesporu také výrobky rodinné firmy Artcristal Bohemia.
Hygienici zaznamenali o víkendu první případy českých občanů, kteří si koronavirus přivezli z letní dovolené v zahraničí. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jde zatím o jednotky případů lidí, kteří se vrátili z Chorvatska.
13.07.2020
Průmysl
Šéf Drážní inspekce po několika železničních kolizích nicméně ujišťuje, že systém je nastavený tak, aby se každá chyba dala zachytit Při železniční nehodě u Perninku na Karlovarsku zemřeli minulé úterý dva lidé, dalších dvacet se zranilo.
Automobilový průmysl dostal kvůli viru čínské chřipky jednu z nejtvrdších ran. A nejde jen o samotné automobilky. Do těžké situace se dostaly i všechny firmy na ně napojené.
Správa železnic zrekonstruuje výpravní budovu píseckého nádraží. Práce, které budou stát přes padesát čtyři milionů korun, začnou v listopadu. Budova získá původní historizující podobu, vzniknou i nová parkovací místa, vstup do budovy a na první nástupiště bude bezbariérový.
13.07.2020
Politika
Davy lidí již několik dní demonstrují proti vládě premiéra Borisova, viní ji z korupce a maření vyšetřování. Prezident Radev vyzval Borisova k odstoupení, ten to však příkře odmítl.
Mladá fronta Dnes: Vraťte nám gubernátora!
Politik byl obviněn z plánování vražd. Ale lidé z Chabarovsku ho chtějí zpět MOSKVA Na poměry ruského Dálného východu nevídaná politická bouře se prohnala o víkendu největším městem regionu Chabarovskem.
"USA, Japonsko, Čína, Jižní Korea a další prosperující ekonomiky v Evropské unii nejsou, a nijak jsem si nevšiml, že by jim to vadilo," nechal se v sobotu slyšet Tomio Okamura, když celostátní grémium SPD prezentovalo, s čím nastoupí do podzimních voleb.
11.07.2020
Technologie
Jak je možné, že české úřady ani v roce 2020 nefungují elektronicky, když jinde ve světě to dávno není problém? Vymlouvat se na chudobu či komunistické dědictví nám v tomhle fakt nepomůže, protože se už dvacet let z velké dálky díváme na záda jedné chudé bývalé sovětské republice.
Již třináctým rokem mohou české technologické a obchodní firmy využívat výhod služeb největší celosvětové sítě pro podporu inovací a podnikání Enterprise Europe Network.
Několik posledních měsíců se spekulovalo o tom, že společnost Apple se chystá na trh uvést vlastní procesory pro klasické počítače. To skutečně zástupci amerického elektronického gigantu na konci června potvrdili.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"