Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
20.05.2019
Ekonomika
Čelní představitelé státu a zástupci médií na konferenci vydavatelství MAFRA a Lidových novin řešili, jaký je český národní zájem. Mezi účastníky panovala shoda na tom, že by Česko mělo být v Evropské unii slyšet a k prosazování svých názorů musí hledat podobně smýšlející spojence.
Některé plasty se nerecyklují, protože by to bylo drahé. Končí na skládkách či ve spalovnách. Snadnější recyklace není zadarmo. Na první pohled dobře recyklovatelné PET lahve – a to i ty nejběžněji používané, bezbarvé – se často opětovného využití nedočkají.
Země Množství Kód Kurz Austrálie 1 AUD 15,858 Čína 1 CNY 3,334 Dánsko 1 DKK 3,448 EMU 1 EUR 25,750 Chorvatsko 1 HRK 3,466 Japonsko 100 JPY 21,045 Kanada 1 CAD 17,081 Maďarsko 100 HUF 7,883 Polsko 1 PLN 5,984 Rusko 100 RUB 35,668 Švýcarsko 1 CHF 22,819 Turecko 1 TRY 3,806 USA 1 USD 23,048 V.
18.05.2019
Finanční trhy
PRAHA Švýcarská společnost Alpiq prodala teplárny ve Zlíně a v Kladně energetické skupině Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače za zhruba 7,2 miliardy korun.
Mladá fronta Dnes: Řepka v předvolebním boji
Odevšad z médií i ze stranických sekretariátů kouká řepka. Mnozí politici a novináři si ji vzali jako předvolební rukojmí a dělají z ní politiku. Rád bych vyvrátil ty největší nesmysly, které kolují okolo řepky.
Žádný z tuzemských penzijních fondů loni nepřekonal inflaci. Úspory na stáří se tak Čechům reálně znehodnotily. Vyplývá to z údajů penzijních společností (PS), které má Právo k dispozici.
20.05.2019
Firmy
K 30. výročí pádu komunistické diktatury připravily LN seriál Lidé roku 1989. Dnešní díl je věnován novináři, disidentovi a prvnímu polistopadovému ministrovi zahraničních věcí Jiřímu Dienstbierovi (1937–2011).
Mladá fronta Dnes: Rakousko: vláda v troskách
VÍDEŇ V jednu chvíli šéf rakouských Svobodných a tehdy ještě budoucí vicekancléř Heinz-Christian Strache zašeptal svému kolegovi: "Past. Past. Je to past.
V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin, které se uskutečnilo v sobotu, lidé darovali celkem 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. "Jde o jednu z největších charitativních akcí v ČR.
20.05.2019
Průmysl
Vyšetřování jedné z nejemotivnějších kauz spojených s privatizací ovlivnila zásadní chyba. LN získaly verdikt soudu k patnáct let starému příběhu.
Trolejbusy v Hradci Králové slavily sedmdesátku. Ale protože místní dopravce žádné historické vozy nemá, na pomoc musely přijet z Pardubic a Nymburka.
S počítačovými útoky se v posledních týdnech doslova roztrhl pytel. Kyberzločinci přitom necílí pouze na klasické stolní sestavy a notebooky, ale také častěji na chytré telefony.
20.05.2019
Politika
PRAHA V devět let starém filmu Expendables (Postradatelní) se parta vysloužilých hrdinů vydává za dobrodružstvím, během nějž zjišťují, že ještě nepatří do starého železa.
Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která odešla z ODS, promluvila o vznikající straně s Václavem Klausem mladším. Rozhovor Petr Fiala se mnou od té trapné situace, kdy říkal, že jsem nejspíš zamilovaná do Václava Klause, nepromluvil.
Škoda rány, která padne vedle. Kdo přistupuje k politice tímto způsobem, neprohloupí. Musí ale být spravedlivý a neměřit dvojím metrem. O protestech proti Marii Benešové na postu ministryně spravedlnosti lze mít pochyby.
20.05.2019
Technologie
Aktuální americko-čínská celní a obchodní válka může mít celou řadu důsledků. Jednou z hrozeb je zdražení mobilních telefonů Apple iPhone, které se v Číně vyrábějí.
Tradiční ztráty a nálezy mají smysl i v době internetu, inovace ale hodně pomohou. PRAHA Ztratil se snubní prsten, náušnice, nebo se našel batoh či klíčky od auta.
Americká vláda přitvrdila v postupu vůči čínské Huawei. Prezident Donald Trump nejprve výnosem vyhlásil stav nouze kvůli ohrožení amerických telekomunikačních sítí, načež ministerstvo obchodu včera přidalo Huawei a 70 přidružených firem na černou listinu.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"