Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
21.1.2019
Ekonomika
debata Jana Macháčka Komentátor LN Jan Macháček se každý týden ptá českých ekonomů, pedagogů a analytiků, co soudí o aktuálních a žhavých tématech ze světa ekonomiky a financí.
LONDÝN Tvrdý brexit může značně omezit rozvoj letecké dopravy přes Lamanšský průliv. Na stole je sice dohoda, která má umožnit pokračování leteckého provozu i v případě smluvního chaosu, počítá však s tím, že počet letů mezi Evropskou unií a Velkou Británií letos nepřekročí loňská čísla.
Země Množství Kód Kurz Austrálie 1 AUD 16,136 Čína 1 CNY 3,312 Dánsko 1 DKK 3,427 EMU 1 EUR 25,580 Chorvatsko 1 HRK 3,443 Japonsko 100 JPY 20,498 Kanada 1 CAD 16,898 Maďarsko 100 HUF 8,041 Polsko 1 PLN 5,959 Rusko 100 RUB 33,824 Švýcarsko 1 CHF 22,573 Turecko 1 TRY 4,187 USA 1 USD 22,432 V.
21.1.2019
Finanční trhy
Ve světě běžné, u nás novinka. "Globální hráči, kteří do sporů investují v miliardách, střední Evropu zatím přehlížejí," říká Maroš Kravec. Využil mezery na trhu a založil LitFin – první českou firmu, jež financuje soudní spory.
Daleko více mladých lidí remcá na Facebooku nebo v hospodě, místo aby na sebe vzali odpovědnost a zapojili se do dění v obci, říká šéf Svazu měst a obcí.
Název 1 Změna m 3 m * v % 12 za m Maj. mil. Kurz Kč Akciové ISČS, Top Stocks 4.4 -8.1 -9.3 13554 2.4607 ČPI, Globálních značek 3.1 -2.4 -8.1 3206 1.
21.1.2019
Firmy
Napětí kolem developerského projektu na Smíchově neopadá. Bývalá radní Plamínková se pustila do pražské exprimátorky PRAHA Jedno z posledních jednání bývalé pražské rady provázela napjatá atmosféra.
Předseda představenstva společnosti Prisko Marian Klásek hodnotí situaci ve společnosti OKD Před necelými devíti měsíci převzal stát společnost OKD, která v té době byla v insolvenčním řízení.
Benzínová auta v prodejích drtivě válcují naftu a diesely se vlivem zpřísňování emisních podmínek stále častěji ocitají v bazarech. Starší ročníky se tam prodávají stále dobře, ale u zánovních dieselů jdou prodeje dolů i v bazarech.
21.1.2019
Průmysl
WASHINGTON Kvůli sněhové bouři, jež zasáhla nejméně patnáct amerických států od středozápadu až po Novou Anglii, byly o víkendu zrušeny tisíce letů. Meteorologové varovali také motoristy zejména na severovýchodě země před kluzkými silnicemi.
Mladá fronta Dnes: Banky a spoření
Vzpomínáte na dobu, kdy se na výpisu z účtu každý měsíc objevovala a částka kolem 150 korun za poplatky? Dnes je vše jinak. Jestli však za bankovní služby stále platíte, uvažujte o změně.
Dillí "Byznys je moje profese, ve které se cítím dobře, takže jsem se zde snažil pomáhat při otevírání dveří našich firem a myslím, že se to celkem povedlo.
21.1.2019
Politika
Lidové noviny: Quo vadis, Británie?
Situaci by měli vzít do svých rukou poslanci, ať už Mayová zůstane premiérkou, či nikoli Jakkoliv dramaticky úterní výsledek hlasování o brexitové smlouvě může znít, nic se ve skutečnosti nezměnilo.
Mladá fronta Dnes: Oranžová Venezuela
Květen 2018. Na zahrádce u kanceláře europoslance Miroslava Pocheho v Bořivojově ulici na pražském Žižkově se schází pražská ČSSD včetně exministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a také některé stranické špičky v čele s předsedou Janem Hamáčkem.
Vítězství v květnových evropských volbách má pirátům zajistit čtveřice převážně neznámých mladých politiků. Volby do Evropského parlamentu berou jako další stupeň ke sněmovnímu vítězství v roce 2021, kdy už chtějí sestavovat vládu.
19.1.2019
Technologie
Lidové noviny: UFO uložené v paměti
Vzpomínky jsou něco, co nás těší i čeho se děsíme – třeba v případě traumatických zážitků. Daly by se tedy nechtěné vzpomínky vymazat? Nebo naopak do paměti vložit něco, co se nikdy nestalo? Výzkumy naznačují, že ano.
Nabídka z Moravskoslezského kraje – Jazykové školy Nakupujeme v e-shopech, do banky "chodíme" přes mobilní aplikace a informace už nehledáme v knihách, ale na internetu.
Antivirová společnost Eset zveřejnila svůj pravidelný žebříček hrozeb, které na tuzemské uživatele číhají na internetu. Nechvalná první příčka patří škodlivému kódu JS/Adware.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"