Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
22.9.2018
Ekonomika
Vila na atraktivní pražské adrese ve Střešovicích zatím nezná majitele. Ponechat si ji chce stát, ale může skončit i jako náhrada za zabraný majetek.
Veganské potraviny, oblečení nebo kosmetika, která není testovaná na zvířatech, zažívají raketový boom. Čistě veganskou automobilku by však milovníci zvířat hledali marně.
Premiér Andrej Babiš (ANO) se před pár dny chválil, že elektronická evidence tržeb (EET), kterou prosadil, do státní kasy přinesla deset miliard korun, takže se vyplatila.
22.9.2018
Finanční trhy
Lidové noviny: Jak naložit s okupanty
Lze v zájmu dobra nectít vlastnická práva? Proč policie nepomůže majiteli budovy obsazené squatery získat nad ní kontrolu? Příští týden bude Obvodní soud pro Prahu 3 projednávat žalobu Správy železniční dopravní cesty na Terezu Virtovou ohledně vydání bezdůvodného obohacení v souvislosti s nelegálním používáním bývalé polikliniky v Praze na Žižkově.
Sto dvacet milionů na komunikace, nové chlazení pro zimní stadion za třicet milionů nebo zvelebení jedenáctihektarového parku – Mercandinových sadů se čtyřiceti druhy dřevin.
Nájemní bydlení se v České republice netěší takové oblibě jako v jiných zemích. Češi chtějí bydlet ve vlastním. Ovšem přísnější podmínky nastavené od října Českou národní bankou pro financování bydlení mnoha lidem cestu k pořízení vlastní nemovitosti výrazně ztíží.
22.9.2018
Firmy
Č E S K Á Ž E L E Z N I C E PRAHA Českým drahám se podařilo snížit pokutu za účast na kartelové dohodě v segmentu nákladní dopravy. Za uvedené jednání hrozila drahám pokuta ve výši až 350 milionů korun.
Mladá fronta Dnes: ČSA se vracejí do minulosti
Aerolinky vymění stávající flotilu airbusů za boeingy, se kterými létaly od 90. let do roku 2013 České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel.
Až o třetinu může podle odborníků snížit náklady za plyn moderní a dobře seřízený a servisovaný kotel. To je dobré si uvědomit zejména před počínající topnou sezónou.
22.9.2018
Průmysl
I N V E S T I C E ŘÍM Americký investiční fond KKR má zájem o koupi divize italsko-americké automobilky Fiat Chrysler (FCA). Za firmu Magneti Marelli, která vyrábí automobilové součástky a systémy, nabízí pět miliard eur (128 miliard korun), koncern FCA ale požaduje o jednu miliardu eur více.
Mnichovská dohoda znamenala pro nové zbrojařské podniky na Slovácku a Valašsku útlum výroby i propouštění. Vyspělou výrobu zbraní a munice ale Německo nutně potřebovalo.
OBCHODNÍ ŘEDITELKA HASIČSKÉ VZÁJEMNÉ POJIŠŤOVNY VLADIMÍRA ONDRÁKOVÁ: Hasičská vzájemná pojišťovna (HVP) patří mezi menší pojišťovny České republiky, má pouze český kapitál, na kterém si zakládá.
22.9.2018
Politika
Rok po parlamentních volbách v Německu demonstrace v Chemnitzu ukázaly, že stát je slabý a politici neřeší problémy Německo sleduje mezinárodní trend ohrožující demokratický systém.
Seriál rozhovorů MF DNES s volebními lídry v Ústí nad Labem V krajském městě se o hlasy voličů uchází nejvíc stran a hnutí, lidé mohou vybírat z patnácti.
Po volbách by se v ČSSD měla rozjet diskuse o přímé volbě předsedy, řekl v rozhovoru pro Právo první místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Sám nevylučuje svou kandidaturu.
20.9.2018
Technologie
Létání s nízkonákladovými společnostmi se těší stále větší oblibě turistů v Evropě, má ale úskalí Do Budapešti nebo Krakova do 700 korun, do Bruselu za 770, Londýn a Milán za tisícovku.
TEPLICE Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř 400 tisíc korun převzali žáci ZŠ Plynárenská v teplických Proseticích. Věnovala jim je společnost CZ.
V roce 2016 jsme uveřejnili první uživatelské testy zařízení, která zobrazují v automobilu podstatné jízdní informace na čelním skle. Jedná se o head up displeje, tedy revoluční technologii, jež svého času změnila špičková vojenská letadla a posléze začala dominovat i v tom technologicky nejnovějším dopravním letadle, Boeingu 787 Dreamliner.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"