Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
14.11.2019
Ekonomika
vypisuje výběrové řízení pro obsazení těchto míst: - na Katedře statistiky a pravděpodobnosti - 1 místo odborného asistenta, požadujeme VŠ + Ph. D.
Internet Internetový gigant Google ze skupiny Alphabet plánuje v příštím roce začít nabízet osobní běžné účty ve spolupráci s bankou Citigroup a malou družstevní záložnou na Stanfordově univerzitě.
Životní úroveň v Česku se od roku 1989 zvýšila. Podle většiny ekonomů proběhla transformace české ekonomiky přes mnohé peripetie v zásadě úspěšně. Současně ale upozorňují třeba na to, že kvůli způsobu jejího provedení je naše hospodářství velmi závislé na zahraničním kapitálu a miliardy ze zisků, které mizí v zahraničí, pak zemi chybí.
14.11.2019
Finanční trhy
Spoléhat se jen na státní důchod není ideální. Je potřeba počítat i s vlastními zdroji. Aby však peníze odložené na penzi neztrácely hodnotu, je třeba je správně investovat.
Karlovarské kolonády čeká obnova. Město investuje desítky milionů korun KARLOVY VARY Na jednu z nejvyšších investic do obnovy kolonád za poslední desetiletí se připravují Karlovy Vary.
Do roku 1989 ekonomika ofi -ciálně nevykazovala žádný státní dluh, naopak rozpočty končily vždy přebytkem, byť fiktivním. Podle ekonomů však reálná situace byla úplně jiná, protože rostl tzv.
14.11.2019
Firmy
hodnotí ekonomickou transformaci někdejší viceguvernér ČNB a vykonavatel měnové odluky po rozpadu ČSFR Pavel Kysilka Havlovy pohledy na transformaci byly na začátku podobně naivní jako jeho názor na mezinárodní instituce, říká v rozhovoru pro LN ekonom a bývalý viceguvernér centrální banky.
Mladá fronta Dnes: Volný panelák budí strach
Kolem bývalé ubytovny na Moravském Předměstí krouží zájemci, nejspíš i obchodníci s chudobou. Hradec je chce předběhnout, zabránit riziku dražby a panelák sám převzít.
Podle indexu společenského vývoje, který sestavuje společnost Deloitte ve spolupráci s organizací Social Progress Imperative, mají Češi v současnosti už 24.
14.11.2019
Průmysl
PRAHA Na pražském letišti vznikají stále častěji fronty. Letové dráhy i terminály už jsou za hranou své kapacity. Aby se to změnilo, chce Letiště Václava Havla investovat přes 56 miliard korun.
Mladá fronta Dnes: 10 let ADM v Olomouci
Kdo je ADM? Společnost ADM patří celosvětově k největším zemědělským zpracovatelům a dodavatelům potravinářských ingrediencí. Dodává výrobky určené pro potravinářství, výrobu krmiv pro zvířata, ale také pro průmyslové a energetické účely, k čemuž využívá globální hodnotový řetězec, který zahrnuje přibližně 500 poboček zajišťujících nákup plodin, 270 závodů pro výrobu složek potravin a krmiv, 44 výzkumných a inovačních středisek a rozsáhlou dopravní síť.
Letiště Václava Havla v PrazeRuzyni, které loni odbavilo 16,8 milionu cestujících, je již na hraně své maximální kapacity. Aby ji mohlo zvýšit až na 30 milionů ročně, jsou nutné obří investice do jeho rozvoje.
14.11.2019
Politika
Poslední diktátor Evropy, běloruský lídr Alexandr Lukašenko, vytáhl po více než třech letech paty směrem na Západ a navštívil Rakousko. Poučoval přitom, jak má vypadat demokracie.
Návrh zákona – milosrdnou smrt budou hradit zdravotní pojišťovny Pokud bude v Česku legalizována eutanazie, budou o ni moci požádat všichni občané zemí Evropské unie, kteří splní zákonem dané podmínky.
Každá revoluce má své vítěze a poražené. Měla je i revoluce sametová, která se tvářila být takřka pro všechny a která možná ani revolucí v pravém slova smyslu nebyla.
11.11.2019
Technologie
Kvůli mezeře v zákoně patří pouhá hrstka IT systémů zdravotnických center do přísně střeženého režimu. PRAHA Hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací.
Odložené platby mohou nahradit dobírku. Zpoždění úhrady ale zboží klientům prodraží Vánoce se blíží a firmy hledají cesty, jak lidi přimět co nejvíce utrácet.
Před třiceti lety mobily nebyly, i když první objemné a těžké přenosné telefony mezi hrstkou vyvolených existovaly. A vrcholem nákupního štěstí byla v tuzemsku výprava do Tuzexu, pražského Máje, Kotvy nebo Bílé labutě.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"