Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
21.7.2018
Ekonomika
Automatickou myčkou projede každý osobní vůz v průměru 3,5krát za rok. Roste ale zájem o ty samoobslužné PRAHA Moci si vlastnoručně umýt vůz ve speciálních boxech, často někde na parkovištích u obchodních řetězců, se v Česku stává stále žádanější službou.
Mladá fronta Dnes: BURZY
index změna% Nikkei 225 22 697,88 -0,29 Hang Seng 28 224,48 0,76 FTSE 100 7 678,79 -0,07 DAX 12 561,42 -0,98 CAC 40 5 398,32 -0,35 WIG 20 2 182,
Státní dluh v pololetí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 89 miliard korun na 1,714 biliónu Kč. Na každého Čecha tak připadá hypoteticky dluh 161 500 Kč.
21.7.2018
Finanční trhy
Špindlerův Mlýn se mění. Kvůli nájezdu bohatých investorů mizí nebo se zmenšují starší objekty. REPORTÁŽ LN několik měsíců mapovaly, kdo a kde v nejluxusnějším horském českém středisku z pražských finančníků a lobbistů buduje své chaty, sruby a vily.
Zapomeňte na Uber, naučte se Taxify, říká se ve Varšavě. V Polsku chce estonský žralok položit globální konkurenci. VARŠAVA Nejdříve estonský Tallinn a lotyšská Riga, dnes už expanze do celého světa.
MINISTRYNĚ PRŮMYSLU MARTA NOVÁKOVÁ K DOSTAVBĚ JADERNÝCH BLOKŮ: - Jak si v nové roli zvykáte, co říkáte na brzká vstávání na jednání vlády? Na brzká vstávání si zvykám těžce, to říkám zcela na rovinu.
21.7.2018
Firmy
Miliardáři Marku Dospivovi kazí výhled z nové vily hotel. Koupil ho a míní stavbu "významně snížit" ŠPINDLERŮV MLÝN Hotel Barbora na kopci nad Špindlerovým Mlýnem sice není architektonickou perlou českého "Aspenu", není však ani otřesným monstrem a hlavně: ve vyhledávaném krkonošském městečku jde o jedno z mála ubytovacích zařízení, kde si mohou dovolit pobyt i turisté se skromnějším rozpočtem, letos v létě již od 630 korun za noc.
Mladá fronta Dnes: Život po krachu banky
Přes sto tisíc lidí přišlo o peníze. Potrestán nebyl nikdo, exprezident Klaus amnestoval Tak už nás zase okradli. S těmito slovy přistoupila jedna z klientek Union banky k hloučku lidí postávajících před zavřenými dveřmi banky.
Poslanci sněmovní vyšetřovací komise začnou v pondělí vyslýchat svědky, kteří by mohli pomoci rozplést příběh privatizace těžařského podniku OKD. Jednání komise bude neveřejné.
21.7.2018
Průmysl
Těm, kteří často v beznaději lomí rukama nad plným kufrem auta ve snaze natlakovat do něj ještě chladicí box se svačinou a tříkolku, to možná bude znít jako utopie.
Původně se tudy vozilo uhlí. Dnes je Baťův kanál atrakcí pro turisty. Stát do něj chce v budoucnu investovat více než jednu a čtvrt miliardy korun.
České dopravní firmy pokračují v expanzi na zahraniční trhy. Příkladem je Leo Express, který nyní jako první soukromý železniční dopravce vstoupil na polské koleje.
21.7.2018
Politika
IV. sjezd Svazu československých spisovatelů v roce 1967 veřejně pojmenoval slabá místa vlády strany Každý, kdo svou bigotností, vandalismem, nekulturností, nesvobodomyslností podráží nohy nastavšímu kulturnímu vývoji, podráží nohy samému bytí tohoto národa," pronesl 27.
* Po dávné aféře s vymyšlenými tituly JUDr. teď kosí politiky kauza opsaných diplomových prací. Ministryně Taťána Malá padla kvůli diplomce o králících, její kolega Petr Krčál kvůli bakalářce o volnočasových aktivitách mládeže.
Už jsou zase v sobě. Začalo další kolo války všech proti všem. Druhá Babišova vláda se zabydluje v úřadech, bývalí ministři mydlí schody novým, opozice se může přetrhnout, aby koalici osladila život.
21.7.2018
Technologie
Lidové noviny: Nová studená válka
V souboji USA a Číny nejde o ocel či motorky, ale o moderní technologie Nová podoba světového pořádku se zas utváří v závodech supervelmocí. Jen dnes byly kosmické lodě a souboj o přistání na Měsíci nahrazeny superpočítači a umělou inteligencí.
Náměstek primátora Richard Mrázek vysvětluje, jak se zavádí systém rezidentního parkování Pevnost obšancovanou kamerami, zákazovými značkami a modrými čarami.
Ať už u nás, nebo na dovolené v zahraničí by si měl člověk pečlivě střežit čísla na platební kartě. Slouží k úhradám po internetu a k automatickému inkasu ze strany subjektů potvrzených uživatelem.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"