Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
6.12.2016
Ekonomika
PRAHA Kolik je v Česku seniorů? Kde se nachází nejvíce prosluněné místo v zemi? A jakou částku Češi ročně utratí za své brýle? I na tyto otázky nabízí odpověď aktuální statistická ročenka Českého statistického úřadu.
Mladá fronta Dnes: Dotace vyschnou, varuje banka
Stát se chystá půjčovat malým a středním podnikatelům za zvýhodněných podmínek. Bude tak činit prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky.
Změny výše vyměřovacích základů a plateb zdravotního pojištění, k nimž dojde od 1. ledna 2017, se týkají všech skupin plátců pojistného, tedy osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), osob bez zdanitelných příjmů (OBZP), zaměstnavatelů i státu.
6.12.2016
Finanční trhy
MOJE PENÍZE V závodu mezi americkým dolarem a eurem se nyní rýsuje jasný vítěz. Zatímco dolar před několika dny posílil vůči světovým měnám ke svému 14letému maximu, euro v poslední době silně ztrácí.
PRAHA Referendum v Itálii přililo olej do ohně italského bankovnictví. Evropské trhy jsou totiž po zkušenostech z Kypru a Irska nervózní. Žádná panika však s rozpadem Renziho vlády zatím nenastala.
Schodkový rozpočet s výdaji 1514 miliónů a příjmy 1471 miliónů korun připravila pro rok 2017 ústecká radnice. Více peněz má jít dopravnímu podniku na úhradu ztráty, s nárůstem je také počítáno například na opravy komunikací.
6.12.2016
Firmy
Za necelý měsíc skončí staré smlouvy na provozování letecké záchranné služby. Spor o nové kontrakty, který trval po celý rok 2016, však stále není vyřešen.
Stanislav Snášel čelí další obžalobě. Už si ale odpykává 10letý trest, což je i maximální sazba, která mu teď hrozí. Takže mu rozsudek nepřitíží. TÁBOR Kdyby o podnikání Stanislava Snášela někdo natočil film, patrně by scénáři nikdo neuvěřil.
Energetická skupina ČEZ vstoupila na německý trh s obnovitelnými zdroji. Firma převzala do užívání od německé investiční společnosti AREAM větrný park o celkovém instalovaném výkonu 12,8 megawattu (MW), který byl postaven na klíč na jihozápadě země.
6.12.2016
Průmysl
BYZNYS DNE Volkswagen založil značku Moia, která má konkurovat společnostem typu Uber. Koncern, do kterého spadá i Škoda Auto, chce prý sám nabídnout moderní způsoby přepravy, jako je pronajímání aut, spolujízda nebo carsharing, tedy sdílení auta.
Přelouč bude mít nové přednádraží, pardubický dopravní podnik plánuje pořídit čtyři trolejbusy, které budou moci jezdit i v úsecích mimo trolejové vedení.
Spíše jen drobné úpravy mohou čekat od zavedení nových jízdních řádů, které vstoupí v platnost v neděli 11. prosince, obyvatelé Moravskoslezského kraje v autobusové i železniční dopravě.
6.12.2016
Politika
Italové v nedělním referendu odmítli reformy ústavy, se kterými premiér Renzi svázal svůj osud. Země vkročila do turbulentního období, které ohrožuje celou eurozónu.
Mladá fronta Dnes: Postavili jsme hráz fašismu
Norbert Hofer se ani napodruhé nestal rakouským prezidentem a všichni opravdoví demokraté v celé Evropě si mohou oddechnout, neboť zvítězila dobrota, svoboda a lidskost.
Drtivou porážku si vykoledoval italský premiér Mateo Renzi (41) referendem o vládním návrhu ústavní reformy, s jehož úspěchem spojil své setrvání v úřadu.
6.12.2016
Technologie
Literární teoretik a historik Mojmír Grygar našel publikační platformu v zatím nedlouho působícím nakladatelství Sumbalon. Jeho třetí tam publikovanou knihou je soubor úvah Stopy listopadu.
Centrum Brna v úterý odpoledne navštíví chodící mobil. Každý, kdo se s ním vyfotí, může vyhrát jeden z 300 chytrých telefonů s podporou rychlého internetu 4G LTE od operátora O2.
Co hrají v divadle a v kině, kde je nejbližší parkoviště a kolik tam stojí parkovné nebo co na kterém úřadě vyřídit. Široké spektrum informací z Opavy teď zájemci můžou mít přímo v mobilu, město se zapojilo do projektu aplikace InCity.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"