Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
08.06.2023
Ekonomika
Jak se změnila legislativa chránící zákazníky, k čemu je kontrolní samoodečet nebo jak domluvit splátkový kalendář, radí Petr Šmelhaus, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.
Státní pivovar Budějovický Budvar letos odvede do státního rozpočtu 250 milionů korun, což odpovídá jeho loňskému zisku. Při návštěvě Českých Budějovic to řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).
Země Množství Kód Kurz Austrálie 1 AUD 14,775 Čína 1 CNY 3,102 Dánsko 1 DKK 3,173 EMU 1 EUR 23,640 Japonsko 100 JPY 15,826 Kanada 1 CAD 16,470 Maďarsko 100 HUF 6,406 Polsko 1 PLN 5,289 Švýcarsko 1 CHF 24,363 Turecko 1 TRY 0,953 USA 1 USD 22,060 V.
08.06.2023
Finanční trhy
Lidové noviny: Útěk před insolvencí
ÚHEL POHLEDU Američtí zákonodárci si schválili přestávku v protahované o dluhový strop Selský rozum praví šetřit a nezadlužovat se. Přesto se ale jednotlivci, firmy, a dokonce i státy nejen zadlužují, ale díky strategickým krokům a někdy i obchodní náhodě dosahují dobrých hospodářských výsledků.
Město a kraj mají plán, jak lidem umožnit zaparkovat u Pardubické nemocnice. PARDUBICE Po letech modernizace Pardubické nemocnice a budování sousední nové čtvrti Tesla je zjevné, že na řidiče všichni zapomněli.
Ministerstvo dopravy si ještě v dubnu chtělo v rámci půjčky od Evropské unie sáhnout až na 98,5 miliardy korun, které by investovalo do železnice, do její modernizace a zabezpečení, ale i do nákupu vlaků.
08.06.2023
Firmy
Po energeticky turbulentním roce 2022 se nyní ceny elektřiny a plynu stabilizovaly a většina dodavatelů je už nabízí pod vládním stropem. Může se tak vyplatit hledat levnějšího.
Diskuse Účast na včera skončeném filmovém festivalu ve Zlíně je pro mě vždy příležitostí zamyslet se nad současnou generací dětí. Nad tím, co je zajímá a co je spojuje.
Jedna z největších střešních fotovoltaických elektráren v Česku vzniká v Lounech. Na střeše dvou továrních budov si ji nechá stavět firma Aisan Industry Czech.
08.06.2023
Průmysl
Lidové noviny: Hanba našeho státu
Deset let čekáme na opravu trati po sesuvu Včera jsme mohli slavit desáté výročí sesuvu půdy na svazích Českého středohoří. Tahle událost ze 7. června 2013 rozhodně není něčím, čím bychom se mohli chlubit, nicméně je ukázkou toho, jak fatálně nefunguje český stát a jeho organizace.
Na sídliště v Českých Budějovicích spadl před pětadvaceti lety stíhací letoun. Druhý o kus dál. Běžné pondělní dopoledne na českobudějovickém sídlišti Vltava se 8.
Cesta autobusem z Litoměřic do Prahy by od září mohla výrazně zlevnit. Zástupci Ústeckého a Středočeského kraje se dohodli na společném provozu linky, na níž nyní vypravuje autobusy společnost BusLine.
08.06.2023
Politika
Slovensko jako součást okresu Moskva přestává být vtipem Podle průzkumu Globsecu vidí polovina Slováků zodpovědnost za válku na straně Západu a Ukrajiny, 40 procent národa jednoznačně vnímá Rusko jako agresora.
Politický diář Petra Koláře, reportéra MF DNES Schválně si přečtěte dva citáty. První zní: "Dnes jsme jasně odmítli totalitní ideologie, jejich zlehčování a propagaci.
MAĎARSKÝ MINISTR TIBOR NAVRACSICS ŘEKL PRÁVU: Budapešť Tibor Navracsics, maďarský ministr bez portfeje a bývalý eurokomisař, Právu popsal, jak jeho země jedná o plném čerpání fondů EU.
08.06.2023
Technologie
Pro posílení našeho úspěšného týmu hledáme: kolegu / kolegyni na pozici Vaším hlavním úkolem bude: komunikace se stávajícími klienty, aktivní vyhledávání nových obchodních příležitostí za účelem rozšíření stávajícího portfolia, poskytování mediálního poradenství.
Pokud nemáte účet u polské banky, vstupenku do polského Krkonošského národního parku si online nekoupíte. Pokladny jsou přitom pouze ve vnitrozemí. Turistům bez lístku hrozí pokuta.
Hned dvakrát přišla kvůli internetovému podvodu o peníze 80letá důvěřivá seniorka z Prachaticka. Takzvaní internetoví šmejdi ji připravili téměř o čtvrt milionu korun.

O monitoringu médií

Anopress_Newton_monitoring 

 

Patria.cz vám ve spolupráci s databází Anopress společnosti Newton Media přináší vedle vlastního exkluzívního obsahu také každodenní přehled o ekonomických a investičních tématech v dalších tuzemských médiích. Jak na to?

Využijte HLEDÁNÍ V MONITORINGU vlevo a zadejte klíčové slovo, které vás v českém tisku a médiích zajímá, nebo zvolte příslušnou kategorii (Finanční trhy, Technologie, Ekonomika atd.). Databáze Anopress našeho partnera Newton Media obsahuje obsahuje hlavní deníky a časopisy, mezi které patří MF Dnes, Právo, Lidové noviny, Deník N, Respekt a další. Monitoring pokrývá také audiovizuální média, tedy televize a rozhlas. Vyhledat lze články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění vyhledaných článků z dalších médií, než je Patria.cz. Podmínkou je registrace nejméně do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb Patria.cz si pak můžete nechat denně zasílat monitoring vybraný dle vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Jak na to? Naleznete ZDE.

Vyhledávání v Monitoringu médií funguje jako "fulltextové vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Jak vyhledávat:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část.
Hledání zachovává českou diakritiku.
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR".