Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
25.10.2016
Ekonomika
PRAHA Česká národní banka (ČNB) odejmula ERB bank, dříve známé pod názvem Evropskoruská banka, povolení k činnosti. Hlavními důvody byly nefunkční řídicí a kontrolní systém a nákup dluhopisů v rozporu s právními předpisy.
Mladá fronta Dnes: CEFC má zájem o Pentu
Česko stojí v centru energetické expanze, kterou vede Čína prostřednictvím společnosti CEFC. To vysvětluje hádky politiků. Koupě kancelářského komplexu Florentinum zřejmě nebude jediným výsledkem obchodních jednání mezi skupinou Penta a čínskou společností CEFC.
Česká národní banka (ČNB) včera oznámila, že odňala krachující ERB bank povolení k činnosti. "Hlavními důvody byly nefunkční řídicí a kontrolní systém banky a nákup dluhopisů v rozporu s právními předpisy.
25.10.2016
Finanční trhy
Lidové noviny: 8. Gayové a lesby
RODINA A PRÁVO Někdo má rád holky, jiný vdolky, a občas tvoří partnerský pár dvě lesby nebo dva gayové. Ústava a Listina základních práv a svobod spolu s právem na hledání vlastního štěstí zakazují diskriminaci, dvojice registrovaných partnerů však jen pomalu, klopotně a ne vždy úspěšně usilují o plnou rovnoprávnost s heterosexuálními páry.
PRAHA Pro fanoušky je jasným viníkem úpadku hokejové Slavie. Začalo to sestupem z extraligy a pokračovalo před týdnem hromadným výprodejem prvoligového kádru.
Do zkušebního provozu spustily v pondělí Třinecké železárny (TŽ) koksárenskou baterii KB 11. Ta více než rok nevyprodukovala kvůli nutné modernizaci ani kilogram koksu.
25.10.2016
Firmy
Přestává být podpora talentovaných středoškoláků elitářstvím? Připravme je na špičkové univerzity ÚHEL POHLEDU Nedávno pan premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vystoupil na veřejnosti se slovy: "Potřebujeme podpořit talentované studenty, kteří mají na to studovat na zahraničních vysokých školách, a vytvořit jim pro to podmínky.
Více než miliardu investovali v Třineckých železárnách do obnovy koksárenské baterie. Firma se tak opět stává soběstačnou ve výrobě koksu. Třinečtí chystají i speciální pec na testování uhlí ze zahraničí.
Radnice v Jirkově zvažuje, že prodá majetek související s dodávkou tepla a teplé vody v části města. Jde především o výměníkové stanice a rozvody. Technologie potřebuje modernizaci za desítky miliónů korun a pro město by to byla příliš velká finanční zátěž.
25.10.2016
Průmysl
ANALÝZA Pro Čínu jsou vyhledávanými investičními destinacemi v Evropě hlavně Německo, Velká Británie a Francie. Česko je spíš na okraji zájmu čínských investorů.
Mladá fronta Dnes: Miliarda změní nádraží
Součástí terminálu bude informační centrum i výdejní místo Plzeňské karty PLZEŇ Historicky chráněnou budovu plzeňského hlavního vlakového nádraží zařadila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) mezi deset vybraných v republice, které chce co nejdříve opravit.
Bude to těžká zkouška pro Frýdlantsko. Cesta přes Frýdlant a Habartice na Liberecku do Polska, kudy od letošního roku projíždějí kvůli opravě mostu v polské Bogatynii stovky kamiónů denně, je od pondělí uzavřená.
25.10.2016
Politika
DISKUSE Jak se dalo čekat, pokles volební účasti ve druhém kole senátních voleb se stal popudem k vlně vyjádření na téma zrušení horní komory. Někteří politici na tuto populistickou vlnu velmi ochotně naskočili a přesvědčují veřejnost o tom, že Senát je drahá a zbytečná instituce a je potřeba ho zrušit, a tím ušetřit potřebné peníze daňových poplatníků pro něco užitečnějšího.
Mladá fronta Dnes: Spravedlnost na potocích krve
Slavný mír, který v Kolumbii po letech občanské války vyjednal čerstvý nobelista Santos, je v prachu. Teď se musí najít nový kompromis – a ochránit ho před těmi, kdo chtějí spravedlnost.
Spory kolem řádů a medailí udělovaných u příležitosti 28. října jsou už léta pravidlem. Ať už kvůli výběru jmen, nebo kvůli tomu, že někteří odmítli ocenění na Hradě převzít, nebo kvůli absenci významných osobností na ceremoniálu.
25.10.2016
Technologie
Každý pátý tuzemský učitel zažil kyberšikanu. Sdílet videa a fotky rozčilených pedagogů je pro děti zábava Vytočit a pak natočit. To je heslo mnoha českých školou povinných dětí i určitých teenagerů.
V Libereckém kraji je nejpomalejší wi-fi připojení v Česku. Může za to horský terén, nebo šetřivost obyvatel regionu? LIBERECKÝ KRAJ Liberecký kraj má nejpomalejší wi-fi internetové připojení v celém Česku.
Celá řada Čechů objeví pod vánočním stromkem nový chytrý telefon či počítačový tablet. Někteří se však budou radovat i z daleko zajímavějších a zábavnějších dárků, jako jsou drony či nejrůznější helmy pro virtuální realitu.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"