Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
19.3.2018
Ekonomika
Zemědělský vývoz do zemí, v nichž působí čeští agrární lobbisté, úspěšně roste PRAHA Potraviny, plodiny i zemědělskou techniku za celkem více než pět miliard korun vyvezlo Česko loni do Ruska, Číny, Srbska a Saúdské Arábie.
Aukce Jednostránková žádost o práci vyplněná Stevem Jobsem před více než čtyřmi desetiletími se prodala v aukci za 174 tisíc dolarů (3,6 milionu korun).
Ekonomika České republiky roste o něco rychleji, než by odpovídalo jejímu potenciálu, a začínají se kvůli tomu projevovat některé nerovnováhy. Ty lze už pociťovat na trhu práce i v překotném růstu mezd.
19.3.2018
Finanční trhy
V rezidenci Hadovka na pražské Hanspaulce buduje společnost nejbohatšího Čecha Petra Kellnera polikliniku cílící na movité cizince a domácí pacienty vyžadující nadstandardní služby.
Až třetinu bytů v Česku nakupují cizinci. Zájem mají především o nemovitosti v Praze a Brně. Vnímají to jako výhodnou příležitost, jak zhodnotit své peníze.
Penta nabídla městu Rumburk za Lužickou nemocnici korunu. Současně zájemce požaduje, aby město přispělo na nutné investice do Lužické nemocnice, jako je oprava fasády, střech, výměna evakuačních výtahů a podobně, 100 miliónů korun.
19.3.2018
Firmy
Lidové noviny: DOPISY REDAKCI
Diskusi o poště potřebujeme jako sůl Ad LN 15. 3.: Česká pošta ve 21. století Karel Leškovský zaútočil z pozice "konkurenčního podniku" velice demagogicky na Českou poštu.
Mladá fronta Dnes: Řetězce s Teskem v čele
MF DNES zjišťovala, jak obchodní řetězce platí své zaměstnance. Mzdy zvýšily o 1 až 25 procent Co se týče peněz, je dnes Lidl jako supermarket na práci nejlepší.
Školy obchází strach z nové směrnice EU, která zpřísňuje pravidla na ochranu osobních údajů (GDPR). Jasné podmínky stále ještě nejsou na světě a školy mají pochybnosti, jestli mohou i nadále vyvěšovat třídní fotografie a jména dětí na webu.
19.3.2018
Průmysl
Lidové noviny: ADVOKACIE ŽIJE
Účast na dvou významných transakcích ohlásila kancelář DLA Piper. Jednak pomáhala investiční společnosti ASC Investment při akvizici firmy Vitrablok, divize výroby skleněných tvárnic skupiny SEVES v Česku.
SVITAVY, PŘELOUČ Komplikace v dopravě čekají v současnosti na řidiče ve Svitavách a v Přelouči, kde po zimě shodně zahajují stavbu přestupních terminálů veřejné dopravy.
PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA A GENERÁLNÍ ŘEDITEL ČD PAVEL KRTEK: - * Dle požadavků Evropské unie dojde nejpozději v roce 2033 k úplné liberalizaci železničního trhu.
19.3.2018
Politika
Vnímání referenda se v naší historii několikrát proměnilo. Důležité je o něm diskutovat Jen máloco ukazuje význam konkrétního dobového kontextu tak výmluvně jako otázka referenda.
Glosa Prezident Miloš Zeman v inauguračním projevu plédoval za uzákonění co nejširšího užívání referenda, protože občané jsou přece v průměru chytřejší než volení politici.
Jedna zpráva dobrá a jedna špatná. Takový je pro ČSSD výsledek víkendu. Klub ANO v sobotu odsouhlasil půdorys rodícího se Babišova kabinetu, ve kterém by s podporou KSČM zasedli s ANO i soc.
17.3.2018
Technologie
Pokud pomineme svět výtvarníků a kurátorů, byl ještě před několika měsíci Martin Kohout v Česku téměř neznámý. Svůj podíl na tom má i fakt, že posledních deset let žije v Berlíně a do Čech přijíždí jen nárazově.
Když mám dobré vztahy se studenty, neznamená to, že jim nedám za špatný výkon špatnou známku, říká kantor, který dostal prvního Zlatého Ámose. PETR MARTÍNEK S žáky se snaží jednat na rovinu a je jim plně k dispozici, dokonce si s nimi píše přes Facebook i mimo pracovní dobu.
Chytré telefony a tablety bývají, podobně jako klasické počítače, terčem útoku počítačových pirátů. Je tedy velmi důležité je před kybernetickými nájezdníky chránit úplně stejně jako klasické počítače.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"