Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
12.11.2018
Ekonomika
debata Komentátor LN Jan Macháček se každý týden ptá českých ekonomů, pedagogů a analytiků, co soudí o aktuálních a žhavých tématech ze světa ekonomiky a financí.
České dráhy chtějí rozprodat historická vozidla. Musí se zbavit prodělečných aktivit. Na ministerstvech dopravy a kultury vzniká plán na záchranu parních lokomotiv a dalších historických vozidel, o které se v současnosti starají České dráhy.
Zapojení umělé inteligence a robotů do hospodářství je skutečností a společnost na to bude muset reagovat. Před pár dny to prohlásil zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates a nadnesl ideu "daně za roboty".
12.11.2018
Finanční trhy
Velké advokátní kanceláře už často nesoutěží státní zakázky na právní služby. "Ceny jsou hluboko pod jejich personálními náklady," říká Robert Němec, partner advokátní kanceláře PRK Partners.
Nový starosta Pavel Janda přibližuje, jak se rodila koalice a co budou její priority LOUNY Mezi severočeská města, která už mají stvrzenou novou vládu, patří také Louny.
EKONOM ČESKÉ SPOŘITELNY PETR ZAHRADNÍK: - Konec roku je obdobím, kdy lidé dostávají mimořádné odměny, podíly, prémie. Je lepší takové mimořádné příjmy uložit do korun, nebo spíše do eur? Věřím koruně.
12.11.2018
Firmy
Už dvanáct let coby zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti sleduje debatu o jádru. LN se Václava Bartušky ptaly na nápad prodloužit životnost elektrárny v Dukovanech.
Spor mezi zaměstnavateli a odbory o to, je-li zrušení karenční doby – tedy neproplácení prvních tří dnů nemocenské – spravedlivé, opomíjí důležitou souvislost.
Energetická společnost ČEZ dlouhodobě navyšuje počet zákazníků, pro které zajišťuje servis plynových kotlů. Poptávka po kvalitní kontrole kotle a kontrole spalinových cest na začátku topné sezony roste.
12.11.2018
Průmysl
Šéfa pražského dopravního podniku Martina Gillara čeká boj o přežití ve funkci – musí obstát před novým vedením Prahy. Přitom ale myslí na budoucnost: hovoří o vylepšení vozů metra i o nových stanicích.
Chátrající domy ve Wolkerově ulici dostávají novou podobu. Vzniká zde stovka nových bytů. Bývalé ghetto nabídne nájemní bydlení už příští rok. CHEB Ještě nedávno to byla vyloučená lokalita s desítkami nepřizpůsobivých rodin.
Čtyři životy si vyžádal v neděli časně ráno čelní střet kamionu s dodávkou Mercedes v Třinci-Neborech. Další muž navíc bojuje ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) o život.
12.11.2018
Politika
ANALÝZA Potřebujeme bezpodmínečnou solidaritu s Židy a Izraelem. Věta, kterou loni prezident Miloš Zeman pronesl v New Yorku na galavečeru, jejž uspořádala nadace Gershona Jacobsona, by v případě jakékoliv jiné země vyvolala nesouhlas části politického spektra, která stoprocentně nepodporuje politiku židovského státu.
Matador Jan Tecl v nové situaci: zůstává starostou Havlíčkova Brodu, ale přibude mu práce jinde Havlíčkobrodský starosta Jan Tecl začíná své třetí čtyřleté funkční období.
Kancléřka Angela Merkelová (64) oznámila, že po osmnácti letech vyklízí kapitánský můstek vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU). Strana se teď nadechuje.
12.11.2018
Technologie
Mladá fronta Dnes: Nákupy ušité na míru
Internetové obchody využívají prvky personalizace. Musí ale znát svého klienta Letáky a plošné slevy sice patří nadále k hlavní taktice obchodních řetězců, jak přilákat zákazníka, ale vedle toho se začínají prosazovat i nabídky na míru.
Vánoce pomalu klepou na dveře a spousta lidí si stejně jako každý rok nadělí pod stromeček nový počítač. Na trhu jich je ale celá řada a rozdíly mezi jednotlivými modely jsou propastné.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"