Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
20.1.2017
Ekonomika
České společnosti chybí tmel, který by ji spojoval. Podle vedoucího Centra pro sociální a ekonomické strategie Martina Potůčka musíme více a lépe přemýšlet o naší budoucnosti, jinak v moderním světě neuspějeme.
Elektromobily Čínský výrobce elektromobilů Future Mobility postaví v Nan-ťingu za 11,64 miliardy jüanů (43,1 miliardy Kč) továrnu na elektromobily.
Za celý loňský rok si lidé sjednali 114 550 hypotečních úvěrů, což je dosavadní maximum. Dosud byl rekordní rok 2015, kdy bylo sjednáno 104 639 úvěrů.
19.1.2017
Finanční trhy
Komplikace před jednáním zájemců o Dukovany * Ministr financí stavbu reaktoru finančně nepodpoří PRAHA Stálý výbor pro jadernou energetiku se dnes zeptá členů vlády, jak dál s přípravou plánování výstavby jaderných zdrojů v Česku.
Definitivní rozhodnutí o novém většinovém majiteli hanáckého fotbalového klubu zatím nepadlo. Sigma, která se již delší dobu potýká s vážnými ekonomickými problémy, však potřebuje mít jistotu, že bude mít peníze na svůj chod.
Konečně po čtvrt století se u nás chystá zákon o sociálním bydlení. Nástroj, jak zajistit střechu nad hlavou těm nejpotřebnějším, tedy těm, kteří se přes veškerou snahu nedokážou o vlastní byt postarat sami.
20.1.2017
Firmy
O místopředsednické křeslo v Babišově straně mají zájem hned čtyři ženy. Rozhodovat se bude na únorovém sněmu. PRAHA Jak vyostřený bude souboj žen o vrcholné pozice v hnutí ANO, rozhodnou právě probíhající krajské sněmy strany.
Nejzanedbanější nádraží si na větší opravy počkají. První peníze jdou do akcí, které lidé moc nepocítí. Na česká nádraží se nebude chodit už jen kvůli tomu, abyste jeli někam vlakem.
Nejvyšší správní soud nevyhověl společnosti Lesostavby Třeboň, která se bránila postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v případě kartelu stavebních firem.
18.1.2017
Průmysl
PRAHA Výroba osobních aut v Česku a na Slovensku v loňském roce vykázala nové rekordy a celkově se vyšplhala na 2,38 milionu osobních vozů. Zatímco v Česku produkce vzrostla o více než osm procent na 1,344 milionu aut, na Slovensku se výroba zvýšila nepatrně na 1,04 milionu aut.
Časy, kdy ekonomika mohla růst o pět i víc procent, jsou pryč. Neumíme uvažovat dlouhodobě, navíc chybí zaměstnanci, říká guvernér ČNB Jiří Rusnok. JIŘÍ RUSNOK Guvernér Jiří Rusnok má před sebou obtížné měsíce.
Velký zásah do průjezdu Mělníkem čeká řidiče i v letošním roce. Nejspíš ještě v průběhu jara se začne s opravami velkého mostu přes Labe, který je na velmi frekventované výpadovce z Mělníka k teplické dálnici D8.
20.1.2017
Politika
Sociální demokraté si chtějí pro volby najmout americkou agenturu STG, která pomáhala s kampaní Baracku Obamovi nebo Hillary Clintonové. PRAHA Bylo to heslo Jistoty a prosperita.
Mladá fronta Dnes: Šumava opět dělí politiky
Senátoři neschválili novelu zákona o ochraně přírody. Ekologové jejich rozhodnutí kritizují ŠUMAVA Vedení Plzeňského kraje je spokojené, ekologové naopak protestují.
Zítra uplyne už dvacet let od podpisu dokumentu rámujícího česko-německé vztahy Během dvaceti let od pražského podpisu Česko-německé deklarace o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji předsedy vlád Václavem Klausem a Helmutem Kohlem a také šéfy diplomacie Josefem Zielencem a Klausem Kinklem se podařilo mnohé – včetně překonání různých sporů mezi oběma stranami.
18.1.2017
Technologie
Národ, jenž namísto polobotek a lodiček nosí nejraději tenisky. Při nákupu módy Češi dbají nejvíce na pohodlí a za oblečení utrácejí méně než jejich sousedé v okolních zemích.
Mladá fronta Dnes: Zákaz kouření je tady
Středa 31. května změní zvyklosti v českých hospodách: už si v nich nikdo nezapálí. Toto datum si zákonodárci vybrali proto, že připadá na Světový den bez tabáku.
Dosud netrestaného 26letého muže z obce u Dvora Králové nad Labem obvinil komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína z trestného činu podvodu.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"