Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
21.5.2018
Ekonomika
debata Jana Macháčka Komentátor Lidových novin Jan Macháček se každý týden ptá českých ekonomů, pedagogů a analytiků, co soudí o aktuálních a žhavých tématech ze světa ekonomiky a financí.
Cla Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení nových cel na vzájemnou obchodní výměnu. Uvedl to o víkendu americký ministr financí Steven Mnuchin.
České hospodářství je na vrcholu ekonomického cyklu, chce-li dál zažívat dobré časy, musí pro to něco udělat, a to nejlépe hned. To je zhruba základní závěr právě skončené mise Mezinárodního měnového fondu (MMF).
21.5.2018
Finanční trhy
Zřídkakdy se miliardový obchodní spor řeší v on-line přenosu. Přesně to se ale odehrává okolo (ne)úhrady závazků za společnost CEFC Europe. Bývalý místopředseda představenstva této čínské firmy Jaroslav Tvrdík v sobotu tweetoval, že její dluh skupině J&T trvá.
Mírné oživení přinesl loňský rok stavebnictví v regionu. Po několika letech propadu je to sice dobrá zpráva, situace přesto není ani zdaleka růžová. Odborníci upozorňují, že je potřeba hlavně investovat.
GENERÁLNÍ ŘEDITEL POJIŠŤOVNY A PENZIJNÍ SPOLEČNOSTI NN PRO ČR/SR MAURICK SCHELLEKENS: Nový generální ředitel pojišťovny a penzijní společnosti NN pro ČR/SR Maurick Schellekens může jako Holanďan nabídnout pohled na Čechy a jejich přístup k penězům se zajímavým odstupem.
21.5.2018
Firmy
Policie zastavila prověřování prodeje podílu v ČD-Telematice. Zajímalo ji, proč České dráhy nevyužily šanci získat cenné akcie PRAHA Už třikrát během několika málo let se vedení Českých drah chtělo dostat k téměř třetinovému podílu ve firmě ČD-Telematika.
Praha Společnosti Pražská plynárenská loni meziročně vzrostl zisk po zdanění o 2,7 procenta na 1,19 miliardy korun. Výnosy stouply o 2,6 procenta na 12,5 miliardy korun.
V doplňovacím senátním klání na Zlínsku skončil kandidát ANO až čtvrtý. Možná náhoda (zvlášť při nízké účasti voličů), možná únava z dění. Každopádně nevítaný dárek k nedávným sedmým narozeninám hnutí.
21.5.2018
Průmysl
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) je třetím výrazným politikem, který ohlásil, že v příští vládě Andreje Babiše už nechce být. Po ministrovi spravedlnosti Robertu Pelikánovi a zahraničí Martinovi Stropnickém se i on rozhodl, že nechce, aby z něj komunisté dělali překážku pro vznik kabinetu s důvěrou.
Na věšáku v kanceláři má ochrannou přilbu pro stavaře, černou od sazí, a v polici obří šanon plný písemností výhradně k dezinatuře – vzorkovně textilní továrny Karnola.
Budoucí, 26 kilometrů dlouhý železniční tunel pod Krušnými horami pro vysokorychlostní trať z Prahy do Drážďan vyprojektují německé dráhy Deutsche Bahn a provozován bude podle německých předpisů.
21.5.2018
Politika
Vnitrostranická hlasování jsou správnou cestou, to v režii ČSSD však působí těžkopádně Zatímco veřejný prostor v uplynulých měsících hojně zaplňovalo téma celostátního referenda, konkrétně zejména jeho použití pro hlasování o našem setrvání v Evropské unii, jedno malé, vnitrostranické referendumdnes odstartují sociální demokraté.
PRAHA Horký kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche o tuto funkci skutečně stojí. A hodlá pro ni také něco udělat. - Miloš Zeman jasně řekl, že si vás na ministerstvu zahraničí nepřeje.
První konzultace se členy ČSSD v krajích ukazují, že předseda Jan Hamáček jen velmi těžko přesvědčuje straníky o prospěšnosti koalice s hnutím ANO za podpory komunistů.
21.5.2018
Technologie
Tři roboty na jednoho zaměstnance. Logistické centrum online obchodu Amazon v polském Štětíně patří k nejmodernějším skladům na světě. Místo toho, aby v halách pobíhali lidé, hrají tu prim právě roboty podobné automatickým vysavačům.
Mladá fronta Dnes: Velký návod na GDPR
Nová pravidla ochrany údajů se týkají každého. Jak je zvládnout a využít ke svému prospěchu. Dosud se to týkalo především firem, od nynějška už úplně každého.
Na pultech obchodů se v poslední době objevila celá řada nových mobilů. Výrobci se předhánějí, kdo nabídne výkonnější, tenčí nebo lépe vybavený přístroj.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"