Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
15.02.2020
Ekonomika
Z A D L U Ž E N Í S T Á T U PRAHA Státní dluh loni stoupl o 18,2 miliardy na 1,640 bilionu korun. Za mírným nárůstem stojí zejména emise státních dluhopisů sloužící k částečnému pokrytí schodku státního rozpočtu, informovalo ministerstvo financí.
Mladá fronta Dnes: České mozky v dopravě
Česko rozdá půlmiliardu korun na modernější a zelenější technologie v dopravě Lacinější asfaltové směsi pro opravu zanedbaných krajských silnic. Palivo pro auta z odpadu po zemědělské výrobě.
DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ: RADY, JAK UŠETŘIT (1) Většina zaměstnanců se ani letos nemusí trápit s vyplňováním daňového přiznání. Daně za ně může vyřídit mzdová účtárna v rámci ročního zúčtování záloh na daň z příjmů.
14.02.2020
Finanční trhy
PRAHA Kdo by se vydal do Peček poblíž Prahy hledat honosně znějící Výzkumný ústav krmivářského průmyslu a služeb, byl by zklamaný. Na uvedené adrese je jen opršalá bytovka, přestože fakticky neexistující ústav je dál veden jako podnik ministerstva zemědělství.
Firma Sebre chystá výstavbu v Srbsku. Drn na Národní prodala za 2,5 miliardy PRAHA Dům na rohu Mikulandské a Národní, který po dostavbě v roce 2017 získal jméno Drn, postavila developerská společnost Sebre a v loňském roce ho prodala za 2,5 miliardy korun.
Zahraniční vlastníci českých firem si loni ze svých zisků v Česku rozdělili na dividendách rekordních 298,8 miliardy korun. "Odliv dividend z ČR dosáhl v roce 2019 rekordní výše," poukázal včera s odkazem na předběžné údaje České národní banky analytik UniCredit Bank Jiří Pour.
14.02.2020
Firmy
Ekonomická spolupráce, doprava i unijní rozpočet ovládnou jednání českého premiéra s bavorským protějškem. PRAHA Na návštěvu českého pohraničí přijede šéf bavorské vlády Marcus Söder (CSU) 10.
VYSOKÉ MÝTO Zaměstnanci společnosti Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta na Orlickoústecku nejsou spokojení s nabízeným růstem mezd. Firma jim chce přidat 2,8 procenta, což je letošní odhad inflace, reálně by tak lidem výdělky nevzrostly.
Obliba vybavení domu fotovoltaickými panely, které podle velikosti instalace umožní domácnosti až výrazné omezení využití elektřiny ze sítě, stále roste.
15.02.2020
Průmysl
S profesorem Janem Mackem o vozidlech budoucnosti, jež by neměla pálit benzin a naftu, i o problémech, které předpokládaný vývoj přinese a ještě na ně nemáme řešení.
Mladá fronta Dnes: Vlak pojede dvoustovkou
Vyšší rychlostí, než je nyní na železničním koridoru do Prahy, budou jezdit vlaky na nové trati mezi Plzní a Stodem. V Plzni lidé nastoupí do vlaku mířícího přes Domažlice do bavorského Mnichova, a než se pořádně usadí, souprava posviští po kolejích rychlostí 200 kilometrů za hodinu.
Mimořádně rozsáhlá rekonstrukce kolejiště postihne už za týden cestující vlakem z Letohradu, Jablonného, Králík a mnoha dalších míst na křižovatce Pardubického a Olomouckého kraje a Polska.
15.02.2020
Politika
Česká eurokomisařka označilo Polsko a Maďarsko za křehké demokracie. Zástupce obou zemí tím naštvala. Podle europoslance Jana Zahradila je ve hře oslabení visegrádské čtyřky.
Předseda ČSSD Jan Hamáček: Šéf ČSSD o cestě do Číny a koronaviru, změnách ve vládě a žalobě na Brusel - V dubnu máte letět do Číny na její summit se zeměmi střední a východní Evropy v Pekingu.
* Pane vicepremiére a předsedo soc. dem., jak vám to klape v koalici? V rámci možností. Čekáme netrpělivě na jednání koaliční rady, abychom probrali některé priority zejména z resortu ministerstva práce a sociálních věcí.
13.02.2020
Technologie
Ceny českých mobilních tarifů ve druhé polovině loňského roku mírně klesly. Zlevnění není dramatické, operátoři spíš přidali na službách. Nové rodiny tarifů jsou také svým způsobem postaveny tak, aby potlačily takzvané podpultové nabídky.
Divadlo je nejživější ze všech druhů umění. Dokáže však plně využít výhod internetu jako muzika a film? A jak se mu u nás daří lovit diváky v časech aplikací pro chytré telefony? Je to dvacet let, co hudební společnosti začaly dusit projekt Napster v marné snaze zamezit vlivu internetu na hudební průmysl.
Zvukový archiv Českého rozhlasu (ČRo) je druhým největším v Evropě hned po BBC a je nyní dostupný prostřednictvím aplikace mujRozhlas.cz. Můžete si ji stáhnout do mobilu nebo používat na počítači v internetovém prohlížeči, který běží také v responzivním designu pro mobilní zařízení.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"