Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
21.03.2019
Ekonomika
H Y P O T É K Y PRAHA Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v únoru nepatrně klesla na 2,99 procenta z lednových tří procent. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.
Mladá fronta Dnes: Drahota žene Čechy do nájmu
Sehnat ve velkých městech pronájem je stále těžší. Mohou za to přísnější hypotéky a drahé byty Pronajmout byt asi nebylo nikdy v historii jednodušší.
Vae, puto deus fio, česky Běda, zdá se mi, že se stávám bohem, jsou slova, která údajně pronesl na smrtelném loži římský císař Vespasianus. Muž, kterého do nejvyššího úřadu nevynesl patricijský původ, nýbrž vojenské úspěchy v říši zmítané občanskými nepokoji, válkami a společenským rozvratem.
21.03.2019
Finanční trhy
Vláda hodlá vytvořit státní fond, který má chránit domácí firmy před převzetím BERLÍN Německo plánuje do konce letošního roku schválit zákony o vzniku státního fondu, který by chránil důležité domácí firmy před převzetím čínskými a dalšími zahraničními investory.
Třetina zaměstnavatelů marně shání lidi. Hledají uchazeče se zkušenostmi. A znalostmi jazyků Hledat jehlu v kupce sena je možná namáhavé, ale je alespoň nějaká šance, že se najde.
Význam gama nožů a obecně radiochirurgie celosvětově stále stoupá. První prototyp gama nože byl instalován v roce 1968 ve Stockholmu. Po něm následovaly ojedinělé instalace v Buenos Aires a v Sheffi eldu v Anglii, ale průlomová byla až instalace v Pittsburghu v roce 1985.
21.03.2019
Firmy
MLADÁ BOLESLAV Škoda loni dodala zákazníkům rekordní počet aut, celkem jeden a čtvrt milionu. Zisk ale klesl. A to přesto, že ve stále větší míře prodává dražší SUV.
Rozhovor MF DNES s ředitelem společnosti OKK Zdeňkem Durčákem Výrazný zápach a černý dým před několika týdny opět rozpoutaly debatu nad existencí koksovny Svoboda společnosti OKK.
Jednorázové odškodnění pro rodiny horníků, kteří zahynuli v důsledku důlního neštěstí v dole ČSM-Sever ve Stonavě, navýšila společnost OKD z 240 na 340 tisíc.
21.03.2019
Průmysl
ÖRNSKÖLDSVIK Padesátitisícové město na pobřeží Baltu se probouzí do běžného dne, který nijak nevybočuje ze severských podmínek. Hned ve dvou ohledech jde přitom o mimořádné místo.
Mladá fronta Dnes: Sto tisíc v květnové mzdě
Šéf automobilky Škoda oznámil, že končí období blahobytu. O růstu platů se však dál vyjednává MLADÁ BOLESLAV I přes pokles zisku za loňský rok, který včera oznámila automobilka Škoda, se více než 30 tisíc kmenových zaměstnanců firmy může těšit na ještě vyšší bonus než loni.
Automobilce Škoda Auto v loňském roce klesl zisk. Podle včera zveřejněných výsledků sice znovu padl rekord v prodeji aut a vzrostly tržby, firma ale doplácí na celkovou situaci na trhu, což se projevilo na zisku.
21.03.2019
Politika
Senát nepodpořil Zemanova kandidáta Aleše Gerlocha na post ústavního soudce. Novými adepty mohou být vlivní justiční funkcionáři Libor Vávra nebo Pavel Šámal.
Mladá fronta Dnes: Brexit až v červnu?
Theresa Mayová žádá Brusel o prodloužení lhůty odchodu z Evropské unie do 30. června. LONDÝN, BRUSEL Chceme brexit a také chceme další čas. S tímto sdělením požádala britská premiérka Theresa Mayová Evropskou unii o odložení data brexitu, které připadá na příští pátek 29.
Právo: Hlas lidu
Sloupek Je pár věcí, o kterých vám žádný politik pravdu neřekne, přestože si je všichni myslí. Jedna z nich je, že o některých otázkách by se nemělo hlasovat.
16.03.2019
Technologie
VĚDNOHUBKY Počítač už porazil nejlepší hráče v šachu, ve hře go a také v deskové hře scrabble, v níž hráči skládají písmena do slov. A nyní porazil člověka i ve strategické počítačové hře StarCraft II.
Petr Káš s kamarády rozjíždějí po celém Česku hru Life is Skill. Děti v ní mohou na řadě míst, akcí a při různých aktivitách sbírat body a soutěžit o ceny.
Nejčastější internetovou hrozbou byl v Česku v únoru zákeřný agent zvaný JS/Adware. Agent. AF, který číhá na napadených webových stránkách. Jde o každou třináctou zachycenou hrozbu v druhém měsíci letošního roku.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"