Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
23.07.2019
Ekonomika
Německý ministr hospodářství Peter Altmaier nabídl americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi snížení cel u dovozu aut na nulu. Tak interpretuje část německého tisku rozhovor ministra pro Welt am Sonntag.
Internet Antivirová společnost Avast se dohodla, že za 60,8 milionu dolarů (téměř 1,4 miliardy korun) prodá 35procentní podíl v divizi Jumpshot britské firmě Ascential.
V prvním letošním pololetí se v Praze prodalo 2318 nových bytů, což je o 134 méně než loni a nejméně za posledních pět let. V porovnání s předloňským rokem došlo k poklesu prodejů o 709 bytů, a při srovnání s prvním pololetím roku 2016 to bylo dokonce o 1297 bytů méně.
23.07.2019
Finanční trhy
Přes 10 let se táhne případ vraždy podnikatele Libora Mirovského v Bulharsku. Podezřelým je muž, který radil při jednáních s ČEZ PRAHA V říjnu tomu bude už 11 let, co Libora Mirovského jeho blízcí viděli naposledy.
Mladá fronta Dnes: O OKD se rozhodne v září
Ředitel těžební společnosti Michal Heřman se dívá do horizontu roku 2024 Největším problémem OKD je, že se stále neví, kdy na Ostravsku skončí těžba.
V Číně byl včera zprovozněn trh nazvaný STAR, určený zejména pro akcie firem z odvětví vyspělých technologií. Obchodování zahájil raketovým růstem, akcie jedné z firem zpevnily o více než 500 procent.
23.07.2019
Firmy
Ministerstvo průmyslu chce povinnou evidenci neveřejných čerpacích stanic, kvůli jejich lepší kontrole PRAHA Přísnější bič na neveřejné čerpací stanice upletlo ministerstvo průmyslu a obchodu.
Antimonopolní úřad zamítl rozklad proti svému dřívějšímu verdiktu, že Ústecký kraj nesmí kvůli diskriminačnímu postupu nakoupit 161 autobusů pro svou linkovou dopravu.
Loterie a sázkové hry se na celém světě těší velké oblibě. Není to však pouze výstřelek současné doby. Mají za sebou historii, která se začala psát před mnoha staletími.
23.07.2019
Průmysl
ÚHEL POHLEDU Výrok prezidenta Svazu průmyslu a dopravy na adresu stávkujících studentů byl nešťastný, ale reakce na jeho slova jsou přehnané Nedávno pronesl Jaroslav Hanák pár ostrých slov na adresu klimatických aktivistů, konkrétně těch mladých.
Stát využil nabídku australských těžařů a spojil se s nimi v průzkumu ložiska na Cínovci. Průzkum u Krupky může být problém pro UNESCO. CÍNOVEC Stát je ve hře o těžbu lithia v Krušných horách.
Čína ode dneška zavádí antidumpingová cla na dovoz některých výrobků z nerezové oceli dovážené z Evropské unie, Japonska, Jižní Koreje a Indonésie. Nová cla se podle čínského ministerstva obchodu pohybují v rozmezí 18,1 až 103,1 procenta.
23.07.2019
Politika
Článek o Andreji Babišovi na české Wikipedii zaznamenal již milion zobrazení. Patří nejen k nejčtenějším a nejdelším heslům, ale i k nejopravovanějším.
Mladá fronta Dnes: Ukrajinský komik a jeho svět
Ukrajinské parlamentní volby vyhrála partaj herce Volodymyra Zelenského. Čekají se velké změny. Nejde však jen o výměnu "tváře" a nepojede se dál podle starých not? OUkrajinu se vedou pře a sváry – uvnitř i navenek.
Po více než měsíci skončil včera v Británii proces výběru nového lídra vládní Konzervativní strany, a tedy i budoucího premiéra. Nástupcem Theresy Mayové, která na počátku června skončila kvůli neúspěchu své brexitové strategie, se s největší pravděpodobností stane exministr zahraničí a bývalý londýnský starosta Boris Johnson (55).
22.07.2019
Technologie
PRAHA Už žádné složité sloupávání staré dálniční známky, aby vzápětí na stejné místo mohl být nalepen aktuální kupon. Za užívání tuzemských dopravních tepen budou řidiči od roku 2021 platit elektronicky.
KODAŇ Časy, kdy Dánům stačilo k rozvodu jen pár tahů myší na počítači, už jsou pryč. Tamní úřady uznaly, že v tomto směru zašel skandinávský liberalismus příliš daleko.
Kybernetičtí nájezdníci nelení ani o letních prázdninách, právě naopak. Využívají shonu okolo letních dovolených a toho, že lidé jsou s vidinou blížící se dovolené daleko méně ostražití.

Partner monitoringu
AnopressIt

Návod pro vyhledávání (formulář na levé straně stránky): Zadejte klíčové slovo, které chcete vyhledat v českém tisku a médiích, nebo zvolte příslušnou kategorii. Zdrojem článků je databáze společnosti Anopress, která obsahuje hlavní deníky - MF Dnes, Právo, Lidové noviny, aj., odborný tisk - Profit, Euro, Strategie, aj, a média - televize, rozhlas. Lze vyhledat články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění článků, podmínkou je registrace do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb si můžete registrovat denní zasílání článků vybraných podle Vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Více o službě naleznete ZDE.

Podrobnější návod: S vyhledávačem v této sekci můžete hledat v databázi tisku pomocí tak zvaného "fulltextového vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Pravidla pro vytváření hledaného výrazu:

Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"

Příklady použití AND a OR:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část
Hledání zachovává českou diakritiku
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR"