Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
16.04.2024
Ekonomika
PRAHA Předseda představenstva společnosti Orlen Unipetrol Tomasz Wiatrak skončil 13. dubna ve funkci, odvolalo ho nové vedení polské mateřské skupiny Orlen.
Elektromobily Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá zredukovat svou globální pracovní sílu o více než deset procent, což znamená zrušení minimálně 14 000 pracovních míst.
Země Množství Kód Kurz Austrálie 1 AUD 15,405 Čína 1 CNY 3,284 Dánsko 1 DKK 3,395 Eurozóna 1 EUR 25,325 Japonsko 100 JPY 15,439 Kanada 1 CAD 17,296 Maďarsko 100 HUF 6,424 Polsko 1 PLN 5,898 Švýcarsko 1 CHF 26,043 Turecko 100 TRY 73,349 USA 1 USD 23,768 V.
16.04.2024
Finanční trhy
Ministr financí chce stamiliardy korun, jež mají samosprávy na svých účtech, použít ve státním rozpočtu I PRAHA Stát má stamiliardové dluhy, města a obce i kraje zase stamiliardové přebytky.
Letos město postaví okolo 6 kilometrů nových cyklostezek za 120 milionů korun PRAHA Magistrát letos do cyklistické infrastruktury investuje 120 milionů korun, tedy méně než v předcházejících dvou letech.
Hotelový trh v Praze i dalších městech ožívá. Roste obsazenost pokojů i částky, které hoteliéři od hostů utrží. Lepšící se kondice sektoru, který během covidové pandemie patřil k nejhorším v Evropě, si začínají všímat také investoři.
15.04.2024
Firmy
Statistici vydali nové údaje o životní úrovni Čechů. Řada z nich se týká bydlení i toho, jak náklady na něj dopadají na domácnosti Průzkum Příjmy a životní podmínky domácností ukazuje, že lidé v nájmu se mají hůř než ti, kteří bydlí ve vlastním.
Lidé v lesích drancují, přemýšlejme o houbařenkách, vyzývá Richard Benýšek Na Slovensku je největším soukromým vlastníkem lesa. V Česku se Richard Benýšek soustředí hlavně na Prostějovsko, kde posledních dvacet let vytváří odolnou a zároveň návštěvnicky atraktivní krajinu.
Předseda představenstva společnosti Orlen Unipetrol Tomasz Wiatrak skončil ve funkci, odvolalo ho nové vedení polské mateřské skupiny Orlen. Spolu s ním odejde také místopředsedkyně představenstva Katarzyna Wośová.
16.04.2024
Průmysl
H PRAHA Některá elektrická vozítka, zahradní traktůrky, ale i sněžné skútry. Také na tato "přibližovadla" je nově od 1. dubna nutno sjednat povinné ručení.
Komplikovaná stavba tramvajové tratě na Václavském náměstí začne v červnu STARÉ MĚSTO Pokládání kolejí v horní části Václavského náměstí začne 29.
Troleje dolů a dál se pokračuje na elektřinu z baterií. Dopravní podnik města Brna spouští pilotní projekt využití parciálních trolejbusů na běžné lince bez trolejového vedení.
16.04.2024
Politika
Řada veřejných vysokých škol využívá k výběru uchazečů v rámci Národních srovnávacích zkoušek (NSZ) testy z dílny společnosti Scio. V dnešním vydání přinášíme zkrácenou ukázku testu Základů společenských věd.
Podle zpravodajců zesílila snaha Turků ovlivňovat německou politiku Němečtí zpravodajci varují, že zhoubný vliv tureckého autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na německou politiku sílí.
Stará Evropa se v posledních letech zásadně změnila. Velká Británie vystoupila z Evropské unie, Německo se samo marginalizovalo, silný hlas je slyšet jen z Francie.
15.04.2024
Technologie
O elektronickou možnost převodu vozu na nového majitele či přihlášení auta do provozu není příliš zájem. Drtivá většina řidičů dává přednost klasické papírové formě.
Mladá fronta Dnes: Kyberútoky zažíváme denně
Antivirus v počítači nikoho nepřekvapí, ale mobily si chránit neumíme, říká pro MF DNES expert na kybernetickou bezpečnost Josef Horálek z Univerzity Hradec Králové, kde na Fakultě informatiky a managementu založil obor informační a síťová bezpečnost.
Zjistit blížící se konec plat nosti řidičského průkazu a za žádat si hned o nový půjde brz rovnou z mobilního telefonu Nová aplikace Portál občana s níž si lidé vyřídí různé úřed ní výpisy nebo zprávy z datov schránky, bude funkční tent týden.

O monitoringu médií

Anopress_Newton_monitoring 

 

Patria.cz vám ve spolupráci s databází Anopress společnosti Newton Media přináší vedle vlastního exkluzívního obsahu také každodenní přehled o ekonomických a investičních tématech v dalších tuzemských médiích. Jak na to?

Využijte HLEDÁNÍ V MONITORINGU vlevo a zadejte klíčové slovo, které vás v českém tisku a médiích zajímá, nebo zvolte příslušnou kategorii (Finanční trhy, Technologie, Ekonomika atd.). Databáze Anopress našeho partnera Newton Media obsahuje obsahuje hlavní deníky a časopisy, mezi které patří MF Dnes, Právo, Lidové noviny, Deník N, Respekt a další. Monitoring pokrývá také audiovizuální média, tedy televize a rozhlas. Vyhledat lze články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění vyhledaných článků z dalších médií, než je Patria.cz. Podmínkou je registrace nejméně do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb Patria.cz si pak můžete nechat denně zasílat monitoring vybraný dle vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Jak na to? Naleznete ZDE.

Vyhledávání v Monitoringu médií funguje jako "fulltextové vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Jak vyhledávat:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část.
Hledání zachovává českou diakritiku.
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR".