Hledání v monitoringu
Kategorie monitoringu
 

Monitoring médií
12.06.2021
Ekonomika
DÜSSELDORF/PRAHA Německá letecká společnost Lufthansa oznámila, že její nízkonákladová divize Eurowings otevře v Praze na konci října svou další, v Evropě desátou základnu.
Bankovní sektor Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním čtvrtletí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 3,74 miliardy Kč na 10,8 miliardy. Bilanční suma bank ke konci března činila 8,7 bilionu korun, což je proti prvnímu čtvrtletí 2020 nárůst o 261 miliard korun.
Pokud růst hrubého domácího produktu letos dosáhne 5,5 procenta, vrátí stát daně zaplacené za rok 2021 těm občanům Maďarska, kteří vychovávají děti. Oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán.
12.06.2021
Finanční trhy
PRAHA V trestní kaze ovládnutí Mostecké uhelné společnosti (MUS) bude příští týden vypovídat prezident Miloš Zeman. Výslech svědka se uskuteční prostřednictvím videokonference.
Dvorský safari park přežil covidové uzávěry díky štědré podpoře veřejnosti. Na 70 tisíc dárců poslalo 35 milionů korun. Zahrada investovala do oprav mostů a za desítky milionů buduje nové expozice.
Jeff Bezos, Elon Musk, Warren Buffett – to jsou jen některá jména nejbohatších lidí planety, kteří v USA za posledních 20 let alespoň jeden rok neodvedli ani cent na federálních daních z příjmu.
12.06.2021
Firmy
PRAHA Česká pošta chce prodat většinu svého sídla v centru Prahy a postavit novou centrálu v pražských Vysočanech. Serveru Seznam Zprávy to řekl generální ředitel České pošty Roman Knap.
Mladá fronta Dnes: Pražané se bojí azbestu
Obyvatelé Prahy 1 i expertka na azbest nesouhlasí s postupem jeho likvidace v InterContinentalu JOSEFOV Do sporu mezi stavební firmou Metrostav, investorem R2G a obyvateli Prahy 1 o správnosti likvidace azbestových panelů z hotelu InterContinental se vložili i odborníci, Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) a nakonec i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).
Topná sezona skončila, je tedy nejvyšší čas zkontrolovat náklady a případně přejít k novému dodavateli plynu. Ovšem cena by neměla být jediným kritériem.
12.06.2021
Průmysl
Spotřebitelské ceny po skončení covidových lockdownů rostou, v Americe nejrychleji od krize v roce 2008 NEW YORK / BERLÍN / PRAHA Inflace nestraší jen Čechy.
Brno bude v létě jako vždy prošpikované uzavírkami, kopat se začne na Tomkově náměstí. Nemusí být ale až tak zle. Některé plány se odložily, jiné zase uspíšily.
Možností k letní brigádě je letos podle některých personálních agentur relativně málo, ovšem ani zájem studentů není nijak velký, nižší než v předchozích letech.
12.06.2021
Politika
říká ke vztahu části Evropy vůči této zemi Věra Jourová. Vnitřní nesoulad v kauze Vrbětice podle ní oslabil českou pozici Česká eurokomisařka Věra Jourová je přesvědčená, že rozporuplnými výroky politiků okolo kauzy Vrbětice Česko oslabilo svoji pozici.
Mladá fronta Dnes: Hradecká krize slaví"
Už celý jeden rok panuje krize vlády Hradce Králové a vypadá to, že neskončí dříve než za dalších 16 měsíců. Menšinová koalice nemá vizi a mimořádné volby jsou utopií.
Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v rozhovoru pro Právo řekl, že Česko by mohlo do začátku podzimu dosáhnout kolektivní imunity a zrušit protiepidemická opatření.
10.06.2021
Technologie
Pro sport či zábavu, na aktivní i klidné trávení volného času třeba o dovelené * Hitem zůstává nositelná elektronika Češi se prý letos ve velké míře chystají dovolenou trávit v tuzemsku, je tak pravděpodobné, že při relaxaci zvolí některou ze sportovních aktivit.
Bankovní identitu mohou už vedle státu využívat také firmy Ověření totožnosti pomocí přístupu k internetovému bankovnictví vstupuje do druhé fáze.
Nedostatek polovodičových čipů, potřebných pro výrobu aut, lékařských zařízení i spotřební elektroniky, potrvá ještě nejméně rok. Podle listu The Financial Times to řekla Lynn Torrelová, šéfka oddělení pro nákup a dodavatelské řetězce americké společnosti Flex.

O monitoringu médií

Anopress_Newton_monitoring 

 

Patria.cz vám ve spolupráci s databází Anopress společnosti Newton Media přináší vedle vlastního exkluzívního obsahu také každodenní přehled o ekonomických a investičních tématech v dalších tuzemských médiích. Jak na to?

Využijte HLEDÁNÍ V MONITORINGU vlevo a zadejte klíčové slovo, které vás v českém tisku a médiích zajímá, nebo zvolte příslušnou kategorii (Finanční trhy, Technologie, Ekonomika atd.). Databáze Anopress našeho partnera Newton Media obsahuje obsahuje hlavní deníky a časopisy, mezi které patří MF Dnes, Právo, Lidové noviny, Deník N, Respekt a další. Monitoring pokrývá také audiovizuální média, tedy televize a rozhlas. Vyhledat lze články staré až 1 týden.

V rámci Monitoringu médií získáte plné znění vyhledaných článků z dalších médií, než je Patria.cz. Podmínkou je registrace nejméně do volně přístupné verze www.patria.cz ZDE.

V rámci placených služeb Patria.cz si pak můžete nechat denně zasílat monitoring vybraný dle vámi zvolených až tří klíčových slov e-mailem. Jak na to? Naleznete ZDE.

Vyhledávání v Monitoringu médií funguje jako "fulltextové vyhledávání". Hledané slovo nebo slova zadejte napsáním klíčových slov(a) stiskem tlačítka Hledej. Po odeslání dotazu se Vám zobrazí stránka se seznamem nalezených článků obsahujících klíčová slova. Při hledání máte možnost omezit vyhledávání na názvy článků nebo jen na samotný obsah.

Jak vyhledávat:
Velké a malé znaky nejsou rozlišovány.
Můžete zadat celé slovo nebo jen jeho část.
Hledání zachovává českou diakritiku.
Můžete používat logické operátory "AND" a "OR".