Hledat v komentářích
Patria Plus
Patria doporučuje
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět

Sloupky
FX strategie: Zpomalení dubnové americké inflace jako záminka vybrat zisky na dolaru?
10.05.2022 6:13
Dolar těží z rostoucí inflace a růstu úrokových sazeb. Euru by teoreticky mohla pomoci jestřábí ECB, ale nesmí potopit italský vládní dluh. A koruna se bojí velkého “holubičího” obratu v ČNB.
Komoditní monitor: Ropa pod tlakem lockdownů, pšenice na maximech a kovy se bojí Číny
28.04.2022 11:10
Severomořská ropa Brent se v posledních dvou týdnech dostala pod tlak, stále se však drží těsně nad psychologickou hranicí 100 USD/barel. Přestože trh nadále věnuje pozornost především válce na Ukrajině, nová ohniska Covid-19 a tvrdé lockdowny v Číně vyvolávají obavy ...
FX strategie: Sílu koruny udrží vysoká inflace a sázky na májové zvýšení sazeb, euru by mohla pomoci jestřábí ECB
12.04.2022 6:09
Vysoká inflace a sázky na májové zvýšení sazeb ČNB udrží korunu zřejmě silnou, přestože bankovní rada ČNB neuvažuje o intervencích ve prospěch české koruny jako o formě měnověpolitické restrikce.
FX strategie: Navzdory vysoké inflaci v EMU udrží silný americký trh práce eurodolar pod tlakem
29.03.2022 6:03
Eurodolar bude mít možnost na počátku března šanci daleko výrazněji zacílit na vývoj makroekonomických ukazatelů, než tomu bylo v průběhu února, kdy byly také ve hře události okolo ruské invaze na Ukrajinu.
FX strategie: Fed zvýší úrokové sazby a koruna překvapivě rychle dobývá ztracené pozice
15.03.2022 6:03
Americká centrální banka zvýší úrokové sazby, zajímavější ale bude nová prognóza a tisková konference šéfa Fedu. Česká koruna s podporou centrální banky překvapivě rychle dobývá ztracené pozice a geopolitické napětí je dál v centru pozornosti.
FX strategie: Bude-li vojenská agrese na Ukrajině pokračovat, euro nemá šanci zpevnit
02.03.2022 12:15
Vojenský konflikt na Ukrajině dost zásadně změnil karty rozdané na hlavních trzích, včetně těch devizových. Bude-li vojenská agrese na Ukrajině pokračovat, euro nemá šanci zpevnit.