Obsah
 
Investiční slovník

Akademie

Martin Uher: Rozruch na dluhopisech, české banky a zranitelné USA

17.04.2024 18:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Na českém dluhopisovém trhu včera došlo k nečekaným prodejním tlakům, uvádí makléř Patria Finance Martin Uher. Ty ale ustaly, přišli noví zájemci a dluhopisy opět otočily severním směrem, dodává. Kromě toho se na českém rybníčku blíží dividendová sezóna u Komerční banky a Erste Bank, takže investoři mají poslední dny na investici s nárokem na dividendu. A mezitím se v zámoří trhy drží přibližně 4 % od svých maxim. Nakolik jsou tyto úrovně udržitelné a na co se připravit v případě poklesů? Vyplatí se investovat do českých bank ještě před dividendou? A představují dluhopisy po poklesu investiční příležitost? I na to odpovídá makléř ve svém videu.

 

Další videorozhovory Patria.cz naleznete na Youtube kanálu Patria.cz.

 
 

Čtěte více:

Powell po posledních datech o inflaci signalizuje ještě pozdější začátek snižování sazeb
17.04.2024 13:40
Předseda Fedu Jerome Powell naznačil, že po sérii překvapivě vysokých ...
Jednoduchý scénář: Inflace neklesá, Fed nesnižuje, inflace klesá, Fed snižuje
17.04.2024 17:14
Podle BofA inflace v USA o něco klesne, ale pak se začne zase zvedat....

Další videa naleznete ZDE.
Jak na DIP? A na čem čeští investoři letos nejvíce vydělali? Zjistěte na webináři Patrie v úterý 23. dubna od 16:00
18.04.2024 15:48
Dlouhodobý investiční produkt přinesl Čechům a Češkám s úvodem roku 2024 atraktivní příležitost, jak se zajistit na důchod investováním ve státem garantovaném produktu podle vlastního přesvědčení i zkušenosti, s daňovou úlevou až 48 tisíc korun ročně a k tomu až 50 ti...
Martin Uher: Rozruch na dluhopisech, české banky a zranitelné USA
17.04.2024 18:46
Na českém dluhopisovém trhu včera došlo k nečekaným prodejním tlakům, uvádí makléř Patria Finance Martin Uher. Ty ale ustaly, přišli noví zájemci a dluhopisy opět otočily severním směrem, dodává.
Inflace a sazby v letošním roce – scénář od Bank of America
16.04.2024 17:48
I když sazby Fedu nejsou pro fundament akcií rozhodující, investiční diskuse se kolem nich točí neustále. Dnes se s pár komentáři podíváme na to, jak se ve světle posledních událostí a dat z ekonomiky změnily predikce Bank of America.
Siegel: Momentum může stále nahrávat velkým technologiím, nakonec se ale projeví valuační diskonty jiných firem
16.04.2024 6:35
Měli by nyní investoři zůstat zejména u velkých technologických firem, nebo se bude růst akciového trhu rozšiřovat na větší počet titulů? Na tuto otázku na CNBC odpovídal Jeremy Siegel z Wharton School, podle kterého se v delším období projeví valuační diskonty akcií me...
Alphabet míří na kapitalizaci 2 bilionů dolarů, zatímco investoři oceňují pokrok na umělé inteligenci
14.04.2024 15:43
Investoři jsou čím dál optimističtější ohledně strategie umělé inteligence společnosti Alphabet, a to i po sérii závad a selhání, které způsobily pád jejích akcií.
Optimismus, inflace a levné - nelevné akcie menších firem
11.04.2024 16:05
O akciích malých firem obchodovaných na americkém trhu se po řadu měsíců hovořilo jako o jednom z mála aktiv, jehož valuace nejsou výrazně našponovány.