Obsah
 
Investiční slovník

Akademie

Zhmotňuje se mzdově inflační spirála? Úvahy o možném snižování sazeb až na přelomu roku, říká Tomáš Holub z ČNB v pořadu FRESH (záznam)

25.05.2023 16:44
Autor: Redakce, Patria.cz

„Zatím stále největší riziko spatřuji v tom, že mzdový růst v české ekonomice, zejména v soukromém sektoru, se pohybuje blízko 10 procent… pro mne je to náznak, že se nám zhmotňuje to, čeho se centrální bankéři obávají a to je mzdově inflační spirála,“ řekl člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub v pořadu FRESH s hlavním ekonomem Patria Finance Janem Burešem a analytikem ČSOB Dominikem Rusinkem.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Čtěte více:

Trhy v roce 2023 živě: FRESH na téma Koruna versus ČNB
10.01.2023 10:49
Trhy v roce 2023: Koruna versus ČNB. Od 10:00 jsme vysílali na Patria....
FRESH v 10:00 živě: Tomáš Holub (ČNB), Jan Bureš a Dominik Rusinko na téma koruna, ČNB versus globální turbulence
24.05.2023 9:50
Koruna: ČNB versus globální turbulence. Od 10:00 vysíláme na Patria.cz...

Další videa naleznete ZDE.
Férová hodnota amerických akcií podle Bank of America. Něco pro valuační fajnšmekry
25.05.2023 18:34
Bank of America přišla s odhadem férové hodnoty amerického akciového trhu a ukazuje i základní vstupy jdoucí do jejího odhadu. Podívejme se dnes na to, jak analytický tým této banky přemýšlí.
Vývoj zisků obchodovaných firem – cyklus a opakování dvacátých let minulého století
23.05.2023 14:59
Pozornost trhů se většinou soustředí na současné čtvrtletí, či pár čtvrtletí dopředu. Hodnota akcií by ale měla ležet zejména v dlouhodobém vývoji. Jak obojí vypadá na straně ziskovosti amerických obchodovaných firem? Následující graf od Goldman Sachs ukazuje, jak je ...
Stratég Bank of America: Americké akcie dosáhly úrovní na prodej, AI utvořila bublinu
19.05.2023 11:07
Téma umělé inteligence (AI) a obecně technologie utvořily novou bublinu na amerických akciích v situaci, kdy podle názoru Bank of America zvyšování úrokových sazeb ze strany americké centrální banky Fed nemusí být u konce.
Microsoft, Alphabet a AI – co je a není odraženo v cenách akcií?
18.05.2023 17:10
Například ARK Invest se domnívá, že jádrový vyhledávací byznys Alphabetu je výrazně ohrožen rozvojem umělé inteligence (AI). Naopak Microsoft by podle této investiční společnosti měl z AI těžit.
Co si o zlomech v některých odvětvích a firmách myslí finanční trhy
17.05.2023 17:13
Pohybujeme se v době, která v nejednom odvětví přináší znatelné strukturální zlomy. Týká se to ropných společností, se kterými se, zdá se, dlouhodobě už tolik nepočítá.
Google jako ropné společnosti?
16.05.2023 17:21
Ropné společnosti už ani při poměrně vysokých cenách ropy neinvestují zdaleka tolik jako v minulosti. Jinak řečeno, klasický ropný cyklus, kdy jsou lékem na vysoké ceny právě vysoké ceny, se zatavil.