Vista Gadget
 

Pro uživatele operačního systému Windows Vista jsme připravili miniaplikaci do postranního panelu ke stažení zdarma. Patria Vista Gadget je miniaplikace, která zobrazuje stav indexu PX, online akciová data ze segmentu SPAD pražské burzy a horké zprávy ze serveru www.patria.cz v postranním panelu služby Windows Sidebar v operačním systému Windows Vista.

Vista Gadget

Instalace Vista Gadgetu

1. Ujistěte se, zda používáte operační systém Windows Vista

2. Klikněte ZDE pro získání Patria Vista Gadgetu

3. Klikněte na tlačítko Otevřít

4. Klikněte na tlačítko „Spustit“

5. Klikněte na tlačítko „Nainstalovat“

Po instalaci je gadget automaticky spuštěn a je součástí přehledu gadgetů nainstalovaných na Vašem počítači.

Doplňkový popis: Postranní panel Windows Vista a miniaplikace

Postranní panel slouží k zobrazení miniaplikací. Miniaplikace jsou malé prográmky, které rozšiřují funkcionalitu stávajících informačních zdrojů na Internetu nebo intranetu, nabízejí běžné kancelářské pomůcky, jako je například kalendář, kalkulačka, hodiny apod., různé zábavné doplňky, jako jsou jednoduché hry, prohlížení obrázků nebo umožňují získávat informace o vašem počítači a jeho jednotlivých komponentách.

Výhodou postranního panelu je snadný přístup ke všem miniaplikacím, které jsou pro vás důležité a brzy například zjistíte, že nepotřebujete mít na stole kalkulačku, kalendář a další věci, které zabírají místo.

Postranní panel můžete mít ukotven na ploše monitoru počítače, nedochází k jeho překrývání ostatními otevřenými okny, nebo můžete kdykoliv zobrazit vaše miniaplikace stiskem tlačítek Windows + mezerník. Miniaplikace také můžete přetáhnout na plochu vašeho počítače a některé miniaplikace v tomto režimu rozšiřují svoji funkcionalitu nebo množství zobrazených informací.