Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ120112021,09
KB989,59901,02
PKN128,06128,081,35
Msft377,79377,9-0,42
Nokia11,985121,10
IBM246,31247-1,12
Mercedes-Benz Group AG44,5944,6-1,50
PFE25,2425,240,12
22.06.2026 14:42:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 22.06.2026 14:38:05
MONETA MONEY BANK (Praha)
Poslední obchod Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
189,20 0,85 1,60 23 106 414
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  •  
    22.06.2026 8:32

    Provedl jsem analýzu záznamu uskutečněných obchodů s akciemi MMB v období od pondělí minulého týdne, tj. od 15. 6., do pátku 19. 6. Data jsem použil z Fio banka e-Broker (Denní obchody) Zaujalo mě, že k tomu, aby cena vyrostla 16.6. z počátečních 197 Kč až na 200 Kč (v čase "16.06.2026 10:16:53" stačilo zobchodovat (při nárustu ceny tedy museli kupující aktivně nakupovat) jen 87 515 ks, zatímco při následném poklesu z maxima 200 Kč zase na 197 Kč už muselo být kupujícím, kteří měli své objednávky na straně poptávky za ceny od 199,90 Kč a níže, aktivními prodejci (nebyli na straně nabídky, ale rovnou zadávali své prodejní pokyny do aktuální poptávky) prodáno přes 213 000 ks, než v čase 17.06.2026 10:04:18 cena opět poklesla na 197 Kč . Co z toho lze vyvodit, jaký závěr? AI: „Vaše čísla podávají jasný důkaz o tom, že růst k 200 Kč byl technicky vyprovokovaný a umělý (stačilo málo peněz k vytvoření růstového dojmu) Tato data ukazují, že od ceny 200 Kč byl trh silně distribuční (velcí prodávali malým). To lze interpretovat jako potvrzení Vaší teorie o splněném účelu emise” Poznámka. Použil jsem data, která uvádí e-Broker. Celkem 2601 obchodů, 1 637 955 ks, objem 315 395 362,60 Kč, PVC= 192,55 Kč. Všichni, kdo prodali nad tuto cenu, udělai moc dobře.
    rnm
    •  
      22.06.2026 8:42

      To lze někde souhrnně vyselektovat, abych viděl, že nákup nebo prodej byl "aktivní"? Co se té analýzy týče, nemůže to ale znamenat, že v rozmezí 197 až 200 bylo zkrátka málo prodejců, takže cena mohla rychle vyskočit na 200 Kč. Tam byl špunt a automaty to potom nechaly postupně pomalu klesat, nicméně za větších objemů?
      akciovy_cumenda
      • RE: bylo zkrátka málo prodejců
        22.06.2026 9:05

        Interpretovat to lze různě. Ale to, že mně AI tvrdí: „To lze interpretovat jako potvrzení Vaší teorie o splněném účelu emise”, tak to se musím ohradit, to jsem byl AI nepochopen. Já si myslím, že ten nárůst z cen pod 190 Kč až na 196 Kč byl právě kvůli chystané alokaci AT1-Notes, nikoliv obráceně, že emise byla kvůli nárustu ceny...
        rnm
        • Re: RE: bylo zkrátka málo prodejců
          22.06.2026 9:15

          Pokud by to bylo způsobeno chystanou alokací AT-1, je to ale pro dlouhodobého investora přece správně. AT-1 se podařilo upsat a tím pádem by mělo být na mimořádnou divi.
          akciovy_cumenda
          •  
            22.06.2026 12:04

            Aby řeč nestála. Má někdo teorii, proč nepokračoval růst Monety přes 200 nebo se alespoň neudržela? Drobní jsou nadšení, ale větší mají jasně dané mantinely (200)? Na druhou stranu, asi bude prospěšnější, pokud Moneta půjde po maličkých krůčcích než se nám zase přehřeje jako v lednu.
            akciovy_cumenda
            • ?
              22.06.2026 12:50

              Převládli prodejci, dokonce víme kdo, co jiného v tom hledat? Kdo měl a věřil, levně koupil. V čem by to bylo jiné, pokud by o těch "běžně svých 10 korun sem a a tam" spadla z úrovně 200 - 203 Kč? Stále je to stabilní akcie, má dobré výsledky, divi před sebou. Prostě okurková sezóna začala letos dříve. A letošek nebude prostě super rok , jako ty předchozí...Nicméně čas, kdy se zase usadí nad 200 se blíží. Až se ochladí tak na průměrných 10 -15 stupňů, zase tam bude.
              Reitner
              • Re: ?
                22.06.2026 13:03

                S usazením se nad 200 souhlasím, a to i, co se období týká. Spíš mi přijde, že malí by to posunout trochu výše chtěli už nyní, ale velcí to brzdí. Mimochodem, u koho že víme, že prodával? Myslíš tu Mythessu?
                akciovy_cumenda
      •  
        22.06.2026 8:43

        Respektive, zkrátka to díky distribuci cen prodejců rychle vyskočilo, což následně znamenalo pomalý pád výrazně níž? Tedy zcela běžnou situaci na akciích?
        akciovy_cumenda
        •  
          22.06.2026 8:45

          Moneta si dá asi letní siestu, aby mohla růst před koncem roku a pravděpodobnou mimořádnou dividendou.
          akciovy_cumenda
  •  
    22.06.2026 6:57

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-fond-j-t-arch-prodal-loni-akcie-moneta-money-bank-za-vice-nez-700-milionu-308942
    Villageboy
    •  
      22.06.2026 7:52

      Otázka je, komu to ešte predal. Ak to predal iným fondom v rámci skupiny, tak vplyv J&T na Monetu je rovnaký.
      Tix
    •  
      22.06.2026 7:00

      "Fond ostatně ještě velký balík akcií banky vlastní, ke konci loňského roku měl v Monetě podíl ve výši 10,13 procenta."
      akciovy_cumenda
      •  
        22.06.2026 7:03

        K 27.4.2026 - Mythessa Holdings Limited - 10,00 %
        akciovy_cumenda
  •  
    16.06.2026 11:34

    Pekny rozhovor se Spurnym. https://www.youtube.com/watch?v=vvaruJb_a6c&t=1s
    don Salusto
    • to don Salusto
      17.06.2026 15:30

      Mě tam zaujal hlavně konec, kde zmiňuje investici do vzdělání dětí, tak tomu fakt tleskám.
      oh171.
      •  
        18.06.2026 13:40

        Skoro to vypadá, že ten na KB zmiňovaný shortař Coltu, má iniciativu i v Monetě :)
        akciovy_cumenda
        •  
          18.06.2026 17:11

          Spíš obecná realizace zisků z euforie po 156. slibu že bude henten mier.
          Krušnohorec
    • 20 % cash
      16.06.2026 11:45

      Jen jsem mrkl na závěr: Drží 20 % na term. vkladech a v hotovosti, 40 % nemovitosti, 40 % akcie to je jistě pro mnohé zde zajímavé. Nevěří crypto měnám. Asi jsou ty peníze v dobrých rukou. Ostatně objemy na Monetě (je to nejobchodovanější akcie) v posledních měsících to jen dokazují. P.S. "dětem dávejte alkohol, když už to musím být..."
      Reitner
  • Už je to tady :-)
    15.06.2026 10:23

    Analytik Robert Brzoza z PKO BP Securities přistoupil k navýšení cílové ceny akcií Moneta Money Bank, a to ze 149 Kč na 200 Kč. Investiční doporučení bylo zvýšeno ze „sell“ na „hold“.
    Reitner
  • Divi bude
    11.06.2026 8:57

    Dobrý den, rádi bychom Vás informovali, že MONETA Money Bank vydala nástroj vedlejšího kapitálu Tier 1 (nástroj AT1) v celkovém objemu 150 milionů eur, kterému agentura Moody´s přiřadila rating na úrovni Ba1. Nástroj AT1 nemá stanovené datum splatnosti (je perpetuální) a po dobu prvních pěti let a tří měsíců je úročen pevnou úrokovou sazbou ve výši 6,875 % p. a. Vypořádání emise proběhne 17. června 2026. Úspěšná emise nástroje AT1 dále posiluje a optimalizuje kapitálovou strukturu Banky a poskytuje dodatečný prostor pro další růst úvěrového portfolia a zároveň umožňuje udržovat atraktivní dividendový výplatní poměr ve výši 90 % konsolidovaného čistého zisku. Emise byla pozitivně přijata finančními trhy, kdy o úpis projevilo zájem více než 60 investorů především ze západní a střední Evropy. Celková poptávka trojnásobně převýšila upisovaný objem. Více informací naleznete na tomto odkazu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. S pozdravem Tým Investor Relations
    Reitner
    • Re: mDivi bude
      12.06.2026 11:34

      Díky této zprávě (o úspěšném úpisu MMB dluhopisů AT1), uveřejněné oficiálně až po ZA 10.6., se konečně i ostatní dozvěděli, že umístění AT1-notes dopadlo v cela v souladu s tím, co zřejmě ukazovala neveřejná přípravná fáze emise a předběžný průzkum trhu (o jehož výsledku věděli pochopitelně jen insiders). A pro tento pre-marketing v předprodejní fázi se jistě náramně hodil nárůst ceny, který probíhal před samotným středečním úpisem (ještě celý předminulý týden pod 190 Kč, náhle až 196 Kč v ZA 9. 6. – kdo se díval pozorně, viděl, že nabídky dokonce i za ceny nad 200 Kč byly tvořeny jen pár kotacemi) Pro institucionální investory, pro které byly AT1-Notes určeny, výše ceny akcií MMB v předobchodní fázi (kdy byli tito potenciální kupující ze strany MMB dotazováni ohledně svého potenciálního zájmu o AT1-Notes od MMB), mohla být motivační: „Podívejte, investoři nám, MMB, věří, vždyť cena akcií na burze roste.“. Po úpisu trh splnil účel, cena MMB tak může přejít do „stabilizační fáze”( nad 196 Kč to nyní již hnát netřeba). Toto není investiční doporučení, čistě můj laický názor (ovšem učiněný po cross-check veškerých informací z veřejně přístupných zdrojů :-)
      rnm
      • Re: (nad 196 Kč to nyní již hnát netřeba)
        18.06.2026 14:07

        Mýlil jsem se, přiznávám. Bylo potřeba to vyhnat až k 200 Kč (kdo se díval pozorně, viděl, jak málo k tomu stačilo obchodů a s jak nevelkým objemem iniciativní kupující dosáhli až na cenu 200 Kč) , aby FOMO udělalo své. A kdo nevyužil štědrých „nabídek” prodat za ceny okolo 199 Kč, může jen litovat. Čekám, že se zase brzy dostane pod 190 Kč.
        rnm
      • 200 nejpozději
        12.06.2026 12:40

        na podzim, jakmile nevěřící procitnou a začnou nakupovat kvůli mimořádné divi :-)
        Reitner
        • Re: 200 nejpozději
          12.06.2026 14:02

          Proč jen 200 ?
          Bloody fox
          • A protože Orangutan ji přestal
            12.06.2026 16:01

            podporovat :-)
            Reitner
            • Re: A protože Orangutan ji přestal
              12.06.2026 21:07

              Tak to su v klidu :)
              Bloody fox
            • Re: A protože Orangutan ji přestal
              12.06.2026 16:09

              No snad ji nevyměnil za CSG
              kočák
              •  
                12.06.2026 21:08

                Tolik adrenalinu by už asi nechtěl, na to jsou hraboši :)
                Bloody fox
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.2026211,89
31.05.2026208,63
30.06.2026209,38
31.07.2026181,67
31.08.2026198,75
30.09.2026170,00
31.10.2026165,00
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026