Pátek 13.02.2026
Detail akcie ČEZ diskuze
Hledej
ZKUSIT DEMO
|
OTEVŘÍT ÚČET
|
WEBTRADER
|
Uživatel:
Heslo:
Nová registrace
Přihlásit
Hlavní stránka
Patria Plus
O službě
Data Export
Ceník služeb
Benefity
Investor Plus
O službě
Ceník služeb
Benefity
Akademie investování
Úvod do investování
Analýzy investice
Investiční strategie
Investiční tipy
Wiki
Money management
Zpravodajství
Přehled zpráv
Akciové
Vše
ČR
CEE
Svět
Doporučení
Výsledky ČR
Výsledky CEE
Výsledky svět
IPO, M&A
Investiční tipy
Ekonomické
Vše
HDP
Inflace
Průmysl
PPI
Mzdy
Maloobchod
Nezaměstnanost
Zahraniční obchod
Stavebnictví
St. rozpočet
Měny
Vše
Měny
Sazby
Dluhopisy
Komodity
Sloupky
Vše
Jiří Soustružník
Project Syndicate
ČSOB Asset Management
Ekonomický radar ČSOB
Reality
Jan Bureš
Rozhovory
Video
Monitoring
Diskuse
Diskuse
Obecná diskuze
Blog
Akcie & Fondy
Přehled
Indexy a Futures
Akcie online
ČR
Polsko
Maďarsko
Slovensko
Rumunsko
Záp. Evropa
USA
Svět
Akcie historie
Detail akcie
Online
Historie
Zprávy
O společnosti
Hospodaření
Doporučení
Graf
Sektor
Diskuse
Interaktivní graf
Výzkum
Doporučení
Analýzy
Databanky
Fondy
O IPO
IPO pro firmy
IPO pro investory
Penze
Měny & Sazby
Přehled
Měny
Online
Detail
Historie
Sazby
Online
Detail
Historie
Dluhopisy
Náš výběr
Státní ČR
HZL ČR
Firemní ČR
Státní Svět
Firemní Svět
Výzkum
Doporučení
Analýzy
Databanky
Nástroje
Home
Měny
Krátké sazby
Dlouhé sazby
Diskuse
Komodity & Deriváty
Komodity
ETF
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
ETC
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Certifikáty
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Detail
Warranty
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Detail
Pákové certifikáty
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Detail
Ekonomika
Home
Makropřehled
Ukazatel
HDP
Nezaměstnanost
Inflace
Mzdy
Průmyslová výroba
Obchodní bilance
Maloobchodní tržby
Ceny průmyslových výrobců
Stavební výroba
Analýzy
Databanky
Právo
Vše
Firmy
Daně
Zákony
Rozhodnutí
Trhy & finance
Moje Patria
Můj profil
Moje stránka
Moje stránka
Nastavení
Moje oblíbené
Akcie
Měny a sazby
Fondy
ETF
ETC
Certifikáty
Warranty
Pákové Certifikáty
Moje portfolio
Stav
Transakce
Analýza
Moje e-maily
Moje sms
|
Přehled
|
Indexy a Futures
|
Akcie online
|
Akcie historie
|
Detail akcie
|
Výzkum
|
Fondy
|
O IPO
|
Penze
|
Detail akcie
Online
|
Historie
|
Zprávy
|
O společnosti
|
Hospodaření
|
Doporučení
|
Graf
|
Sektor
|
Diskuse
|
Interaktivní graf
PX
2 683,02
-1,06%
DAX
24 828,52
-0,10%
CZK/€
24,241
0,04%
CZK/$
20,440
0,11%
AU
4 971,18
1,06%
BRT
67,55
-2,99%
Hledání v detailu akcií
select
select
Odeslat
Pokročilé hledání
Top akcie
Název
Návštěvy
2xS ADS/RBI open
57
Am Leisure Hldgs
2
First Internet Banc
3
VOTUM
30
PGI Energy
4
Nutex Rg-E
99
FST Quantum Min
13
Amundi Index Solutions SICAV - Amundi NYSE Arca Gold
50
Stride Rg
3
Alternet Sys
4
Moje portfolio
Nastavit
Oblíbené
, nastavit
Portfolio
Oblíbené tituly
select
Oblíbené akcie
Oblíbené ETF
Oblíbené ETC
Oblíbené kurzy a sazby
Název
Nejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ
1169
1170
-1,68
KB
1207
1208
-0,33
PKN
109,06
109,08
-1,29
Msft
401,48
401,7
-0,04
Nokia
5,854
5,862
-0,03
IBM
258
259,5
-0,03
Mercedes-Benz Group AG
57,77
57,79
1,17
PFE
27,43
27,44
-0,11
13.02.2026 10:58:00
Zpožděná data,
Real-Time data info
Indexy online
PX
BUX
WIG
DAX
Nasdaq
Další
akciové indexy
AD Index online
Region
select
ČR
Polsko
Maďarsko
CEE
Záp. Evropa
US
Svět
Výsledková sezóna
4Q25 KALENDÁŘ USA
4Q25 KALENDÁŘ EU
4Q25 KALENDÁŘ ČR
13.02.2026 10:55:59
ČEZ
(CEZPbl.PR, Praha)
Poslední obchod
Změna (%)
Změna (CZK)
Objem obchodů (CZK)
1 170,00
-1,68
-20,00
61 466 970
Akce
Nákup / prodej ve cvičném portfoliu
Přidat do oblíbených
Nákup
/
Prodej
Patria Direct
Nastavit SMS / E-Mail alert
Analytický servis
Databanka historických dat
Online
Historie
Zprávy
O společnosti
Hospodaření
Doporučení
Graf
Sektor
Diskuse
Interaktivní graf
Reklama
Přidat názor
|
Pavouk
Od nejnovějších
Názory
Přidat názor
13.02.2026 10:45
A ten propad bude reakce na Merze. https://www.info.cz/zpravodajstvi-a-komentare/kancler-merz-emisni-povolenky-ceny-prudce-padaji
Llanowar
Přidat názor
13.02.2026 10:58
konečně dostali helmuti rozum, to by mohla být vzpruha pro průmysl
vencazmoravy
Přidat názor
13.02.2026 11:06
... včera to německý kancléř Friedrich Merz při vystoupení na neformálním summitu EU řekl natvrdo: emisní povolenky ničí evropský průmysl a konkurenceschopnost. Teď chce tlačit na Brusel, aby provedl radikální změnu. Je to konec drahých energií, nebo jen zbožné přání? (www.info.cz/zpravodajstvi-a-komentare/kancler-merz-emisni-povolenky-ceny-prudce-padaji)
Kočičák
Přidat názor
deindustrializovaná, nikoliv dekarbonizovaná Evropa
13.02.2026 11:10
... systém emisních povolenek se dostává pod tvrdý tlak politiků. Blížíme se jeho konci? “Evropa si nemůže dávat potenciální cíle ve chvíli, kdyby dovolila, aby ztratila její průmyslový základ. Vysoké ceny energií v kombinaci s vysokými cenami za uhlík akcelerují deindustrializaci, nikoliv dekarbonizaci Evropy,” prohlásil Macron. (https://x.com/ZlamalovaLenka/status/2022225030478696472)
Kočičák
Přidat názor
13.02.2026 11:00
Merz s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou a českým premiérem Andrejem Babišem zároveň vyzvali k intervenci na trhu s emisními povolenkami, která by snížila jejich ceny. Evropská komise má pravomoc vrhnout z rezervy do obchodování další povolenky z rezervy. A tím cenu tlačit dolů.
vencazmoravy
Přidat názor
13.02.2026 10:56
... velké věci se dějí na EUETS . Jednání špiček EU o budoucnosti ETS2 i ETS1 budí velké vášně a otevírá kluziště pro spekulace... Zajímavá situace. Všichni jsou už dnes závislí na výnosech z EUETS a současně národní spekulují o nižších nižších a nižších výnosech k přerozdělování v EU i na úrovních Zásadněji padá i cena elektřiny... tím pádem klesá i ochota investovat do budoucna... (https://x.com/michalsnobr/status/2021878421983277301)
Kočičák
Přidat názor
13.02.2026 10:08
Zas ubereme paniku :-) Nové zdroje začínají na 75 euro za Mhw jenom aby se zaplatily. Elektrina drahá není. Ale slevy fajn :-)
Llanowar
Přidat názor
13.02.2026 10:32
75 euro je čez za cca 1400 (což se mi samozřejmě moc nelíbí, ale tohle je realita téhle ceny) - dělalo by to zhruba 40-45 miliard zisku.
Llanowar
Přidat názor
13.02.2026 10:36
a pro různé kašpárky - 60 euro je čez za cca 1100-1200 - tady vám začnou teprve ta čísla vycházet. akorát, že z téhle ceny nejde nic stavět.
Llanowar
Přidat názor
13.02.2026 10:43
Využuju toho, že rozumíš trhu s elektřinou. Co myslíš, že udělá s cenou elektřiny, potažmo ČEZ pokud by došlo k revizi povolenek ETS1 a ceny povolenky by se výrazně snížila? Začíná se o tom diskutovat, ostatně konkurenceschopnost Evropy to snižuje a od věci by to nebylo.
Ghislain Lambert
Přidat názor
Ghislain
13.02.2026 11:11
aniž bychom chtěli bagrovat myšlenku, že ČEZ je těžce korelován s cenou vstupního podkladu čili elektriky, chceme poznamenat, že současné potíže pocházejí evidentně z druhé strany rovnice, tedy od sentimentu, který je naštvaný. Zvláště jasné je to z epizody v lednu, kdy prostě to přestalo bavit nějakého velkého investora, s ČEZem se v tu chvíli nic zásadního nezměnilo.
Orangutan
Přidat názor
13.02.2026 11:11
Cena elektřiny je cca 2x cena plynu a 1/3 ceny povolenky. Vzorec je složitější, ale z tohohle si to lze dovodit.
Elektrikář
Přidat názor
cena elektřiny na rok 2027
13.02.2026 10:52
... jen na několikaměsíčním minimu 87,15 EUR/MWh. Roční minimum zatím ze začátku dubna 2025 na 84,5 EUR/MWh (https://x.com/michalsnobr/status/2021911969155231945)
Kočičák
Přidat názor
Uncasovy pocity - je tu jeste Warren z Prachatic ?
13.02.2026 10:06
Pocitove mam dojem, ze mejdan na BCPP konci. Mejdan zacal tesne pred US volbami, kdy trhy spravne odhadly, ze vyhraje Trumpeta a jeho "valku na UA vyresim za 24 hodin" nakoply trhy ve vychodni Evrope a od ty doby sem tekly penize proudem, nejlip to bylo videt ve stredecnich "rebalance" zaverecnych aukcich, kdy tam kupujici prali prachy hlava nehlava. Bankam v posledni dobe jeste pomaha AI aneb teze, ze AI usetri velky naklady na IT / praci atd. (KB ma v tomhle velkyho smolika, ze AI prichazi presne v okamziku kdy dopatlali "novou banku", na ktery propalili hrozne moc penez - ja na ni v KB vysival uz v 2019, kdyz jsem v KB po mnoha letech koncil, tehdy se to rozjizdelo ve velkym) Dlouhodoby P/E bank v nasi bananovy republice je kolem 10, tudiz ferova cena KB je kolem litru, Moneta je za me uz regulerni meme stock. Party na CEZu skoncila v momente, kdy pan T. opustil beton na 1275 pred par tydny. Buhvi proc tam dlouhy mesice stal a bral vsechno. V poslednich mesicich jsem tezce zahucel na SW/SaaS akciich, vubec jsem nezachytil tu tezi, ze AI znici Gitlab, TEAM, atd. ... docela by me zajimalo, jak je na tom Warren z Prachatic, ktery byl taky tezce zainvestovan v SW. V podstate jsem behem 3 mesicu vymazal zisky za posledni 1-2 roky. A to si myslim, ze se vyplach na SW/SaaS postupne rozleje do dalsich sektoru, SP500 je valuacne na historickych maximech a na trhu nevidim zadny "safe haven", takze se drzim hesla "If in any doubt then stay in cash and preserve the capital". V mym pripade uz je to dost osekany capital, ale porad lepsi vrabec v hrsti nez holub na strese. Howgh.
Uncasuv_nacelnik
Přidat názor
Re: Uncasovy pocity
13.02.2026 10:25
1) mejdan v CZ a mejdan v USA jsou sice trochu provázané, ale ne tak docela, jak nás poučil Mr. Trump, a rozdíl se mu daří stále zvyšovat. Takže nás IT tak moc nemusí zajímat, naopak jsou pro nás podstatné epizody jako "úplná zkáza Stellantisu" nebo "zjevení CSG na scéně". Jak moc je to dobře nebo špatně pro banky, to uvidíme. 2) Mejdan rozhodně nezačal Trumpem, to je nesmysl. Banky rostly už hluboko za Bidena. AI se jich zatím téměř netknula. 3) P/E kolem 10 rozhodně neznamená, že by cena KB měla být 1000, nebo že je Moneta meme akcie. To je hodně kreativní výklad. Pakliže je podnik zdravý a fungující, což se pozná z rostoucího zisku, pak má trh tendenci cenu dorovnávat někam k P/E 20, plus minus, takže pod 20 spíš signalizuje potenciál růstu. Což zatím platí u všech tří bank, u KB se řeší, zda náhodou není nemocná, ježto je tam ten růst evidentně nejslabší (debaty poslední dva dny tam). 4) ČEZ je nemocný zcela evidentně, lednová epizoda nedává jiné vysvětlení. 5) TL, DR - vývoj na KB a ČEZu nelze jednoznačně zobecnit na celý PX, i když tomu tak v minulosti bývalo. 6) Warren je stále k vidění na Erste, což dává smysl, ježto ji narozdíl od Monety hraje, a bavili jsme se tam včera a dnes, že má nadváženy nejvíc chipaře TSMC a Micron, takže na SW tak moc závislý není. Jisto je, že Warren podle svého přesvědčení, stejně jako opičáci, nevězí v cashi, ale v nějakých akciích.
Orangutan
Přidat názor
13.02.2026 10:35
Za Bidena se KB i Moneta zuby nehty drzela P/E kolem 10, to jsou fakta Opicaku, ktery tezko okecas :)) Warrena zdravim, ano vitezem posledni doby je zelezo, to bezpochyby, takze sazka na chipy byla vyhra.
Uncasuv_nacelnik
Přidat názor
Uncas
13.02.2026 10:43
fakta jsou, že konkrétně Moneta měla po dobu našeho působení (průměr nákupu 125) P/E podstatně výš, spíše se drží kolem 15, a rostla jak šílená až k nedávnému ATH 219, a teď se vrátila o necelých 10% a zasekla a dumáme, jak moc a na jak dlouho. Ježto to je v zásadě defenzivní dividendovka, tak se nám tu nic hrozného neděje a na konec světa to aktuálně nevypadá. K havarijnímu uprodávání je ještě velmi daleko a mohl by to být těžký omyl. Na celkový osud PX a lidstva to samozřejmě vliv nemá, část toho lidstva trpí hlady a takový Stellantis nebo Paypal dostaly strašlivě na budku.
Orangutan
Přidat názor
Re: Uncas
13.02.2026 11:00
Fakta: KB v roce 2024 zisk 91Kc na akcii, presto se pred Trumpem obchodovala kolem 770, takze P/E 8.5 - a to i presto ze v unoru 2024 oznamila 100% vyplatni/divi pomer (si jeste dodnes pamatuju jak jsi behem leta 2024 vysypal KB na absolutnim minimu kolem 720 a jak te pak Medved za to skadlil). Moneta v roce 2024 zisk cca 10Kc na akcii a cena akcie kolem 100, takze P/E 10. Zadnych 15 :)) Moneta je na vychodovevropsky pomery regulerni meme stock, prameni to z nizky likvidity a strategickych investoru.
Uncasuv_nacelnik
Přidat názor
Uncas
13.02.2026 11:09
To nejsme v rozporu. Tam někde jsme tu akcii nabírali, a od té doby rostla, pročež se P/E vícekrát přepočítávalo a spíše rostlo, a věc se komplikovala i pravidelným růstem EPS. Nyní padají obvinění přesně opačná (Sajze), že to má P/E 20 a je to moc drahé. Oboje není správně. Aktuální eps s nynějšími výsledky vychází někam k 16. Warrenova Erste je podle P/E trochu levnější, rovněž po mnohonásobném přepočítávání všeho, ježto rostla cena i zisky. A celé je to odbočka od tvé vstupní téze, že "mejdan na PX končí", což je otázka podstatně složitější, než to, jak je na tom třeba konkrétně Moneta, která přes všechno nadšení opičáků těžko může být uznána za stěžejní titul, který hýbe celým indexem.
Orangutan
Přidat názor
stojím si za tím
13.02.2026 9:41
že míříme k metě 950. Mezitím otestujeme 1135 plus mínus a posléze 1100. Držte si klobouky :-).
klon tutOvky
Přidat názor
Re: stojím si za tím
13.02.2026 9:56
proč zrovna 950? Jak on ví, že úhel beta jde právě tudy? Nám se v tuhle chvíli jeví nepřirozený schod z půlky ledna jako velmi obtížně čitelný, investoři si s cenou zatím moc neví rady, jedině jasno začíná být v tom, že je to korekce. Epizoda se může opakovat, pakliže prasknou nervy dalšímu tlusťochovi. I když ten si nemusí počínat tak zběsile a odejít normálnějším způsobem. Pak by korekční vlna nabrala jasnější tvar a poskytovala úhly a výšky, ze kterých má cenu něco zkoumat. Jinask zcela bez záruky - pakliže A je asi 230 výška, B odrazná je 80, pak C by mohla být dalších 200 (čemuž nevěříme, myslíme si, že přirozeně daleko méně), a tímto postupme bychom po D a E došli dokonce ještě níž, než 950. Ale je to spíš věštění z nálady jednoho tlusťocha, než z nálady celého trhu, který je rozhodující.
Orangutan
Přidat názor
to: Or
13.02.2026 10:03
jak jsem psal v minulosti. Vlny A,B,C,D mě už nic neříkají :-). Čumím na to zjednodušeně. Ty cifry jsou načmárané od ruky :-).
klon tutOvky
Přidat názor
Re: to: Or
13.02.2026 10:33
Tak ona je první podstatná otázka, zda to půjde pod 1122, což je úplné dno té katastrofické epizody v lednu. Pokud ne, je to jen nějaká podřízená korekce, která ještě neznamená vážný problém pro dlouhodobé investory, i když je samozřejmě nepříjemná i tak (sbohem Sašovy rekordy, nejméně do podzimu). Pokud ano, pak je to hlavní řídící trend, související zřejmě s tou změnou elektriky, nebo se změnou nálady investorů, a má cenu hledat nějaké starší podpory na delším grafu, nabízí se zejména 1030 z února 2025. Pakliže padne tohle všechno, pak teprve má cenu řešit 950.
Orangutan
Přidat názor
jak bych to nazval :-)
13.02.2026 9:08
už vím. Čekání na popravu :-)
klon tutOvky
Přidat názor
Re: jak bych to nazval :-)
13.02.2026 9:25
Tak to mě napadlo, když jsem dnes viděl článek o ohrožení emisních povolenek. https://www.e15.cz/zahranicni/nemecky-kancler-merz-tvrde-zautocil-na-emisni-povolenky-ceny-prudce-padaji-1430823. A ještě k tomu spekulace o průběhu odkupu ČEZ...
_RaS_
Přidat názor
Re: jak bych to nazval :-)
13.02.2026 9:18
trochu brutální, ale bohužel výstižné. Přesnější je čekání na rozsudek, protože nemusí přijít nutně trest smrti, ale ČEZ si to taky může po pár letech odsedět a pak vesele fungovat dál.
Orangutan
Přidat názor
Bude to jeste jinak.
13.02.2026 8:30
Pokud skutecne dojde ke statnimu ovladnuti CEZ - ale jeste o tom neni rozhodnuto, CEZ nevyplati dividendu za rok 2025, dojde k vydeleni vyroby, CEZ zato akcionarum vyplati cenu dle posudku, samozrejme z penez na dividendu, zbytek CEZ zustane na burze, vyroba pak vyplati na konci roku mimoradnou dividendu statu jako 100% vlastnikovi. Stat ovladne vyrobu a nebude ho to nic stat. O vysi vyplaty samozrejme rozhodne posudek pana docenta Krbce. Kdo nesouhlasi, muze se soudit, ale to mozna bude za 10 let a vysledek nejisty. Babis s Havlickem okradou minoritare.
don Salusto
Přidat názor
Cena elektřiny a plynu
13.02.2026 8:28
Elektřina - CZ (Cal27) 12.02.26 86,96 EUR/MWh XXX Zemní plyn - CZ (Cal27) 12.02.26 29,89 EUR/MWh
Elektrikář
Přidat názor
Re: Cena elektřiny a plynu
13.02.2026 8:30
Pro Opice - změna trendu nastala, cena plynu se začala pohodlně usazovat pod 30 EUR/MWh a jediné co ji může rozhodit bude delší zima v Evropě. Optimismus na intervenci do povolenek pak hatí básně o ceně 2040 200 EUR+
Elektrikář
Přidat názor
Elektrikář
13.02.2026 9:08
my měli na mysli trend ČEZu na základě našich pozorování, který nás zajímá teď už čistě vědecky, neb akcie nemáme. Ale pakliže se mění trend elektriky, pak to samozřejmě souvisí a dává smysl.
Orangutan
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
Reklama
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
Změnit přezdívku
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako
nick
, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.
Obecná diskuze
Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte
ZDE
Právě diskutujete
Téma
Názor
11:11
ČEZ
Ghislain
11:11
ČEZ
11:10
ČEZ
deindustrializo...
11:09
ČEZ
Uncas
11:06
ČEZ
11:04
ČEZ
Orangutan
11:02
Photon Energy
omezení přednos...
11:01
KOMERČNÍ BANKA
Nejdiskutovanější zprávy dne
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Průměrný odhad
Váš tip
31.12.2025
1 366,67
31.01.2026
1 371,23
28.02.2026
1 392,85
31.03.2026
1 373,83
30.04.2026
1 376,08
31.05.2026
1 415,67
30.06.2026
1 390,58
31.07.2026
1 536,57
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026
Koupit
Držet
Prodat
close modal
Uživatelské jméno
Heslo
Příhlásit se
Nepamatuji si heslo
Nemám registraci
Potřebujte poradit?
Zavolejte nám
+420 221 424 240
nebo napište na
info@patria.cz