Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ-0,56
KB-0,86
PKN123,3123,4-4,85
Msft373,01373,09-0,24
Nokia12,33512,362,87
IBM262,64262,8-0,87
Mercedes-Benz Group AG44,46544,47-1,85
PFE24,2124,22-2,03
24.06.2026 18:33:47
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 24.06.2026 16:15:23
DOOSAN ŠKODA POWER (Praha)
Závěr k 24.6.2026 Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
516,00 -5,84 -32,00 32 306 726
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  • Pád Doosanu?
    24.06.2026 10:20

    Nevíte někdo, co se děje s Doosanem? Pád skoro o 10 % je teda solidní. O ex-date se nejedná, tak kde je zakopaný pes?
    HonzíkovaCesta
    • Re: Pád Doosanu?
      24.06.2026 10:37

      Čekal jsem , že to hodně padne po divi. Tohle už není vybírání zisků. Zítra má být VH, aby vůbec byla schválena ta divi. Zasvěcení už asi vědí .
      Vicky
    • Re: Pád Doosanu?
      24.06.2026 10:29

      Za měsíc akcie vyskočila o 40%. Jediná zpráva byla štědrá dividenda z peněz nerozděleného zisku a +- slušný backlog. To je prostě moc.
      CoffeeSip
  • 545
    20.06.2026 13:58

    Vyšplhalo to docela hodně. Jak už jsem psal po divi to asi dost klesne. Nastupoval jsem minulý rok za 319. Škoda že jsem nepřibral, když to bylo nedávno kolem 380, ale v této době jsem zrovna nabíral kofolu.
    Vicky
    • Re: 545
      20.06.2026 14:45

      Tady jsem se dost seknul v odhadu. Asi nevím,co vědí jiní,čekal jsem nárůst po vyhlášení divi o sumu, ale jede to dál,vlastně o +100 k tomu. Potvrzuje pravidlo,že tam,kde se dává divi,tam je cena vyšší. a v tom nás podtrhli borci z KARO, kde tím svůj postup obhajovali a nakonec se chovaj jinak,jen si prodali svůj dluh. Bohužel jsem na Karo vsadil.
      kočák
      •  
        20.06.2026 16:07

        Nie si sám. Ja som to po nemastných a neslaných ročných výsledkoch predal. Vzhľadom na to, že som to kupoval cez IPO tak zisk bol celkom slušný, ale kto mohol tušiť, že z toho miniatúrneho zisku budú vyplácať takú tučnú dividendu a že aj popri tom to ešte porastie o ďalších 130 Kč. Všetko naznačovalo, že najväčší rast tá akcia má už za sebou. Myslím, že táto akcia si zaslúži titul prekvapenie roka 2026. Taktiež si myslím, že to už je pri súčasných cenách už predražené. Keby som to nepredal vtedy, tak by som to už určite predával teraz
        Tix
        •  
          20.06.2026 16:45

          Já potřebuju "akvizice",páč opouštím Raivku. Nejde mi do hlavy výroba, Tykač má turbiny Siemens, Čez se spolčil v modulárech s anglány a ti to taky chtěj párovat se Siemensem. Jistě, oni dělaj i mini turbínky, v podstatě napaječky tlakových okruhů. Pak tedy to jádro v ČR, ovšem tam se hrabou v zemi sondama. Tak a víc nevím, kdo by jim platil? Plynovky nevím,že by dělali.
          kočák
  •  
    17.06.2026 16:26

    kde jsou ty podzimní časy po IPO..."počkám si až to spadne na 240,-" :-)
    roxy music
    • Se to tady nějak utrhlo
      19.06.2026 14:08

      Člověk dá do dipu defenzivně Doosan s tím, že jednou třeba vyroste, a nakonec si vede DIP lépe než hlavní akciový účet :) Nicméně buy and hold, nechci řešit daně.
      mzp
    •  
      18.06.2026 22:36

      Tohle je akcie do budoucnosti. Po divi ta asi hodně klesne, nicméně až čas přinese ovoce .
      Vicky
    •  
      18.06.2026 10:35

      Nakonec to není úplně marná akcie, jak to na jaře vypadalo. Jsem zvědavý co se z toho ještě vyvrbí...
      ABe
  • nové ATH 508 ?
    16.06.2026 11:50

    Paráda..... škoda, že ten úpis sesekali na 1/4..... :-)
    in.gold
  • 500
    09.06.2026 16:52

    Haha, tak to už je fakt bizár :)
    Individualita
    • Re: 500
      09.06.2026 17:02

      Tak to jsem opravdu nečekal,kam až vyleze hláška o dividendě.
      kočák
      •  
        09.06.2026 19:35

        Pár korun dividendy a 100 Kč na kurzu. Trh má občas opravdu smysl pro humor.
        AI Inteligent
        •  
          18.06.2026 10:33

          Řekl bych, že tahle hláška o dividende je signál že firma bude zisky štědře rozdělovat a budoucí zisky nejsou úplně marné. I když je tedy řeč o holubech na střeše
          ABe
        •  
          09.06.2026 19:51

          Trh hlavně opravdu nejede podle AI.
          kočák
  •  
    09.06.2026 10:59

    Hlavní příležitostí je současná vlna investic do energetiky, modernizace elektráren a možná renesance jaderné energetiky v Evropě, kde by Doosan mohl těžit i z případných projektů kolem Dukovan.Firma navíc působí v odvětví s vysokými bariérami vstupu a dlouhými kontrakty. Na druhou stranu bych nepřehlížel rizika. Energetické investice jsou cyklické, realizace zakázek trvá roky a současný optimismus kolem jaderné energetiky se nemusí plně promítnout do zisků. Akcie od IPO za 240 Kč téměř zdvojnásobila hodnotu a při současných cenách už trh podle mě počítá s tím, že silný backlog bude úspěšně přeměněn v růst zisků. Současný růst ceny není odtržený od fundamentů, ale při cenách okolo 480 Kč už nevidím tak jednoznačný poměr rizika a výnosu. Největší příležitostí je dlouhodobý investiční cyklus v energetice a případné jaderné projekty, největším rizikem pak to, že trh dnes možná předbíhá tempo, jakým se tyto příležitosti skutečně promění do hospodářských výsledků. Spíše bych viděl náročnější a volatilnější další vývoj.
    AI Inteligent
  •  
    08.06.2026 10:25

    Tak tohle už je samozřejmě za 47x přepálené...
    Individualita
    •  
      08.06.2026 20:12

      Tak prodat či držet ? Tohle je akcie do budoucnosti. Do divi zatím podržím.
      Vicky
    •  
      08.06.2026 13:16

      Jak jsem psal pojedeme nahoru ?? do konce roku odhad 560,- bude
      otaznik
      •  
        08.06.2026 13:31

        Ale jen z důvodu,že na PX je těžko něco solidně koupit.
        kočák
  •  
    29.05.2026 9:06

    Kterým směrem se vydáš dnes Doosane? Už v únoru někteří tvrdili, že to tady poletí nahoru ...
    X-And-Or
  • ...
    26.05.2026 13:27

    To bude mrzeni, az to v 6/26 VH nakonec neschvali ˘? Nejak jsem nikde nenasel duvod teto akce.
    Dalamanek
    • Re: ...
      27.05.2026 9:38

      Ke konci roku byla výše nerozděleného zisku v rozvaze společnosti (na konsolidované bázi) přibližně 2,6 mld. Kč. Z toho můžou vyplácet ještě dlouho.
      koby
  • 28Kč Dividenda
    26.05.2026 9:49

    28Kč to už je při současné ceně akcie krásných 6%, začínam zvažovat nákup, co vy ostatní na to?
    Fanoušek
    • Re: 28Kč Dividenda
      26.05.2026 11:36

      Že už je pozdě nakupovat,když to o divi stouplo.
      kočák
      • to kočák
        26.05.2026 13:33

        Souhlas. Já si počkám, co to udělá po dividendě, musím dospořit nějakou investiční cash, měl jsem v poslední době dost nákupů v USA:-) Stále mi ale ta akcie přijde nad 400 Kč hodně drahá. Pozici v ní žádnou zatím nemám, případný první nákup bych zvažoval rozhodně nejdřív pod 400 Kč.
        Viktorius
        • Re: to kočák
          26.05.2026 14:03

          jen aby vám neujel vlak, ja jsem už začal pomalu nastupovat
          Fanoušek
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.2026447,00
31.05.2026472,00
30.06.2026441,33
31.07.2026430,00
31.08.2026430,00
30.09.2026430,00
31.10.2026430,00
30.11.2026430,00
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026