Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Společnost OKD Doprava koupila Viamont Cargo

Společnost OKD Doprava koupila Viamont Cargo

07.08.2008 18:32
Autor: 

Společnost OKD Doprava, provozující nákladní železniční a silniční dopravu, uzavřela kupní smlouvu se společností Viamont, a. s., (“Viamont“), jejímž předmětem je akvizice veškeré nákladní železniční přepravy a činností spojených s provozováním vleček skupiny Viamont.

Předmětem akvizice je nedávno vzniklá společnost Viamont Cargo, a. s., do níž je v současné době převáděna železniční přeprava skupiny Viamont. OKD Doprava tímto krokem posiluje své postavení v oblasti železniční nákladní dopravy a provozování železničních vleček v České republice. OKD Doprava, která patří do skupiny RPG, je dceřinou společností holdingu New World Resources (458 CZK, 1,78%) Transportation.

Spojením OKD Doprava a Viamontu Cargo se významně rozšíří geografická působnost propojených firem, což umožní zákazníkům obou firem nabídnout komplexnější a kvalitnější služby.
Díky silnému postavení Viamontu Cargo v oblasti tranzitní železniční nákladní dopravy a členství v mezinárodní asociaci European Bulls, sdružující nezávislé železniční cargo přepravce, posiluje OKD Doprava i na poli zahraniční nákladní dopravy.

„Rozvoj železniční nákladní dopravy považujeme za jednu ze strategických aktivit, které se hodláme věnovat, a možnost akvizice Viamontu Cargo velmi vítáme,“ řekl k tomu Attila Boros, generální ředitel společnosti OKD Doprava. „Viamont Cargo považujeme za klíčovou akvizici v rámci rozšiřování našich aktivit v nákladní dopravě,“ doplnil.

„Prodej našich aktivit v oblasti železniční přepravy bude vzhledem k postavení OKD Doprava významným přínosem pro naše stávající zákazníky a skupině Viamont pak umožní zcela se soustředit na klíčové aktivity související se stavební činností,“ řekl Luděk Peleška, předseda představenstva společnosti Viamont, a. s.

Vypořádání transakce bude předcházet schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a dokončení převodu všech aktivit skupiny Viamont v oblasti železniční přepravy do společnosti Viamont Cargo, a. s., a očekává se v posledním čtvrtletí tohoto roku.
 
Článek je kompletním zněním tiskové zprávy společnosti OKD Doprava


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data