Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ130713090,61
KB994994,50,15
PKN144,42144,460,75
Msft-1,44
Nokia11,9211,9352,41
IBM-0,19
Mercedes-Benz Group AG49,2949,3-0,49
PFE1,30
20.05.2026 9:51:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 20.05.2026 9:35:24
Vonovia SE (Frankfurt)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
22,05 0,32 0,07 82 697
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 20.05.2026
9:59Tržby i zisk francouzského módního domu Chanel se loni vrátily k růstu, protože kreativní ředitel Matthieu Blazy svými novými verzemi klasických kabelek, bot a sak přilákal nové zákazníky, kteří tuto značku dosud nekupovali. Poptávka tak převýšila nabídku a zajistila firmě návrat k růstu. Provozní zisk stoupl o pět procent na 4,7 miliardy USD (98,5 miliardy Kč). Uvedla to dnes podle agentury Reuters společnost (ČTK)
9:15Nápojářská společnost Kofola ČeskoSlovensko dokončila koupi podílu 49 procent v panamské společnosti Alta Fermentación, která v Panamě, Kolumbii a Ekvádoru provozuje tři řemeslné pivovary, pražírnu kávy, rumovou destilérku a síť téměř 40 podniků. Cenu transakce se obě smluvní strany rozhodly nezveřejňovat (ČTK)
 19.05.2026
17:55Nejhorším byrokratickým předpisem tohoto roku je nově zavedené jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů. Rozhodla o tom v anketě Absurdita roku veřejnost v on-line hlasování. Anketa se každoročně vyhlašuje při podnikatelských soutěžích Firma roku a Živnostník roku. Naopak normou, která nejvíce usnadnila život podnikatelům, je novelizace zákona osvobozující od povinnosti auditu tisíce malých a středních firem (ČTK)
17:30Vyjednavači tří institucí - Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise - se dnes večer scházejí ve Štrasburku s cílem dokončit projednávání obchodní dohody mezi EU a Spojenými státy, která byla loni v létě dojednána ve skotském Turnberry. Největší překážkou zůstává otázka, jak daleko má EU zajít, aby se chránila proti případným budoucím změnám politiky prezidenta Donalda Trumpa (ČTK)
17:16Ruský rubl dosáhl v úterý nejvyšší úrovně vůči čínskému jüanu, nejobchodovanější ruské cizí měně, od února 2023. Děje se tak před návštěvou prezidenta Vladimira Putina v Číně (ČTK)
16:35Škoda Auto začne v červnu vyrábět svůj dosud nejdostupnější elektromobil Epiq. K prvním zákazníkům se dostane na konci léta. Předprodej zahájí ve středu, kdy oznámí i ceník. Při světové premiéře vozu v Curychu to uvedl mluvčí automobilky Jozef Baláž. Cena malého městského crossoveru bude podle předsedy představenstva Klause Zellmera začínat kolem 26.000 eur (ČTK)
14:47První ze dvou transportních letounů Embraer C-390 by mělo Česko obdržet v polovině letošního roku, v Brazílii se minulý týden konal jeho první let. Podle původního plánu měla Česká republika první letoun získat už loni na podzim (ČTK)
14:20Nadnárodní automobilová skupina Stellantis plánuje uvést na evropský trh novou kategorii malých, cenově dostupných plně elektrických vozidel ve snaze oživit segment malých vozů v Evropě. Společnost to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Model E-Car se začne vyrábět v roce 2028 (ČTK)
11:52Většina zemědělců má zatím zajištěno více než polovinu jarní potřeby dusíkatých hnojiv a téměř polovina zemědělských podniků zatím nenakoupila hnojiva za nové vyšší ceny. Vyplývá to z průzkumu mezi členy Zemědělského svazu ČR. Přestože farmáři zatím mají zásoby, zhruba tři čtvrtiny z nich podle průzkumu zvažují omezení dávek hnojiv, což by se následně projevilo i v nižších výnosech (ČTK)
10:42

USA: Výnosy 30letých státních dluhopisů se pohybují kolem 5,13 %, což je jen kousek od nejvyšší úrovně od roku 2007

(Bloomberg)
9:41Generální ředitel Nvidie Jensen Huang očekává, že čínské úřady nakonec dovoz AI čipů z USA povolí. „Čínská vláda se musí rozhodnout, jakou část svého místního trhu chce chránit. Mám pocit, že se trh časem otevře,“ řekl Huang v pondělním rozhovoru pro Bloomberg Television
9:28Meta Platforms přeřadí 7 000 pracovníků na nová pracovní místa související s umělou inteligencí, uvádí se v interním memorandu, které je součástí rozsáhlé restrukturalizace společnosti zahrnující plánované snižování počtu zaměstnanců. Zaměstnanci se přesunou do jedné z několika nových skupin zaměřených na produkty související s umělou inteligencí, včetně agentů a aplikací (Bloomberg)
9:17Google se dohodl na vytvoření cloudové divize pro umělou inteligenci se společností Blackstone s cílem konkurovat společnostem jako CoreWeave na rostoucím trhu. Projekt dostane počáteční kapitál ve výši 5 mld. USD od společnosti Blackstone, která se stane majoritním vlastníkem. Včetně zadlužení bude investice dosahovat hodnoty 25 mld. USD, uvedl zdroj obeznámený se záležitostí (Bloomberg)
8:56Úředníci Evropské unie se dnes, aby dokončili legislativu pro obchodní dohodu s USA. EU riskuje, že nedodrží termín vstoupení platnosti amerického prezidenta Donalda Trumpa, který je stanoven na 4. července. Trump dříve pohrozil zvýšením cel na dovoz evropských automobilů z 15 na 25 %, protože EU nepostupovala dostatečně rychle k implementaci dohody, která byla podepsána téměř před rokem (Bloomberg)
8:20Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se rozhodla ukončit trestní stíhání indického miliardáře Gautama Adáního kvůli údajnému uplácení indických vládních činitelů. Vyplývá to podle agentury Reuters ze soudních dokumentů. Trumpova administrativa rovněž oznámila, že miliardářův konglomerát Adani Group zaplatí 275 mil. USD za urovnání obvinění, podle něhož porušoval americké sankce vůči Íránu (ČTK)
8:10Americký miliardář Elon Musk utrpěl porážku v soudním sporu se společností OpenAI, která se podle jeho žaloby odchýlila od původně uváděného cíle vyvíjet umělou inteligenci (AI) ku prospěchu lidstva. Porota včera po zhruba dvou hodinách dospěla k závěru, že Musk žalobu podal příliš pozdě. Soudkyně Yvonne Gonzalezová Rogersová verdikt poroty přijala, napsala agentura AP (ČTK)
 18.05.2026
17:57Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu britské ekonomiky. Zároveň však varoval, že na hospodářský růst by mohla mít negativní dopad "domácí nejistota" v Británii, jejíž premiér Keir Starmer čelí rostoucímu tlaku na rezignaci. MMF nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt Británie se letos zvýší o procento. V dubnovém globálním výhledu přitom letošní růst britské ekonomiky odhadoval pouze na 0,8 procenta (ČTK)
17:20Ruské snahy o diverzifikaci vývozu zkapalněného zemního plynu (LNG) po ztrátě evropského trhu v důsledku invaze na Ukrajinu povede ke snížení ruských příjmů. Vyplývá to z informací, jež agentuře Reuters poskytli analytici a zdroje z odvětví. Rusko se snaží přeorientovat především na asijské trhy, což s sebou nese vysoké náklady na logistiku. Celkové náklady na vývoz se tím více než zdvojnásobí (ČTK)
16:59Novým náčelníkem generálního štábu armády by se měl po Karlu Řehkovi stát Miroslav Hlaváč, jeho dosavadní první zástupce. Dnes to schválila vláda, řekl na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš. Kandidáty na nového šéfa armády navrhl vládě ministr obrany Jaromír Zůna. Zůna dnes podle Babiše jako jediný ministr hlasoval proti navržení Hlaváče do funkce (ČTK)
16:13Americká automobilka Ford plánuje do roku 2029 uvést na evropský trh sedm nových modelů. Snaží se tak oživit klesající prodej osobních automobilů, čelit tvrdé konkurenci ze strany čínských výrobců a udržet si náskok na evropském trhu s užitkovými vozidly (ČTK)
15:51

Společnost CSG vydala vyjádření k nové zprávě od Hunterbrook. CSG se domnívá, že článek má za cíl podpořit krátkou pozici shortaře. Podle zbrojaře zpráva obsahuje selektivní výklad veřejně dostupných informací a vyvozuje závěry, které přesně neodrážejí obchodní model, zveřejňované informace, správu a řízení ani provoz společnosti CSG

15:27

Akcie CSG klesají o 6,5 % poté, co shortař Hunterbrook vydal novou zprávu o zbrojaři, tentokrát se zpráva týká zakázek CSG v jihovýchodní Asii

15:20Rodiče dětí, které se narodí od 1. ledna příštího roku, by mohli mít vyšší rodičovskou. Místo nynějších 350 000 korun by dostali 400 000 korun, na dvojčata a vícerčata místo 700 000 pak 800 000 korun. Počítá s tím novela o státní sociální podpoře, kterou dnes beze změn schválila vláda (ČTK)
14:37Více než třetina zaměstnavatelů v Česku očekává, že letos proti loňsku vzroste počet zaměstnanců. Desetina podniků naopak předpovídá pokles. Firmám přitom chybí desetitisíce lidí a nejčastěji jim u zaměstnanců schází technické dovednosti a kreativita. Celkem 61 procent zaměstnavatelů zároveň nepředpokládá, že se v příštích třech letech kvůli umělé inteligenci počet zaměstnanců v ČR zásadně změní (ČTK)
14:25Brněnská společnost Seyfor, která se zabývá vývojem a prodejem firemního softwaru, loni dosáhla obratu 5,53 miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě zakladatel a generální ředitel Martin Cígler. Je to zhruba o 870 milionů korun meziročně více. Poprvé také přesáhla jednu miliardu korun EBITDA, tedy zisku před započtením úroků, daní a odpisů, meziročně byla vyšší zhruba o 200 milionů. Za růstem stojí i akvizice, loni koupila Dotykačku. Zisk zatím firma nezveřejnila (ČTK)
13:14Válka Spojených států a Izraele proti Íránu již stála firmy po celém světě nejméně 25 miliard USD (asi 522,5 miliardy Kč) a částka stále stoupá. Podniky se potýkají s prudce rostoucími cenami energií, narušenými dodavatelskými řetězci a přerušením obchodu Hormuzským průlivem. Vyplývá to z analýzy agentury Reuters, která vychází z finančních zpráv zveřejněných společnostmi obchodovanými na burzách v USA, Evropě a Asii (ČTK)
12:22Čínská ekonomika v dubnu ztratila na síle. Maloobchodní tržby rostly nejpomaleji za 40 měsíců a průmyslová výroba zpomalila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Druhá největší ekonomika světa se podle analytiků potýká s vyššími náklady na energii kvůli válce v Íránu a s přetrvávající slabou poptávkou (ČTK)
11:25

Čínská společnost Baidu hlásí za 1Q tržby ve výši 32,08 mld. juanů, čekalo se 31,49 mld.

(Bloomberg)
11:16Největší výrobce elektřiny na Slovensku, společnost Slovenské elektrárne, loni zvýšil konsolidovaný čistý zisk o 21,8 procenta na rekordních 968 milionů eur. V podniku drží 66 procent akcií EPH českého podnikatele Daniela Křetínského. Slovenská vláda, která má v SE pod kontrolou zbylých 34 procent akcií, chce podle dřívějšího oznámení premiéra Roberta Fica získat ve firmě většinový podíl (ČTK)
9:52Rada guvernérů americké centrální banky (Fed) jmenovala Jeroma Powell dočasným předsedou, dokud nebude jeho nástupce Kevin Warsh slavnostně uveden do funkce. Fed o rozhodnutí informoval na webu s tím, že jde o běžný postup v přechodném období, kdy se střídají dva předsedové (ČTK)

Zpravodajství Vonovia SE
EU se předběžně dohodla na legislativě, která má završit obchodní dohodu s USA
20.05.2026 9:49
Evropská unie v noci na dnešek dosáhla předběžné dohody o legislativě, která má zrušit dovozní cla na průmyslové zboží z USA. Jde o klíčovou součást rámcové obchodní dohody s Washingtonem z loňského léta, která by měla zabránit zavedení vyšších amerických cel na výrobky...
Loňský rok M&T 1997 ovlivnila slabá stavební aktivita, první kvartál 2026 naznačuje obrat
20.05.2026 9:26
Výrobce designového kování M&T 1997 uzavřel rok 2025 s tržbami 127,2 milionu korun a EBITDA ztrátou 2,4 milionu korun. Hospodářské výsledky byly poznamenány hlubokým propadem výstavby rodinných domů, který byl historicky klíčovou zákaznickou bází společnosti.
Rozbřesk: Co může rychlý růst tržních výnosů a sazeb znamenat pro refixace hypoték?
20.05.2026 9:17
Globální výprodeje na dluhopisových trzích (rozebírané ve včerejším vydání) mají dopad i na český trh. Výnos desetiletého českého dluhopisu se po delší době dostal až do blízkosti 5 % – nejvyšší hodnoty od roku 2023 (CZK swap v blízkosti 4,7 %).
Trump v prvním kvartálu zobchodoval s akciemi „Magnificent Seven“ více než 50 milionů dolarů
20.05.2026 5:59
Americký prezident Donald Trump, respektive jeho společnost Trump Organization, byla během prvního čtvrtletí letošního roku na akciových trzích velmi aktivní.
Wall Street zpomalila: technologie se ocitly pod tlakem, trh řeší sazby a valuace společností
19.05.2026 22:02
Americké akcie vstoupily do dnešního obchodování v opatrném režimu a držely se spíše zkrátka. Po předchozích silnější rally se investoři opět začaly více soustředit na rostoucí výnosy dluhopisů, přetrvávající inflační tlaky a otázku, zda jsou současné valuace technolog...
Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
19.05.2026 17:14
Výnosy amerických vládních dluhopisů mohou být nejdůležitější cenou na globálních finančních trzích, která se promítá mimo jiné do akciového trhu. Minulý týden jsem tu ukazoval, že po změně na postu šéfa americké centrální banky v minulosti obvykle došlo k růstu těchto ...

Monitoring médií
Květnová debata s premiérem Andrejem Babišem se točila kolem sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Brně. Do Brna dorazí německý ministr vnitra a bavorský premiér.
Květnová debata s premiérem Andrejem Babišem se točila kolem sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Brně. Do Brna dorazí německý ministr vnitra a bavorský premiér.
Regina DAB Praha: Noční vysílání 00:30
Jana Klímová, analytička -------------------- Otevřela vláda rozvolněním zákona o rozpočtové odpovědnosti stavidla dalšímu obrovskému zadlužování státu? Stanou se v příštích letech normou stamiliardové schodky veřejných financí, které budeme draze splácet další desítky let.
Regina DAB Praha: Ranní vysílání 06:00
mluvčí 3, -------------------- Ale mluvčí 4, -------------------- 6 hodin na Rádiu Praha před námi. Zprávy a s nimi ve studiu Vašek Müller Přejeme krásné.
mluvčí 2, -------------------- Neznámou. Vyřešil jsem. mluvčí 1, -------------------- Však. mluvčí 2, -------------------- Tak jako správnej matfyzák.
mluvčí 2, -------------------- Užívejte si léto se všemi jeho požitky. Ekondomy. CZ pro muže pro ženy pro ekondomy CZ. mluvčí 3, -------------------- Pro mě byla lehká.
mluvčí 2, -------------------- Užívejte si léto se všemi jeho požitky. Ekondomy. CZ pro muže pro ženy pro ekondomy CZ. mluvčí 3, -------------------- Pro mě byla lehká.
Nájemní bydlení v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku znovu zdražilo. Podle aktuálních dat Deloitte Rent Indexu vzrostlo průměrné nájemné oproti konci loňského roku o 2,1 % na 339 korun za metr čtvereční.