Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,69
KB0,82
PKN145,38145,560,26
Msft400,06400,121,10
Nokia9,1229,154-6,17
IBM217,882183,20
Mercedes-Benz Group AG45,8645,865-0,92
PFE25,0525,060,95
16.07.2026 21:36:51
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 13.07.2026 10:09:55
Leverage Shares -3x Short Facebook (Frankfurt)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
1,35 -9,49 -0,13 10 494
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 10.07.2026
13:02Evropská komise předběžně shledala, že návykový design aplikací Instagram a Facebook od americké společnosti Meta porušuje unijní nařízení o digitálních službách (ČTK)
 07.07.2026
10:56

Ze soudního podání Meta Platforms vychází, že čtyři americké státy požadují pokutu v celkové výši 1,4 bilionu dolarů v rámci obvinění, že společnost navrhla své platformy Facebook a Instagram tak, aby u mladých uživatelů vypěstovala závislost a uvedla veřejnost v omyl ohledně jejich bezpečnosti. Meta uvedla, že toto číslo není podloženo důkazy

(Reuters)
 12.06.2026
18:00Tisíce uživatelů po celém světě hlásí výpadek služeb u sociálních sítí Instagram a Facebook a také u komunikační platformy Messenger, tedy aplikací ze skupiny Meta Platforms. Stížnosti se rychle začaly objevovat na sociálních sítích i na webu Downdetector, který monitoruje výpadky internetových služeb (ČTK)
 28.05.2026
10:58Společnost Meta Platforms nabídne předplatné pro své aplikace Facebook, Instagram a WhatsApp. Snaží se snížit závislost na reklamě a dorovnat náklady na zavádění umělé inteligence (AI). Zprávu zveřejnila ve středu na síti Instagram vedoucí produktového oddělení společnosti Meta Naomi Gleitová a informují o ní americká média (ČTK)
 12.05.2026
11:10Italský úřad pro dohled nad komunikacemi (AGCOM) měl právo nařídit americké technologické společnosti Meta Platforms, aby odškodnila vydavatele za používání úryvků jejich článků. Dnes o tom rozhodl Soudní dvůr EU. Meta provozuje mimo jiné platformy Facebook a Instagram. Rozhodnutí je precedentem, na jehož základě by mohly podobné poplatky platformám stanovit i orgány v dalších zemích (ČTK)
 29.04.2026
10:41Evropská komise (EK) předběžně shledala, že sítě Instagram a Facebook od americké technologické společnosti Meta Platforms porušují unijní nařízení o digitálních službách (DSA). Podle EK nedokázaly řádně identifikovat, posoudit a zmírnit rizika spojená s přístupem nezletilých osob mladších 13 let k těmto službám (ČTK)
 10.04.2026
12:48Meta Platforms ze svých sítí Facebook a Instagram stahuje reklamy, jejichž cílem je získat nové žalobce v soudních sporech proti ní. Meta čelí množství žalob, které ji spolu s dalšími provozovateli sociálních sítí viní z toho, že se u mladých uživatelů snaží vyvolat závislost (ČTK)
 31.03.2026
8:07Australské úřady začaly vyšetřovat pětici velkých sociálních sítí kvůli možnému porušování zákazu vztahujícího se na děti do 16 let. Ty nesmí platformy jako Instagram, TikTok či YouTube používat od prosince, kdy Austrálie jako první země na světě zavedla věkové omezení. Vedle trojice zmíněných zkoumají úřady také Facebook a Snapchat (ČTK)
 09.12.2025
16:58V Austrálii dnes odpoledne SEČ začal fungovat zákaz přístupu dětí mladších 16 let na sociální sítě jako jsou TikTok, Instagram, Facebook, ale i videoplatforma YouTube. Informovala o tom agentura Reuters. Nařízení blokovat dětem přístup k sociálním sítím nabylo účinnosti úderem středeční půlnoci místního času (dnes 14:00 SEČ) a je první svého druhu na světě (ČTK)
 08.12.2025
14:29Americká společnost Meta se zavázala, že poskytne uživatelům svých sítí Facebook a Instagram v Evropské unii možnost volby u personalizované reklamy. Rozhodnutí je v souladu se zákonem EU o digitálních trzích (DMA). Informovala o tom dnes Evropská komise. Novou možnost méně personalizované reklamy by firma měla představit uživatelům v lednu 2026 (ČTK)
 04.12.2025
9:04Americká internetová společnost Meta, která provozuje sociální sítě Facebook a Instagram, dnes začíná v Austrálii dětem mladším 16 let deaktivovat účty na těchto platformách. Firma předpokládá, že tento proces dokončí do 10. prosince, kdy v Austrálii začne fungovat zákon, podle něhož nesmí provozovatelé sociálních sítí umožňovat jejich používání dětem mladším 16 let (ČTK)
 24.11.2025
16:08Američtí senátoři Josh Hawley a Richard Blumenthal vyzvali regulační úřady k vyšetření praktik internetové společnosti Meta Platforms v oblasti reklamy. Výzva přichází po zprávě agentury Reuters o rozsáhlých příjmech, které firmě údajně přinášejí reklamy na podvodné aktivity a zakázané zboží na jejích sociálních sítích Facebook a Instagram (ČTK)
 20.11.2025
9:00Americká společnost Meta, která provozuje sociální sítě Facebook a Instagram, znemožní 4. prosince přístup k těmto platformám Australanům mladším 16 let. V noci na dnešek o tom informovala agentura AFP. V Austrálii začne 10. prosince platit zákon, podle kterého nesmí provozovatelé sociálních sítí z umožnit jejich používání dětem mladším 16 let (ČTK)
8:08Španělský parlament zahájí vyšetřování americké internetové společnosti Meta Plaforms kvůli možnému porušování pravidel pro ochranu osobních údajů uživatelů jejích sociálních sítí Facebook a Instagram. Oznámil to španělský premiér Pedro Sánchez (ČTK)
 24.10.2025
12:50Evropská komise předběžně shledala, že společnosti Tiktok a Meta porušují svou povinnost transparentnosti podle nařízení o digitálních službách (DSA). Podle unijní exekutivy platformy Facebook, Instagram a TikTok neposkytují expertům dostatečný vzhled do veřejných údajů. Pokud neprovedou úpravy, hrozí firmám vysoké pokuty za nedostatečnou transparentnost dat (ČTK)
 04.10.2025
10:46Nejoblíbenější sociální sítí mezi uživateli v Česku je dlouhodobě YouTube, se kterým má zkušenost 88 procent Čechů, následuje Facebook s 84 procenty, třetí je Instagram. Zatímco první dvě sítě v počtu uživatelů stagnují, Instagram, který používá nebo použilo 67 procent uživatelů, zejména těch mladších, je na vzestupu. Vyplývá to z letošního průzkumu agentury STEM/MARK pro Ami Digital
 18.07.2025
18:15

Tipy Bank of Am

......  

Zpravodajství Leverage Shares -3x Short Facebook
Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
16.07.2026 12:10
V zájmu Číny je silná americká ekonomika, nízké ceny ropy, umělá inteligence se posouvá do situace „příliš velké na to, aby padly,“ rychlý růst zisků obchodovaných společností je do značné míry tažen růstem cen akcií.
U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
16.07.2026 6:12
V zájmu Číny jsou nízké ceny ropy a silná americká ekonomika, bude komoditizovat umělou inteligenci i čipy. Tyto názory zazněly v rozhovoru, který pro RiskReversal poskytl Peter Boockvar z One Point BFG Wealth Partners a Louis-Vincent Gave ze společnosti Gavekal (viz z...
Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14.07.2026 15:40
RiskReversal Media přináší rozhovor s Peterem Boockvarem z One Point BFG Wealth Partners a Louis-Vincentem Gave ze společnosti Gavekal. Věnovali se široké řadě nejen čistě ekonomických témat včetně umělé inteligence, Číny a konfliktu na Blízkém východě.
Wood: Úvahy o konci americké výjimečnosti jsou notně přehnané
13.07.2026 6:03
Cathie Wood z Ark Invest prezentovala na Youtube kanále své společnosti řadu názorů na současné dění v ekonomice a na trzích. Domnívá se, že poslední čísla z amerického trhu práce vypadají „divně“, mohla by budit dojem, že ekonomika se nachází v recesi.
Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
09.07.2026 16:06
Jan Hatzius jako hlavní ekonom Goldman Sachs na CNBC řekl, že poslední čísla z amerického trhu práce naznačují, že Fed nebude měnit sazby. Rozhodující pro centrální banku je přitom v této oblasti celkový vývoj nezaměstnanosti, ačkoliv její krátkodobé meziměsíční změny...
Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
09.07.2026 6:40
Todd Sohn je hlavní technický analytik ve společnosti Strategas, který v rozhovoru se Stevem Eismanem hovořil o svém pohledu na současné a budoucí dění na trzích.

Monitoring médií
NÁBOR KVALIFIKOVANÝCH ZAMĚSTNANCŮ ZŮSTÁVÁ PRO MALOOBCHODNÍ SEKTOR STÁLE VÝZVOU. PŘI NÁBORU STÁLE VÍCE POMÁHAJÍ TECHNOLOGIE, VČETNĚ UMĚLÉ INTELIGENCE (AI).
Největší evropská automobilka prochází zásadní proměnou. Proč mění svou strategii a jaké důsledky může mít tento vývoj pro českou ekonomiku? Evropský automobilový průmysl prochází jednou z největších proměn za několik desetiletí.
Praha 16. července 2026 Zahraniční dovolená vyjde v průměru 21 tisíc korun na osobu. To je podobně jako vloni. Za tuzemskou plánují Češi zaplatit zhruba polovinu.
Největší evropská automobilka prochází zásadní proměnou. Proč mění svou strategii a jaké důsledky může mít tento vývoj pro českou ekonomiku? Evropský automobilový průmysl prochází jednou z největších proměn za několik desetiletí.
Odešlo další trestní oznámení. Podnět na přezkum nákupu vrtulníků od Jaroslava Strnada podal poslanec Mašek za ANO. Celé věci předcházela debata na Ministerstvu vnitra, protože se můj text – podle Zdislavy Pokorné – dostal k rukám Lubomíra Metnara.
Praha 16. července 2026 Notebook sám o sobě za únavu nemůže. Často ji způsobí všechno okolo: telefon, který slouží jako fotoaparát i úložiště, nekonečné přeposílání souborů, židle, z níž se člověk nezvedne tři hodiny, a stůl, na kterém se míchají rozdělané úkoly s věcmi, které měly být hotové už včera.
ONLINE MARKETING JE CESTA, NIKOLIV CÍL. ZAČNĚTE TAM, KDE SE CÍTÍTE NEJJISTĚJI, NASLOUCHEJTE SVÝM ZÁKAZNÍKŮM A NEBOJTE SE EXPERIMENTOVAT. DŮLEŽITÉ JE ZAČÍT MLUVIT K LIDEM TAM, KDE VÁS MOHOU SLYŠET.
Unavují vás sociální sítě? Digitální detox může snížit stres, úzkost i narušený spánek a pomoci najít rovnováhu mezi online a offline světem. „Cílem není vrátit se do kamenné doby bez digitálních technologií, ale to, abychom nad nimi získali kontrolu,“ říká psycholožka Ema Štánerová.