Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ12411242-0,32
KB983984,50,10
PKN122,5122,56-5,05
Msft378,68378,851,28
Nokia12,15512,171,12
IBM259,17259,48-2,16
Mercedes-Benz Group AG44,6244,635-1,37
PFE25,0725,081,42
24.06.2026 15:44:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 24.06.2026 15:42:55
COLTCZ (Praha)
Poslední obchod Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
904,00 -4,03 -38,00 52 220 593
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  •  
    24.06.2026 14:40

    Pokles proběhl současně s výrazným výprodejem evropského obranného sektoru ( Rheinmetall kolem 10 až 15 % kvůli projektu v Německu, což stáhlo celý sektor) . To naznačuje, že COLT je v krátkém horizontu víc tažen sentimentem než fundamentem. (orientačně, ne jistota): 50 % že se cena v dalších týdnech stabilizuje v pásmu cca 880–1 000 Kč, 35 % že ještě otestuje nižší pásmo kolem 820–880 Kč při pokračující slabosti sektoru, 15 % že se rychle vrátí nad 1 000 Kč, pokud se sektor otočí a vrátí kupci po výprodeji. Fundamentálně zatím není vidět důvod pro trvalý propad pod 800 Kč bez nové negativní zprávy, ale krátkodobě je hlavní riziko čistě tržní a sektorové.
    AI Inteligent
  • Bestie velmi tvrdě udeřila i tady
    24.06.2026 12:59

    Nákup za 915, tímto stanoven dlouhodobý strop a akcí posílám na 600.
    Visomat
    • Re: Bestie velmi tvrdě udeřila i tady
      24.06.2026 13:10

      Propad je ze solidarity k Rheinmetall?
      ibron
      •  
        24.06.2026 13:15

        pekne to zuchlo, no je to sance neco malo vzit a pak pockat na paniku v opacnym smeru, ze ;)
        hancik
        • Re
          24.06.2026 13:19

          Ale ne na akcich, ktere mam. Ty budou pokracovat strme dolu.
          Visomat
          • to visomat
            24.06.2026 13:21

            kámo kolik máš tak ročně zhodnocení? - (minus) 30% :)))) ? :))))
            Slajovo
            • Re: to visomat
              24.06.2026 13:31

              No, tento rok to bude pres 50 procent, po letech 2009 a 2013 treti nejdrsnejsi vysledek. Rozsekal jsrm SaaS firmy, CSG, Karo a ode dneska zacina brutalni pad ceny stribra a CZG. Dax uz drzim za pysk pres rok. Nesundal jsrm ho ale od nakupu jsem byl po celou dobu max procento v plusu.
              Visomat
              • visomat
                24.06.2026 13:33

                minus 50:) a není to málo za tu snahu?:)))
                Slajovo
                • Re: visomat
                  24.06.2026 13:39

                  no nevim jestli neni lepsi delat neco jinyho... :) pred casem byl na akcie.cz typek tusim Es-Age nebo tak nejak, nejsi to ty? prijde mi ze stylem psani je to dost podobny a obchovanim jakbysmet.... :)
                  hancik
                  • hančíku
                    24.06.2026 13:43

                    visomat si dělá roky prd.l
                    Slajovo
                    • Re: hančíku
                      24.06.2026 13:49

                      hehe, coool :) jsou jen 2 moznosti: A - dela si z nas prd3l (a prispevky mi prijdou docela vtipny -tedy bych to nevylucoval) nebo B - je to rentier ktery se chce za kazdou cenu zbavit renty protoze jinak nechapu, kde na to bere love cely ty roky! Takze jak to je?
                      hancik
                      • Re
                        24.06.2026 14:13

                        Fakt mam plno ztratovych pozic. Kludne tu postnu graf z FIO a XTB.
                        Visomat
                        • Re: Re
                          24.06.2026 14:15

                          to ti nikdo nebere....to asi každý:)))
                          Slajovo
                          •  
                            24.06.2026 14:39

                            tak jiste, nekdy je pozice "docasne" ztratova, ale za 20 let mam ja jen jeden jediny instrument v cisty ztrate a to je ORCO - ale teda 98% (jsem nejak zapomnel ze to mam a ono se to nekam vyparilo...) - tedy kdyz uz, tak uz! z toho plyne pouceni ze kdyz se neobchodujou blbosti (jako ORCO, sh*tcoiny, penny stocks a dalsi nesmysle, nejede se na paku), vsechno se da vyresit vhodnymi zasahy a casem (no nekdy se to trosku vlece no... :) povazuju za osobni cest vyvaznout v nejhorsim pripade za nulu na breakeven kdyz se to celkove nedari...
                            hancik
  •  
    18.06.2026 22:30

    Váhám jestli přikoupit. Nechci si ale kazit průměru 730. Pokud by to šlo k 850 , tak asi přiberu. Ale nemyslím si ,že by to takhle dramaticky pokleslo.
    Vicky
    •  
      24.06.2026 3:55

      Taky jsem váhal, nakonec přikoupil a zvedl průměrku na 723. Pod 850 bych taky asi něco znovu přikoupil. Někdo tady ale říkal, že sledovat průměrku je nesmysl a důležitý je objem.
      Vilém
      •  
        24.06.2026 5:44

        tak je lepší mit 200 ks za 850 nez 50ks za 723
        roxy music
    • Ajaj, tak jsem nakupoval, když management prodával
      22.06.2026 7:17

      Jan Drahota - Pozbytí - 16.6. 6331 ks, 17.6. 24669 ks, 18.6. 8732 ks. Snad potřeboval jenom na dovolenou (40M :) ).
      akciovy_cumenda
      • Re: Ajaj, tak jsem nakupoval, když management prodával
        22.06.2026 7:56

        Drahota prodává postupně už dlouhodobě. Pokud bych ho bral za nějaký trend, mělo by to jít zase nahoru. :)
        CoffeeSip
        •  
          22.06.2026 7:57

          Souhlas, taky mi přijde, že když prodává, tak to pak jde spíše nahoru :)
          akciovy_cumenda
          •  
            22.06.2026 7:57

            Uvidíme, zda se tam neobjeví i prodeje René Holečka. Ten nedávno nakupoval.
            akciovy_cumenda
            •  
              22.06.2026 8:10

              Za týden konči schválený buyback, tak jsem si myslel že to trochu podrží. Navíc bude rozhodný den pro dividendu. Já jsem část co jsem měl po testu prodal ještě za 1000+.
              -martin-
              •  
                22.06.2026 11:10

                Reitner - Já to vyhodnotil tak, že jsem na 965 nabral za to, co jsem pustil na KB. Jednalo se jak o krok k lepší diverzifikaci, tak o doplnění pozice, kterou jsem před časem opustil. Pokud by klesnul pod 900, pak bych asi zkusil ještě něco málo dobrat. Mám to ale jako běh na delší trať.
                akciovy_cumenda
                •  
                  22.06.2026 11:17

                  Mimochodem, kde je ten opičák?
                  akciovy_cumenda
                  •  
                    22.06.2026 11:42

                    Někdo říká že v Asii, někdo naivně že sem chodí pod jiným nickem. Osobně co jsem vypozoroval, vyleze většinou, když se něco začne opravdu dít.
                    CoffeeSip
                    • dít,
                      22.06.2026 12:39

                      jako růst...
                      Velkamedvědice
                      • Re: dít,
                        22.06.2026 12:44

                        Medvědice, kdy začne růst GFI, respektive podklad? Jsem zvědavý, jaké budou dividendy, i kdyby by byla průměrná cena za rok 4000.
                        akciovy_cumenda
                        •  
                          23.06.2026 13:26

                          "Uvidíme, zda se tam neobjeví i prodeje René Holečka. Ten nedávno nakupoval." Tak jo, nakonec se tam objevil. Ale neprodával. Od 18. do 22.6. nabyl cca 6000 ks :)
                          akciovy_cumenda
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.20261 010,00
31.05.20261 025,00
30.06.20261 050,00
31.07.20261 083,33
31.08.20261 050,00
30.09.20261 110,00
31.10.20261 180,00
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026