Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN127,68127,80,90
Msft-3,18
Nokia12,30512,3254,00
IBM1,25
Mercedes-Benz Group AG45,5545,5650,56
PFE-0,52
23.06.2026 1:19:46
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 22.06.2026
COLTCZ (Praha)
Závěr k 22.6.2026 Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
935,00 0,00 0,00 18 540 065
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  •  
    18.06.2026 22:30

    Váhám jestli přikoupit. Nechci si ale kazit průměru 730. Pokud by to šlo k 850 , tak asi přiberu. Ale nemyslím si ,že by to takhle dramaticky pokleslo.
    Vicky
    • Ajaj, tak jsem nakupoval, když management prodával
      22.06.2026 7:17

      Jan Drahota - Pozbytí - 16.6. 6331 ks, 17.6. 24669 ks, 18.6. 8732 ks. Snad potřeboval jenom na dovolenou (40M :) ).
      akciovy_cumenda
      • Re: Ajaj, tak jsem nakupoval, když management prodával
        22.06.2026 7:56

        Drahota prodává postupně už dlouhodobě. Pokud bych ho bral za nějaký trend, mělo by to jít zase nahoru. :)
        CoffeeSip
        •  
          22.06.2026 7:57

          Souhlas, taky mi přijde, že když prodává, tak to pak jde spíše nahoru :)
          akciovy_cumenda
          •  
            22.06.2026 7:57

            Uvidíme, zda se tam neobjeví i prodeje René Holečka. Ten nedávno nakupoval.
            akciovy_cumenda
            •  
              22.06.2026 8:10

              Za týden konči schválený buyback, tak jsem si myslel že to trochu podrží. Navíc bude rozhodný den pro dividendu. Já jsem část co jsem měl po testu prodal ještě za 1000+.
              -martin-
              •  
                22.06.2026 11:10

                Reitner - Já to vyhodnotil tak, že jsem na 965 nabral za to, co jsem pustil na KB. Jednalo se jak o krok k lepší diverzifikaci, tak o doplnění pozice, kterou jsem před časem opustil. Pokud by klesnul pod 900, pak bych asi zkusil ještě něco málo dobrat. Mám to ale jako běh na delší trať.
                akciovy_cumenda
                •  
                  22.06.2026 11:17

                  Mimochodem, kde je ten opičák?
                  akciovy_cumenda
                  •  
                    22.06.2026 11:42

                    Někdo říká že v Asii, někdo naivně že sem chodí pod jiným nickem. Osobně co jsem vypozoroval, vyleze většinou, když se něco začne opravdu dít.
                    CoffeeSip
                    • dít,
                      22.06.2026 12:39

                      jako růst...
                      Velkamedvědice
                      • Re: dít,
                        22.06.2026 12:44

                        Medvědice, kdy začne růst GFI, respektive podklad? Jsem zvědavý, jaké budou dividendy, i kdyby by byla průměrná cena za rok 4000.
                        akciovy_cumenda
                    •  
                      22.06.2026 11:50

                      Jeden se diví, že zrovna na tomto fóru někdo potřebuje chodit pod více přezdívkami (i když už mě také napadnulo, že CofeeSip je opičák :) ). Já jsem tu relativně chvíli, takže jsem ještě opičákovu sezónnost nestihnul zaznamenat , nicméně to na mě zatím působí tak, že ho spíš "vyděsil" ten vývoj většiny jeho koní. Takže spíš sázím na to, že přijde, až se to zase začne hýbat správným směrem, aby to tlachání bylo zábavnější.
                      akciovy_cumenda
                      •  
                        22.06.2026 11:54

                        Jj to že jsem opice jsem už párkrát slyšel. Spíš se v dost věcech shodneme. Takže s trochou stihomamu to může někoho napadnout.
                        CoffeeSip
                        •  
                          22.06.2026 12:01

                          Květnatost slovní skladby stejnou nemáte (což může být záměr, muhaha), nicméně se vyskytujete na stejných akciích. Ono moc aktivních jich tu ale není, takže nalézt shodu není těžké. Co ale s největší pravděpodobností ani jeden nejste, tak to je velkamedvedice :D
                          akciovy_cumenda
  • Nějaký výhled?
    15.06.2026 10:33

    Před divi a klesáme? Tímto směrem mi to moc nesanuje ztrátu na CSG :-(.
    Reitner
    • Re: Nějaký výhled?
      15.06.2026 10:42

      Ale zase můžeš dokoupit. Colt poměrně rychle vystoupal za krátkou dobu (po delší stagnaci). Také bych to viděl na realizaci zisků spekulantů po vstupu do Amsterodamu. Každopádně držím a kdyby bylo za co, zvažuji i dokup.
      akciovy_cumenda
      •  
        16.06.2026 13:17

        Taky to vypadá, že se začnou místo kulek lít písmenka,tak třeba proto ten pád
        Myllylae
        •  
          16.06.2026 13:21

          Kdybys tak měl pravdu... Ale Colt není tak úplně závislý na průběhu aktuálního konfliktu.
          Ghislain Lambert
      • Peknej ponor
        16.06.2026 12:48

        tak pomalu pokukuju vzit kousek alespon na swing - ceskej short ujel docela slusnou cestu...
        hancik
        • Re: Peknej ponor
          16.06.2026 13:21

          Čekáš ještě růst do dividendy?
          Reitner
          •  
            16.06.2026 13:31

            tak divi to muze stabilizovat, je to jen spis takova legracka, aktualne prumerka 970 a za 1000+ by to slo ven - uvidime kde bude pivot. posledni prodej jsem mel 1080-1090 uplne komplet vylito...
            hancik
  • Věříte FIU? Nebo kde vidíte do roka cenu?
    12.06.2026 12:18

    Akcie Colt CZ poklesly z úrovní kolem 1060 Kč na hladinu poblíž 1000 Kč a přiblížily se naší cílové ceně 981 Kč. Přistupujeme tak ke zvýšení doporučení na tento titul z „redukovat“ na „držet“ a zároveň potvrzujeme cílovou cenu ve výši 981 Kč. Nadále nemáme důvod měnit náš fundamentální pohled na společnost Colt, když potvrzujeme naši predikci letošních tržeb a EBITDA zisku ve výši 30429 mil. Kč, resp. 7877 mil. Kč. Management společnosti stále drží letošní výhled provozního hospodaření v rozmezí 30000 – 33000 mil. Kč, resp. 7400 – 8200 mil. Kč.
    Reitner
    • Re: Věříte FIU? Nebo kde vidíte do roka cenu?
      14.06.2026 17:32

      Pokud by šli do obchodu ohledně Explosie, začne další tóčo ve stylu Sellier & Bellot a Synthesie. Tedy snížení dividendy, možná nové akcie, snížení kurzu, to vše krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska pak stoupák. Jestli se nic nestane.... tak se u Coltu taky nic nestane. Dividenda 30 - 40, ale stále prostor pro jiné akvizice.
      CoffeeSip
      •  
        14.06.2026 18:14

        A co by jako měli ještě akvírovat? Nějakou výrobu dronů? ještě rakety neděláme.
        kočák
        •  
          15.06.2026 0:19

          To už je více méně na vedení. Sami chtějí další akvizice, neříkají přesně sektor nebo jména, ale netají se s tím.
          CoffeeSip
  •  
    09.06.2026 9:31

    Colt dnes vypadá fundamentálně zdravěji než před několika lety a má před sebou reálné růstové příležitosti. Současně bych byl opatrný s předpokladem, že současné tempo růstu a marže jsou dlouhodobě udržitelné. Největší otázkou podle mě není kvalita firmy, ale to, jak velká část současného růstu je strukturální a jak velká je důsledkem mimořádně silného cyklu v obranném a muničním průmyslu. Pokud by se tento cyklus v příštích letech normalizoval, může růst výrazně zpomalit, i když firma zůstane zisková a kvalitní. Příležitostí je především transformace firmy z výrobce zbraní na širší obranně-průmyslovou skupinu. Akvizice Sellier & Bellot, rozvoj muničního segmentu a nově energetických materiálů zvyšují diverzifikaci a snižují závislost na civilním trhu v USA. Rizika jsou ale také zřejmá. Slabší americký komerční trh se zbraněmi přetrvává, počet prodaných zbraní klesá a významná část současného růstu je navázána na obranné zakázky a vysokou poptávku po munici. Firma navíc roste hlavně prostřednictvím akvizic, takže bude důležité sledovat zadlužení a schopnost nové společnosti integrovat.
    AI Inteligent
  • Cena na konci roku
    08.06.2026 20:18

    Zatím to přešlapuje na místě. Jak to vidíte dále s cenou ?
    Vicky
    • Re: Cena na konci roku
      09.06.2026 8:27

      Za to přešlapování můžeš být sakra rád :)
      Individualita
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.20261 010,00
31.05.20261 025,00
30.06.20261 050,00
31.07.20261 083,33
31.08.20261 050,00
30.09.20261 110,00
31.10.20261 180,00
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026