Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ3,75
KB-1,35
PKN128,2128,31,21
Msft373,57373,61,69
Nokia11,99512,02-2,63
IBM264,5264,724,95
Mercedes-Benz Group AG45,3545,36-0,64
PFE24,8524,86-0,90
23.06.2026 20:35:01
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 23.06.2026 17:36:40
Volkswagen (VOWG.DE, Xetra)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
79,55 -2,81 -2,30 6 197 807
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
Názory
  •  
    19.06.2026 20:13

    no, vlastně se to dneska celkem drželo.
    Jíra
    •  
      22.06.2026 15:42

      Jíro, to je jen začátek. Ano, překvapilo mě, že v RD minimum 84,50 a ex-date maximum 83,15, když měl být drop minimálně o 3,7 éčka. Ale dnes už to ten směr dolů ke dnu má... Mně se podařilo před divi vysypat asi třetinu v pásmu 86,20 - 87,50 a měsíc před se zadařilo pár vlnek. Dnes jsem dobral první balík na 80,05, takže spokojenost. Dropnul jsem třetinu o víc než hrubou divi... *** Co dál? Klíčová otázka: Kde bude další velká rezistence? Před divi se to párkrát odrazilo u 85. Teď po divi bych čekal, že se rezistence posune k 75 až 70 éčkům. Hlavně ať se pořád vlní! ;-)
      Alastor.I.
      •  
        23.06.2026 10:52

        za me moc velkej propad, cekal jsem boj o 80 EUR a spis nic - tedy cekam na odraz, resistencni pasmo 82-85 EUR a tak aby ta vlnka mela smysl tak treba 75+- vzit a 82 pryc... ale je to pri takovymhle prudkym pohybu a navic po divi risky, spis nedelam nic...
        hancik
  •  
    17.06.2026 17:52

    nápad prodat to před dividendou evidentně dostalo víc lidí. Možná to pak nepůjde tolik dolů po dividendě.
    Jíra
    •  
      18.06.2026 10:01

      a napad to byl zjevne dobrej... :) nic, davam si pauzicku, skoda ze jsem nevylil i EXGH ale tak neva, vi vill sii...
      hancik
      •  
        18.06.2026 10:02

        EXHG sorry, pisu jak d3ment...
        hancik
        •  
          18.06.2026 13:50

          Dnes jsem asi čtvrtinu pozice vyhodil. Nevypadá to dobře. Čekám zítra VOWky pod 80 éček. To je masakr! Otázka za milio: Kde to zase začít nabírat? Až se usadí prach? Někde nad 70? Že to ale těm Germánům trvalo, než jim docvaklo, že jim do lodičky teče...
          Alastor.I.
          •  
            18.06.2026 15:11

            je otázka, jestli to vůbec zase začít nabírat, asi bude nejlepší třeba počkat, až si to najde dno, i když možná už tu nejhorší vlnu paniky máme za sebou
            Jíra
            •  
              18.06.2026 15:31

              Já myslím, že problémy jsou teprve na začátku. Zatím automobilový trh celkově roste, třeba Škodovka jede jak drak. Dovozy z Číny spíše navyšují celkovou poptávku, než že by zásadně snižovaly dodávky evropských výrobců. Ale až trh začne klesat a Čína bude dále nevyšovat dovozy, přijde ten pravý armagedon....
              qwer
              •  
                19.06.2026 9:01

                Ne, ne, pravý armagedon přijde až s medvědím trhem. Kdo pamatujete na 2008, pargoviště a testovací polygony plné nově vyrobených aut, krize poptávky, šrotovné? Pamatujete VOWky za 65 éček? To byl sjezd... Nabírat? Určitě! Včera i v tom držkopádu jsem prodal za 86,60, nabral za 84,90 a znovu prodal za 86,20 po zavíračce. Pro tradera jsou tyhle vlnky živá voda! Dnes bych dokoupil zpět za 80,20 po osmé hodině, protože VOW3 byly v premarketu za 79! Ale bohužel mi broker z nějakého neznámého důvodu přes noc zrušil všecky pokyny na VOWkách!!! Chyba v metrixu nebo zase nějaká uhozená, přitroublá regulace EU??? Ale jinak za 2 roky obchodování mám celkem slušný balík VOWek s negativní průměrnou nákupkou, tedy mám je zadara! Ať se vlní! :-D
                Alastor.I.
  •  
    16.06.2026 9:23

    Hedge funds bet against European carmakers on Chinese competition fears https://www.ft.com/content/a1a4f63d-c244-4195-9b3c-8b8954edf640?syn-25a6b1a6=1
    Jíra
    • vw shrneme si
      16.06.2026 18:18

      tak lidová vozidla už nejsou lidová, jako slušný golf za mega a passat bratru za 1,4 mega vnitřek ošizený jak u trabanta tak to asi spadli ve wolfs. z višně, takže tak 1/3 jim uberou činani s cenou o 1/3 menší, vyšší střední Audi Blume skoro zabil, ted se snaží zachránit A6 jakože nový model, ale je to ten starý /za to mají plus/ jen ho trochu ošidili na kvalitě a design je více "do kulata", Porsche se sbírá po Blumem ze skoro bankrotu ale budou to ještě min. 2-3 roky, no a Lambo to asi nezachrání, tak nevím snad jen ta Ducati jede, no ale to je tak za 40 EUR max.:o)
      Mike -Green D. is killing Europe
      • Re: vw shrneme si
        18.06.2026 10:46

        :)) "Ve vedení Volkswagenu panuje nervozita. Šest z devíti členů představenstva v anonymní interní anketě označilo situaci koncernu za ohrožení jeho další existence, zbývající tři ji popsali jako napjatou. Možnost „nekritická“ nezvolil nikdo. Případ ukazuje hloubku potíží, které dnes drtí celý německý autoprůmysl." https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-krize-nemeckych-automobilek-se-prohlubuje-o-firmu-se-boji-i-sefove-volkswagenu-40583589
        Ai-kun
    •  
      16.06.2026 11:43

      Dík za zprávu. Takže to letos začali shortovat dřív. Máme 2 dny do divi. Snad bude ještě jedna špice nahoru na 95. Mám cukání dobrat zpět ten balík, co jsem vyhodil včera za 92,40. Ale lépe bude počkat si po divi a kupovat za 80 nebo za 7x... Ať se vlní! ;-)
      Alastor.I.
      •  
        16.06.2026 17:19

        tak ja jsem uz nevydrzel a dneska celou pozici zavrel - plan je plan a ten znel "na breakeven pred divi stoploss". Takze to hodilo par euracu, pokracovani po divi nekde na 80 EUR. Trosku zklamani, cekal jsem ze to tech 95 da ale to je zivot! At se dari!
        hancik
  • 88,15 EUR
    10.06.2026 12:05

    Právě jsem přikoupil balík za 88,15 EUR. Příští týden se ukáže. Očekávám uppák na posledním týdnu jako loni. A jestli jsem se zmýlil, tak si to odsedím... ;-)
    Alastor.I.
    • 86,40
      11.06.2026 9:43

      Další balík dokoupen za 86,40. Finiš bude letos napínavý... Ať se vlní! ;-)
      Alastor.I.
      • Re: 86,40
        11.06.2026 9:57

        no zacinam mit obavu jestli tech 95+ EUR je pred vidi realnych - ze to takhle zariznou tyden pred vidi... no niiiic, uvidime 18.6.
        hancik
        • 89,15
          12.06.2026 9:51

          První balík vyhozen za 89,15. Toje 2,5 éčka čistého zisku. Díky, Trumpolíno, za ty vlny! ;-) Ten balík jsem upustil, abych měl za co levně dokoupit, když se Trumpetka zase začne předvádět... Tak máme 5 obchodních dní do divi. Aspoň 95 by to ještě dát mohlo, ne? Hlavně že se vlní! :-D
          Alastor.I.
          • Re: 89,15
            12.06.2026 10:49

            Já v tom zůstal viset. Asi budu rád, když z toho vylezu bez ztráty.
            Jíra
            •  
              12.06.2026 11:15

              To všecko závisí jen na Trumpolínovi. Když nebude kafrat, tak příští týden ještě 95 éček uvidíme. Když bude hrotit, tak po divi možná sjedeme pod 80 éček. Situace ve VW se každým rokem zhoršuje. Ale zase na druhou stranu, tenhle Titanik nabírá vodu hodně, hodně pomalu, takže máme čas chytat vlnky a rybky a lelky...
              Alastor.I.
              •  
                12.06.2026 11:37

                Plánuješ něco podržet přes divi?
                Jíra
                •  
                  12.06.2026 13:41

                  Ano, asi polovinu pozice. Ale vše bude záležet na ceně, která bude v RD. Jak jsem psal níže, tato akcie umí těsně před divi skotačit o 20 éček. Sjíždím VW s přestávkama víc než 5 let... Letos je dost ovlivněná Donaldem. Ale díky němu se vlní a já vydělávám... :-D
                  Alastor.I.
                  •  
                    15.06.2026 8:17

                    Tak zatím to vidím pozitivně. Další Donaldova euforická, růstová vlna by nám mohla pomoci část VOWek před divi zavřít s hezkým krátkodobým ziskem. VOW3 jsou v premarketu za 91 éček, takže VOW na 92,2. Před divi chci polovinu zavřít a po divi nakupovat se slevou o 10 éček a víc... ;-) Připomínám RD na Xetře 18.6. a ex-date 19.6. Hlavně ať se vlní! :-D
                    Alastor.I.
                    •  
                      15.06.2026 9:14

                      Balík, co jsem kupoval za 88,15, je venku za 92,40. Částečná spokojenost! Teď ještě, aby to šlo do RD aspoň přes 95 a budu za vodou... Ať se vlní! ;-)
                      Alastor.I.
                      •  
                        15.06.2026 9:18

                        gratulace, jedu to volnejc ale podobne, za 92-95+ pred divi vyleju vsechno a pockam zase na nejakou katastrofu :)
                        hancik
                        •  
                          15.06.2026 10:45

                          John Maynard Keynes: „Trh může zůstat iracionální déle, než vy vydržíte být solventní.“ Tohle platí na obě strany. Já budu vyhazovat jen cca polovinu, protože specielně VOWky už mi několikrát ukázaly, že ačkoliv jsem už neviděl prostor pro růst a všecko vyhodil, akcie přidala dalších 100 % během 1 až 2 roků. A mně jde o to zůstat částečně v pozici a dál chytat vlnky. Němci restrukturalizují, masivně zeštíhlují, a to se časem projeví. Také jsou tu ty zbrojní zakázky pro automotiv, takže já si to nechám otevřené na obě strany. Ať se vlní! :-D
                          Alastor.I.
  •  
    08.06.2026 12:43

    Budou dividendy , nebo je "odnes čas "?
    starik 2
    •  
      08.06.2026 20:30

      ex date 19.6 a výplata 23.6. 5.20e
      marfi
      •  
        09.06.2026 9:19

        Proč to Patria neuvádí v příslušné stránce?
        starik 2
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.2026-
31.05.202695,00
30.06.2026100,00
31.07.2026105,00
31.08.2026110,00
30.09.2026-
31.10.2026-
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026