Úterý 23.06.2026
Detail akcie ČEZ diskuze
Hledej
ZKUSIT DEMO
|
OTEVŘÍT ÚČET
|
WEBTRADER
|
Uživatel:
Heslo:
Nová registrace
Přihlásit
Hlavní stránka
Patria Plus
O službě
Data Export
Ceník služeb
Benefity
Investor Plus
O službě
Ceník služeb
Benefity
Akademie investování
Úvod do investování
Analýzy investice
Investiční strategie
Investiční tipy
Wiki
Money management
Zpravodajství
Přehled zpráv
Akciové
Vše
ČR
CEE
Svět
Doporučení
Výsledky ČR
Výsledky CEE
Výsledky svět
IPO, M&A
Investiční tipy
Ekonomické
Vše
HDP
Inflace
Průmysl
PPI
Mzdy
Maloobchod
Nezaměstnanost
Zahraniční obchod
Stavebnictví
St. rozpočet
Měny
Vše
Měny
Sazby
Dluhopisy
Komodity
Sloupky
Vše
Jiří Soustružník
Project Syndicate
ČSOB Asset Management
Ekonomický radar ČSOB
Reality
Jan Bureš
Rozhovory
Video
Monitoring
Diskuse
Diskuse
Obecná diskuze
Blog
Akcie & Fondy
Přehled
Indexy a Futures
Akcie online
ČR
Polsko
Maďarsko
Slovensko
Rumunsko
Záp. Evropa
USA
Svět
Akcie historie
Detail akcie
Online
Historie
Zprávy
O společnosti
Hospodaření
Doporučení
Graf
Sektor
Diskuse
Interaktivní graf
Výzkum
Doporučení
Analýzy
Databanky
Fondy
O IPO
IPO pro firmy
IPO pro investory
Penze
Měny & Sazby
Přehled
Měny
Online
Detail
Historie
Sazby
Online
Detail
Historie
Dluhopisy
Náš výběr
Státní ČR
HZL ČR
Firemní ČR
Státní Svět
Firemní Svět
Výzkum
Doporučení
Analýzy
Databanky
Nástroje
Home
Měny
Krátké sazby
Dlouhé sazby
Diskuse
Komodity & Deriváty
Komodity
ETF
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
ETC
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Certifikáty
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Detail
Warranty
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Detail
Pákové certifikáty
Oblíbené
Vyhledávání
Popis
Detail
Ekonomika
Home
Makropřehled
Ukazatel
HDP
Nezaměstnanost
Inflace
Mzdy
Průmyslová výroba
Obchodní bilance
Maloobchodní tržby
Ceny průmyslových výrobců
Stavební výroba
Analýzy
Databanky
Právo
Vše
Firmy
Daně
Zákony
Rozhodnutí
Trhy & finance
Moje Patria
Můj profil
Moje stránka
Moje stránka
Nastavení
Moje oblíbené
Akcie
Měny a sazby
Fondy
ETF
ETC
Certifikáty
Warranty
Pákové Certifikáty
Moje portfolio
Stav
Transakce
Analýza
Moje e-maily
Moje sms
|
Přehled
|
Indexy a Futures
|
Akcie online
|
Akcie historie
|
Detail akcie
|
Výzkum
|
Fondy
|
O IPO
|
Penze
|
Detail akcie
Online
|
Historie
|
Zprávy
|
O společnosti
|
Hospodaření
|
Doporučení
|
Graf
|
Sektor
|
Diskuse
|
Interaktivní graf
PX
2 599,53
0,61%
DAX
24 893,58
-0,98%
NDQ
25 587,04
-2,21%
CZK/€
24,186
0,06%
CZK/$
21,247
0,46%
AU
4 107,28
-1,94%
BRT
78,15
-2,77%
Hledání v detailu akcií
select
select
Odeslat
Pokročilé hledání
Top akcie
Název
Návštěvy
Granges -144A-S
29
Bank of America
31
Silex Systems Depository Receipt
28
Mcgrath
11
Talga Resources
10
EVT/MSI open
10
KBC CLICK CSOB PB.FINANC.LOOKBACK 1
41
iShs MSCI Taiw Indx
31
Sensient Tech
77
Rize Cybersecurity and Data Privacy UCITS ETF
6
Moje portfolio
Nastavit
Oblíbené
, nastavit
Portfolio
Oblíbené tituly
select
Oblíbené akcie
Oblíbené ETF
Oblíbené ETC
Oblíbené kurzy a sazby
Název
Nejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ
3,75
KB
-1,35
PKN
128,2
128,3
1,21
Msft
1,80
Nokia
11,995
12,02
-2,63
IBM
5,04
Mercedes-Benz Group AG
45,35
45,36
-0,64
PFE
-1,44
23.06.2026 23:25:01
Zpožděná data,
Real-Time data info
Indexy online
PX
BUX
WIG
DAX
Nasdaq
Další
akciové indexy
AD Index online
Region
select
ČR
Polsko
Maďarsko
CEE
Záp. Evropa
US
Svět
Výsledková sezóna
1Q26 KALENDÁŘ USA
1Q26 KALENDÁŘ EU
1Q26 KALENDÁŘ ČR
23.06.2026 16:16:45
ČEZ
(CEZPbl.PR, Praha)
Závěr k 23.6.2026
Změna (%)
Změna (CZK)
Objem obchodů (CZK)
1 245,00
3,75
45,00
177 339 314
Akce
Nákup / prodej ve cvičném portfoliu
Přidat do oblíbených
Nákup
/
Prodej
Patria Direct
Nastavit SMS / E-Mail alert
Analytický servis
Databanka historických dat
Online
Historie
Zprávy
O společnosti
Hospodaření
Doporučení
Graf
Sektor
Diskuse
Interaktivní graf
Reklama
Přidat názor
|
Pavouk
Od nejnovějších
Názory
Přidat názor
23.06.2026 16:06
Většina co jsme tady a neprodáváme,čekame na výkup.Jinak by jsme byli dávno pryč.I kdyby nebyla STANUROŠMEJDOVINA tak divi 100 Kč přesto není žadná výhra.Zkoušeli jste si někdy spočítat inflaci za tu dobu co držíte.I když máme nakupku průměrnou treba 550 plus inflace tak těch 1200 není závratná výhra.Rád si svoje peníze ŕídím sám a ne aby je ovlivnoval takovy nepodnikavec jako byl Fiala,Stanúrašmějd.Oto víc jsem na sebe nasr..ý,že jsem je predminule volil.Být závisly na odpadlíkach co už se jinde nechytí než v politice je vždy bída.
sv
Přidat názor
23.06.2026 16:14
Taky bych si nejraději nakopal,že jsem ty odésáky předminule volil....bohužel kdo to mohl tušit,co se z toho starýho zapařený...ho opaváka vyklube....
Vata
Přidat názor
23.06.2026 17:01
A teď, chlapci, volíte koho? Děláte, jako kdyby se tady dali vybrat nějací menší šmejdi, než minulá vláda.
al321
Přidat názor
Beneš kličkuje jak zajíc- tohle je krádež , sliboval zaplacení dluhů.
23.06.2026 15:53
Výnos z prodeje minoritní části ČEZ Energy by měl podle Beneše řádově odpovídat prostředkům potřebným k výkupu minoritních akcionářů z celé společnosti ČEZ. Výkup by podle něj teoreticky mohl začít v roce 2027, tento scénář ale označil spíše za méně pravděpodobný.
kočák
Přidat názor
jo wft
23.06.2026 22:05
abychom ještě nevzpomínali, že byla sice wft ale také 145 divi, ted to čím dál více zavání, pokud chce někdo odemykat hodnotu čezu i když je blbost ho dělit, tak fer je pokud se prodá část rozdělené nov.spol.tak má minoritář dostat extra divi z jeho podílu a stát at si pak ze své divi kupuje akcie zbytku čezu, žádná česká cesta, že se to zase nějak vytuneluje
Mike -Green D. is killing Europe
Přidat názor
Re: jo wft
23.06.2026 22:40
Ano vidíme to stejně. Jen podotknu, a už jsem to psal, když se prodá majetek, tak se tento podíl distribuje mezi všechny akcionáře,třeba při dividendě, ale je to emisní ažio a to je bez daně. V minulosti to vyplácelo O2, taky Erste a myslím že i TMR. V cizině,kde je svět kapitálu normální se to jmenuje " Return of Capital "nebo "Return of Principal " a vyplacen mi byl celý podíl, co se prodalo v končící (krachující) firmě , nebo přebírající , a bylo to nakonec daleko víc, jak co stály akcie.
kočák
Přidat názor
23.06.2026 23:07
Já myslím,že nechceš pochopit to jak je to myšleno.Většinový majitel čezu stát prostě rozhodne o vyčlenění a rozdělení společnosti na výrobní a nevýrobní,tu nevýrobní nabídne k prodeji,respektive nabídne 49% k prodeji,tak aby neztratil kontrolu.Čez tudíž vyinkasuje nějakou částku a evidentně se zde počítá s nějakou prémií proti ocenění jako součásti celého čezu.Potom většinový majitel bude chtít vyplatit minority a vykoupit od nich podíly v čezu.Vše tedy rozhodnou částky,za které se to celé uskuteční,je zbytečné teď brečet,že je to podvod.Podvod pytlíkovali kucí z ODS Pablo a Satanďůra.Tohle je férový pokus o zestátnění čezu a vypořádání se s minoritami.To,že by někdo preferoval nechat to být jako teď je možný,že by nekdo chtěl za akcii 2000 Kč je možný,ale rozhodně je to jinej level ,než co hrozilo nedávno.
Brutus
Přidat názor
23.06.2026 23:31
Máš pravdu,je to jinej level, a to ještě horší. Mě už Babiš okrad , tak o jeho vymyšleném systému nemám pochyby. A jako že rozdělí,to co rozdělené bylo a špatně to fungovalo? Jsem už starý,a lituju začínající lidi, co se chtějí o sebe postarat, a ne čekat na almužnu od sttátu , je jim vzata možnost dobře investovat doma. A zrovna nedávno to vymýšlela EK, jak by bylo dobrý kdyby lidi investovali. Ale tady se politikům hodí, že čekaj na korunu od státu ,pak jsou jak ovečky. Oni totiž budou mít rozhodovací slovo v okou firmách stejně, takže samé lži.jak zleva,tak "jako zprava"
kočák
Přidat názor
Re: Beneš kličkuje jak zajíc- tohle je krádež , sliboval zaplacení dluhů.
23.06.2026 16:04
To máš jedno,jestli to bude koncem 2027,nebo v pulce 2028....mezi tím bude minimálně jedna dividenda.....těch 1300 bude asi mnohem,mnohem dřív,než jsem myslel....,ale pořád je to pro ,,nováčky,, dost dobrá cena k nákupu....asi bude hodně lidí mrzet,že se upsali Dluženě na x let za ,,krásných,, 4,5%...
Vata
Přidat názor
23.06.2026 15:06
Jo a nakoupíno mám,a to už velmi dlouho. takže investici mám již zaplacenou.
kočák
Přidat názor
ČEZ
23.06.2026 13:47
Pan Šnobr říká,že cena akcií při buybacku a cena při násleném nuceném vytěsnění zbylých menšinových akcionářu bude stejná....Udělali to tak zatím vždy všichni ,EDF ve Francii ,nebo PKN Orlen v případě Unipetrolu...,protože to je jediná cesta,jak se bránit žalobám...Podle pana Šnobra nejde o ,,zestátnění,,....je to o rozdělení ČEZU a odemknutí jeho hodnoty....Na stole je scénář,který dává jasný ekonomický smysl a chrání všechny zučastněné strany,říká pan Šnobr.Tohle nevymysleli politici,tenhle scénář položil na stul management firmy ....a politici řekli,dělejte to,jak uznáte za vhodné.
Vata
Přidat názor
Re: ČEZ
23.06.2026 14:21
A tobě Kočáku nejde o zisk? Počkej až bude cena 1300 kč.....a myslím,že to nebude trvat dlouho....a pak si nakup....i tak vyděláš...
Vata
Přidat názor
Re: ČEZ
23.06.2026 15:03
Mě jde o stabilní rozumný zisk. A protože jsem v energetice celý život pracoval, a z větší části i pod čezem,tak vím,jak se vše musí obnovovat,přetrubkovat podle paliva. Taky jde o změnu systému a paliva. To musí dlouhodobý investor zohlednit. Ovšem to vykrádání ODSákama a v podstatě i jinýma vládama jako WFT? Kde tam na to vzali,když jsou podle Beneše velké dluhy? Prostě když jsem vlez do energetiky,musím počítat s investicemi. Ovšem ty se pak zůročí. když budou zdroje. To ví i Babiš ,proto to to chtěj vlastnit, Šnobr to chce hned a nečekat. Tak od toho má burzu a může vypadnout. Podobně je teď investování do CSG, kde bude zisk taky až někdy...
kočák
Přidat názor
Re: ČEZ
23.06.2026 14:06
Co vím,tak rozhodující balík, přes hranici 90%, nákup Orlenem byl tajný a cena se nezveřejnila. V případě Pegasu byla vytěsňovací cena nižší než cena dobrovolného odkupu. Pan Šnobr se jen pasuje do role odborníka a skvělého investora. Jenže jemu jde jen o to,prodat s jakousi prémií. Ovšem investoval blbě,firma chce a potřebuje rozvoj ,obnovu ,tedy investice. Tedy to by chtělo čas. On chce hned, tak má prodat na burze a jít. Nakoupil tam taky. To jako chtěli všichni sedět na tom co předci postavili, vycucat to do rozsypání a pak zavřít krám?
kočák
Přidat názor
To je pekna kravina
23.06.2026 18:29
Snobr je v CEZu uz od doby kdy se z nej stala akciovka. Takze nekdy 1992. Kecy o tom, ze chce vsechno hned je to nejjednodussi co cesky Pepik vykyda na prvni dobrou. Snobr je uz deset let konzistentni a transformace CEZu uz mela davno probehnout.
djub
Přidat názor
Djub
23.06.2026 21:55
Mimo seš ty. o Šnobrově konzistenci, jak jádro chtěl a nechtěl, nebudu zdržovat. Jinak je to přesně, jak Kočák psal. Šnobr s akciemi končí a chce jít do pozemků. Sám to mám od něj. Je mu jedno, že zbytečně zničí ostanám zlazé vejce, je mu jedni i budoucnost PX. Chce z toho co nejvíce vytřískat, zahojir se po Venom a adie akcie. A ztuhlíky jak seš ty, používá jako beranidlo..
Velkamedvědice
Přidat názor
Re: To je pekna kravina
23.06.2026 21:36
Podle mě je kravina,to co pišeš. Já jsem akcionář taky od začátkuprivatizace. A taky zaměstnanec od r.1973. Takže, vím jak to v energetice chodí a funguje. A druhá věc, distribuce byly už samostatný a moc dobře to nefungovalo. proto to taky odkupovali zpět dohromady, ono to často sídlilo na jednom dvoře. Takže co? Šnobr je právě ta brzda co jen žvaní, a taky obrací. Dávno mlel,že se jádro nevyplatí .A jako 10let? A co to tuhle mlel, že kdyby se dávno začlo stavět,tak to mohlo být hotový a za menší peníz. Falešnějšího člověka aby pohledal. Jsem starý, ale paměť slouží takže si dost pamatuju,co kdo kde kecal. Takže doporučuju zalistovat v historii. jak to bylo.
kočák
Přidat názor
23.06.2026 13:07
Samotné prohlášení Babiše a Havlíčka: Čez vykoupíme a nebude nás (stát-vláda) to stát ani korunu je z podstaty věci prohlášení zlodějny,tak jak jsou tito zvyklí.
kočák
Přidat názor
ČEZ
23.06.2026 12:35
Výnos z prodeje mimořádně ziskové distribuce a prodeje přesáhne 200 mld.kč...Čez si tím uvolní ruce,aby mohl akcie vykupovat...adekvátní cena odkupu pak nemuže být podle pana Šnobra nižší než nějakých 1550,1600 nebo 1650 kč....To je částka o které mluví i ministr prumyslu Karel Havlíček.
Vata
Přidat názor
Re: ČEZ
23.06.2026 12:48
Akorát, že část té distribuce sem už držel a teď mě pomocí i mého majetku vykoupí.
Velkamedvědice
Přidat názor
ČEZ
23.06.2026 11:32
Tak příští rok ještě cca...50 kč divi a pak výkup za 1500--1700 kč....v dnešní nejistý době to není špatný výhled...finální cenu výkupu ,,šacuju,, na 1600 kč...
Vata
Přidat názor
Re: ČEZ
23.06.2026 11:35
Nauč se počítat ty cca 50. Bude to 90+
Llanowar
Přidat názor
Chápu to správně?
23.06.2026 10:51
Byla tedy zalozena dcerina firma, ze soucasneho CEZ se tedy vycleni cast firmy (CEZ distribuce), o to by mela klesnout cena firmy i akcii, 49% te nove firmy se asi proda pres IPO na burze a tyto penize se vrati do CEZ, ktery za ne vykoupi 30% minoritaru (nebo vykoupi 20% a zbytek vytesni), to uz je jedno. Variantu s vymenou akcii radeji ani nedomyslim, to by byla zarucena levarna - s vyclenenim klesne hodnota firmy, mela by klesnout i cena akcii a penize zato se vrati do firmy, ktera je ale pouzije pro majoritniho akcionaru na vykup minoritaru? Nemely by to ale byt penize vsech akcionaru? Nezni vam to jako podvod? - v cem se pletu?
don Salusto
Přidat názor
Chápeš to špatně
23.06.2026 11:25
Je přece úplně jedno, jestli to máš přímo v majetku, nebo ve 100% vlastněné dceřinné společnosti. Hodnota majetku se nezměnila ani o korunu. Až prodá 49% této dceřinky, bude mít místo majetku finance. Teoreticky jsme stále na stejné hodnotě. Ale můžou prodat dráž nebo levněji než je to ohodnocení. Tady už může dojít k určité změně hodnoty. A další věc je potom pokračování s výkupem vlastních akcií. A tady je opět prostor k rozmanitým možnostem dalšího vývoje vzhledem k cené výkupu...
qwer
Přidat názor
Re: Chápeš to špatně
23.06.2026 11:39
Dobre, budou misto majetku finance a ten majetek firmy navic pouzije jeden akcionar k tomu aby si koupil podil toho druheho? tO JE SPRAVNE? lEGALNI?
don Salusto
Přidat názor
23.06.2026 13:03
Ty peníze by neměli použít na odkup akcií a pak je zapsat jako akcie státu, potažmo MF. To by tedy nešlo. Ale ohlásit odkup,a pak akcie zrušit, to by šlo, zvedne se hodnota neprodávajících a státu. Ovšem podivné by bylo, kdyby ty vykoupené akcie zrušeny nebyly, ale zůstaly v držení čezu. Nakonec vytěsňovat ale nesmí firma čez,ale majoritní vlastník, a to by měl za svý. A tam může dojít k podrazům a shazování ceny,aby dokoupil za levno ,nebo za cenu,která se bude Havlíčkovi zdát dobrá. Proto taky si přibrali Krabce,který se cítí být bohem v oceňování. Čekám levárny ala Kellnerovi,nebo Babišárnu...Jo a Benš mluvil o tom,že by se peníze prodejem dceřinky měly prioritně použít k umoření dluhu,který čez má. Anebo jen takový alibistický prohlášení?
kočák
Přidat názor
23.06.2026 12:39
Výkup akcií je legální. Však ty si rozhodneš, jestli prodáš nebo ne. Když se ti to bude zdát zajímavý, tak prodáš. Když ne, tak si to necháš...
qwer
Přidat názor
23.06.2026 11:43
Ne. Bude vykupovat ČEZ vlastní akcie, které pak bude rušit. Tím se zvýší podíl státu.
al321
Přidat názor
23.06.2026 12:02
Čez muze prodat jenom 19% .
trunda
Přidat názor
23.06.2026 12:19
???
al321
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
Reklama
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
Změnit přezdívku
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako
nick
, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.
Obecná diskuze
Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte
ZDE
Právě diskutujete
Téma
Názor
23:31
ČEZ
23:14
Czechoslovak Group
23:07
ČEZ
22:40
ČEZ
Re: jo wft
22:19
Czechoslovak Group
22:07
Czechoslovak Group
22:06
Czechoslovak Group
Re: VH - úvěr o...
22:05
ČEZ
jo wft
Nejdiskutovanější zprávy dne
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Průměrný odhad
Váš tip
30.04.2026
1 384,13
31.05.2026
1 362,56
30.06.2026
1 354,84
31.07.2026
1 355,56
31.08.2026
1 321,07
30.09.2026
1 306,36
31.10.2026
1 288,00
30.11.2026
1 365,56
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026
Koupit
Držet
Prodat
close modal
Uživatelské jméno
Heslo
Příhlásit se
Nepamatuji si heslo
Nemám registraci
Potřebujte poradit?
Zavolejte nám
+420 221 424 240
nebo napište na
info@patria.cz