Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zrychlující japonská inflace... a další zprávy

Zrychlující japonská inflace... a další zprávy

28.12.2007 9:38
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Bývalá pákistánská premiérka Bhuttová zemřela po atentátu. To zvyšuje obavy z opětovného rozvíření situace v oblasti. Averze k riziku stoupla. Zájem o akcie se snížil a naopak vzrostla poptávka po ropě nebo zlatu (více ZDE).

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA za listopad stouply o 0,1 procenta, čekalo se 2,0 procenta (bez aut -0,7 % vs. +0,3 %). Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti vzrostly na 349 k, čekal se naopak pokles na 342 k. Index spotřebitelské důvěry Conference Board v prosinci dosáhl 88,6 b, trh počítal s 86,5 b. 

Čína naznačila, že umožní rychlejší posilování juanu. Měna by měla hrát důležitější roli v boji s inflací, který se zatím děje hlavně skrz sazby a povinné minimální rezervy. 

Japonská inflace v listopadu dosáhla meziročně 0,6 procenta. Na první pohled nízké číslo je dvojnásobek říjnových 0,3 procenta. Za akcelerací cen stojí především ropa a ropné produkty. Míra nezaměstnanosti za listopad klesla na 3,8 procenta. 

Zástupce ECB Quaden řekl, že poslední turbulence na finančních trzích neměly zásadní dopad na evropskou ekonomiku. Další turbulence jsou však podle něj možné v následujících měsících a centrální banky jsou připraveny jednat.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů