Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Většina dnes otevřených asijských trhů rostla, Pákistán hlásí propad

Většina dnes otevřených asijských trhů rostla, Pákistán hlásí propad

31.12.2007 10:24

Asijské trhy poslední den tohoto roku obchodovaly ve smíšené náladě. Nejvýkonnějším byl hongkongský index Hang Seng, který v dnešní zkrácené seanci přidal 1,6 % a jeho celoroční zisk tak letos dosáhl 39,3 %. Pákistánské akcie naopak prudce oslabily kvůli nejistotě po vražedném atentátu na opoziční vůdkyni Benazír Bhuttovou. Pákistánské finanční trhy byly od čtvrtečního atentátu uzavřeny kvůli třídennímu státnímu smutku. Hlavní index akciové burzy v Karáčí se v úvodu seance propadl o 4,7 %, nejvíce (kolem 5 %) ztrácely velké společnosti, jako National Bank of Pakistan, Pakistan Petroleum, Lucky Cement nebo Pakistan Oilfields.

Akciové trhy v Japonsku, Číně, Thajsku a na Filipínách byly dnes zavřeny. Australský index S&P/ASX 200 zakončil zkrácenou seanci bez větších změn, indický Sensex přidal 0,6 %. Novozélandský NZX 50 přidal 0,1 %, jihokorejský Kospi naopak ztratil 0,6 %. Tchajwanský trh si připsal slušných 1,3 %, singapurský +1,1 %.

V Hong Kongu stojí za zmínku akcie Air China, které vystřelily o 7 % díky očekávání, že firma bude profitovat z plánu Číny povolit rozšíření služeb aerolinek mezi kontinentální Čínou a Hong Kongem. Rostly také hongkongské těžební tituly, např. Zijin Mining Group (+3,8 %) a Yanzhou Coal Mining (+1,7 %).

Růst na australském trhu podpořily zejména finanční tituly jako Commonwealth Bank of Australia (+0,4 %), QBE Insurance Group (+1 %), Macquarie (+0,5 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data