Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AIG - Prohlášení CEO o splacení vládních půjček spustilo rally: +30 %!!!

AIG - Prohlášení CEO o splacení vládních půjček spustilo rally: +30 %!!!

20.08.2009 17:04

Robert Benmosche, který je prvním měsícem ve funkci generálního ředitele pojišťovacího gigantu American International Group, se dnes nechal slyšet, že očekává, že jeho společnost splatí veškerý dluh, který má u americké vlády. Jeho prohlášení zafungovalo na investory jako rozbuška... akcie společnosti vystřelily až o 30 % k 35 dolarům.

„Věřím, že nakonec budeme schopni splatit vše americké vládě a doufáme, že budeme s to udělat něco také pro naše akcionáře,“ uvedl generální ředitel AIG (34,31 USD, 29,26%) v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

Vláda Spojených států musela již pro záchranu pojišťovny AIG vynaložit 182,5 miliardy dolarů, aby tak pokryla narůstající ztráty společnosti spojené s hypotékami. Šéf AIG uvedl, že jej probíhající spolupráce s administrativou Baracka Obamy nutí dělat „velmi opatrné“ kroky.

“Mým hlavním posláním je, aby společnost začala fungovat na takové úrovni, na níž se nacházela, když byla světovou jedničkou,“ řekl Benmosche. Generální ředitel pojišťovny již na začátku měsíce sdělil svým zaměstnancům, že pro splacení dluhů vládě nebude nucen k prodeji aktiv, což dokázal hned v minulém týdnu, kdy pozastavil prodej divize investičního poradenství.

American International Group Inc. se ziskem 1,82 miliardy dolarů za druhé čtvrtletí letošního roku vymanil z červených čísel poprvé za posledních sedm čtvrtletí, když naposledy pojišťovna vytvořila zisk ve třetím kvartále 2007. Za předchozích šest kvartálů AIG vykázala kumulovanou ztrátu přesahující 100 miliard dolarů.

(Zdroj: Bloomberg, AP)


Váš názor
  • Kouzelník?+30%Robert Benmosche???
    20.08.2009 22:36

    http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1449038/citigroup-hodnota-akcii-aig-po-splaceni-vladni-pomoci-muze-byt-nulova.html American International Group Inc. se ziskem 1,82 miliardy dolarů za druhé čtvrtletí letošního roku vymanil z červených čísel poprvé za posledních sedm čtvrtletí, když naposledy pojišťovna vytvořila zisk ve třetím kvartále 2007. Za předchozích šest kvartálů AIG vykázala kumulovanou ztrátu přesahující 100 miliard dolarů.
    Pedro
Aktuální komentáře
15.04.2026
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index