Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco: Soud prodloužil ochranu před věřiteli o šest měsíců, valná hromada se odkládá na neurčito

Orco: Soud prodloužil ochranu před věřiteli o šest měsíců, valná hromada se odkládá na neurčito

16.10.2009 9:04
Autor: ČTK

Paříž (ČTK) - Pařížský obchodní soud prodloužil developerské společnosti Orco (198 CZK, -5,76%) Property Group ochranu před věřiteli o šest měsíců. ČTK o tom dnes informovala firma v tiskové zprávě. Prodloužení soudní ochrany se všeobecně očekávalo poté, co majitelé dluhopisů minulý měsíc odmítli plán podniku na restrukturalizaci dluhu.
 
Společnost uvedla, že její vedení se vzhledem k odmítnutí plánu a prodloužení ochrany rozhodlo odložit na neurčito valnou hromadu akcionářů, která byla původně plánována na 20. října. Akcionáři budou na valnou hromadu znovu pozváni poté, co firma uskuteční konzultace s majiteli dluhopisů.

Obchodníci s cennými papíry měli o rozhodnutí pařížského soudu informace už dopoledne. Akcie Orka dnes na pražské burze ztratily 5,76 procenta na 198 korun.

Orco se nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli od března. Dluhy firmy činí podle posledních dostupných informací přibližně 1,6 miliardy eur, tedy téměř 50 miliard korun. V prvním pololetí firma prohloubila meziročně ztrátu čtrnáctkrát na 199,9 milionu eur ze 14 milionů eur před rokem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data