Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ120012010,42
KB123512360,24
PKN103,48103,520,74
Msft474,12474,50,85
Nokia5,8365,840,83
IBM296,83297,820,23
Mercedes-Benz Group AG57,1457,16-1,33
PFE25,8325,86-0,15
27.01.2026 12:24:37
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 20.01.2026 9:07:06
Vonovia SE (Swiss Exchange)
Poslední obchod Změna (%) Změna (CHF) Objem obchodů (CHF)
23,10 5,53 -0,98 2 310
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 27.01.2026
8:23

Prodeje nových osobních automobilů v Evropské unii se v roce 2025 meziročně zvýšily o 1,8 procenta na 10,82 milionu vozů. Vyplývá to z údajů o registracích nových vozů, jež dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V samotném prosinci počet nových registrací stoupl meziročně o 5,8 procenta na 963 319 vozů

(ČTK)
8:11Indie a Evropská unie dokončily dlouho očekávanou obchodní dohodu, oznámil dnes indický premiér Naréndra Módí. Dohoda je největší, jakou kdy obě strany uzavřely, přichází po téměř dvou desetiletích přerušovaných jednání a v době, kdy se Indie i EU snaží snížit závislost na proměnlivých vztazích se Spojenými státy (ČTK)
8:01Americký prezident Donald Trump dnes na 25 procent navýšil dovozní cla mimo jiné na automobily, dřevo a léčiva z Jižní Koreje. Zdůvodnil to tím, že jihokorejský parlament dosud neschválil loni oznámený obchodní rámec se Spojenými státy (ČTK)
 26.01.2026
18:12Evropská komise (EK) se rozhodla zařadit komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta Platforms mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Tato přísnější regulace se však nebude týkat zasílání soukromých zpráv (ČTK)
17:31Italský pokus zastavit příliv levných zásilek z Číny (Temu, Shein) jejich zdaněním ve výši 2 eur při hodnotě balíčku do 150 eur se proti zemi obrátil: balíčky jsou přesměrovávány do jiných zemí EU a logistický sektor tak přichází o zákazníky, píše Financial Times
17:25Cena zemního plynu ve Spojených státech se prudce zvýšila, za posledních pět dnů vzrostla o rekordních 89 procent a je nejvyšší od konce roku 2022. Kvůli přílivu arktického vzduchu z Kanady zamrzají vrtné soupravy, kvůli čemuž je teď produkce plynu v klíčových státech Louisiana a Texas nejnižší za dva roky (ČTK)
16:32Indie a Evropská unie uzavřely jednání o dlouho očekávané obchodní dohodě, oznámil dnes indický ministr obchodu Rádžéš Agraval. Obě strany dohodu označily za historickou. Ujednání přichází v době, kdy mají EU i Indie napjaté vztahy se Spojenými státy. V úterý se koná v Dillí summit EU-Indie, kde by měli uzavření jednání oficiálně oznámit nejvyšší představitelé Indie i Evropské unie a informovat o veškerých detailech (ČTK)
15:56Evropská komise (EK) se rozhodla zařadit komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta Platforms mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Tato přísnější regulace se však nebude týkat zasílání soukromých zpráv (ČTK)
15:51Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, tedy skupina známá jako OPEC+, pravděpodobně na svém nedělním zasedání potvrdí, že ani v březnu nezvýší těžbu ropy. S odvoláním na tři delegáty OPEC+ to uvedla agentura Reuters. Ceny ropy se teď v reakci na snížení těžby v Kazachstánu zvyšují (ČTK)
15:18Skupina států sousedících se Severním mořem se dnes na summitu v Hamburku dohodla na investičním plánu na podporu větrné energie. Ministři energetiky Německa, Británie, Francie a několika dalších evropských zemí chtějí podpořit budování větrných elektráren v Severním moři a propojení infrastruktury (ČTK)
14:43

Vonovia - Beren

...  
13:20Majitelé bytů v současnosti podle veřejného ochránce práv Stanislava Křečka nemohou zjistit, kdo má v jejich bytě trvalý pobyt. Ten se totiž eviduje k domu, ne ke konkrétnímu bytu. Ombudsman v tomto smyslu žádá příslušná ministerstva o zlepšení systému evidence (ČTK)
13:07Počet veřejných dobíjecích bodů pro elektromobily se loni v Česku zvýšil o 19 procent na 7574. Téměř 1000 z nich bylo takzvaných rychlodobíječek, což přestavuje podíl 12,8 procenta dobíjecích bodů. Jejich podíl je tak v Česku vyšší než průměr v Evropské unii (ČTK)
12:12Evropská komise (EK) zahájila nové vyšetřování americké internetové platformy X miliardáře Elona Muska, a to podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Vyšetřování souvisí se skandálem, kdy chatbot s umělou inteligencí (AI) Grok na žádost uživatelů na síti X generoval sexualizované fotografie žen a dětí (ČTK)
11:55Primární veřejné nabídky akcií (IPO) v Evropě za sebou letos mají nejlepší začátek nejméně od roku 1995. Přispěla k tomu i nabídka akcií české firmy Czechoslovak Group (CSG) v Amsterdamu, která překonala důležitý test důvěry v trhy v době, kdy se připravují na IPO další velké firmy. Pět emisí v regionu už letos vyneslo asi čtvrtinu částky dosažené za celý loňský rok, což mezi investičními bankéři a investory zvyšuje naději na růst počtu nových emisí po delším slabém období, napsal server listu Financial Times (ČTK)
11:30Podnikatelská nálada v Německu v lednu zůstala na stejné úrovni jako v prosinci. Hodnota indexu je na 87,6 bodu, uvedl dnes ve své zprávě hospodářský institut Ifo. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že hodnota indexu mírně vzroste a dostane se na 88,2 procenta (ČTK)
11:08Samsung se blíží získání certifikace od Nvidie pro nejnovější verzi svého AI paměťového čipu HBM4. Jihokorejská společnost vstoupila do závěrečné kvalifikační fáze s Nvidií poté, co v září dodala své první vzorky americkému výrobci čipů, uvedly zdroje. Nvidia využívá pro své AI akcelerátory obrovské množství paměti s vysokou šířkou pásma, tzv. HBM (Bloomberg)
8:59

Skupina Kofola sídlící v Ostravě kupuje podíl 49 % ve společnosti Alta Fermentación, která v Latinské Americe mimo jiné vlastní tři minipivovary, pražírnu kávy a rumovou destilérku. Roční tržby má přes 20 milionů dolarů, což je v přepočtu přes 410 milionů korun. Cenu transakce se obě smluvní strany rozhodly nezveřejňovat, vypořádána by měla být do konce letošního prvního pololetí

(ČTK)
8:49

V Česku se v minulém roce prodalo 10.160 nových osobních vozů vyrobených v Číně. Jde o meziroční nárůst o 28 %. Čínské vozy tak tvořily 4 % všech osobních aut prodaných v Česku. O rok dřív byl jejich podíl 3,4 %

(ČTK)
8:38Polsko nespěchá se vstupem do eurozóny. Usiluje nyní spíše o získání křesla ve skupině největších ekonomik světa G20. V rozhovoru s listem Financial Times to uvedl polský ministr financí Andrzej Domański (ČTK)
8:06Návrh letošního státního rozpočtu by dnes měla schválit vláda Andreje Babiše (ANO). Ministr práce Aleš Juchelka (ANO) pak také kabinetu předloží nařízení, podle kterého se od dubna zvýší platy pracovníků ve veřejném sektoru, kteří nedostali přidáno na začátku roku (ČTK)
8:04

Cena zlata k okamžitému dodání poprvé překročila hranici 5000 dolarů (102.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Aktuálně se obchoduje na 5 080,65 USD. Cena stříbra k okamžitému dodání se dostala na nový rekord 109,44 USD za troyskou unci poté, co v pátek poprvé překonala stodolarovou hranici

 23.01.2026
16:15Makroekonomická prognóza ministerstva financí i predikce příjmů vládního sektoru jsou realistické. V dnes zveřejněných stanoviscích to uvedl Výbor pro rozpočtové prognózy, v obou případech se na hodnocení shodl jednomyslně. Obě predikce slouží k sestavení příjmové strany státního rozpočtu pro letošní rok, který by měla v pondělí projednat vláda (ČTK)
16:12Akcie zbrojařské skupiny Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada, které se dnes začaly obchodovat na nizozemské burze a na neregulovaném Free Marketu pražské burzy, se budou od úterý 27. ledna volně obchodovat v RM-Systému (ČTK)
15:49Přímé zahraniční investice v Číně se loni snížily o 9,5 procenta na 747,7 miliardy jüanů (2,2 bilionu Kč). S odkazem na údaje ministerstva obchodu o tom dnes informovala agentura Reuters. Ačkoli celkový objem loni klesl, některé země své čínské investice zvýšily. Švýcarsko je zvýšilo o 66,8 procenta, Spojené arabské emiráty o 27,3 procenta a Británie o 15,9 procenta (ČTK)
15:18Evropská unie poskytne Ukrajině 447 nouzových generátorů v hodnotě 3,7 milionu eur. Generátory pocházejí ze strategických rezerv EU, které se nacházejí v Polsku. EU se tak snaží Kyjevu pomoci s obnovením dodávek elektřiny do nemocnic i dalších míst zasažených výpadky (ČTK)
12:52

Čínský technologický gigant Xiaomi oznámil program zpětného odkupu akcií v hodnotě až 2,5 miliardy hongkongských dolarů (321 mil. USD). Plán zpětného odkupu přichází v době, kdy se výrobce elektrických vozidel a chytrých telefonů snaží uklidnit investory v době sílicí konkurence, rostoucích nákladů na komponenty a nedávných obav o bezpečnost produktů (CNBC)

12:33Síť realitních kanceláří RE/MAX loni zvýšila obrat o 18 procent na rekordních 1,5 miliardy korun. Za nárůstem tržeb stál především větší zájem o nákup nemovitostí, který se meziročně zvýšil o 6,3 procenta. Hodnota prodaných nemovitostí vzrostla o téměř 18 procent na 37,8 miliardy korun (ČTK)
11:05Růst podnikatelské aktivity v eurozóně byl v lednu slabší, než se očekávalo. Slabší růst v dominantním odvětví služeb vykompenzoval mírnější pokles ve výrobě. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, který dnes zveřejnila společnost S&P Global. Optimismus ohledně budoucí aktivity se však dostal nejvýše od května 2024 (ČTK)
9:20Akcie Intelu klesly až o 14 % poté, co generální ředitel Lip-Bu Tan vydal nevýraznou prognózu a varoval, že výrobce čipů se potýká s problémy ve výrobě. Projekce tržeb i zisku za první čtvrtletí výrazně zaostaly za odhady Wall Street. Na konferenčním hovoru s analytiky pak Tan uvedl, že obrat společnosti bude vyžadovat „čas a odhodlání“ (Bloomberg)

Zpravodajství Vonovia SE
Nedostatek paměťových čipů potrvá až do roku 2027, predikuje šéf Synopsys
27.01.2026 11:53
Nedostatek paměťových čipů, který zvedá jejich ceny prudce nahoru, pravděpodobně potrvá až do roku 2027. V rozhovoru pro server CNBC to řekl šéf polovodičové společnosti Synopsys Sassine Ghazi.
Evropa obchoduje smíšeně při přípravě na bohatý příděl výsledků
27.01.2026 11:17
Úterní obchodování na hlavních akciových trzích začalo slušným růstem, který ale během dopoledne uvadá a hlavní evropské indexy korigují, či mažou úvodní zisky.
Akcie Pumy prudce vzrostly. Čínská Anta Sports kupuje ve firmě 29procentní podíl
27.01.2026 10:00
Akcie Pumy rostly v úterý ráno až o 20 procent poté, co v německém výrobci sportovního oblečení získala 29procentní podíl čínská společnost Anta Sports, což z ní učiní největšího akcionáře ve firmě.
Micron investuje v Singapuru 24 miliard dolarů do nového závodu na čipy
27.01.2026 9:51
Americký výrobce paměťových čipů Micron Technology plánuje investovat 24 miliard dolarů (491 miliard Kč) do výstavby závodu na výrobu čipů v Singapuru.
Rozbřesk: Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard. Navzdory rozpočtovým pravidlům
27.01.2026 8:58
Vláda včera schválila návrh státního rozpočtu pro letošní rok. Ten počítá se schodkem 310 miliard korun, tedy o 24 miliard vyšším, než činil návrh Fialovy vlády.
EU uzavřela obchodní dohodu s Indií, akcie míří do zeleného
27.01.2026 8:50
Evropské akciové futures naznačují pozitivní zahájení úterního obchodování, panevropský index Stoxx 50 posiluje o 0,4 %. Obdobně je na tom britský FTSE 100, nizozemský AEX pak přidává 0,6 %.

Monitoring médií
Důraz na produkci zemědělských podniků a na zpracování potravin jsou hlavními směry, které se bude snažit v následujících letech prosadit ministr zemědělství Martin Šebestyán (za SPD).
Rozpočet pro letošní rok se schodkem ve výši 310 miliard korun, který schválila v pondělí vláda, se podle ekonomů dostává do rozporu s aktuálně platným zákonem.
Americký prezident Donald Trump navýšil v noci na úterý dovozní cla z Jižní Koreje na 25 procent, mimo jiné na automobily, dřevo a léčiva. Zdůvodnil to tím, že jihokorejský parlament dosud neschválil loni oznámený obchodní rámec se Spojenými státy.
Indie a Evropská unie dokončily dlouho očekávanou obchodní dohodu, oznámil v úterý indický premiér Naréndra Módí. Dohoda je největší, jakou kdy obě strany uzavřely, přichází po téměř dvou desetiletích přerušovaných jednání a v době, kdy se Indie i EU snaží snížit závislost na proměnlivých vztazích se Spojenými státy, připomínají agentury.
ŠTĚPÁN CHÁB Vláda Andreje Babiše se chystá zrušit koncesionářské poplatky pro veřejnoprávní média. Považuju to za krok do prázdna. A ukazuje to i jistou politickou nevyzrálost nové vlády.
Lednová predikce MF: česká ekonomika by si v letošním roce měla udržet solidní růstové tempo. Geopolitické napětí a hrozba nových cel nadále představují významná rizika a nejistoty.
poslouchat zpravy Your browser does not support the audio element. Stáhnout PDF Sledujte nás na Telegramu: @cz24news „Když nejste u stolu, jste na jídelním lístku“: krásná fráze… pronesená mužem, který svůj život strávil prostíráním stolu pro velké predátory z Wall Street a City.
Změny exekuto„Pokud se systémové změny přijímají spíš pod tlakem kampaní než na základě dat a zkušeností z praxe, pak to ale není překvapivé,“ říká pro legalweb a dodává, že exekutoři budou za posuny tarifu dále bojovat.