Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ-0,33
KB0,10
PKN85,5485,551,69
Msft495,46495,48-0,46
Nokia4,4114,466-0,23
IBM291,6291,73-0,30
Mercedes-Benz Group AG50,7450,761,98
PFE25,4425,450,81
08.07.2025 19:20:47
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 07.07.2025
ALE/RBI 25 (Warsaw)
Poslední obchod Změna (%) Změna (PLN) Objem obchodů (PLN)
- 0,68 0,10 -
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 08.07.2025
17:04

Česká zbrojovka ze skupiny Colt CZ uspěla v tendru na pistole pro německý Bundeswehr. Dodat jich může skoro 200 tisíc. Bundeswehr zakázku na nákup nových pistolívypsal loni v listopadu, mají nahradit dosud používané pistole P8 od výrobce Heckler & Koch. Německý úřad pro vyzbrojování údajně plánuje pořídit až 186 tisíc pistolí, z toho celkem 62 tisíc bude pevná objednávka. Vše se má platit z výzbrojního programu ve výši 25 milionů eur, jejž bude na podzim schvalovat německý Bundestag (hn.cz)

15:39Mlékárně Olma loni klesl čistý zisk o 36 procent na 181,4 milionu korun z rekordních 282,3 milionu korun v roce 2023. Její tržby ale meziročně vzrostly o 1,3 procenta z předloňských 4,447 miliardy korun na 4,507 miliardy korun, což je nejvyšší hodnota v historii Olmy. (ČTK)
11:47Omezování vývozu v Číně zdražuje kovy vzácných zemin, za květen stoupla jejich cena v dolarovém vyjádření proti dubnu o osm procent. Vyplývá to z výpočtů Bavorského svazu průmyslu (vbw), který sestavuje měsíční index cen komodit. Tyto suroviny jsou důležité zejména v elektronice a v automobilovém sektoru, ale i v obranném průmyslu (ČTK)
9:07Slovensko letos očekává o více než deset procent vyšší úrodu hlavních obilovin ve srovnání s loňským rokem. Důvodem jsou hlavně vyšší hektarové výnosy, ale i větší osetá plocha. Úroda řepky bude srovnatelná s loňskem (ČTK)
8:25Podle zdrojů agentury Reuters mezi zeměmi, jež od amerického prezidenta Donalda Trumpa obdrží dopisy s informací o zvýšení cel, nebude Evropská unie. Na dovoz z Japonska a Jižní Koreje USA od 1. srpna uvalí clo ve výši 25 procent, vyplývá z dopisů adresovaných představitelům těchto zemí, jež Trump zveřejnil na své síti Truth Social. Jižní Korea podle agentury Reuters oznámila, že s USA v období do 1. srpna zintenzivní obchodní jednání, aby dosáhla vzájemně prospěšných výsledků pro obě země (ČTK)
8:14Prezident Spojených států Donald Trump naznačil, že je ochoten o nových amerických clech vůči vybraným zemím jednat. Termín 1. srpna, kdy začnou platit, považuje sice za pevně daný, zároveň ale řekl, že je otevřen nabídkám, uvedla dnes agentura Reuters (ČTK)
8:04Spojené státy pošlou Ukrajině další zbraně, aby se mohla bránit. V pondělí večer místního času (v noci na dnešek SELČ) to na okraj setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem prohlásil americký prezident Donald Trump. Řekl také, že je nespokojen s přístupem ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajina od února 2022 vzdoruje ruské invazi. Trump se v posledních měsících snažil zprostředkovat příměří, na které ale Rusko doposud nepřistoupilo, naopak Ukrajina s návrhem opakovaně souhlasila (ČTK)
 07.07.2025
13:13I přes výrazný meziroční nárůst stavební výroby v květnu zůstává výstavba nových bytů v ČR poměrně slabá. Výjimkou je pouze Praha, kde se byty stavěly podobným tempem naposledy před třemi lety. Uvedení nových bytů na trh ale nepokrývá poptávku, a bydlení tak bude pravděpodobně i nadále zdražovat. ČTK to sdělili oslovení odborníci (ČTK)
11:42Květnové zvýšení vývozu i dovozu ukazuje na zlepšení ekonomických podmínek. Dobrou zprávou pro české hospodářství je i to, že exportní dynamika byla vyšší než importní, uvedli analytici, které oslovila ČTK. Zároveň ale varovali před tím, že nejistotou pro další měsíce zůstává vývoj kolem amerických cel vůči Evropské unii. Odklad účinnosti cel, která dříve vyhlásil americký prezident Donald Trump, má vypršet ve středu (ČTK)
9:22Obrat českého audiovizuálního průmyslu se vloni snížil o 27 procent na necelých deset miliard korun. Nastal očekávaný propad u zahraničního servisu o 40 procent, protože loňské pobídky ve výši 20 procent nemohly podle Asociace producentů v audiovizi (APA) konkurovat ostatním státům. Poptávka zahraničních produkcí po natáčení ale v Česku díky řadě opatření, která byla vloni přijata, již v tuto chvíli roste. Aby se dostala opět na úroveň z roku 2022, bude zřejmě potřeba delší doba (ČTK)
8:10Spojené státy se blíží k uzavření několika obchodních dohod, než by jinak začala 9. července platit avizovaná vyšší cla. Řekl to včera americký ministr financí Scott Bessent, podle něhož by několik významných dohod mohlo být oznámeno v nadcházejících dnech. Indická televize CNBC-TV18 předtím uvedla, že do úterý by mohla být uzavřena předběžná obchodní dohoda mezi USA a Indií, obě země ale zřejmě budou jednat i po 9. červenci (ČTK)
 04.07.2025
17:25Desítky tisíc odběratelů jsou po téměř pěti hodinách od rozsáhlého výpadku elektřiny v Česku stále bez proudu. Energetici dodávky elektřiny postupně obnovují, zároveň ale musí nadále toky elektřiny regulovat, aby se soustava nepřetížila. Plné obnovení dodávek elektřiny předpokládají během odpoledne, nejpozději pak do večera (ČTK)
17:05Hlavní mechanickou příčinou dnešního rozsáhlého výpadku elektřiny v Česku byl pád fázového vodiče, který přenáší elektřinu mezi elektrárnami a rozvodnami. Následně to vyřadilo z provozu páteřní vysokovoltážní vedení, jeden z bloků elektrárny Ledvice na Teplicku a také velkou rozvodnu Krasíkov na Orlickoústecku. Uvedl to provozovatel přenosové soustavy ČEPS. Důvod poškození vodiče ale zatím známý není (ČTK)
16:18

ČEZ Distribuce připojil v prvním pololetí letošního roku do sítě 9084 nových fotovoltaických elektráren, což je meziročně o 40 % méně. Instalovaný výkon, který letos činil přes 253 MW, oproti loňsku klesl zhruba o pětinu. Informovala o tom dnes ČEZ Distribuce. Pokračuje tak trend z loňského roku, kdy bylo instalováno méně zařízení, ale zároveň roste podíl větších zdrojů

(ČTK)
11:43Sklizeň základních obilovin bude letos kolem 6,82 milionu tun, podobně jako loni. Vyplývá to z prvního odhadu sklizně, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Řepky se sklidí 998.000 tun, meziročně o 5,4 procenta více. Sklizeň obilovin i řepky ale bude podle statistiků ve srovnání s pětiletým průměrem nižší. Statistici údaje o sklizni během léta ještě několikrát zpřesní (ČTK)
 03.07.2025
16:55Česká národní banka zřejmě získá víc pravomocí při dohl...
15:20Evropská komise a Evropská investiční banka dnes oznámily, že z Modernizačního fondu bylo vyplaceno 3,66 miliardy eur (90,3 miliardy Kč) na podporu 34 projektů souvisejících s energetikou v devíti členských státech EU. Jedním z příjemců plateb je i Česko, které získalo 1,05 miliardy eur (25,9 miliardy Kč). Jednotlivé projekty se zaměřují na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, využívání a zavádění obnovitelných zdrojů energie, modernizaci energetických sítí a energetickou účinnost (ČTK)
9:45Tři měsíce před sněmovními volbami nezveřejnila značná část kandidujících subjektů svůj volební program. Podle politologů, která oslovila ČTK, to je mimo jiné tím, že voliči se v současnosti příliš nerozhodují podle konkrétních priorit, ale spíše podle vztahu k lídrovi. Jiní odborníci se domnívají, že některé strany program ani konkrétní vizi jednoduše nemají. Zveřejnění programu krátce před volbami pak také může připoutat větší zájem nerozhodnutých voličů (ČTK)
8:22

Guvernér ČNB Aleš Michl: Úrokové sazby zůstanou nějaký čas stabilní. Rada si na příští zasedání nechává otevřené všechny možnosti

(Bloomberg)
 02.07.2025
15:50

Polská centrální banka snižuje hlavní úrokovou sazbu o 25 bps na 5,00 %, čekalo se ponechání sazeb beze změny na 5,25 %

(Bloomberg)
8:18Nymburskou nemocnici dnes ráno ochromil rozsáhlý kybernetický útok na informační systémy. Péče o pacienty není ohrožena, nemocnice ale funguje v nouzovém režimu. Pacienti nemohou používat platební terminály, čekací doby na některá vyšetření se mohou prodloužit. Situaci nemocnice řeší, kvůli rozsahu útoku zatím ale není jasné, kdy se vrátí do standardního režimu (ČTK)
 01.07.2025
18:04Výrobce elektromobilů Tesla v červnu zvýšil prodej ve Španělsku a v Norsku. Zájem byl o modernizovaný vůz Model Y. Akcie americké automobilky ale dnes prudce oslabují v reakci na další střet šéfa firmy Elona Muska s americkým prezidentem Donaldem Trumpem
17:35Státní rozpočet v pololetí skončil ve schodku 152,4 miliardy korun, od konce května se deficit snížil o 18,1 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Výsledek hospodaření je nejlepší od začátku pandemie covidu-19, zároveň je ale schodek šestý nejhlubší od vzniku Česka. Loni státní rozpočet v pololetí vykázal deficit 178,6 miliardy korun (ČTK)
16:15

Puma - RBC zvyš

......  
14:04Státní rozpočet v pololetí skončil ve schodku 152,4 miliardy korun, od konce května se deficit snížil o 18,1 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Výsledek hospodaření je nejlepší od začátku pandemie covidu-19, zároveň je ale schodek šestý nejhlubší od vzniku Česka. Loni státní rozpočet v pololetí vykázal deficit 178,6 miliardy korun (ČTK)
13:20Americký akciový index S&P 500 uzavřel první letošní pololetí na rekordu. Od začátku roku si připisuje téměř šest procent a od dubnového minima asi 25 procent. Index Nasdaq 100 , v němž jsou hlavně akcie firem z technologického sektoru, také překonal maximum - z dubnového poklesu vzrostl až o třetinu a od začátku roku o více než osm procent, ukázaly burzovní statistiky. Americké akcie pokračovaly v červnu vesměs v růstu, evropské spíše zaostávaly
13:06Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes oznámil, že příští týden se ve Washingtonu setká s prezidentem Donaldem Trumpem. Netanjahu to podle agentury AP uvedl na zasedání svého kabinetu. V USA chce jednat o obchodní dohodě, podrobnosti svého programu ale předseda izraelské vlády nesdělil
 30.06.2025
10:36

Americký prezident Trump povrdil záměr udržení 25% cel na japonské vozy, jednání mezi USA a Japonskem o celní politice pokračují

(Bloomberg)
8:08Firmy i živnostníci (OSVČ) mají poslední den na to, aby České televizi a Českému rozhlasu nahlásili počet zaměstnanců, který je rozhodující pro placení poplatku oběma veřejnoprávním médiím. Tato povinnost se vztahuje i na podnikatele či firmy, které zaměstnávají méně než 25 zaměstnanců a poplatky neplatí (ČTK)
 27.06.2025
19:55Zámořské indexy v závěru týdne posilují. S&P 500: +0,25 %, Nasdaq 100 : +0,22 % a Dow Jones : +0,41 % (Bloomberg)

Zpravodajství ALE/RBI 25
Je rozdíl mezi útěkem od USA a menším nadšením z nich
08.07.2025 17:57
V ekonomice a na trzích fungují často i po delší dobu nějaké mechanismy a trendy a pak se během poměrně krátké doby rozpadají. Chtělo by se dodat, že bez velkých varování, ale to není pravda.
Traders Talk: Apple ztrácí klíčové mozky, Komerčka obrací trend a ČEZ přikovaný k 1200 Kč
08.07.2025 16:09
Co říká technická analýza na vývoj indexu S&P 500, proč Reddit znovu láká investory, co drží ČEZ přikovaný k 1200 Kč a dosáhla Komerčka lokálního dna? Nenechte si ujít komentář makléře Martina Uhera nabitý daty, predikcemi a špetkou nadhledu.
Trhy se blíží mánii. Pro small caps je to zlověstné znamení
08.07.2025 14:03
Známky přehřátí amerických akciových trhů se objevují na všech frontách, což znamená problémy pro nejrizikovější tituly, které nedávno rovněž prošly prudkým oživením.
Trumpova celní politika na houpačce. EU hledá rovnováhu před srpnovým deadlinem
08.07.2025 11:32
Evropská unie usiluje o uzavření předběžné obchodní dohody se Spojenými státy, která by jí umožnila zajistit si 10% celní sazbu i po termínu 1. srpna, už tento týden s tím, že jednání o trvalé dohodě budou pokračovat.
Když Čína zavře kohoutky. Ceny vzácných zemin letí vzhůru
08.07.2025 11:06
Omezování vývozu v Číně zdražuje kovy vzácných zemin, za květen stoupla jejich cena v dolarovém vyjádření proti dubnu o osm procent. Vyplývá to z výpočtů Bavorského svazu průmyslu (vbw), který sestavuje měsíční index cen komodit.
Nezaměstnanost v červnu beze změny na 4,2 %, ochlazování ale plíživě pokračuje
08.07.2025 11:00
Tuzemská míra nezaměstnanosti setrvala v červnu na úrovni 4,2 %, v souladu s naším očekáváním. Ve srovnání s loňským rokem je podíl nezaměstnaných o 0,6 procentního bodu vyšší.

Monitoring médií
Vyšší výdaje na obranu bude Česko v příštích letech financovat větším dluhem, což je pragmatická cesta, ale je to dočasné, překlenovací řešení. Výhledově se totiž stát neobejde bez dalších zásadních reforem veřejných financí.
Výrobce autobusů Iveco Czech Republic vloni výrazně zvýšil zisk po zdanění na 2,439 miliardy korun. Rok předtím měl zisk 1,580 miliardy korun. Je to druhý nejlepší výsledek v historii společnosti, vyšší byl jen v roce 2019.
Dříve či později nás vyšší daně neminou. Musí s nimi počítat spotřebitelé i podnikatelé, byť mnozí politici před volbami ujišťují, že jim berně nezvednou, a přitom chrlí sliby za desítky i stovky miliard.
Mladá fronta Dnes: jsou skoro vyprodané
V prodejích vedou Egypt, Řecko a Turecko, Tunisko a Španělsko. Zájem o dovolené je letos nad očekávání velký. Kvůli vysokým prodejům zájezdů na konci května a v červnu se hlavní sezona prakticky o měsíc posunula.
PRAHA Páteční masivní výpadek elektrické energie v části Česka způsobil gastronomickému sektoru škody v řádu desítek milionů korun. Restauracím vznikly ztráty kvůli vyhozenému jídlu či zrušeným rezervacím.
Výdejní místa v obchůdcích přicházejí o balíky i o peníze. Obliba výdejních boxů v Česku roste a speciálních schránek pro převzetí zásilek přibývá ve větších městech i na vesnicích.
Navýšení obranných výdajů na pět procent HDP bude velmi nákladné. Podle expertů existuje více možností, jak výdaje zaplatit, preferují reformu veřejných financí.
Česká podnikatelská obec je většinově proti zvýšení zdanění práce, nebrání se však zjednodušení daňového systému a zrušení části výjimek ani růstu některých daní.