Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ122512280,65
KB0,00
PKN122,88122,98-1,97
Msft5,71
Nokia11,42511,45-6,92
IBM5,17
Mercedes-Benz Group AG43,39543,4-2,91
PFE2,62
27.06.2026 2:04:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 26.06.2026 18:00:04
Photon Energy (Warsaw)
Závěr k 26.6.2026 Změna (%) Změna (PLN) Objem obchodů (PLN)
1,26 -3,08 -0,04 1 998
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
Názory
  •  
    24.06.2026 11:09

    Datová centra pro umělou inteligenci potřebují hodně elektřiny, a zvlášť v létě, kdy je třeba jejich chlazení ve velké míře. Ta spotřeba je obrovská, v současných vedrech je vidět, jak spotové ceny vyletěly nahoru. V Rumunsku, kde prodává Photon, se večerní cena dostala dnes na astronomických 600 EUR. Solární elektrárny to teď tak trochu zachraňují a myslím, že Photon může za 2Q vykázat opravdu zajímavá čísla, a za tohoto stavu i za prodej Rumunska může utržit solidní peníze.
    Chmelar87
    •  
      24.06.2026 13:07

      ze zisků z prodeje elektřiny dluhopisy nesplatíš (zatím nestíhají platit ani kupony) A když ty solární elektrárny prodáš, zas nebudeš mít příjmy a zisky prodeje elektřiny. Co ti po prodeji zbude? RayGen a hasící pěna? A bude to stačit? :-)
      lunatic with snowboard
      •  
        24.06.2026 16:10

        Matematika za 5 co? Jen celé Rumunsko jim výplatí dluhopisáře... kor při dnešním hladu po elektrárnach s licencí. No a kdyby chtěl být strejda Hotar úplně bez dluhu prodá kousek Maďarska. Ale za mě si chce nechat co nejvíc elektráren protože ty teprve začnou sypat.
        Dk161
        •  
          24.06.2026 17:16

          v tom případě nechápu, proč dluhopisáři tak panikaří a prodávají ho za desetinu ceny, když je to tak jednoduchý :-)
          lunatic with snowboard
  • 154kč = 5%
    23.06.2026 9:31

    Nebude to nějaký nový rekord? Kdy 3 padesátikoruny hýbnou akcií o 5%?
    CoffeeSip
  • To mi nejde do hlavy-
    22.06.2026 21:43

    Stojící elektrárny jsou bez zisku, a rakušáci chtěj stavět?..A cpát to na ornou půdu? .......https://ekonomickydenik.cz/rakousti-solarnici-narazili-fotovoltaika-jihlavy/?utm_campaign=hp_feed&utm_medium=seznam_distribuce&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
    kočák
  • ceny elektřiny
    22.06.2026 21:07

    Koukám na spotový ceny elektřiny a i když je léto, jsou hodně vysoko, i v Rumunsku, kde za ty ceny prodávají. Realizační cena elektřiny je hodně nad loňskou úrovní. Výsledky za 2Q by mohly být díky silné výrobě za dobré prodejní ceny, celkem fajnové.
    Chmelar87
    • Re: ceny elektřiny
      23.06.2026 9:45

      Taky by mně zajímalo, co je důvod, že spot tak vylétl. Prý některé francouzské jadrné elektrárny mají kvůli horku a suchu opět problém s chlazením.
      Ufff
  • Restruktualizace
    19.06.2026 12:55

    https://www.e15.cz/byznys/photon-energy-nad-propasti-usporna-opatreni-nestaci-na-stole-je-nova-insolvence-1433679 Firma, která je měla zachránit, je posílá do insolvence? A tedy člověk, který tam dělal COO? Zajímavé
    Popelka78
    • Re: Restruktualizace
      23.06.2026 12:47

      ... zajímalo by mě, jak daleko je společnost s dokončením dokumentace a zveřejněním pozvánky na schůzi vlastníků dluhopisů? Nějak je ticho po pěšině
      Kočičák
  • to je dobrá adrenalinovka
    19.06.2026 12:37

    https://www.e15.cz/byznys/photon-energy-nad-propasti-usporna-opatreni-nestaci-na-stole-je-nova-insolvence-1433679
    Ondy
  • Photon Water - čistá voda pro všechny
    18.06.2026 13:13

    https://youtu.be/yCYLvMoHmYQ
    Kočičák
    • Re: Photon Water - čistá voda pro všechny
      22.06.2026 10:42

      Teď už jen si nalelt čistého vína, na to jim, ale asi už nezbyde, hyeny se slítnou :( Tak snad si Hotar nějaký takový přednostní dlužníky nezajistil.
      Bloody fox
  • výrobní čísla
    18.06.2026 10:31

    Každopádně výrobní čísla díky solidnímu počasí, dobrým spotovým cenám a už zprovoznění všech elektráren v Rumunskou jsou v posledních měsících dobrá, a v dalších měsících budou dál dobrá, takže výsledky za 2Q by mohly být solidní. Přece jen výroba je nejziskovější segment. Tak uvidíme, jestli to akcii přes léto nepomůže.
    Chmelar87
    • Re: výrobní čísla
      18.06.2026 11:16

      Sice ano - prijme z vyroby uvadeji za kveten peknych 10M Euro, ale je otazka jestli to staci a jak jsou na tom s Cashflow. Vzhledem k tomu, ze porad nevyplatili zadrzene kupony dluhopisu, to pozitivne nevidim.
      Ufff
      •  
        18.06.2026 12:05

        Myslím, že teď přes léto na tom s cash flow špatně nebudou, protože ty příjmy jsou oproti zimě opravdu o hodně vyšší. Do zimy to musí vyřešit nějak no, dohodou s těma dluhopisářema.
        Chmelar87
      • Černý Petr
        18.06.2026 11:27

        Já pořád nechápu, kdo je ten, kdo to v této situaci kupuje. Tady hrozí riziko insolvence a ukončení obchodování. Akcie Photonu jsou jako černý Petr. Můžeš hrát zábavnou hru, ale kdykoliv se může stát, že hra skončí a tobě zůstane černej Petr v ruce....
        qwer
        • Re: Černý Petr
          18.06.2026 11:31

          ... nejspíš to bude Dk161 :D
          Kočičák
        • Re: Černý Petr
          18.06.2026 11:30

          Podívej se na objem obchodů, tady to lítá jenom, když někdo koupí něco za 10k. Hrozné nízké.
          CoffeeSip
      •  
        18.06.2026 11:22

        ... pokud nedojde s vlastníky dluhopisů k dohodě po předložení návrhu řešení, které má podporovat dlouhodobou stabilizaci finanční situace skupiny a současně zohledňovat oprávněné zájmy všech zainteresovaných stran, tak jsou v (_!_)
        Kočičák
        •  
          18.06.2026 11:29

          ... a co když někteří držitelé nebudou s návrhem souhlasit? Je potřebný souhlas všech držitelů dluhopisů, nebo jen souhlas většiny? Pokud všech, tak jsem zvědavý, jak je pak Hotar hodlá přesvědčit :D
          Kočičák
          •  
            18.06.2026 11:36

            Ne tady stačí 75% přítomných držitelů, ostatní se musí přizpůsobit. Případně podat žalobu na porušení zákona, pokud je rozhodnutí nezákonné. Myslím že Photon psal, že toto se bude řídit podle německého práva. V Německu by mělo stačit 50% přítomných držitelů dluhopisů a z nich to schválit 75%. Pokud se nesejde 50% držitelů, dělá se opakovaná schůze, kde stačí 25% přítomných...
            qwer
            •  
              18.06.2026 12:41

              ... i tak to bude fuška je přesvědčit :D
              Kočičák
    • Re: výrobní čísla
      18.06.2026 11:12

      ... no nevím. Dostalo se mi dosti vyhýbavé odpovědi ohledně řešení problémů s držiteli dluhopisů, kde to pro akcionáře nevypadá dobře, pokud nedojde k dohodě. Jsou do toho angažované advokátní kanceláře i další iniciativy některých držitelů dluhopisů a hrozí žaloby. Ohledně dopadu na akcionáře nechtějí v současné době poskytnout bližší informace, dokud nebudou finalizovány návrhy určené k projednání na schůzi vlastníků dluhopisů. Podrobnosti týkající se navrhovaných změn podmínek dluhopisů by měly být v nejbližší době zveřejněny společně s pozvánkou na schůzi vlastníků dluhopisů. Do té doby nechtějí poskytnout podrobnější informace nad rámec již zveřejněných oznámení.
      Kočičák
      • Hodnota dluhopisu
        18.06.2026 11:18

        Poslední dnešní obchod s dluhopisem Photonu proběhl za 8,01%. To je absolutní raketa dolů a hodnota dluhopisu se blíží hodnotě jeho ročního kuponu. To vypadá, že dohoda s majiteli dluhopisů se nerýsuje. Myslím si, že v této situaci je mnohem zajímavější ten dluhopis než akcie, pokud už tedy někdo potřebuje investovat do Photonu. Photon může mít výrobní čísla jaká chce, ale pokud není schopen zaplatit ani čtvrtletní kupon, je to zásadní problém....
        qwer
        • Re: Hodnota dluhopisu
          18.06.2026 11:26

          Souhlas. Akcie byvaji u krachujicich spolecnosti casto iracionalni - viz napr. Pilulka.
          Ufff
          •  
            18.06.2026 11:51

            Že dluhopis dává větší smysl, o tady čtu už několik let, ještě v době kdy byl třeba za 50 % nominálu...no jak ukázal čas, moc smyslu to nedávalo.
            Chmelar87
            •  
              18.06.2026 13:44

              Na to se dá namítnout, že před lety byly i akcie Photonu u stovky. Takže vzhledem k dnešnímu kurzu to žádnou výhodu nepřineslo. Jinak já to tady před lety určitě nepsal, já to říkám až nyní, kdy se dluhopis dostal k 10%. Před lety se asi tušilo, že Photon na splacení dluhopisů mít nebude, ale asi by nebyl problém vydat nové a staré tím splatit. Poté co přestal vyplácet kupony, si ale cestu k přerolování dluhopisu v podstatě uzavřel. Nevyplatit kupon byla zásadní chyba, měli udělat cokoliv, aby byl vyplacen. Skoro mě nahlodává myšlenka, že to byl trochu i záměr, kupon nevyplatit, a dostat firmu tam kde je...
              qwer
              •  
                18.06.2026 13:52

                ... záměr? Proč by to Hotar jako majoritní akcionář dělal? Vždyť on sám na poklesu kurzu akcie nejvíc "prodělal", ne?
                Kočičák
                •  
                  18.06.2026 14:06

                  No tak pokud ví, že mu firma bankrotuje a nebude mít nic, může spekulovat na to, že se mu podaří při insolvenci skoupit nějaká pro něj zajímavá aktiva levně. A on by věděl co kupuje, líp než kdokoliv jiný. Vyzobe si pěkně rozinky. Ale nemusí to tak být. Jen mě to napadlo, když tak amatérsky navedl firmu do slepé uličky, která končí vysokou zdí....
                  qwer
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.20265,00
31.05.20264,00
30.06.20264,00
31.07.20263,00
31.08.20262,50
30.09.2026-
31.10.2026-
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026