Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN128,2128,31,21
Msft1,80
Nokia11,99512,02-2,63
IBM5,04
Mercedes-Benz Group AG45,3545,36-0,64
PFE-1,44
23.06.2026 23:48:39
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 23.06.2026
ČEZ (CEZPbl.PR, Praha)
Závěr k 23.6.2026 Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
1 245,00 3,75 45,00 177 339 314
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  •  
    23.06.2026 16:06

    Většina co jsme tady a neprodáváme,čekame na výkup.Jinak by jsme byli dávno pryč.I kdyby nebyla STANUROŠMEJDOVINA tak divi 100 Kč přesto není žadná výhra.Zkoušeli jste si někdy spočítat inflaci za tu dobu co držíte.I když máme nakupku průměrnou treba 550 plus inflace tak těch 1200 není závratná výhra.Rád si svoje peníze ŕídím sám a ne aby je ovlivnoval takovy nepodnikavec jako byl Fiala,Stanúrašmějd.Oto víc jsem na sebe nasr..ý,že jsem je predminule volil.Být závisly na odpadlíkach co už se jinde nechytí než v politice je vždy bída.
    sv
    •  
      23.06.2026 16:14

      Taky bych si nejraději nakopal,že jsem ty odésáky předminule volil....bohužel kdo to mohl tušit,co se z toho starýho zapařený...ho opaváka vyklube....
      Vata
      •  
        23.06.2026 17:01

        A teď, chlapci, volíte koho? Děláte, jako kdyby se tady dali vybrat nějací menší šmejdi, než minulá vláda.
        al321
  • Beneš kličkuje jak zajíc- tohle je krádež , sliboval zaplacení dluhů.
    23.06.2026 15:53

    Výnos z prodeje minoritní části ČEZ Energy by měl podle Beneše řádově odpovídat prostředkům potřebným k výkupu minoritních akcionářů z celé společnosti ČEZ. Výkup by podle něj teoreticky mohl začít v roce 2027, tento scénář ale označil spíše za méně pravděpodobný.
    kočák
    • jo wft
      23.06.2026 22:05

      abychom ještě nevzpomínali, že byla sice wft ale také 145 divi, ted to čím dál více zavání, pokud chce někdo odemykat hodnotu čezu i když je blbost ho dělit, tak fer je pokud se prodá část rozdělené nov.spol.tak má minoritář dostat extra divi z jeho podílu a stát at si pak ze své divi kupuje akcie zbytku čezu, žádná česká cesta, že se to zase nějak vytuneluje
      Mike -Green D. is killing Europe
      • Re: jo wft
        23.06.2026 22:40

        Ano vidíme to stejně. Jen podotknu, a už jsem to psal, když se prodá majetek, tak se tento podíl distribuje mezi všechny akcionáře,třeba při dividendě, ale je to emisní ažio a to je bez daně. V minulosti to vyplácelo O2, taky Erste a myslím že i TMR. V cizině,kde je svět kapitálu normální se to jmenuje " Return of Capital "nebo "Return of Principal " a vyplacen mi byl celý podíl, co se prodalo v končící (krachující) firmě , nebo přebírající , a bylo to nakonec daleko víc, jak co stály akcie.
        kočák
        •  
          23.06.2026 23:07

          Já myslím,že nechceš pochopit to jak je to myšleno.Většinový majitel čezu stát prostě rozhodne o vyčlenění a rozdělení společnosti na výrobní a nevýrobní,tu nevýrobní nabídne k prodeji,respektive nabídne 49% k prodeji,tak aby neztratil kontrolu.Čez tudíž vyinkasuje nějakou částku a evidentně se zde počítá s nějakou prémií proti ocenění jako součásti celého čezu.Potom většinový majitel bude chtít vyplatit minority a vykoupit od nich podíly v čezu.Vše tedy rozhodnou částky,za které se to celé uskuteční,je zbytečné teď brečet,že je to podvod.Podvod pytlíkovali kucí z ODS Pablo a Satanďůra.Tohle je férový pokus o zestátnění čezu a vypořádání se s minoritami.To,že by někdo preferoval nechat to být jako teď je možný,že by nekdo chtěl za akcii 2000 Kč je možný,ale rozhodně je to jinej level ,než co hrozilo nedávno.
          Brutus
          • Brutus
            23.06.2026 23:55

            Vymyšlenej je parádní podvod,a stačí počítat do sta. Jestliže prodají dceřinku všech akcionářů ,ale 51% si nechají, tak z toho prodeje jim patří jen 19%, páč prodávají jen 49% . A 30% výtěžku patří ostatním akcionářům. Ovšem o to je okrade,páč jim za jejich peníze chce zaplatit akcie jejich podílu výrobní části. Nebo to někdo další vidí jinak? No holt jak Babiš k majetku přišel, tak jede dál. poctivost nezná.
            kočák
          •  
            23.06.2026 23:31

            Máš pravdu,je to jinej level, a to ještě horší. Mě už Babiš okrad , tak o jeho vymyšleném systému nemám pochyby. A jako že rozdělí,to co rozdělené bylo a špatně to fungovalo? Jsem už starý,a lituju začínající lidi, co se chtějí o sebe postarat, a ne čekat na almužnu od sttátu , je jim vzata možnost dobře investovat doma. A zrovna nedávno to vymýšlela EK, jak by bylo dobrý kdyby lidi investovali. Ale tady se politikům hodí, že čekaj na korunu od státu ,pak jsou jak ovečky. Oni totiž budou mít rozhodovací slovo v okou firmách stejně, takže samé lži.jak zleva,tak "jako zprava"
            kočák
    • Re: Beneš kličkuje jak zajíc- tohle je krádež , sliboval zaplacení dluhů.
      23.06.2026 16:04

      To máš jedno,jestli to bude koncem 2027,nebo v pulce 2028....mezi tím bude minimálně jedna dividenda.....těch 1300 bude asi mnohem,mnohem dřív,než jsem myslel....,ale pořád je to pro ,,nováčky,, dost dobrá cena k nákupu....asi bude hodně lidí mrzet,že se upsali Dluženě na x let za ,,krásných,, 4,5%...
      Vata
  •  
    23.06.2026 15:06

    Jo a nakoupíno mám,a to už velmi dlouho. takže investici mám již zaplacenou.
    kočák
  • ČEZ
    23.06.2026 13:47

    Pan Šnobr říká,že cena akcií při buybacku a cena při násleném nuceném vytěsnění zbylých menšinových akcionářu bude stejná....Udělali to tak zatím vždy všichni ,EDF ve Francii ,nebo PKN Orlen v případě Unipetrolu...,protože to je jediná cesta,jak se bránit žalobám...Podle pana Šnobra nejde o ,,zestátnění,,....je to o rozdělení ČEZU a odemknutí jeho hodnoty....Na stole je scénář,který dává jasný ekonomický smysl a chrání všechny zučastněné strany,říká pan Šnobr.Tohle nevymysleli politici,tenhle scénář položil na stul management firmy ....a politici řekli,dělejte to,jak uznáte za vhodné.
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 14:21

      A tobě Kočáku nejde o zisk? Počkej až bude cena 1300 kč.....a myslím,že to nebude trvat dlouho....a pak si nakup....i tak vyděláš...
      Vata
      • Re: ČEZ
        23.06.2026 15:03

        Mě jde o stabilní rozumný zisk. A protože jsem v energetice celý život pracoval, a z větší části i pod čezem,tak vím,jak se vše musí obnovovat,přetrubkovat podle paliva. Taky jde o změnu systému a paliva. To musí dlouhodobý investor zohlednit. Ovšem to vykrádání ODSákama a v podstatě i jinýma vládama jako WFT? Kde tam na to vzali,když jsou podle Beneše velké dluhy? Prostě když jsem vlez do energetiky,musím počítat s investicemi. Ovšem ty se pak zůročí. když budou zdroje. To ví i Babiš ,proto to to chtěj vlastnit, Šnobr to chce hned a nečekat. Tak od toho má burzu a může vypadnout. Podobně je teď investování do CSG, kde bude zisk taky až někdy...
        kočák
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 14:06

      Co vím,tak rozhodující balík, přes hranici 90%, nákup Orlenem byl tajný a cena se nezveřejnila. V případě Pegasu byla vytěsňovací cena nižší než cena dobrovolného odkupu. Pan Šnobr se jen pasuje do role odborníka a skvělého investora. Jenže jemu jde jen o to,prodat s jakousi prémií. Ovšem investoval blbě,firma chce a potřebuje rozvoj ,obnovu ,tedy investice. Tedy to by chtělo čas. On chce hned, tak má prodat na burze a jít. Nakoupil tam taky. To jako chtěli všichni sedět na tom co předci postavili, vycucat to do rozsypání a pak zavřít krám?
      kočák
      • To je pekna kravina
        23.06.2026 18:29

        Snobr je v CEZu uz od doby kdy se z nej stala akciovka. Takze nekdy 1992. Kecy o tom, ze chce vsechno hned je to nejjednodussi co cesky Pepik vykyda na prvni dobrou. Snobr je uz deset let konzistentni a transformace CEZu uz mela davno probehnout.
        djub
        • Djub
          23.06.2026 21:55

          Mimo seš ty. o Šnobrově konzistenci, jak jádro chtěl a nechtěl, nebudu zdržovat. Jinak je to přesně, jak Kočák psal. Šnobr s akciemi končí a chce jít do pozemků. Sám to mám od něj. Je mu jedno, že zbytečně zničí ostanám zlazé vejce, je mu jedni i budoucnost PX. Chce z toho co nejvíce vytřískat, zahojir se po Venom a adie akcie. A ztuhlíky jak seš ty, používá jako beranidlo..
          Velkamedvědice
        • Re: To je pekna kravina
          23.06.2026 21:36

          Podle mě je kravina,to co pišeš. Já jsem akcionář taky od začátkuprivatizace. A taky zaměstnanec od r.1973. Takže, vím jak to v energetice chodí a funguje. A druhá věc, distribuce byly už samostatný a moc dobře to nefungovalo. proto to taky odkupovali zpět dohromady, ono to často sídlilo na jednom dvoře. Takže co? Šnobr je právě ta brzda co jen žvaní, a taky obrací. Dávno mlel,že se jádro nevyplatí .A jako 10let? A co to tuhle mlel, že kdyby se dávno začlo stavět,tak to mohlo být hotový a za menší peníz. Falešnějšího člověka aby pohledal. Jsem starý, ale paměť slouží takže si dost pamatuju,co kdo kde kecal. Takže doporučuju zalistovat v historii. jak to bylo.
          kočák
  •  
    23.06.2026 13:07

    Samotné prohlášení Babiše a Havlíčka: Čez vykoupíme a nebude nás (stát-vláda) to stát ani korunu je z podstaty věci prohlášení zlodějny,tak jak jsou tito zvyklí.
    kočák
  • ČEZ
    23.06.2026 12:35

    Výnos z prodeje mimořádně ziskové distribuce a prodeje přesáhne 200 mld.kč...Čez si tím uvolní ruce,aby mohl akcie vykupovat...adekvátní cena odkupu pak nemuže být podle pana Šnobra nižší než nějakých 1550,1600 nebo 1650 kč....To je částka o které mluví i ministr prumyslu Karel Havlíček.
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 12:48

      Akorát, že část té distribuce sem už držel a teď mě pomocí i mého majetku vykoupí.
      Velkamedvědice
  • ČEZ
    23.06.2026 11:32

    Tak příští rok ještě cca...50 kč divi a pak výkup za 1500--1700 kč....v dnešní nejistý době to není špatný výhled...finální cenu výkupu ,,šacuju,, na 1600 kč...
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 11:35

      Nauč se počítat ty cca 50. Bude to 90+
      Llanowar
  • Chápu to správně?
    23.06.2026 10:51

    Byla tedy zalozena dcerina firma, ze soucasneho CEZ se tedy vycleni cast firmy (CEZ distribuce), o to by mela klesnout cena firmy i akcii, 49% te nove firmy se asi proda pres IPO na burze a tyto penize se vrati do CEZ, ktery za ne vykoupi 30% minoritaru (nebo vykoupi 20% a zbytek vytesni), to uz je jedno. Variantu s vymenou akcii radeji ani nedomyslim, to by byla zarucena levarna - s vyclenenim klesne hodnota firmy, mela by klesnout i cena akcii a penize zato se vrati do firmy, ktera je ale pouzije pro majoritniho akcionaru na vykup minoritaru? Nemely by to ale byt penize vsech akcionaru? Nezni vam to jako podvod? - v cem se pletu?
    don Salusto
    • Chápeš to špatně
      23.06.2026 11:25

      Je přece úplně jedno, jestli to máš přímo v majetku, nebo ve 100% vlastněné dceřinné společnosti. Hodnota majetku se nezměnila ani o korunu. Až prodá 49% této dceřinky, bude mít místo majetku finance. Teoreticky jsme stále na stejné hodnotě. Ale můžou prodat dráž nebo levněji než je to ohodnocení. Tady už může dojít k určité změně hodnoty. A další věc je potom pokračování s výkupem vlastních akcií. A tady je opět prostor k rozmanitým možnostem dalšího vývoje vzhledem k cené výkupu...
      qwer
      • Re: Chápeš to špatně
        23.06.2026 11:39

        Dobre, budou misto majetku finance a ten majetek firmy navic pouzije jeden akcionar k tomu aby si koupil podil toho druheho? tO JE SPRAVNE? lEGALNI?
        don Salusto
        •  
          23.06.2026 13:03

          Ty peníze by neměli použít na odkup akcií a pak je zapsat jako akcie státu, potažmo MF. To by tedy nešlo. Ale ohlásit odkup,a pak akcie zrušit, to by šlo, zvedne se hodnota neprodávajících a státu. Ovšem podivné by bylo, kdyby ty vykoupené akcie zrušeny nebyly, ale zůstaly v držení čezu. Nakonec vytěsňovat ale nesmí firma čez,ale majoritní vlastník, a to by měl za svý. A tam může dojít k podrazům a shazování ceny,aby dokoupil za levno ,nebo za cenu,která se bude Havlíčkovi zdát dobrá. Proto taky si přibrali Krabce,který se cítí být bohem v oceňování. Čekám levárny ala Kellnerovi,nebo Babišárnu...Jo a Benš mluvil o tom,že by se peníze prodejem dceřinky měly prioritně použít k umoření dluhu,který čez má. Anebo jen takový alibistický prohlášení?
          kočák
        •  
          23.06.2026 12:39

          Výkup akcií je legální. Však ty si rozhodneš, jestli prodáš nebo ne. Když se ti to bude zdát zajímavý, tak prodáš. Když ne, tak si to necháš...
          qwer
        •  
          23.06.2026 11:43

          Ne. Bude vykupovat ČEZ vlastní akcie, které pak bude rušit. Tím se zvýší podíl státu.
          al321
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.20261 384,13
31.05.20261 362,56
30.06.20261 354,84
31.07.20261 355,56
31.08.20261 321,07
30.09.20261 306,36
31.10.20261 288,00
30.11.20261 365,56
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026