Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ12021203-1,64
KB9729731,04
PKN123,42123,46-1,97
Msft356,14356,51,04
Nokia11,80511,815-3,32
IBM258,17258,85-0,01
Mercedes-Benz Group AG44,2244,23-0,90
PFE23,7923,840,63
26.06.2026 12:37:03
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 26.06.2026 12:34:28
ČEZ (CEZPbl.PR, Praha)
Poslední obchod Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
1 202,00 -1,64 -20,00 55 780 594
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  • Odborníci.....
    26.06.2026 10:12

    ,,Odborník,,např Rusnok.Totálně zdevastoval korunu intervencema,pro O2,nechal rozject inflaci do výšin atd atd.
    sv
  • ODbornici radi vykup zastavit.
    26.06.2026 8:25

    https://www.lidovky.cz/nazory/energeticka-spolecnost-cez-vlada-andrej-babis-minoritni-vlastnici-elektrina.A260625_151749_ln_nazory_lgs
    don Salusto
    • Re: ODbornici radi vykup zastavit.
      26.06.2026 9:13

      Hampl odborník?
      Atlas
    • Re: ODbornici radi vykup zastavit.
      26.06.2026 8:40

      Odborníci??? :-)))
      Carlos3
      •  
        26.06.2026 9:03

        A co praví NEJvětší odborník na závětrné elektrárny??
        DupByk
  • JSME HRDÍ ČEŠI...
    25.06.2026 12:45

    Hlavně v zahraničí.Agent STB se hádá s rozvědčíkem komunist.armády kdo pojede se předvádět před světem.Jak to souvisí s Čezem?No hodně.Pro investory obrovská nedůvěra v česky stát a kapitálový trh.
    sv
    • Re: JSME HRDÍ ČEŠI...
      25.06.2026 15:45

      Akorát že PP nikdy rozvědčíkem komunistické armády nebyl. Byl velitel výsadkové průzkumné čety. Až těsně před pádem komunismu začal postgraduálně studovat na Vojenské akademii velitelsko štábní zpravodajství. Ale dokončil to až po roce 1989, takže pro komunistickou rozvědku nikdy nepracoval. Kdežto Babiš byl dlouhotelej stbák jak vyšitej. Ale jak říkal u Krause, on byl ten hodnej stbák, on jen donášel na svoje kolegy a nikmu nic zlýho neudělal....
      qwer
      •  
        26.06.2026 10:55

        Byl předsedou útvarové ZOKSČ, bolševická výchova, fotr byl podplukovník v Plané u ML, velitel odposlechu NATO. Bolševická výchva se u agenta GRÚ s kycím jménem Pávek projevuje i nyní. Spolu s Baxou bolševikem jsou zemskými škůdci.
        Kompik
        •  
          26.06.2026 11:56

          Že byl z lampasácké rodiny je jasný a určitě ho to ovlivnilo. Ale nebyl agent GRU, to je prostě nesmysl z řetězáku. Každopádně on si každým dnem po roce 1989 veškerá své pochybení odčinil a o své minulosti veřejně mluvil. Pokud by byl jen trošičku problematický, nikdy by se nedostal na tak vysoký post v NATO. Naproti tomu agent Bureš, přestože se předtím než vstoupil do politiky k činnosti pro Stb přiznal, tak později začal tvrdit že v Stb nebyl a začal se o to dokonce i soudit. Dopadlo to tak, že slovenská vláda odhlasovala že agentem nebyl. Akorát že s tím slovenská vláda nemá nic společného. Kdyby odhlasovali že Země je placatá, stejně se nic nezmění, protože je prostě kulatá. Takže stejně tak Babiš agentem Stb byl a svoje stbácké metody používá dodnes...
          qwer
      •  
        26.06.2026 8:28

        Ackoliv jsem jeho volicem, tak rozvedcik byl. Jednalo se vyzvedne-zpravodajskou agenturu CSLA. " Na konci srpna roku 1988 se před nástupem na postgraduální kurz stal příslušníkem Zpravodajské správy Generálního štábu."
        don Salusto
    • Re: JSME HRDÍ ČEŠI...
      25.06.2026 15:15

      Wft?? zlodějna nás proslavila v zahraničí více než tyhle tahanice o židli.
      Atlas
      •  
        25.06.2026 15:50

        A tady máš další země které se proslavili v zahraničí svojí WFT. Ale jistě je znáš, když jsou tak proslaveny: Španělsko - Maďarsko – Itálie – Slovensko – Německo – Slovinsko – Chorvatsko – Polsko – Rumunsko – Bulharsko – Belgie – Francie – Portugalsko – Řecko - Velká Británie
        qwer
        •  
          25.06.2026 18:54

          Wft 60% 3 roky kde?
          Atlas
          •  
            26.06.2026 12:03

            Ano WFT byla u nás z těch vyšších. Ale musíš taky zohlednit, že někde jsou už vyšší základní daně, ke kterým se WFT připočítávala. Takže součet běžné daně a WFT byl v mnoha zemích srovnatelný. // Litva rovněž 60 % nebo Slovinsko 80 %. Velká Británie: Zavedla Energy Profits Levy pro ropné a plynárenské firmy. Sazba se postupně měnila (z 25 % na 35 % až 38 %). V kombinaci s běžnou daní tam efektivní zdanění vyskočilo až na extrémních 78 %. Německo a Rakousko: Využily kombinovaný model. U výrobců elektřiny (mimo plynové elektrárny) zavedly 90% odvod z tržeb nad stanovený cenový strop (např. nad 60–130 EUR/MWh). Pro ropné a plynové firmy pak mělo Německo sazbu 33 % a Rakousko 40 %. Slovensko: Podobně jako Německo zavedlo 90% odvod pro výrobce elektřiny nad cenový strop a později zavedlo WFT také na banky (30 %). Itálie, Španělsko, Maďarsko: Tyto země zavedly vlastní národní modely sektorových daní, které často mířily nejen na energetiku, ale i na banky nebo pojišťovny. Sazby se lišily podle toho, zda se danil čistý zisk, nebo celkový obrat/marže (např. Španělsko danilo čisté úroky a poplatky bank sazbou 4,8 %).
            qwer
      •  
        25.06.2026 15:42

        :D fakt ? Kde třeba ? Btw, WFT některé země dokonce dále aplikují pokud se nepletu.
        Make_CEZ
        •  
          26.06.2026 12:04

          Dnes asi pokračuje WFT už jen ve Velké Británii, kde má být až do roku 2030-32
          qwer
  • Mno..
    25.06.2026 11:52

    https://denikn.cz/2105741/zaplatime-to-vsichni-vydelaji-jen-minoritari-jako-tykac-rika-rusnok-k-planum-na-zestatneni-cez/
    Make_CEZ
    • Re: Mno..
      26.06.2026 10:57

      Slava Ukrajimy. Bandera Heil.
      Kompik
    • Re: Mno..
      25.06.2026 12:31

      Všichni jsme platili tomu nenažranýmu Rusnokovi ty jeho příjmy....přes 4mil.kč čistého ročně měl plat.... za to nic nedělání....a takový hn....up se nestydí ohánět řečma , ,,že to zaplatíme všichni,,....
      Vata
      • nezvládáš
        25.06.2026 13:48

        emoce. Závidíš mu plat, jako by si ho stanovil a vadí ti pravda......Asi seš lepší ekonom a guverner. Člověj by řekl, že po té, jak se blamoval ne Monetě poporou toho soukromníka, co pobíral větší premie, než akcionáři, poučil.. Ale ne...I malé dítě ví, že ke znárodnění Čez nebo jeho části, dojít nemusí, jak vám napovídali..
        Velkamedvědice
        • Re: nezvládáš
          25.06.2026 14:48

          Přesně tak. Rusnok byl dobrej guvernér a jeden z mála i dobrej ekonom. Nejlepší je žádné zestátnění, protože jinak to bude výdrb jak na Csg.
          Vicky
        • Re: nezvládáš
          25.06.2026 13:56

          Druhá varianta nezestátnit taky beru. Investice do nových zdrojů státní dotace 100% a já budu mít z výnosu 30%. Obě řešení jsou win-win pro akcionáře. Zbývá jediná možnost okrást minoritáře wft?? na věčné ćasy.
          Atlas
          • Atlas
            25.06.2026 15:09

            Stavba se může řečit jako EDUII s garantovanou ceniu výkupu. Jinak ano, nechat ČEZ CEZem je nejlepší varianta pro investory i PX....
            Velkamedvědice
            • Re: Atlas
              25.06.2026 15:14

              Nechat někoho investovat 100% a brát si z toho podíl mi nepřipadá normální. To bude taky vzbuzovat závist jako u zestátnění prémie.
              Atlas
              • Re: Atlas
                25.06.2026 15:59

                Kde jsi přišel na to,že minority by měly profitovat z EDU ii ? Když to bude státu? Podle mě po výstavbě na to mohli vydat akcie a hodit na burzu. Splatili by dluhy a ještě možná vydělali. A k tomu by byla splněna bezpečnost státu,že jsou zdroje. Nevím, že by v Polsku nebo Slovensku stavěl a vlastnil výhradně stát. A to ,co se děje ve Francii, tak z toho bych si příklad moc nebral.
                kočák
              •  
                25.06.2026 15:50

                Dokážeš tento argument blíže rozvést :) jinak ano, všichni akcionáři ČEZu budou v delším horizontu profitovat ze stavby nových bloků, předpoklad je, že do jejich stavby ČEZ prve investuje. Varianta B) říká že celý projekt bude stavět pouze stát. Ani pro jednu z variant není nutnost cokoliv vykupovat. To je právě ten profesionálně protlačený hoax mezi širší publikum, které se zhusta používá jako argument proč je nutné vykoupit ČEZ.
                Make_CEZ
              • Atlas
                25.06.2026 15:26

                Přiznám se, že ti nerozumím, o čem mluvíš. V EDU II mají akcionáři 20 procent, z toho stát 70 procent a my ten zbytek..
                Velkamedvědice
  • sašo vyměn koně
    25.06.2026 11:24

    kdybys 2 roky hodil alespon půlku do Mircronu, Intelu nebo něčeho jiného čučel bys na 6-10 násobem a nějaké pindy o vládní prasarničce s vidinou jirtnice co svět neviděl by ti byli šumák a ještě není pozdě AI je o 10násobcích :o)
    Mike -Green D. is killing Europe
    • Re: sašo vyměn koně
      25.06.2026 11:34

      Tak aby to bylo férovější, asi by to nechtělo porovnávat spíše s indexem a ne se zpětně vybranými vítězi. Pokud započteš dividendy, tak ČEZ je na tom za poslední 3 roky o něco lépe než SP500.
      Ghislain Lambert
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.20261 384,13
31.05.20261 362,56
30.06.20261 354,84
31.07.20261 355,56
31.08.20261 321,07
30.09.20261 306,36
31.10.20261 288,00
30.11.20261 365,56
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026