Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ3,75
KB-1,35
PKN128,2128,31,21
Msft373,31373,341,63
Nokia11,99512,02-2,63
IBM263,8264,184,67
Mercedes-Benz Group AG45,3545,36-0,64
PFE24,8524,86-0,90
23.06.2026 20:29:01
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 23.06.2026 16:16:45
ČEZ (CEZPbl.PR, Praha)
Závěr k 23.6.2026 Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
1 245,00 3,75 45,00 177 339 314
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
Názory
  •  
    23.06.2026 16:06

    Většina co jsme tady a neprodáváme,čekame na výkup.Jinak by jsme byli dávno pryč.I kdyby nebyla STANUROŠMEJDOVINA tak divi 100 Kč přesto není žadná výhra.Zkoušeli jste si někdy spočítat inflaci za tu dobu co držíte.I když máme nakupku průměrnou treba 550 plus inflace tak těch 1200 není závratná výhra.Rád si svoje peníze ŕídím sám a ne aby je ovlivnoval takovy nepodnikavec jako byl Fiala,Stanúrašmějd.Oto víc jsem na sebe nasr..ý,že jsem je predminule volil.Být závisly na odpadlíkach co už se jinde nechytí než v politice je vždy bída.
    sv
    •  
      23.06.2026 16:14

      Taky bych si nejraději nakopal,že jsem ty odésáky předminule volil....bohužel kdo to mohl tušit,co se z toho starýho zapařený...ho opaváka vyklube....
      Vata
      •  
        23.06.2026 17:01

        A teď, chlapci, volíte koho? Děláte, jako kdyby se tady dali vybrat nějací menší šmejdi, než minulá vláda.
        al321
  • Beneš kličkuje jak zajíc- tohle je krádež , sliboval zaplacení dluhů.
    23.06.2026 15:53

    Výnos z prodeje minoritní části ČEZ Energy by měl podle Beneše řádově odpovídat prostředkům potřebným k výkupu minoritních akcionářů z celé společnosti ČEZ. Výkup by podle něj teoreticky mohl začít v roce 2027, tento scénář ale označil spíše za méně pravděpodobný.
    kočák
    • Re: Beneš kličkuje jak zajíc- tohle je krádež , sliboval zaplacení dluhů.
      23.06.2026 16:04

      To máš jedno,jestli to bude koncem 2027,nebo v pulce 2028....mezi tím bude minimálně jedna dividenda.....těch 1300 bude asi mnohem,mnohem dřív,než jsem myslel....,ale pořád je to pro ,,nováčky,, dost dobrá cena k nákupu....asi bude hodně lidí mrzet,že se upsali Dluženě na x let za ,,krásných,, 4,5%...
      Vata
  •  
    23.06.2026 15:06

    Jo a nakoupíno mám,a to už velmi dlouho. takže investici mám již zaplacenou.
    kočák
  • ČEZ
    23.06.2026 13:47

    Pan Šnobr říká,že cena akcií při buybacku a cena při násleném nuceném vytěsnění zbylých menšinových akcionářu bude stejná....Udělali to tak zatím vždy všichni ,EDF ve Francii ,nebo PKN Orlen v případě Unipetrolu...,protože to je jediná cesta,jak se bránit žalobám...Podle pana Šnobra nejde o ,,zestátnění,,....je to o rozdělení ČEZU a odemknutí jeho hodnoty....Na stole je scénář,který dává jasný ekonomický smysl a chrání všechny zučastněné strany,říká pan Šnobr.Tohle nevymysleli politici,tenhle scénář položil na stul management firmy ....a politici řekli,dělejte to,jak uznáte za vhodné.
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 14:21

      A tobě Kočáku nejde o zisk? Počkej až bude cena 1300 kč.....a myslím,že to nebude trvat dlouho....a pak si nakup....i tak vyděláš...
      Vata
      • Re: ČEZ
        23.06.2026 15:03

        Mě jde o stabilní rozumný zisk. A protože jsem v energetice celý život pracoval, a z větší části i pod čezem,tak vím,jak se vše musí obnovovat,přetrubkovat podle paliva. Taky jde o změnu systému a paliva. To musí dlouhodobý investor zohlednit. Ovšem to vykrádání ODSákama a v podstatě i jinýma vládama jako WFT? Kde tam na to vzali,když jsou podle Beneše velké dluhy? Prostě když jsem vlez do energetiky,musím počítat s investicemi. Ovšem ty se pak zůročí. když budou zdroje. To ví i Babiš ,proto to to chtěj vlastnit, Šnobr to chce hned a nečekat. Tak od toho má burzu a může vypadnout. Podobně je teď investování do CSG, kde bude zisk taky až někdy...
        kočák
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 14:06

      Co vím,tak rozhodující balík, přes hranici 90%, nákup Orlenem byl tajný a cena se nezveřejnila. V případě Pegasu byla vytěsňovací cena nižší než cena dobrovolného odkupu. Pan Šnobr se jen pasuje do role odborníka a skvělého investora. Jenže jemu jde jen o to,prodat s jakousi prémií. Ovšem investoval blbě,firma chce a potřebuje rozvoj ,obnovu ,tedy investice. Tedy to by chtělo čas. On chce hned, tak má prodat na burze a jít. Nakoupil tam taky. To jako chtěli všichni sedět na tom co předci postavili, vycucat to do rozsypání a pak zavřít krám?
      kočák
      • To je pekna kravina
        23.06.2026 18:29

        Snobr je v CEZu uz od doby kdy se z nej stala akciovka. Takze nekdy 1992. Kecy o tom, ze chce vsechno hned je to nejjednodussi co cesky Pepik vykyda na prvni dobrou. Snobr je uz deset let konzistentni a transformace CEZu uz mela davno probehnout.
        djub
  •  
    23.06.2026 13:07

    Samotné prohlášení Babiše a Havlíčka: Čez vykoupíme a nebude nás (stát-vláda) to stát ani korunu je z podstaty věci prohlášení zlodějny,tak jak jsou tito zvyklí.
    kočák
  • ČEZ
    23.06.2026 12:35

    Výnos z prodeje mimořádně ziskové distribuce a prodeje přesáhne 200 mld.kč...Čez si tím uvolní ruce,aby mohl akcie vykupovat...adekvátní cena odkupu pak nemuže být podle pana Šnobra nižší než nějakých 1550,1600 nebo 1650 kč....To je částka o které mluví i ministr prumyslu Karel Havlíček.
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 12:48

      Akorát, že část té distribuce sem už držel a teď mě pomocí i mého majetku vykoupí.
      Velkamedvědice
  • ČEZ
    23.06.2026 11:32

    Tak příští rok ještě cca...50 kč divi a pak výkup za 1500--1700 kč....v dnešní nejistý době to není špatný výhled...finální cenu výkupu ,,šacuju,, na 1600 kč...
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 11:35

      Nauč se počítat ty cca 50. Bude to 90+
      Llanowar
  • Chápu to správně?
    23.06.2026 10:51

    Byla tedy zalozena dcerina firma, ze soucasneho CEZ se tedy vycleni cast firmy (CEZ distribuce), o to by mela klesnout cena firmy i akcii, 49% te nove firmy se asi proda pres IPO na burze a tyto penize se vrati do CEZ, ktery za ne vykoupi 30% minoritaru (nebo vykoupi 20% a zbytek vytesni), to uz je jedno. Variantu s vymenou akcii radeji ani nedomyslim, to by byla zarucena levarna - s vyclenenim klesne hodnota firmy, mela by klesnout i cena akcii a penize zato se vrati do firmy, ktera je ale pouzije pro majoritniho akcionaru na vykup minoritaru? Nemely by to ale byt penize vsech akcionaru? Nezni vam to jako podvod? - v cem se pletu?
    don Salusto
    • Chápeš to špatně
      23.06.2026 11:25

      Je přece úplně jedno, jestli to máš přímo v majetku, nebo ve 100% vlastněné dceřinné společnosti. Hodnota majetku se nezměnila ani o korunu. Až prodá 49% této dceřinky, bude mít místo majetku finance. Teoreticky jsme stále na stejné hodnotě. Ale můžou prodat dráž nebo levněji než je to ohodnocení. Tady už může dojít k určité změně hodnoty. A další věc je potom pokračování s výkupem vlastních akcií. A tady je opět prostor k rozmanitým možnostem dalšího vývoje vzhledem k cené výkupu...
      qwer
      • Re: Chápeš to špatně
        23.06.2026 11:39

        Dobre, budou misto majetku finance a ten majetek firmy navic pouzije jeden akcionar k tomu aby si koupil podil toho druheho? tO JE SPRAVNE? lEGALNI?
        don Salusto
        •  
          23.06.2026 13:03

          Ty peníze by neměli použít na odkup akcií a pak je zapsat jako akcie státu, potažmo MF. To by tedy nešlo. Ale ohlásit odkup,a pak akcie zrušit, to by šlo, zvedne se hodnota neprodávajících a státu. Ovšem podivné by bylo, kdyby ty vykoupené akcie zrušeny nebyly, ale zůstaly v držení čezu. Nakonec vytěsňovat ale nesmí firma čez,ale majoritní vlastník, a to by měl za svý. A tam může dojít k podrazům a shazování ceny,aby dokoupil za levno ,nebo za cenu,která se bude Havlíčkovi zdát dobrá. Proto taky si přibrali Krabce,který se cítí být bohem v oceňování. Čekám levárny ala Kellnerovi,nebo Babišárnu...Jo a Benš mluvil o tom,že by se peníze prodejem dceřinky měly prioritně použít k umoření dluhu,který čez má. Anebo jen takový alibistický prohlášení?
          kočák
        •  
          23.06.2026 12:39

          Výkup akcií je legální. Však ty si rozhodneš, jestli prodáš nebo ne. Když se ti to bude zdát zajímavý, tak prodáš. Když ne, tak si to necháš...
          qwer
        •  
          23.06.2026 11:43

          Ne. Bude vykupovat ČEZ vlastní akcie, které pak bude rušit. Tím se zvýší podíl státu.
          al321
    • Re: Chápu to správně?
      23.06.2026 11:06

      Tu dceřinku pořád vlastní ČEZ matka.
      VystrašenéKoťátko
      •  
        23.06.2026 11:39

        ALe 49% proda na burze. Jak pise nekdo nahore, misto majetku finance a ten majetek firmy navic pouzije jeden akcionar k tomu aby si koupil podil toho druheho? Tak to bude?
        don Salusto
        •  
          23.06.2026 12:18

          Ne majoritní akcionář nemůže jen tak použít peníze firmy. Musel by ty peníze napřed vyplatit všem akcionářům ve formě dividend a následně nabídnout odkup akcií ostatním, které ale nemůže k akceptaci nabídky donutit. To je ale pouze teoretický scénář, pravděpodobně bude vlastní akcie vykupovat ČEZ a následně je zruší a po jejich zrušení naroste podíl státu.
          Raven
  • ceny elektřiny
    23.06.2026 10:38

    I když ropa klesla, elektřina se drží nad 100 EUR na příští rok. Holt nároky umělé inteligence na elektřiny budou enormní a ceny to může hodně vyhnat nahoru.
    Chmelar87
  • ČEZ Energy
    23.06.2026 7:06

    Dceřinka už je založená, výkup bude nejspíš v 2028, více zde: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/benes-zalozili-jsme-dcerinou-firmu-cez-energy-prvni-krok-pro-pozdejsi-zestatneni_2606230600_jaf
    Zvonička
    • Re: ČEZ Energy
      23.06.2026 10:43

      Ta založili ČEZ Energy (neplést s ČEZ Energo) a dne 29.5.2026 také ČEZ SMR, a.s. a ta už má i ičo 29615020 (základ 30M Kč)...
      DupByk
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.20261 384,13
31.05.20261 362,56
30.06.20261 354,84
31.07.20261 355,56
31.08.20261 321,07
30.09.20261 306,36
31.10.20261 288,00
30.11.20261 365,56
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026