Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ11861187-1,82
KB11491150-0,61
PKN116,92116,96-2,99
Msft391,72392,07-1,67
Nokia6,7926,798-0,50
IBM234236-2,13
Mercedes-Benz Group AG55,3155,33-2,31
PFE26,926,92-1,25
03.03.2026 10:43:01
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 03.03.2026 10:16:49
SPDR UK DIV ARISTOCRATS (London)
Poslední obchod Změna (%) Změna (GBP) Objem obchodů (GBP)
12,56 -1,48 -0,19 5 910
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 23.01.2026
13:52Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský si od své britské energetické firmy EP UK Investments vybral dividendu 320 milionů liber (8,9 miliardy Kč). Dnes to napsal britský server The Telegraph, podle něhož firma vydělala desítky milionů liber na nevyužité větrné energii. Dividenda byla vyplacena v roce 2024 (ČTK)
 23.04.2025
9:21

UK: Deficit rozpočtu v březnu dosáhl 16,4 mld. GBP

(Bloomberg)

Zpravodajství SPDR UK DIV ARISTOCRATS
Primoco UAV dodá bezpilotní letadla španělské civilní stráži Guardia Civil
03.03.2026 10:26
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV ohlásil svůj první významný kontrakt v roce 2026. Novou zakázku v hodnotě 4 milionů eur uzavřel se španělskou civilní stráží Guardia Civil.
ON-LINE: Ropa i LNG dál citelně zdražují, index Euro Stoxx 50 spadl o tři procenta
03.03.2026 9:11
Konflikt na Blízkém východě, který může podle amerického prezidenta Donalda Trumpa trvat týdny, načítá svůj čtvrtý den. Ropa i zkapalněný zemní plyn pokračují v silném růstu, protože s lodní dopravou přes Hormuzský průliv to nevypadá příliš dobře.
Rozbřesk: Drahé energie jako nové proinflační riziko pro ČNB
03.03.2026 8:58
Americko-izraelský útok na Írán přinesl na trhy očekávaný nárůst averze k riziku. Akciové trhy ztrácejí především v Evropě a Asii, tedy v regionech, které jsou nejvíce zranitelné vůči současnému vývoji, zatímco americké akcie uzavřely jen v plusu.
Napětí v Hormuzském průlivu, další růst cen ropy i plynu a futures v červeném
03.03.2026 8:51
Futures na evropské indexy míří dále do červených čísel, zatímco svět sleduje prudce se vyhrocující konflikt mezi USA a Íránem. Ropa dál zdražuje po ochromení dopravy v Hormuzském průlivu a po útoku na katarskou LNG infrastrukturu opět rostou i ceny plynu v Evropě.
FX Strategie: Ani válka korunu (zatím) nerozpohybovala, déletrvající konflikt a dražší energie jsou ale rizikem
03.03.2026 6:30
Česká koruna vykazuje v posledních několika týdnech nebývale nízkou volatilitu, když její kurz setrvává v úzkém pásmu 24,20-24,30 EUR/CZK. V reakci na americko-izraelský útok na Írán si koruna (prozatím) připisuje jen lehké ztráty.
02.03.2026 22:03
Americký akciový index S&P 500 dnes 2.3. 2026 posiluje o 0,2 %. Hlavní technologický index USA Nasdaq také posiluje, a to o 0,4 %. Německý index DAX oslabuje o 2 %.

Monitoring médií
mluvčí 1, -------------------- Děj se postupně vrací k 19. dubnu 1945. Událostem přihlíží Rostislav Marek jako muž v oblekuleku. Je to jakýsi moderátor nahlížitel do děje, který se v jednu chvíli stává i součástí jednotlivých situací s přesahem do současnosti.
mluvčí 1, -------------------- Co mají. mluvčí 2, -------------------- Zrovna po ruce Náustky Například z kusů dřeva nebo plastu. Stěžovali si na to, že musí polykat malé částečky právě těch materiálů a vlastně používají ty nevhodné a škodlivé náústky několik hodin denně.
Praha – Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní zpřesněné údaje o vývoji tuzemské ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí a za celý loňský rok. Podle prvního odhadu z konce ledna se loni hrubý domácí produkt (HDP) celoročně zvýšil o 2,5 procenta.
Praha – Ve Sněmovně dnes poprvé v nynějším volebním období vystoupí prezident Petr Pavel. Vládní tábor pak chce projednat senátní ústavní novelu o pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu prověřovat hospodaření České televize a Českého rozhlasu.
Praha – Na ministerstvu obrany se v současnosti uskutečňuje kvůli zakázkám audit, oznámil dnes na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).
Aktual.: Praha – Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu byly podle indexu nákupních manažerů (PMI) v únoru stabilní. Index stoupl na 50 bodů z lednových 49,8 bodu.
Aktual.: Praha – Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes přijal etický kodex s pravidly pro jednání členů vlády, řekl po zasedání novinářům ministr spravedlnosti Jeroným Tejc (za ANO).
Londýn/Frankfurt – Akcie na evropských trzích zahájily týden citelným poklesem, jejich hlavní index krátce po začátku obchodování ztrácel téměř dvě procenta, ukazují burzovní statistiky.