Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ122712282,25
KB984,5985-1,15
PKN127,68127,70,16
Msft372,63372,741,46
Nokia11,85511,87-3,89
IBM262,74263,344,24
Mercedes-Benz Group AG45,4645,47-0,16
PFE24,8824,89-0,76
23.06.2026 15:28:58
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 23.06.2026 14:41:19
ČEZ (CEZ.WA, Warsaw)
Poslední obchod Změna (%) Změna (PLN) Objem obchodů (PLN)
216,20 1,89 4,00 16 343
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
Názory
  •  
    23.06.2026 15:06

    Jo a nakoupíno mám,a to už velmi dlouho. takže investici mám již zaplacenou.
    kočák
  • ČEZ
    23.06.2026 13:47

    Pan Šnobr říká,že cena akcií při buybacku a cena při násleném nuceném vytěsnění zbylých menšinových akcionářu bude stejná....Udělali to tak zatím vždy všichni ,EDF ve Francii ,nebo PKN Orlen v případě Unipetrolu...,protože to je jediná cesta,jak se bránit žalobám...Podle pana Šnobra nejde o ,,zestátnění,,....je to o rozdělení ČEZU a odemknutí jeho hodnoty....Na stole je scénář,který dává jasný ekonomický smysl a chrání všechny zučastněné strany,říká pan Šnobr.Tohle nevymysleli politici,tenhle scénář položil na stul management firmy ....a politici řekli,dělejte to,jak uznáte za vhodné.
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 14:21

      A tobě Kočáku nejde o zisk? Počkej až bude cena 1300 kč.....a myslím,že to nebude trvat dlouho....a pak si nakup....i tak vyděláš...
      Vata
      • Re: ČEZ
        23.06.2026 15:03

        Mě jde o stabilní rozumný zisk. A protože jsem v energetice celý život pracoval, a z větší části i pod čezem,tak vím,jak se vše musí obnovovat,přetrubkovat podle paliva. Taky jde o změnu systému a paliva. To musí dlouhodobý investor zohlednit. Ovšem to vykrádání ODSákama a v podstatě i jinýma vládama jako WFT? Kde tam na to vzali,když jsou podle Beneše velké dluhy? Prostě když jsem vlez do energetiky,musím počítat s investicemi. Ovšem ty se pak zůročí. když budou zdroje. To ví i Babiš ,proto to to chtěj vlastnit, Šnobr to chce hned a nečekat. Tak od toho má burzu a může vypadnout. Podobně je teď investování do CSG, kde bude zisk taky až někdy...
        kočák
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 14:06

      Co vím,tak rozhodující balík, přes hranici 90%, nákup Orlenem byl tajný a cena se nezveřejnila. V případě Pegasu byla vytěsňovací cena nižší než cena dobrovolného odkupu. Pan Šnobr se jen pasuje do role odborníka a skvělého investora. Jenže jemu jde jen o to,prodat s jakousi prémií. Ovšem investoval blbě,firma chce a potřebuje rozvoj ,obnovu ,tedy investice. Tedy to by chtělo čas. On chce hned, tak má prodat na burze a jít. Nakoupil tam taky. To jako chtěli všichni sedět na tom co předci postavili, vycucat to do rozsypání a pak zavřít krám?
      kočák
  •  
    23.06.2026 13:07

    Samotné prohlášení Babiše a Havlíčka: Čez vykoupíme a nebude nás (stát-vláda) to stát ani korunu je z podstaty věci prohlášení zlodějny,tak jak jsou tito zvyklí.
    kočák
  • ČEZ
    23.06.2026 12:35

    Výnos z prodeje mimořádně ziskové distribuce a prodeje přesáhne 200 mld.kč...Čez si tím uvolní ruce,aby mohl akcie vykupovat...adekvátní cena odkupu pak nemuže být podle pana Šnobra nižší než nějakých 1550,1600 nebo 1650 kč....To je částka o které mluví i ministr prumyslu Karel Havlíček.
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 12:48

      Akorát, že část té distribuce sem už držel a teď mě pomocí i mého majetku vykoupí.
      Velkamedvědice
  • ČEZ
    23.06.2026 11:32

    Tak příští rok ještě cca...50 kč divi a pak výkup za 1500--1700 kč....v dnešní nejistý době to není špatný výhled...finální cenu výkupu ,,šacuju,, na 1600 kč...
    Vata
    • Re: ČEZ
      23.06.2026 11:35

      Nauč se počítat ty cca 50. Bude to 90+
      Llanowar
  • Chápu to správně?
    23.06.2026 10:51

    Byla tedy zalozena dcerina firma, ze soucasneho CEZ se tedy vycleni cast firmy (CEZ distribuce), o to by mela klesnout cena firmy i akcii, 49% te nove firmy se asi proda pres IPO na burze a tyto penize se vrati do CEZ, ktery za ne vykoupi 30% minoritaru (nebo vykoupi 20% a zbytek vytesni), to uz je jedno. Variantu s vymenou akcii radeji ani nedomyslim, to by byla zarucena levarna - s vyclenenim klesne hodnota firmy, mela by klesnout i cena akcii a penize zato se vrati do firmy, ktera je ale pouzije pro majoritniho akcionaru na vykup minoritaru? Nemely by to ale byt penize vsech akcionaru? Nezni vam to jako podvod? - v cem se pletu?
    don Salusto
    • Chápeš to špatně
      23.06.2026 11:25

      Je přece úplně jedno, jestli to máš přímo v majetku, nebo ve 100% vlastněné dceřinné společnosti. Hodnota majetku se nezměnila ani o korunu. Až prodá 49% této dceřinky, bude mít místo majetku finance. Teoreticky jsme stále na stejné hodnotě. Ale můžou prodat dráž nebo levněji než je to ohodnocení. Tady už může dojít k určité změně hodnoty. A další věc je potom pokračování s výkupem vlastních akcií. A tady je opět prostor k rozmanitým možnostem dalšího vývoje vzhledem k cené výkupu...
      qwer
      • Re: Chápeš to špatně
        23.06.2026 11:39

        Dobre, budou misto majetku finance a ten majetek firmy navic pouzije jeden akcionar k tomu aby si koupil podil toho druheho? tO JE SPRAVNE? lEGALNI?
        don Salusto
        •  
          23.06.2026 13:03

          Ty peníze by neměli použít na odkup akcií a pak je zapsat jako akcie státu, potažmo MF. To by tedy nešlo. Ale ohlásit odkup,a pak akcie zrušit, to by šlo, zvedne se hodnota neprodávajících a státu. Ovšem podivné by bylo, kdyby ty vykoupené akcie zrušeny nebyly, ale zůstaly v držení čezu. Nakonec vytěsňovat ale nesmí firma čez,ale majoritní vlastník, a to by měl za svý. A tam může dojít k podrazům a shazování ceny,aby dokoupil za levno ,nebo za cenu,která se bude Havlíčkovi zdát dobrá. Proto taky si přibrali Krabce,který se cítí být bohem v oceňování. Čekám levárny ala Kellnerovi,nebo Babišárnu...Jo a Benš mluvil o tom,že by se peníze prodejem dceřinky měly prioritně použít k umoření dluhu,který čez má. Anebo jen takový alibistický prohlášení?
          kočák
        •  
          23.06.2026 12:39

          Výkup akcií je legální. Však ty si rozhodneš, jestli prodáš nebo ne. Když se ti to bude zdát zajímavý, tak prodáš. Když ne, tak si to necháš...
          qwer
        •  
          23.06.2026 11:43

          Ne. Bude vykupovat ČEZ vlastní akcie, které pak bude rušit. Tím se zvýší podíl státu.
          al321
    • Re: Chápu to správně?
      23.06.2026 11:06

      Tu dceřinku pořád vlastní ČEZ matka.
      VystrašenéKoťátko
      •  
        23.06.2026 11:39

        ALe 49% proda na burze. Jak pise nekdo nahore, misto majetku finance a ten majetek firmy navic pouzije jeden akcionar k tomu aby si koupil podil toho druheho? Tak to bude?
        don Salusto
        •  
          23.06.2026 12:18

          Ne majoritní akcionář nemůže jen tak použít peníze firmy. Musel by ty peníze napřed vyplatit všem akcionářům ve formě dividend a následně nabídnout odkup akcií ostatním, které ale nemůže k akceptaci nabídky donutit. To je ale pouze teoretický scénář, pravděpodobně bude vlastní akcie vykupovat ČEZ a následně je zruší a po jejich zrušení naroste podíl státu.
          Raven
  • ceny elektřiny
    23.06.2026 10:38

    I když ropa klesla, elektřina se drží nad 100 EUR na příští rok. Holt nároky umělé inteligence na elektřiny budou enormní a ceny to může hodně vyhnat nahoru.
    Chmelar87
  • ČEZ Energy
    23.06.2026 7:06

    Dceřinka už je založená, výkup bude nejspíš v 2028, více zde: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/benes-zalozili-jsme-dcerinou-firmu-cez-energy-prvni-krok-pro-pozdejsi-zestatneni_2606230600_jaf
    Zvonička
    • Re: ČEZ Energy
      23.06.2026 10:43

      Ta založili ČEZ Energy (neplést s ČEZ Energo) a dne 29.5.2026 také ČEZ SMR, a.s. a ta už má i ičo 29615020 (základ 30M Kč)...
      DupByk
  • 439,69 hahaha
    23.06.2026 6:54

    13:55 Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii. Je to zhruba o 25 Kč na akcii méně než loni a stejně jako v roce 2024. Firma by tak měla mezi akcionáře rozdělit celkem přibližně 1,7 miliardy Kč. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti (ČTK)
    Vilém
  • Ano
    22.06.2026 18:39

    kupující se najdou, ale často už jde spíše o spekulanty než o dlouhodobé investory. Tak se nabízí otázka, kdo to má tlačit nahoru. Na long to vypadá skvěle.
    AI Inteligent
  • Cena ČEZ
    22.06.2026 12:41

    Koupili byste ČEZ za současnou cenu? Neřešte časový test a podobné věci, jen cenu. Řekněme, že bude očekávaná cena odkupu cca 1600,- Kč (zhodnocení 15% ročně). Vidíte jako větší pravděpodobnost, že bude například Microsoft za 2 roky na 500 USD, nebo výkup ČEZ za 1600? Trochu se peru se zachováním celé pozice v ČEZ a přesunem do některé z velkých a stabilních firem, které prošly poklesem ceny. Žádný startup neuvažuji, to neumím najít.
    Ghislain Lambert
    • Re: Cena ČEZ
      22.06.2026 12:53

      Tak to rozpul, já mám oboje..
      Velkamedvědice
      •  
        22.06.2026 13:01

        Já mam také oboje (ČEZ trochu více), velkou část portfolia, jen nevím, zda se to ČEZ nepřesunout. Třeba do Microsoft, Meta, Booking. Je to o nejefektivnějším umístění peněz.
        Ghislain Lambert
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.2026-
31.05.2026-
30.06.2026-
31.07.2026-
31.08.2026-
30.09.2026-
31.10.2026-
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026