Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ122512280,65
KB0,00
PKN122,88122,98-1,97
Msft5,71
Nokia11,42511,45-6,92
IBM5,17
Mercedes-Benz Group AG43,39543,4-2,91
PFE2,62
27.06.2026 2:04:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 26.06.2026 16:43:02
Volkswagen (VOWG.F, Frankfurt)
Závěr k 26.6.2026 Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
76,05 -3,55 -2,80 84 605
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
Názory
  •  
    28.06.2026 17:02

    finanční divize Volkswagen Financial Services drží vlastní kapitál ve výši přibližně 47 miliard EUR, což odpovídá zhruba 94 EUR na akcii celého koncernu. To indikuje, že trh v současnosti oceňuje samotný průmyslový a automobilový byznys Volkswagenu zápornou hodnotou, což je anomálie poukazující na extrémní podhodnocení
    Jíra
  • V Germánistánu je veselo...
    26.06.2026 14:34

    Helmutům to konečně začalo docházet a to teprve až když stojí pokrk ve $račkách. Teď už nemluví o propuštění 50 tisíc Helmutů do 2030 a zavření jednoho závodu v DE, ale chtějí propustit minimálně 100 tisíc a zavřít 4 závody. Jo, tak dlouho se blbne s grýýýndýýýlem, až se ucho utrhne a ekonomika upadne... *** https://www.patria.cz/zpravodajstvi/7094014/volkswagen-oseka-az-100-tisic-pracovnich-mist-omezi-investice-a-zavre-zavody-v-nemecku.html *** Kdyby svýma hloupýma nápadama nestahovali dolů celou EU, tak by nám to mohlo být šumák... Hlavně aby si naši choboti uvědomili, že přes další dotace do solárů a větrníků cesta nevede! Drahá elektřina => ztráta konkurenceschopnosti! Helmuti se udotují k smrti... *** Včera jsem vychytal vlnku od 77,50 do 79,50 a zase jsem teď dobral za 77,50. Cesta k 75 a níž je otevřená a 80 se zdá býti novým stropem... Ať se vlní! ;-)
    Alastor.I.
    • Re: V Germánistánu je veselo...
      26.06.2026 17:16

      Tak to zeštíhlování a restrukturalizaci bych viděl jako dobrou zprávu. Otázka je, jestli se to managementu podaří prosadit, když do toho budou mít ještě co říct odbory. Navíc tím problémem asi nebude ani tak Green Deal, jako spíš to, že zaspali v Číně a přišli o trh v Americe. A Čínu bych považoval za ztracenou definitivně.
      Jíra
    • Re: V Germánistánu je veselo...
      26.06.2026 14:41

      gratulace, ja podle planu posouvam inicialni nakupku porad niz a niz, jak jsem psal je to moc risky, maximalne nejakej ten rychlej swing a nezustat v tom moc dlouho... obecne cekam na nejaky pozitivni zpravy, SXAPEX a EXHG drzim, ale v mensim mnozstvi a doredim to v klidu po obratu - celkove ted asi -8%, zadna velka krec...
      hancik
      • Re: V Germánistánu je veselo...
        26.06.2026 14:56

        Jen jsem to dopsal, už to droplo pod 76. Tak pár dní počkám, než se usadí prach. Léto bude obvzláště horké... Jedu to také na velmi krátké intraday obchody. Zatím se mi to celkem daří odhadovat, páč s tímhle sešupem jsem počítal už dřív. Holt Helmutům to docvakávalo trochu déle... Ať se vlní! ;-)
        Alastor.I.
  •  
    19.06.2026 20:13

    no, vlastně se to dneska celkem drželo.
    Jíra
    •  
      22.06.2026 15:42

      Jíro, to je jen začátek. Ano, překvapilo mě, že v RD minimum 84,50 a ex-date maximum 83,15, když měl být drop minimálně o 3,7 éčka. Ale dnes už to ten směr dolů ke dnu má... Mně se podařilo před divi vysypat asi třetinu v pásmu 86,20 - 87,50 a měsíc před se zadařilo pár vlnek. Dnes jsem dobral první balík na 80,05, takže spokojenost. Dropnul jsem třetinu o víc než hrubou divi... *** Co dál? Klíčová otázka: Kde bude další velká rezistence? Před divi se to párkrát odrazilo u 85. Teď po divi bych čekal, že se rezistence posune k 75 až 70 éčkům. Hlavně ať se pořád vlní! ;-)
      Alastor.I.
      •  
        23.06.2026 10:52

        za me moc velkej propad, cekal jsem boj o 80 EUR a spis nic - tedy cekam na odraz, resistencni pasmo 82-85 EUR a tak aby ta vlnka mela smysl tak treba 75+- vzit a 82 pryc... ale je to pri takovymhle prudkym pohybu a navic po divi risky, spis nedelam nic...
        hancik
  •  
    17.06.2026 17:52

    nápad prodat to před dividendou evidentně dostalo víc lidí. Možná to pak nepůjde tolik dolů po dividendě.
    Jíra
    •  
      18.06.2026 10:01

      a napad to byl zjevne dobrej... :) nic, davam si pauzicku, skoda ze jsem nevylil i EXGH ale tak neva, vi vill sii...
      hancik
      •  
        18.06.2026 10:02

        EXHG sorry, pisu jak d3ment...
        hancik
        •  
          18.06.2026 13:50

          Dnes jsem asi čtvrtinu pozice vyhodil. Nevypadá to dobře. Čekám zítra VOWky pod 80 éček. To je masakr! Otázka za milio: Kde to zase začít nabírat? Až se usadí prach? Někde nad 70? Že to ale těm Germánům trvalo, než jim docvaklo, že jim do lodičky teče...
          Alastor.I.
          •  
            18.06.2026 15:11

            je otázka, jestli to vůbec zase začít nabírat, asi bude nejlepší třeba počkat, až si to najde dno, i když možná už tu nejhorší vlnu paniky máme za sebou
            Jíra
            •  
              18.06.2026 15:31

              Já myslím, že problémy jsou teprve na začátku. Zatím automobilový trh celkově roste, třeba Škodovka jede jak drak. Dovozy z Číny spíše navyšují celkovou poptávku, než že by zásadně snižovaly dodávky evropských výrobců. Ale až trh začne klesat a Čína bude dále nevyšovat dovozy, přijde ten pravý armagedon....
              qwer
              •  
                19.06.2026 9:01

                Ne, ne, pravý armagedon přijde až s medvědím trhem. Kdo pamatujete na 2008, pargoviště a testovací polygony plné nově vyrobených aut, krize poptávky, šrotovné? Pamatujete VOWky za 65 éček? To byl sjezd... Nabírat? Určitě! Včera i v tom držkopádu jsem prodal za 86,60, nabral za 84,90 a znovu prodal za 86,20 po zavíračce. Pro tradera jsou tyhle vlnky živá voda! Dnes bych dokoupil zpět za 80,20 po osmé hodině, protože VOW3 byly v premarketu za 79! Ale bohužel mi broker z nějakého neznámého důvodu přes noc zrušil všecky pokyny na VOWkách!!! Chyba v metrixu nebo zase nějaká uhozená, přitroublá regulace EU??? Ale jinak za 2 roky obchodování mám celkem slušný balík VOWek s negativní průměrnou nákupkou, tedy mám je zadara! Ať se vlní! :-D
                Alastor.I.
  •  
    16.06.2026 9:23

    Hedge funds bet against European carmakers on Chinese competition fears https://www.ft.com/content/a1a4f63d-c244-4195-9b3c-8b8954edf640?syn-25a6b1a6=1
    Jíra
    • vw shrneme si
      16.06.2026 18:18

      tak lidová vozidla už nejsou lidová, jako slušný golf za mega a passat bratru za 1,4 mega vnitřek ošizený jak u trabanta tak to asi spadli ve wolfs. z višně, takže tak 1/3 jim uberou činani s cenou o 1/3 menší, vyšší střední Audi Blume skoro zabil, ted se snaží zachránit A6 jakože nový model, ale je to ten starý /za to mají plus/ jen ho trochu ošidili na kvalitě a design je více "do kulata", Porsche se sbírá po Blumem ze skoro bankrotu ale budou to ještě min. 2-3 roky, no a Lambo to asi nezachrání, tak nevím snad jen ta Ducati jede, no ale to je tak za 40 EUR max.:o)
      Mike -Green D. is killing Europe
      • Re: vw shrneme si
        18.06.2026 10:46

        :)) "Ve vedení Volkswagenu panuje nervozita. Šest z devíti členů představenstva v anonymní interní anketě označilo situaci koncernu za ohrožení jeho další existence, zbývající tři ji popsali jako napjatou. Možnost „nekritická“ nezvolil nikdo. Případ ukazuje hloubku potíží, které dnes drtí celý německý autoprůmysl." https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-krize-nemeckych-automobilek-se-prohlubuje-o-firmu-se-boji-i-sefove-volkswagenu-40583589
        Ai-kun
    •  
      16.06.2026 11:43

      Dík za zprávu. Takže to letos začali shortovat dřív. Máme 2 dny do divi. Snad bude ještě jedna špice nahoru na 95. Mám cukání dobrat zpět ten balík, co jsem vyhodil včera za 92,40. Ale lépe bude počkat si po divi a kupovat za 80 nebo za 7x... Ať se vlní! ;-)
      Alastor.I.
      •  
        16.06.2026 17:19

        tak ja jsem uz nevydrzel a dneska celou pozici zavrel - plan je plan a ten znel "na breakeven pred divi stoploss". Takze to hodilo par euracu, pokracovani po divi nekde na 80 EUR. Trosku zklamani, cekal jsem ze to tech 95 da ale to je zivot! At se dari!
        hancik
  • 88,15 EUR
    10.06.2026 12:05

    Právě jsem přikoupil balík za 88,15 EUR. Příští týden se ukáže. Očekávám uppák na posledním týdnu jako loni. A jestli jsem se zmýlil, tak si to odsedím... ;-)
    Alastor.I.
    • 86,40
      11.06.2026 9:43

      Další balík dokoupen za 86,40. Finiš bude letos napínavý... Ať se vlní! ;-)
      Alastor.I.
      • Re: 86,40
        11.06.2026 9:57

        no zacinam mit obavu jestli tech 95+ EUR je pred vidi realnych - ze to takhle zariznou tyden pred vidi... no niiiic, uvidime 18.6.
        hancik
        • 89,15
          12.06.2026 9:51

          První balík vyhozen za 89,15. Toje 2,5 éčka čistého zisku. Díky, Trumpolíno, za ty vlny! ;-) Ten balík jsem upustil, abych měl za co levně dokoupit, když se Trumpetka zase začne předvádět... Tak máme 5 obchodních dní do divi. Aspoň 95 by to ještě dát mohlo, ne? Hlavně že se vlní! :-D
          Alastor.I.
          • Re: 89,15
            12.06.2026 10:49

            Já v tom zůstal viset. Asi budu rád, když z toho vylezu bez ztráty.
            Jíra
            •  
              12.06.2026 11:15

              To všecko závisí jen na Trumpolínovi. Když nebude kafrat, tak příští týden ještě 95 éček uvidíme. Když bude hrotit, tak po divi možná sjedeme pod 80 éček. Situace ve VW se každým rokem zhoršuje. Ale zase na druhou stranu, tenhle Titanik nabírá vodu hodně, hodně pomalu, takže máme čas chytat vlnky a rybky a lelky...
              Alastor.I.
              •  
                12.06.2026 11:37

                Plánuješ něco podržet přes divi?
                Jíra
                •  
                  12.06.2026 13:41

                  Ano, asi polovinu pozice. Ale vše bude záležet na ceně, která bude v RD. Jak jsem psal níže, tato akcie umí těsně před divi skotačit o 20 éček. Sjíždím VW s přestávkama víc než 5 let... Letos je dost ovlivněná Donaldem. Ale díky němu se vlní a já vydělávám... :-D
                  Alastor.I.
                  •  
                    15.06.2026 8:17

                    Tak zatím to vidím pozitivně. Další Donaldova euforická, růstová vlna by nám mohla pomoci část VOWek před divi zavřít s hezkým krátkodobým ziskem. VOW3 jsou v premarketu za 91 éček, takže VOW na 92,2. Před divi chci polovinu zavřít a po divi nakupovat se slevou o 10 éček a víc... ;-) Připomínám RD na Xetře 18.6. a ex-date 19.6. Hlavně ať se vlní! :-D
                    Alastor.I.
                    •  
                      15.06.2026 9:14

                      Balík, co jsem kupoval za 88,15, je venku za 92,40. Částečná spokojenost! Teď ještě, aby to šlo do RD aspoň přes 95 a budu za vodou... Ať se vlní! ;-)
                      Alastor.I.
Diskuse
Vaše přezdívka do diskuse
UPOZORNĚNÍ: Přezdívka používaná v internetových diskuzích, někdy označovaná jako nick, je na Patria.cz označena žlutým symbolem (zámečkem). Uživatelé s takto označenou přezdívkou mohou diskutovat bez obav ze zneužití zvoleného "nicku" (je jedinečný). Používání přezdívky dává Vašim příspěvkům větší váhu a důvěryhodnost, přispívá k vytváření kvalitnější diskuse, tedy i celkovému obsahu Patria.cz.

Obecná diskuze

Chcete se na něco zeptat? Svou otázku položte ZDE
Právě diskutujete
Vaše anketa
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
Vývoj odhadované cílové ceny a skutečné ceny titulu
 Průměrný odhadVáš tip
30.04.2026-
31.05.2026-
30.06.2026-
31.07.2026-
31.08.2026-
30.09.2026-
31.10.2026-
30.11.2026-
Vaše doporučení
Vaše doporučení
Vaše doporučení pro titul do 30.6.2026