Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ13821383-0,14
KB106410660,00
PKN149,02149,04-2,28
Msft487,86488,38-0,68
Nokia8,8788,886-0,36
IBM232,72233,68-0,55
Mercedes-Benz Group AG44,744,71-0,45
PFE28,4828,52-0,21
26.08.2026 12:45:39
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 26.08.2026 12:10:33
Vonovia SE (Stuttgart)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
19,88 -0,38 -0,08 69 161
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 26.08.2026
11:57Česká republika je opět mezinárodně uznanou zemí bez výskytu ptačí chřipky. Světová organizace pro zdraví zvířat (WOAH) oznámení zveřejnila na svém webu. Získání příznivého nákazového statusu představuje podle SVS podstatný krok pro uvolnění obchodu s drůbeží a drůbežími produkty se státy mimo EU (ČTK)
11:44ÚOHS uložil pokutu 262,3 milionu korun firmě O2 Czech Republic a 18,4 milionu korun firmě Sherlog Technology za kartelovou dohodu při nabídce a prodeji služeb monitoringu aut a dalších dopravních prostředků a elektronických knih jízd. Sherlog se také nesmí půl roku účastnit veřejných zakázek, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ÚOHS Martin Švanda (ČTK)
10:34Světová ekonomika zvládla energetický šok vyvolaný válkou s Íránem lépe, než se čekalo. V úterý to novinářům sdělila výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zároveň však podle agentury Reuters vyjádřila obavy ze zhoršující se fiskální situace některých států, která se podle ní projevuje rostoucími výnosy dluhopisů a zastaveným procesem dezinflace (ČTK)
10:19Do vzduchu se vrátily vrtulníky Viper a Venom na základně v Náměšti nad Oslavou, sdělil mluvčí armády Vladimír Holas. Už v pondělí armáda oznámila obnovení provozu českých vrtulníků platformy H-1, které působí v Polsku. Stroje se do provozu vrátily po červencovém pádu armádního vrtulníku Venom na náměšťské základně (ČTK)
10:08Španělská vláda plánuje zavést přísnější pravidla pro datová centra. Zaměří se hlavně na spotřebu vody, energii a kybernetickou bezpečnost. Reaguje tak na záplavu projektů v zemi. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje, podle kterých jsou nové požadavky součástí návrhu nařízení, který bude tento týden předložen k veřejné konzultaci (ČTK)
9:54Cena mědi poslední čtyři dny roste a blíží se rekordnímu maximu, protože krátkodobé dodávky zůstávají napjaté navzdory zmírnění prudkého nedostatku na trhu z minulého týdne. Průmyslový kov na Londýnské burze kovů (LME) posílil až o 0,6 % poté, co v úterý uzavřel obchodování na historicky nejvyšší závěrečné ceně (Bloomberg)
9:40Požár v plynárenském závodě v Amurské oblasti na ruském Dálném východě zabil nejméně sedm lidí, včetně šesti Číňanů. Dalších devět Číňanů se pohřešuje. Přes 150 lidí bylo ošetřeno, 36 zůstává v nemocnicích. Informují o tom dnes agentury TASS a Reuters. Příčinu požáru, který už se podařilo uhasit, neuvedly (ČTK)
8:46Dnes večer po zavření amerického trhu zveřejní výsledky za letošní druhý kvartál Nvidia. Očekává se, že čipový gigant oznámí meziroční růst tržeb o 96 procent na 92 miliard dolarů, EPS by pak měl činit 2,09 dolaru, což představuje 99procentní meziroční nárůst
8:35Členka výkonné rady Evropské centrální banky Isabel Schnabelová uvedla, že úrokové sazby se musí dále zvyšovat, protože vleklý konflikt na Blízkém východě a překvapivě silná ekonomika eurozóny představují riziko růstu inflace (Bloomberg)
8:11Společnost Waymo z amerického technologického konglomerátu Alphabet hodlá v příštím roce spustit v Německu taxislužbu bez řidičů. Německo se tak stane prvním trhem společnosti Waymo v Evropské unii, napsal server CNBC (ČTK)
 25.08.2026
17:13Čínské automobilky do deseti let zřejmě výrazně zvýší objem výroby aut přímo v Evropě. Letos by měly v Evropě vyrobit kolem 90 000 aut, do roku 2030 by se ale výroba mohla zvýšit na jeden milion a v roce 2035 až na 1,5 milionu aut ročně. S odkazem na prognózu analytické společnosti Mobility Global to dnes napsal server Carscoops (ČTK)
16:19Ceny ropy na světových trzích dnes navzdory novým americkým sankcím vůči Íránu pokračují v poklesu. Severomořská ropa Brent se tak vrátila pod hranici 90 dolarů za barel. Obchodníci vnímají nejnovější ekonomický tlak Spojených států na Írán jako menší riziko pro dodávky ropy než další vojenskou konfrontaci mezi oběma zeměmi, uvedla agentura Reuters (ČTK)
16:05Přibližně třetina plavidel, jejichž zabavováním pohrozil Írán kvůli údajnému porušování pravidel pro plavbu v Hormuzském průlivu, už byla při konfliktu na Blízkém východě napadena. Vyplývá to z analýzy dat agentury AFP. Od vypuknutí konfliktu na konci února se Teherán snaží prosadit vlastní námořní koridor ve snaze ovládnout provoz přes strategickou úžinu. Ne všechna plavidla však Íránem schválenou trasou proplouvají (ČTK)
16:01

USA - Index spotřebitelské důvěry v srpnu dosáhla na 89,4 b., čekalo se 90,2 b.

(Bloomberg)
15:52Spojené státy podle prezidenta Donalda Trumpa vážně zvažují, že Ontarijské jezero, které leží na hranicích USA a Kanady, přejmenují na Americké jezero. Trump to napsal na sociální síť Truth Social v kontextu rozšiřující se obchodní války mezi oběma státy (ČTK)
14:54Celosvětové tržby z prodeje polovodičů v letošním roce díky pokračujícímu zájmu o umělou inteligenci (AI) dosáhnou téměř 1,6 bilionu dolarů (zhruba 33 bilionů Kč). Meziročně tak vzrostou o 92 procent, vyplývá z aktuální prognózy analytické společnosti Gartner. V příštím roce by se tržby mohly podle současného výhledu zvýšit na 1,9 bilionu dolarů (Bloomberg)
14:39Firma Aero Vodochody rozšiřuje spolupráci s evropským výrobcem letadel Airbus. Česká společnost má nové odborné kvalifikace pro opravy kompozitových dílů a stala se přímým dodavatelem, čímž se otvírají další možnosti kooperace, informovala dnes společnost v tiskové zprávě. Aero dodává pro dopravní letoun Airbus A220 od roku 2013 sady náběžných hran křídel, letos dokončilo 600. sadu. Airbus je největším výrobcem letadel na světě (ČTK)
12:50V příštím roce se zvýší inkaso všech hlavních daňových titulů s výjimkou daně z příjmu právnických osob. Vyplývá to z predikce fiskálních příjmů, kterou zpracovalo ministerstvo financí pro jednání Výboru pro rozpočtové prognózy. Celkový výběr daní a pojistného na úrovni veřejných rozpočtů, tedy při započtení příjmů státu i samospráv, by se měl meziročně zvýšit zhruba o 154 miliard korun (ČTK)
11:40Dánský výrobce stavebnic Lego v pololetí zvýšil čistý zisk o 32 procent na 8,6 miliardy dánských korun (DKK; 27,7 miliardy Kč). Tržby vzrostly o více než 20 procent. Firmě pomohl fakt, že produkty související s mistrovstvím světa ve fotbale a se závody formule 1 přilákaly nové zákazníky (ČTK)
11:01Lidé v Česku vsadili v prvním pololetí v hazardních hrách 574,8 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím loni se objem vkladů zvýšil o 12,6 procenta, rostly sázky ve všech hlavních typech hazardních her. Objem vyplacených výher meziročně vzrostl o 13 procent na 539,6 miliardy korun. Provozovatelé her odvedli za pololetí na dani z hazardu 11,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Finanční správy o hazardní dani (ČTK)
10:47Americký prezident Donald Trump se chystá uvalit nové clo na Čínu. Druhou největší ekonomiku světa chce penalizovat za to, že zaplavuje globální trh podhodnoceným zbožím. S odvoláním na tři informované zdroje to v pondělí uvedla agentura AP. Clo by mohlo činit 7,5 procenta (ČTK)
10:07

Německo - Index podnikatelské důvěry Ifo v srpnu dosáhla 88,8 b., čekalo se 87,2 b.

(Bloomberg)
10:06Francouzský prezident Emmanuel Macron a saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán se dohodli, že poblíž Paříže postaví tři velké zábavní parky za šest miliard eur (asi 145 miliard Kč). Jeden z nich se pravděpodobně bude inspirovat japonskými komiksy zvanými manga. Dnes to během návštěvy prince v Paříži oznámil Elysejský palác (ČTK)
9:02Apple se připravuje na uvedení nové verze svého stolního počítače Mac mini, poprvé po téměř dvou letech (Bloomberg)
8:39Cena největší kryptoměny bitcoin poprvé od poloviny května překonala hranici 80.000 USD. Kolem 07:15 SELČ vykazovala nárůst 1,86 procenta na 80 451,64 USD (1,65 milionu Kč). Po krocích amerického ministra financí Scotta Bessenta, který oznámil masivní nákupy na dluhopisovém trhu s cílem jej uklidnit, se v kryptoměnovém sektoru opět rozběhl růst, poznamenala agentura Reuters (ČTK)
8:15Spojené státy v pondělí večer ohlásily nové sankce vůči Íránu a jeho podporovatelům. Cílem Washingtonu je odříznout zemi od veškerých ekonomických zdrojů, které pomáhají udržovat tamní režim při životě, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Varoval, že země, které se k americkým sankcím nepřipojí, budou sdílet ekonomickou izolaci Íránu (ČTK)
 24.08.2026
17:37Tripartita souhlasila s navrhovaným růstem minimální mzdy pro příští dva roky. Nejnižší výdělek by měl podle návrhu vládního nařízení od ledna odpovídat 44,6 procenta průměrné mzdy. Zvednout by se tak měl z 22.400 na 24.900 korun. V roce 2028 by se pak měl dostat na 45,8 procenta průměrného výdělku (ČTK)
16:15Tomáš Jiřikovský v bitcoinové kauze podle státní zástupkyně Lucie Slámové dnes k několika bodům obžaloby nastínil možnosti spolupráce, s policií dosud nespolupracoval. Žalobkyně uvedla, že jde o dva body obžaloby, které se týkají provozování darknetového tržiště a legalizace výnosů z této činnosti v roce 2015. Žalobkyně to dnes řekla novinářům po vazebním zasedání, v němž Krajský soud v Brně rozhodl, že Jiřikovský zůstane ve vazbě (ČTK)
15:25Italští celníci a finanční policie zadrželi na milánském letišti Malpensa cestujícího z Japonska kvůli podezření, že pašuje sběratelské karty Pokémon. Uvedla to dnes italská celní správa. Podle ní se muž snažil zatajit přepravu karet s velkou sběratelskou hodnotou, aby se vyhnul platbě cel a DPH. Materiál mu byl policií zabaven (ČTK)
15:11Kalifornský státní zástupce Rob Bonta zrušil dnešní schůzku se zástupci společnosti Paramount Skydance. Jednání se mělo týkat možného mimosoudního urovnání sporu o plánovanou akvizici společnosti Warner Bros. Discovery. Informoval o tom deník The New York Times (NYT) (ČTK)

Zpravodajství Vonovia SE
Preview Nvidie: Nejde ani tak o čísla, jako o budoucnost AI investic
26.08.2026 12:45
Vrchol aktuální výsledkové sezony je tu. Dnes po zavření amerického trhu zveřejní svá čísla hospodaření za druhý kvartál Nvidia. Už tradičně se očekává silný růst, který by mohl být dokonce trojciferný, nicméně hlavní pozornost investorů se bude ubírat jiným směrem: Nvi...
Akcie při čekání na Nvidii spíše klesají, dluhopisy po poklesu výnosů drží pozice
26.08.2026 11:37
Po včerejším růstu na Wall Street je dnešek v Evropě slabší a hlavní indexy většinou ztrácejí. DAX a FTSE100 se nacházejí těsně v červeném, AEX klesá o čtvrt procenta, zatímco CAC40 stoupá o 0,4 procenta.
Šéfka MMF: Světová ekonomika si s šokem kvůli Íránu poradila lépe, než se čekalo
26.08.2026 10:52
Světová ekonomika zvládla energetický šok vyvolaný válkou s Íránem lépe, než se čekalo. V úterý to novinářům sdělila výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.
Sazby se musí kvůli odolné ekonomice zvýšit, varuje členka Výkonné rady ECB
26.08.2026 10:28
Členka Výkonné rady Evropské centrální banky Isabel Schnabelová naznačila, že současná úroveň úrokových sazeb v eurozóně nemusí stačit k tomu, aby se inflace navrátila ke dvouprocentnímu cíli.
Rozbřesk: Slovenský odliv mozků = český příliv talentu
26.08.2026 8:49
Český pracovní trh se bez zahraničních pracovníků už prakticky neobejde. Nová analýza ČNB dává na stůl jasná čísla: před deseti lety pracovalo v Česku přibližně 323 tisíc cizinců, zhruba 8 % všech zaměstnanců.
Meta jedná o urovnání v případu závislosti teenagerů, Evropa otevře povětšinou v plusu
26.08.2026 8:30
Členka ECB volá po zvyšování sazeb, SpaceX postaví nový kosmodrom a Meta jedná s prokurátory amerických států o smíru v soudním procesu o návykovosti teenagerů na sociálních sítích.

Monitoring médií
...reakce. Cenové stropy skončily až 20. července, přesto se jejich dopad stihl projevit už ě v červencových číslech. Logistika je jedním z prvních odvětví, kde se změny cen pohonných hmot přes palivové příplatky projeví téměř okamžitě.
...reakce. Cenové stropy skončily až 20. července, přesto se jejich dopad stihl projevit už ě v červencových číslech. Logistika je jedním z prvních odvětví, kde se změny cen pohonných hmot přes palivové příplatky projeví téměř okamžitě.
Ilustrační foto: Apertia Tech Firmy mají rezervy ve spolupráci s umělou inteligencí (AI). Češi jsou na smíšené týmy připraveni. Tak se dají shrnout výsledky reprezentativního průzkumu personální agentury Předvýběr.
Ilustrační foto: jacqueline macou z Pixabay Ústřední komise pro sucho vyhodnotila aktuální hydrologickou situaci a nedostatek vody v České republice.
Jindřichohradecký, Táborský, Písecký deník: Doprava z e-shopů výrazně zdražila. Jak ušetřit?
...reakce. Cenové stropy skončily až 20. července, přesto se jejich dopad stihl projevit už ě v červencových číslech. Logistika je jedním z prvních odvětví, kde se změny cen pohonných hmot přes palivové příplatky projeví téměř okamžitě.
Prachatický, Strakonický, Českokrumlovský deník: Doprava z e-shopů výrazně zdražila. Jak ušetřit?
...reakce. Cenové stropy skončily až 20. července, přesto se jejich dopad stihl projevit už ě v červencových číslech. Logistika je jedním z prvních odvětví, kde se změny cen pohonných hmot přes palivové příplatky projeví téměř okamžitě.
Náborový optimismus českých zaměstnavatelů ve třetím čtvrtletí 2026 výrazně posílil. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti ManpowerGroup, podle něhož plánuje rozšiřovat stavy 37 % firem.
Mladá fronta Dnes: vlna čínského exportu
Přes 70 procent všech klimatizací na světě se vyrábí v Číně. Domácí trh se již nasytil, nyní přišla na řadu Evropa, která chlazení potřebuje. Letošní léto přineslo sérii vln veder, která donutila další Evropany uvažovat o klimatizaci.