Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN8282,120,86
Msft-0,67
Nokia4,0014,0480,20
IBM1,87
Mercedes-Benz Group AG50,8550,87-1,34
PFE0,04
23.09.2025 1:38:49
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 22.09.2025
CPI Europe AG (Vienna)
Závěr k 22.9.2025 Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
18,06 -0,66 -0,12 529 883
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 22.09.2025
15:58

Porsche AG - De

......  
8:17Německý výrobce sportovních vozů Porsche AG zpomalí přechod na elektromobily. Důvodem je slabá poptávka po těchto vozech. Mateřský koncern Volkswagen zároveň varoval, že v souvislosti se změnou strategie Porsche ve prospěch vozů se spalovacím motorem čeká v letošním roce mimořádné náklady 5,1 miliardy eur (123,9 miliardy Kč). Volkswagen vlastní v Porsche podíl 75,4 procenta. Obě automobilky zároveň snížily cíle pro letošní ziskové marže (ČTK)
 17.09.2025
9:26

Americký byznys TikToku akvíruje konsorcium firem, vč. Oracle, Andreessen Horowitz a Silver Lake Management. Podíl ByteDance tak klesne pod 20 %

(Bloomberg)
 16.09.2025
14:40Thyssenkrupp obdržela od indické společnosti Jindal Steel nezávaznou, indikativní nabídku na koupi své divize Steel Europe. Německý konglomerát uvedl, že jeho představenstvo návrh pečlivě posoudí se zvláštním zaměřením na dlouhodobou životaschopnost divize, pokračování její zelené transformace a budoucnost pracovních míst v jejích ocelářských závodech (Bloomberg)
 11.09.2025
11:57Akcie světových zbrojařských firem narostly v posledních letech o stovky procent. Důvodem je podle analytiků světová geopolitická situace a s ní související růst rozpočtů zemí na obranu. Index STOXX Europe Total Market Aerospace & Defense, který sleduje evropské zbrojařské a letecké společnosti, od začátku letošního roku vzrostl o 57 procent, za poslední rok posílil o 77 procent, řekl ČTK analytik Portu Lukáš Raška (ČTK)
 05.09.2025
14:15Zaměstnanci německé ocelářské společnosti Thyssenkrupp Steel Europe (TKSE) schválili rozsáhlou restrukturalizaci podniku. Oznámil to dnes odborový svaz IG Metall. K realizaci plánu je ještě zapotřebí závazný příslib finanční podpory od mateřského konglomerátu Thyssenkrupp. Ten v rámci restrukturalizace plánuje prodat dalších 30 procent akcií TKSE českému miliardáři Danielu Křetínskému, který již v ocelářské divizi Thyssenkruppu vlastní pětinový podíl, napsala agentura Reuters (ČTK)
 03.09.2025
10:26

Adidas AG - JP

......  
 02.09.2025
17:40

Erste Group Ban

......  
8:14Cena zlata k okamžitému dodání dnes vystoupala na 3508,50 dolaru (73.260 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), a dosáhla tak historického maxima. Žlutému kovu pomáhá slabý dolar a rostoucí sázky na pokles úrokových sazeb ve Spojených státech. Jeho cena roste šestý den po sobě. Stříbro se drží poblíž 14letého maxima, kterého dosáhlo v pondělí (ČTK)
 01.09.2025
15:22

VAT Group AG -

...  
11:45

1 & 1 AG -

...  
9:00Cena stříbra se vyšplhala na 14leté maximum. Zdražuje i zlato díky sázkám na to, že americká centrální banka (Fed) tento měsíc sníží základní úrokovou sazbu ve Spojených státech. Cena žlutého kovu dnes přesáhla čtyřměsíční maximum (ČTK)
8:19Cena stříbra se vyšplhala na 14leté maximum. Zdražuje i zlato díky sázkám na to, že americká centrální banka (Fed) tento měsíc sníží základní úrokovou sazbu ve Spojených státech. Cena žlutého kovu dnes přesáhla čtyřměsíční maximum
 22.08.2025
12:48

Volkswagen AG -

......  
11:22

Mercedez-Benz G

...  
 15.08.2025
11:43

Swisscom AG - C

......  
11:27Pardubická logistická společnost JUSDA Europe dosáhla vloni zisku po zdanění 58 milionů korun. Je to o 18 milionů korun více než v roce 2023. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně zvýšily o pět procent a o dva miliony přesáhly miliardu korun, 58 procent pocházelo z tuzemska (ČTK)
 13.08.2025
11:46

Siemens AG - Ci

......  
10:40

GEA Group AG -

...  
 12.08.2025
9:52

Siemens AG - De

......  
 11.08.2025
12:29

Erste Group Ban

......  
11:44

Adidas AG - RBC

......  
 06.08.2025
12:04

Společnost Staluna Trade ze zbrojařského a strojírenského holdingu Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada získala podíl 9,2 % v německé skupině Alzchem Group AG, která se zaměřuje na výrobu chemických látek. Výše transakce je několik miliard , oznámil dnes holding CSG v tiskové zprávě

(ČTK)
 23.07.2025
13:33Výrobce bezpečnostních fólií do skel Kuraray Europe Moravia utržil loni z prodeje výrobků a služeb 252,3 milionu korun. Meziročně to bylo zhruba o 19,4 milionu korun více. Loňský čistý zisk podniku, který sídlí v Holešově na Kroměřížsku, dosáhl téměř 26 milionů korun, předloni byl asi čtyři miliony korun (ČTK)
 15.07.2025
14:32

USA: Spotřebitelské ceny (CPI ex food and energy jako nesledovanější indikátor ve spojení s Fed) za červen 0,2 % meziměsíčně, 2,9 % meziročně při oček. 0,3 % a 2,9 %

(Bloomberg)
 14.07.2025
11:24Společnost Thyssenkrupp se dohodla s odborovou organizaci IG Metall na zkrácení pracovní doby, snížení prémií a uzavření závodů v ocelářské divizi Thyssenkrupp Steel Europe (TKSE). Dohoda je součástí snah o ozdravení největší německé ocelárny a představuje významný krok v restrukturalizaci celé strojírenské firmy Thyssenkrupp, v rámci které se má bývalá německá průmyslová ikona přeměnit na holdingovou společnost (ČTK)
 03.07.2025
12:58

Inflace v Turecku zvolňuje, v červnu CPI meziročně 35,05 % při oček. 35,2 %

(Bloomberg)
 01.07.2025
17:01

Mercedes-Benz G

...  
14:13Akcie bank v Evropě zažily za první pololetí nejúspěšnější období od roku 1997. Sektorový index STOXX Europe 600 Banks vzrostl do konce června o 29 procent, což z něj udělalo nejvýkonnější sektor v Evropě. Investoři sázeli na banky díky jejich silným výnosům, odolným ziskům a rostoucí aktivitě v oblasti fúzí a akvizic, která byla výrazná zejména v Itálii
 23.06.2025
8:51

Radovan Vítek údajně zvažuje možný prodej CPI Property Group, píše list HN. Mezi možnými kupci je J&T, rozhodnutí ještě neučinil

(Bloomberg)

Zpravodajství CPI Europe AG
PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní
22.09.2025 20:24
Tento týden bude v centru pozornosti domácí zasedání ČNB, která podle očekávání ponechá sazby na 3,50 %. Automobilový sektor zažívá další otřesy – Porsche i Volkswagen opět snižují výhled kvůli slabému zájmu o elektromobily, což se odráží v prudkém propadu jejich marží ...
Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
22.09.2025 17:24
Allwyn International AG, přední evropská loterijní a herní společnost s kořeny v České republice, oznámila uzavření dohody o nákupu většinového podílu ve firmě PrizePicks, největším poskytovateli Daily Fantasy Sports (DFS) v Severní Americe.
Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění
22.09.2025 8:52
Na umírněný úvodní pokles trhů v Evropě i USA ukazují v tuto chvíli futures pro hlavní evropské i americké akciové indexy. Bodem programu tohoto týdne bude středeční zasedání ČNB, která dle většinového očekávání trhu sazby nezmění.
Švédská Verisure plánuje největší evropské IPO za poslední roky, vybrat chce přes 3 miliardy eur
17.09.2025 13:23
Výrobce bezpečnostních systémů Verisure oznámil, že plánuje získat přibližně 3,1 miliardy eur při své primární veřejné nabídce akcií ve Stockholmu. Jedná se o velmi očekávanou událost, která by mohla být největší takovou transakcí v Evropě za poslední tři roky.
Zatímco Amerika jede, evropským akciím se dnes opět nedaří
16.09.2025 11:11
Evropské akciové trhy odstartovaly letošní rok mohutným růstem a nechaly Wall Street daleko za sebou. Od května ale relativní výkonnosti Evropy pomáhá hlavně měna, tedy růst eurodolaru.
Zlato září jako nikdy předtím, stříbro nejvýše od roku 2011
12.09.2025 11:12
Cena zlata vzrostla nad 3 650 dolarů za unci, což je téměř 2% nárůst za tento týden, poté co v úterý dosáhla historického maxima. Stříbro, které se často pohybuje podobně jako zlato, překonalo hranici 42 dolarů za unci a je nejvýše od roku 2011.

Monitoring médií
Bezemisní mobilita Francouzský automobilový průmysl prochází rozsáhlou transformací, jejímž jádrem je přechod na elektromobilitu. Výrobci přicházejí s novými elektrickými modely, jejichž prodej podporuje stát štědrými nákupními bonusy.
Rozpočet EU 2028–2034 Poprvé za dvacet let se mění struktura evropského rozpočtu, a to radikálně. Evropská komise slibuje pro roky 2028–2034 méně byrokracie a větší efektivitu.
Český autoprůmysl: Převrat na trhu práce
Pracovní síla a umělá inteligence Studie z roku 2024 a letošního roku se shodují, že umělá inteligence (AI) výrazně transformuje automobilový průmysl, a to hlavně prostřednictvím automatizace výrobních linek, sofistikovaných robotických systémů a AI nástrojů využívaných v prediktivní údržbě, designu a testování vozidel.
TRŽNÍ TURBO To hlavní z uplynulého týdne v jedné minutě podle Jana Berky z Portu 1. Americké akcie zakončily týden stylově, hlavní indexy stanovily nová maxima Tři hlavní americké akciové indexy i v poslední seanci týdne stanovily nová zavírací i absolutní maxima.
Do volieb v Česku neostávajú už ani 2 týždne. Jednou z tém tamojšej kampane je aj Slovensko a konkrétne to, ako sa ním nestať. Je pondelok 22. Septembra.
Čínské automobily na evropském trhu Politici a média v Evropě už dlouho tvrdí, že levné čínské elektromobily zaplavují evropské trhy a tím likvidují automobilový průmysl EU.
Víc než stodvacítka zástupců firem z automobilového průmyslu i dalších sektorů, státní správy i akademické sféry se v červnu sešla v pražské restauraci FUZE na čtvrtém ročníku Automotive Leaders Fora.
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucího Projektového a grantového oddělení. Projektové a grantové oddělení FF UK (ProGO) zajišťuje servis z oblasti grantové agendy pracovníkům a studentům fakulty při plánování a realizaci vědeckých i institucionálně-rozvojových projektů financovaných z tuzemských i mezinárodních zdrojů (přibližně 200 ročně v celkovém objemu cca 400 mil.