Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ-0,58
KB0,86
PKN151,68151,740,77
Msft497,26497,320,10
Nokia9,2169,24-0,80
IBM234,11234,28-1,24
Mercedes-Benz Group AG45,8845,891,29
PFE26,8126,820,04
14.08.2026 18:35:42
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 14.08.2026 18:35:57
Alpha 8 Global Disruptive Technology Index Open End Zertifikat
Nejlepší nákup (EUR) Nejlepší nákup (EUR) Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
312,00 - 312,28 0,51 1,57 -
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 13.08.2026
15:54

USA: Index výrobních cen v červenci meziročně vzrostl o 4,7 % (odhad trhu 4,9 %) proti předchozím 5,5 %; meziměsíčně stagnoval

(Bloomberg)
 12.08.2026
14:50Německý antimonopolní úřad schválil zbrojařské skupině Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada akvizici 49procentního podílu v dceřiných společnostech maďarské skupiny 4iG Space & Defence Technologies. Konkrétně úřad pro německý trh schválil převzetí podílů v rakouské skupině Hirtenberger a v maďarské skupině Rába, která vyrábí mimo jiné těžká vozidla (ČTK)
14:31

USA: Jádrový index spotřebitelských cen v červenci vzrostl meziměsíčně o 0,2 % proti předchozím +0,0 %; meziročně vzrostl o 2,5 % proti předchozím 2,6 %

(Bloomberg)
14:31

USA: Index spotřebitelských cen v červenci vzrostl meziměsíčně o 0,1 % proti předchozím -0,4 %; meziročně vzrostl o 3,4 % proti předchozím 3,5 %

(Bloomberg)
8:36

Německo: Index spotřebitelských cen v červenci byl potvrzen na růst o 0,8 % meziměsíčně a 2,8 % meziročně

(Bloomberg)
 11.08.2026
9:37Společnost Trump Media & Technology Group (TMTG) amerického prezidenta Donalda Trumpa ve druhém čtvrtletí prohloubila ztrátu na 238,1 milionu USD (pět miliard Kč) z 20 milionů USD ve stejném období předchozího roku. Zhoršení výsledků souvisí převážně s poklesem hodnoty digitálních aktiv (ČTK)
8:28

Konsorcium firem vč. Apollo Global, Blackstone, Goldman Sachs, KKR aj. spolupracuje s Nvidií na vytvoření balíčku za 500 mld. USD na vývoj AI infrastruktury

(Bloomberg)
 07.08.2026
17:09

Micron Technolo

......  
 06.08.2026
11:33

Infineon Technologies - TD Cowen snižuje cílovou cenu na 72 EUR z 88 EUR

(Reuters)
 05.08.2026
17:44

Palantir Techno

...  
11:51

Uber Technologies a Wayve Technologies se připravují na zavedení služby robotaxi v Londýně s řidičem, který dohlíží na bezpečnost

(Bloomberg)
10:01Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila. Index podnikatelské nálady v automobilovém průmyslu podle něj minulý měsíc vzrostl na minus 15,6 bodu ze zpřesněné hodnoty minus 21,6 bodu v červnu. V dlouhodobém srovnání zůstává index na velmi nízké úrovni, loni v lednu byl ovšem na minus 40 bodech (ČTK)
9:03

ČR: Index spotřebitelských cen v červenci podle předběžných dat vzrostl meziročně o 1,7 % v souladu s odhady proti předchozím 1,5 %; meziměsíčně vzrostl o 0,6 % opět v souladu s odhady proti předchozímu poklesu o 0,3 %

(Bloomberg)
 04.08.2026
22:03

Akciový index SPX500 uzavřel na novém historickém maximu

(Bloomberg)
17:28

Palantir Techno

...  
14:21Evropské akcie se dnes vyšplhaly na nové historické maximum, výrazně k tomu přispěl technologický sektor. Panevropský index STOXX Europe 600, který sleduje obchodování na burzách v Británii a ve vybraných zemích Evropské unie, si krátce před 13:00 SELČ připisoval zhruba půl procenta a pohyboval se nedaleko 655 bodů. Během dne vystoupil až na rekordních 656,85 bodu (ČTK)
 03.08.2026
11:22

Eurozóna: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu v červenci klesl na 51,9 b. (odhad trhu 52,0 b.) z předchozích 52,0 b. 

(Bloomberg)
9:57Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v červenci mírně zlepšily, i když pomalejším tempem než v předchozích měsících. Index nákupních manažerů (PMI) činil 52,2 bodu po červnových 53,9 bodu (ČTK)
9:06Britský nízkonákladový letecký dopravce easyJet odložil konečný termín, do kterého se musí investiční společnost Castlelake rozhodnout, zda podá závaznou nabídku na jeho převzetí. Konečný termín pro firmu Castlelake měl původně vypršet již dnes. Aerolinky easyJet nicméně uvedly, že termín posunují na pátečních 16:00 SELČ, kdy vyprší rovněž lhůta pro předložení závazné nabídky konkurenčního uchazeče o převzetí. Tím je investiční firma Apollo Global Management (ČTK)
 31.07.2026
16:03

USA: Index spotř. důvěry Mich. university za červenec podle finálních dat vzrostl na 55,2 b. z 54,4 b.

(Bloomberg)
16:02

USA: Index aktivity ISM Chicago vzrostl v červenci na 57,6 b. z předchozích 56,7 b.

(Bloomberg)
14:15Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) buduje ve Středočeském kraji technologické centrum společnosti AviaNera Technologies pro pokročilé pohonné systémy dronů. Najde v něm uplatnění až 100 specialistů, technologů, procesních inženýrů a dalších odborníků (ČTK)
7:55

Korejský index Kospi roste o necelých 18 % díky růstu SK Hynix a Samsungu

(Bloomberg)
 29.07.2026
11:23Seagate Technology vydala výhled, který předčil očekávání analytiků. Seagate očekává upravený zisk za první čtvrtletí kolem 7,30 USD na akcii, zatímco analytici očekávali 5,80 USD na akcii. Očekává se, že tržby dosáhnou zhruba 4,1 miliardy USD oproti odhadu 3,75 miliardy USD (Reuters)
 28.07.2026
17:16

ExxonMobil - Bo

...  
16:14

Chevron - BofA

......  
8:51

Jihokorejský index Kosdaq dnes dvakrát přerušil obchodování po 8% intradenním poklesu

(Bloomberg)
 27.07.2026
10:31

Německo: Index podnikatelské důvěry Ifo v červenci vzrostl na 86,6 b. (odhad trhu 86,0 b.) z 85,7 b.

(Bloomberg)
 24.07.2026
17:24

Dell Technologi

......  
17:04

Skupina Sev.en Global Investments českého miliardáře Pavla Tykače loni zaznamenala čistý zisk 38 milionů eur (zhruba 930 milionů Kč). Polepšila si tak z předloňské ztráty 52 milionů eur (1,26 miliardy Kč). Na téměř dvojnásobek vzrostl také provozní zisk EBITDA, který činil 436 milionů eur. Tržby stouply na 2,95 miliardy eur

(ČTK)

Zpravodajství Alpha 8 Global Disruptive Technology Index Open End Zertifikat
Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko
14.08.2026 16:07
Applied Materials zveřejnil velmi silné výsledky i výhled, přesto akcie po výsledcích v pre-marketu klesají o více než 6 %. Trh tím neříká, že by čísla byla slabá, ale spíš že po zhruba zdvojnásobení ceny akcie od začátku roku už investoři čekali téměř bezchybný scénář.
Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity
14.08.2026 15:50
Výnos třicetiletých státních dluhopisů se v aukci vyšplhal nejvýše od roku 2001, což potvrzuje rostoucí nervozitu investorů z vysokých rozpočtových deficitů a přetrvávajících inflačních rizik.
Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
13.08.2026 15:12
V souvislosti s dodávkami paměťových čipů se často skloňují zejména tři hlavní firmy: jihokorejští giganti SK Hynix a Samsung a americký Micron. Čím dál větší pozici si na tomto aktuálně velice lukrativním trhu ale buduje také čínská společnost Yangtze Memory Technologi...
Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
13.08.2026 9:42
Po červnových velmi nízkých inflačních číslech v USA, včera trhy napjatě čekaly, jak dopadne červencový inflační report. Ten byl tentokrát zcela bez překvapení, když celková inflace byla utlumená nižšími cenami benzínu, přičemž tzv.
Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají
13.08.2026 8:54
Trhy uklidnila včerejší data o americké inflaci, na druhou stranu tu dále zůstávají obavy z geopolitiky. A zatímco Lenovo potěšilo investory silným růstem podpořeným AI poptávkou, opatrnější výhled Cisca a slabší hardwarové tržby společnosti Cerebras ukázaly, že ne vše...
Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
13.08.2026 5:57
Poslední výsledková sezóna podle analytika Branislava Sotáka přinesla ještě silnější argumenty pro pokračování AI cyklu. Poptávka po výpočetním výkonu dál převyšuje nabídku, životnost drahých GPU se prodlužuje a na obzoru se rýsuje nový způsob, jak do AI infrastruktury ...

Monitoring médií
Ilustrační obrázek: Gerd Altman z Pixabay Červencový Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů dosáhl hodnoty 8,28 %, což za jediný měsíc představuje výrazný nárůst o 1,26 procentního bodu.
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 10.
Více než 380 tisíc domácností v Česku potřebuje cenově dostupné nájemní bydlení. Podle výstupů zprávy EIB pro Ministerstvo pro místní rozvoj se to týká přibližně 1,1 milionu lidí, tedy zhruba 40 % osob žijících v nájmu.
Více než 380 tisíc domácností v Česku potřebuje cenově dostupné nájemní bydlení. Podle výstupů zprávy EIB pro Ministerstvo pro místní rozvoj se to týká přibližně 1,1 milionu lidí, tedy zhruba 40 % osob žijících v nájmu.
Evropské akcie pokračují v růstu i přesto, že nad trhem visí několik rizik. Panevropský index STOXX 600 začal srpen na rekordních úrovních, přičemž má za sebou silnou výsledkovou sezónu, technologický boom a rostoucí očekávání investorů.
Americký dolar dostal tento týden další důvod ztratit část svého lesku. Červencová... Americký dolar dostal tento týden další důvod ztratit část svého lesku.
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu 1. Wall Street ve čtvrtek rostla a S&P 500 je na rekordu. Tenhle graf je hřeb do medvědí rakve Americké akcie ve čtvrtek pokračovaly v růstu.
Jak Francie odchází z Burkiny Faso a Rusko podepisuje obranné pakty se Sahelem, EU čelí kritickému okamžiku zúčtování. V exkluzivním rozhovoru europoslanec Verougstraete připouští, že Evropa „ztratila vliv“, ale tvrdí, že řešením není soutěžit s čínskými šeky – ale roztrhat příručku o vztahu dárce-příjemce.